Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Tuti biztos?? Mert a srác írta hogy nem merne rá megesküdni... Azt írta hogy a hátsó híd mintha egy az egyben ugyanaz lenne, de ebben sem biztos! Mondta hogy inkább kérdezzem meg tőletek hogy az agyátmérő tényleg jó-e??

Az agyátmérő az szinte mindegyik opel-on ugyanaz, még a G astráé is jó a vekire tapasztalat:) szóval ha gyári opel felni, akkor biztosan jó! Ha jól emléxem 56,5 mm:D

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne a cartársakhoz hogy szerintetek az F Astra acélfelnije jó a Vectrára is! Mert acélfelni nézegetőben vagyok mostanában..

Egészen pontosan erről lenne szó: Katt ide

Azt tudom hogy 4x100-asnak kell lennie! Elsősorban 14"-es keresnék, ez pedig az lenne!

Ha jól emlékszem ET49 az Astra felni is. Ha ennyi, akkor nyugodtan megveheted őket :o

Link to comment
Megosztás:

Az agyátmérő az szinte mindegyik opel-on ugyanaz, még a G astráé is jó a vekire tapasztalat:) szóval ha gyári opel felni, akkor biztosan jó! Ha jól emléxem 56,5 mm:D

Az összes 4x100-as (vagy egyszerűbben: 4 csavaros) Opel felni tengelycsonk-átmérője 56.5mm (esetleg ET-számban lehet eltérés), az 5x110-es felniké 65mm (ilyen is van G Astrában, szóval nem evidens hogy az összes G Astra felni jó rá :o ), és van még egy variáció, az Insigniáé pl. 5x120-as. (A Movano felniét direkt nem említettem, mert olyat feltehetően senki nem akar Vectrára rakni, amúgy az 5x130-as)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Menetemelkedés. A szám az egymást követő menetek távolságát jelzi (ez esetben 1.5mm), és úgy van megválasztva hogy a csavar önzáró legyen (túl nagy menetemelkedésnél magától letekeredne róla az anya)

A sima metrikus csavarok általában ilyen menetemelkedéssel készülnek, a finommenetesek enyhébbel.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni nyárigumi vásárlás ügyében! Már régebben felhoztam ezt a témát de most végre úgy néz ki hogy lesz is belőle valami! :) Most hogy volt egy kis időm, utánajártam hogy milyen áron tudnék szerezni! 3 jelöltem van ami elég jó áron van 175/65 r14-es méretben!

1. Barum Brillantis 2

2. Hankook K715 Optimo

3. Pirelli P3000 Energy vagy még esetleg Pirelli Cinturato P4

Mik a vélemények ezekről a gumikról?? Melyiket ajánlanátok??

Pl.Hankook-ot jó márkának és minőségűnek mondják egyesek. Ugyanakkor én ugye dunaújvárosi vagyok s ugye itt van a Hankook gumigyár! Egy-két ismerősöm (aki ott dolgozik) igencsak lebeszélt arról hogy ilyen gumit vegyek, mert hogy látták hogy milyen gumik jöttek le a futószalagról s nem éppen fullos minőségnek mondható! :D

A Barumról jók a vélemények mert családban már több autón kifogástalanul futottak, semmi gond nem volt velük! Nekem a mostani autómon jelenleg Pirelli téligumik vannak ami szintén kifogástalan tapadásuak! Szóval nehéz a döntés hátha ti ezt megkönnyítitek valamelyest!? :)

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni nyárigumi vásárlás ügyében! Már régebben felhoztam ezt a témát de most végre úgy néz ki hogy lesz is belőle valami! :) Most hogy volt egy kis időm, utánajártam hogy milyen áron tudnék szerezni! 3 jelöltem van ami elég jó áron van 175/65 r14-es méretben!

1. Barum Brillantis 2

2. Hankook K715 Optimo

3. Pirelli P3000 Energy vagy még esetleg Pirelli Cinturato P4

Mik a vélemények ezekről a gumikról?? Melyiket ajánlanátok??

Pl.Hankook-ot jó márkának és minőségűnek mondják egyesek. Ugyanakkor én ugye dunaújvárosi vagyok s ugye itt van a Hankook gumigyár! Egy-két ismerősöm (aki ott dolgozik) igencsak lebeszélt arról hogy ilyen gumit vegyek, mert hogy látták hogy milyen gumik jöttek le a futószalagról s nem éppen fullos minőségnek mondható! :D

A Barumról jók a vélemények mert családban már több autón kifogástalanul futottak, semmi gond nem volt velük! Nekem a mostani autómon jelenleg Pirelli téligumik vannak ami szintén kifogástalan tapadásuak! Szóval nehéz a döntés hátha ti ezt megkönnyítitek valamelyest!? :)

Szerintem mindenki másra esküszik. Nekem a téliek Semperitek, de már sajnos kivannak keményedve elég jól(6éves gumik) és nagyon csúszkál vele az autó:S Régi Vectránkon Barum gumik voltak nyáron, szerintem egész jók voltak. Mindenki másra esküszik, valakinek jó a Tescos Tigar gumi is, valakinek meg még a Michelin is szar:)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mindenki másra esküszik. Nekem a téliek Semperitek, de már sajnos kivannak keményedve elég jól(6éves gumik) és nagyon csúszkál vele az autó:S Régi Vectránkon Barum gumik voltak nyáron, szerintem egész jók voltak. Mindenki másra esküszik, valakinek jó a Tescos Tigar gumi is, valakinek meg még a Michelin is szar:)

Ebben is van valami amit mondasz, illetve teljes mértékben igazad van! :D

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni nyárigumi vásárlás ügyében! Már régebben felhoztam ezt a témát de most végre úgy néz ki hogy lesz is belőle valami! :) Most hogy volt egy kis időm, utánajártam hogy milyen áron tudnék szerezni! 3 jelöltem van ami elég jó áron van 175/65 r14-es méretben!

1. Barum Brillantis 2

2. Hankook K715 Optimo

3. Pirelli P3000 Energy vagy még esetleg Pirelli Cinturato P4

Mik a vélemények ezekről a gumikról?? Melyiket ajánlanátok??

Pl.Hankook-ot jó márkának és minőségűnek mondják egyesek. Ugyanakkor én ugye dunaújvárosi vagyok s ugye itt van a Hankook gumigyár! Egy-két ismerősöm (aki ott dolgozik) igencsak lebeszélt arról hogy ilyen gumit vegyek, mert hogy látták hogy milyen gumik jöttek le a futószalagról s nem éppen fullos minőségnek mondható! :D

A Barumról jók a vélemények mert családban már több autón kifogástalanul futottak, semmi gond nem volt velük! Nekem a mostani autómon jelenleg Pirelli téligumik vannak ami szintén kifogástalan tapadásuak! Szóval nehéz a döntés hátha ti ezt megkönnyítitek valamelyest!? :)

Hali!

Itt nézted már?

Falken SN 828

Egy ezressel drágább, mint a Barum és azért minőségben egy kicsit ott van :D de van ez az általad kiválasztott Pirelli Cinturato P4 is. Az is jó áron van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.