Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Ezt a választ kaptam:

Sport verzió:

Sportféktárcsából a MIKODA gyártót ajánlanám, 27.800 Ft lenne egy pár tárcsa.

Ehhez pedig egy Brembo féktétkészlet 7800 Ft / garnitúra. Ezzel a betéttel jól fog a tárcsa.

Sima utcai:

LPR gyártót ajánlanám 6500 Ft / db a féktárcsa.

Fékbetét szintén ettől a gyártótól 3300 Ft / garnitra.

Van még sok egyéb gyártó is, ha érdekli leírom őket.

A féktárcsa 256*20mm, a fékbetétet pedig TEVES rendszer

Igazából ennyiért én is meg tudom szerezni a sima utcai cuccokat (sőt:)). :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Abs nincsen ! sima dob fékem van és azt akarom kicserélni tárcsafékre ! de szerintem az abs tengelye is oylan nem !!

Sztem megegyezik. Én is a dobhoz való hátsó kerékagyakat raktam vissza.

20120624102.jpg

20120624104.jpg

Igaz nekem faragni kellett az alaplapot, mert a régi fajta, külön csapágyas kerékagyhoz való volt.

Link to comment
Megosztás:

Na most akkor már bele zavarodtam !

Tehát ha én csak alaplapot cserélek tehát a dobfékböl marad a tengyolycsonk és agy akkor nekem milyen hátsó tárcsa fék kell nekem!

ami most nekem van az egy tárcsafékes alaplap és féknyereg ! tehát elméletben az én agyam akkor jó hozzá ?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fék problémával fordúlnék hozzátok,hátha valaki már találkozott ilyennel és tud rá megoldást.Tavaly vásároltam egy Opel Vectra 1.7TD autót,aminek elkezdett a nyáron a jobb első fékje beragadni,ezért szerelőhöz vittem,de eddig hiába minden próbálkozásunk,továbbra is be be ragad és fog menetközben is.

Amiket elvégeztünk eddig:

- fékcső csere

- féknyereg felújítás,fékbetétek cseréje

- ABS főegység csere

- féknyereg csere,fékbetétek cseréje

Sajnos minimális javulás az első pár kilóméteren,majd ugyan úgy elkezd fogni a a fék,de hosszabb uton,amikor nem kell fékezni,egy idő után szépen vissza megy a dugattyú és helyre áll a rend,de amint újra fékezni kell,megint kezdődik a beragadás.

Ha valakinek volt már hasonló élménye és sikerült megjavítania,kérem ossza meg velem is. :)

Link to comment
Megosztás:

A gumi fékcsövet cseréltétek? amikor be van ragadva , a főfék hengertől ami megy fém fékcső ott lazítsd meg a fémfékcső csavarját a főfékhengeren és nézd meg hogy ki engedett é a fék !

Igen, a gumi fékcsövek cseréjével kezdtük a hiba elhárítását.Mint írtam, ez ABS-es autó, a főfékhengerből két cső megy az ABS egységeb és az osztja szét a fékcsöveket a két első és a két hátsó fékhez.Javítások és légtelenítés után tökéletesnek tűnik a rendszer,egy pár kilométer után viszont ugyan úgy elkezd ragadni mint előtte,tűz forró lesz a felni is.Én már az ABS elektronikájára is gyanakszom,hogy esetleg az csinálja ezt a gubancot,bár már azt is cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a gumi fékcsövek cseréjével kezdtük a hiba elhárítását.Mint írtam, ez ABS-es autó, a főfékhengerből két cső megy az ABS egységeb és az osztja szét a fékcsöveket a két első és a két hátsó fékhez.Javítások és légtelenítés után tökéletesnek tűnik a rendszer,egy pár kilométer után viszont ugyan úgy elkezd ragadni mint előtte,tűz forró lesz a felni is.Én már az ABS elektronikájára is gyanakszom,hogy esetleg az csinálja ezt a gubancot,bár már azt is cseréltem.

Próba úgy hogy kiveszed a biztosítékát (csak óvatosan közlekedj utána).

Link to comment
Megosztás:

Az abs-től (meg a többi hárombetűstől se) nem kell csodát várni. Rádaásul ugyanannyi körülménynél biztosít jobb fékutat, mint ahánynál hosszabbat.

Főleg ezek a régi kezdetleges rendszerek. Anyámé már vizes úton is hamarabb berezeg mint kéne, és nem tudok vele megállni...

Link to comment
Megosztás:

Az abs-től (meg a többi hárombetűstől se) nem kell csodát várni. Rádaásul ugyanannyi körülménynél biztosít jobb fékutat, mint ahánynál hosszabbat.

Főleg ezek a régi kezdetleges rendszerek. Anyámé már vizes úton is hamarabb berezeg mint kéne, és nem tudok vele megállni...

Nekem már az is " csoda " lenne, ha a biztosíték kivétele után helyre állna a fékem.Eddig sem működött az ABS,így nem is zavarna,ha nincs,csak ne fogjon állandóan a fékem.

Link to comment
Megosztás:

Most télen, 15km/h sebességné,l friss havon majdnem romá törtem a kocsit(nem rajtam múlott) nem tudtam megálni.

Az ABS működött, se az eleje, se a hátulja nem tört ki, de azt hittem sosem állok meg!

Az volt a szerencsém, hogy az előttem lévő autó keresztbe átcsúszott a másik sávba, én meg elfértem melette!

Zabszem bent volt............ :D

Link to comment
Megosztás:

Most télen, 15km/h sebességné,l friss havon majdnem romá törtem a kocsit(nem rajtam múlott) nem tudtam megálni.

Az ABS működött, se az eleje, se a hátulja nem tört ki, de azt hittem sosem állok meg!

Az volt a szerencsém, hogy az előttem lévő autó keresztbe átcsúszott a másik sávba, én meg elfértem melette!

Zabszem bent volt............ :D

Rohadtul gyűlölöm én is csúszós úton.. Szinte életveszélyes.. Bizti ki, aztán má' jóó is :)

Link to comment
Megosztás:

Az ABS nem azért jó mert hamarabb megállsz vele, hanem mert tudsz közben kormányozni. ABS nélkül ha beletaposol a fékbe és így sem elég a féktáv, akkor már csak az imádság maradt, ABS-sel viszont ilyenkor még van esélyed kikerülni az akadályt, már ha megvan hozzá a lélkejelenléted és nem csak halálra vált arccal szorítod a kormányt. (Sajnos bizonyított tény hogy a legtöbb ember ilyesfajta krízishelyzetben csak tágra nyitott szemmel nézi a közeledő házfalat/kamiont/szakadékot miután beletaposott a fékbe, pedig ha eszébe jutna kormányozni akkor simán elkerülhetné a tragédiát...)

Link to comment
Megosztás:

Az ABS nem azért jó mert hamarabb megállsz vele, hanem mert tudsz közben kormányozni. ABS nélkül ha beletaposol a fékbe és így sem elég a féktáv, akkor már csak az imádság maradt, ABS-sel viszont ilyenkor még van esélyed kikerülni az akadályt, már ha megvan hozzá a lélkejelenléted és nem csak halálra vált arccal szorítod a kormányt. (Sajnos bizonyított tény hogy a legtöbb ember ilyesfajta krízishelyzetben csak tágra nyitott szemmel nézi a közeledő házfalat/kamiont/szakadékot miután beletaposott a fékbe, pedig ha eszébe jutna kormányozni akkor simán elkerülhetné a tragédiát...)

Aranyszabály, hogy mindig oda nézz ahova akarsz menni, mert a kezed követi a tekinteted. Ez itt is igaz, nem csak a motoroknál.

Amúgy valóban jó dolog tud lenni az ABS. Pár éve elég vérremenő küzdelemben arra jutottunk itt, hogy egy átlag Usernél jó ha van.

És ahogy Te is mondtad, nem azért van hogy hamarabb megálljunk :)

Link to comment
Megosztás:

Az ABS nem azért jó mert hamarabb megállsz vele, hanem mert tudsz közben kormányozni. ABS nélkül ha beletaposol a fékbe és így sem elég a féktáv, akkor már csak az imádság maradt, ABS-sel viszont ilyenkor még van esélyed kikerülni az akadályt, már ha megvan hozzá a lélkejelenléted és nem csak halálra vált arccal szorítod a kormányt. (Sajnos bizonyított tény hogy a legtöbb ember ilyesfajta krízishelyzetben csak tágra nyitott szemmel nézi a közeledő házfalat/kamiont/szakadékot miután beletaposott a fékbe, pedig ha eszébe jutna kormányozni akkor simán elkerülhetné a tragédiát...)

Szerintem kéne oktatni a jogsi tanfolyamokon pl az ABS és egyéb rendszerek körülbelüli működését, illetve kötelezővé tennék valahány óra vezetéstechnikai tréninget. Ehelyett még 4 évvel ezelőtt is a kormány holtjátékát kellett folyton nézegetni...

Anno mikor lett ABS-es kocsink, télen beültettük anyut hogy próbálja ki. Az első havas-jeges úton elkezdett reszelni az ABS őmeg ijedtségében el is engedte a pedált, merthogy kerreg meg ráz :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.