Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy 98-as G astrám, és mivel jön a meleg, gondolkodom egy klíma beépítésén. Kinek mi a véleménye, vagy esetleg valami áthidaló megoldás? :-) az ablaklehúzáson kívül és az izzadás... :-D

Hát... Én idáig semmi jót nem hallottam az utólag beépített bontott klíma beépítéséről. :D Azt mondják nagyon kevés a későbbi hibátlan működésű klíma.A gyári új meg ugye elég cinkes árilag :D .

Link to comment
Megosztás:

Igen, nállam a csappantyú cseréjével lehetett orvosolni a problémát! :D (a külső-belső levegő keringtetés csappantyúja szokott eltörni) nem árt megnézni, hogy a pollenszűrő jól van e rögzítve..

Ha eltörik a csappantyú akkor zümmögő hangot ad,adott neked?

Link to comment
Megosztás:

Ha eltörik a csappantyú akkor zümmögő hangot ad,adott neked?

Valami olyas félét! Van valami kis motor beépítve, ami elvileg átvált a külső és belső keringetés között, ha a csappantyú eltört, akkor a kis motor állandóan megy és kiadja azt a fura zümmögő hangot... :D

Link to comment
Megosztás:

Opelnhez nincsen filmező progi? MInt amit a szervizek használnak nem kell a legfrissebb, de jó lenne ha lenne valami használható

Mire gondolsz? az Opel EPC-re pl? nekem van egy 2005-ös

De van más szervizes progim is....nézd meg a honlapom, és válaszz egyet...a többit privibe, ha gondolod (kb ingyé) :D

Sziasztok!

Van egy 98-as G astrám, és mivel jön a meleg, gondolkodom egy klíma beépítésén. Kinek mi a véleménye, vagy esetleg valami áthidaló megoldás? :-) az ablaklehúzáson kívül és az izzadás... :-D

Szepivel egyétértek...annyit tennék hozzá, hogy ha mégis amellett döntenél, hogy beszerelsz egyet, akkor gondold végig, hogyha nincs előkészítve, akkor vágni kell a tűzfalba.

Vagy egy aproság, de hasznos lehet. Veszel szélfogót az ablakra, és akkor nem csapja be az arcodba.

Meg ha kicseréled a boritást feketéről valami más színűre, az is jobb már pár fokkal. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, hátha járt már valaki hasonló cipőben...

A G-s Astrámban ősszel kikönyökölt a hajtókar (hála egy szerelői malőrnek) és motorcserére kényszerűltem.

Az új motor típusazonos a kicseréltel (bontott motorról van szó). A motor Angliából érkezett, számlával stb. (szakszervíz intézte).

Az okmányirodába bevittem mindent, amit kértek az átíráshoz (eredetvizsga nem kellett). Az átírás meg is történt, kaptam új forgalmit, új törzskönyvet.

Most el akarom adni az autót és ugye ehhez kell az eredetvizsgálat.

Mikor én vettem, akkor már egyszer le volt "eredetvizsgálva", csak akkor ugye a régi motorszámmal.

Az ezzel kapcsolatos kérdésem pedig az lenne, hogy tudja-e valaki, hogy az eredetvizsga során kiderülhet-e, hogy az autóban volt motorcsere?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv,

Gergő

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Az eredetvizsga során minden kiderül.

De gondolom, ha el akarod adni, akkor a motor papirjait is akarod hozzá adni....

Szia!

Köszi a segítséget.

Értem, akkor ezek szerint az eredetvizsgálat a nyilvántartásból meg tudja állapítani, hogy az autónak gyárilag más volt a motorszáma.

A motor papírja alatt mit értesz? Mert nekem csak egy számlám van a márkaszervíztől, hogy vettem egy bontott motort. Kellene más papír is emellé?

Link to comment
Megosztás:

nem értem mi ez a para.

:D

elvileg ha kaptál új törzskönyvet, abban az új moci szerepel, akárcsak a forgalmiban.

Innentől kezdve no para. :D

Ok, csak nem tudom, hogy lehet-e még valahol buktató a dologban, kell-e valami igazolás, stb. hogy el tudjam adni a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült valakinek életre keltenie a Sumo torrentes vivid workshop data programot???

Ha valakinek összejött az írja meg legyen szíves, hogy mit kell vele tenni mert én nem bírok vele.

Üdv: Andris

Hello!

Tökéletes,müködik! Hol akadtál el??? Adott egy rg-wa71d.iso és egy rg.nfo file,az iso-t behivod egy virtuális meghajtóba pl.DameonTools átlépsz a virtuális CD-rom meghajtódra és telepíted,amit kész a telepités átmásolod a C..ck mappában található .dll file-t ahova telepítetted,és kész! Az indítás után megadod adataidat (bármi kriksz krakszot elfogad) és használod! Ha valamit nem értesz szólj,segítek!

Egész jó a progi sok adatot meg lehet tudni belőlle kis OPInkról! (OPI=Opel)

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új szerzeményem van, egy gyönyörű szép fekete g astra.

2005 10. havi.

Az után érdeklődnék, hogy erre nem jár még véletlenül garancia? Nem 3 év van rá?

27 000 km van benne, és nem tudom hogy márkaszervizbe vigye-e most, hogy kötelező szervizen cseréljék ki az olajat, vagy vigyem a maszek szerelőmhöz. Elég fekete az olaj

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új szerzeményem van, egy gyönyörű szép fekete g astra.

2005 10. havi.

Az után érdeklődnék, hogy erre nem jár még véletlenül garancia? Nem 3 év van rá?

27 000 km van benne, és nem tudom hogy márkaszervizbe vigye-e most, hogy kötelező szervizen cseréljék ki az olajat, vagy vigyem a maszek szerelőmhöz. Elég fekete az olaj

2 év a garancia :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne,egy ismerösömnek most hamarosan lesz 2 éves az autoja.

Hamarosan vinni fogja a 2 éves szervizre és szeretné meghosszabittatni a garanciát,vagy még egy évre vagy kettöre.

Tudja valaki hogy ez hogy megy mennyibe kerül és mik a feltételei a dolognak?

Köszönöm elöre is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne,egy ismerösömnek most hamarosan lesz 2 éves az autoja.

Hamarosan vinni fogja a 2 éves szervizre és szeretné meghosszabittatni a garanciát,vagy még egy évre vagy kettöre.

Tudja valaki hogy ez hogy megy mennyibe kerül és mik a feltételei a dolognak?

Köszönöm elöre is...

Rendszeressen kell hordani szervízbe.

Én amikor vettem megkérdeztem, de ha jól emléxem (de már nem pontossan emléxem) 30e Ft egy évre...de az opelnél meg tudják monmdani...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, baj van, segítségeteket kérném!

Én jólvagyok, G megtörve :D

Összetörtem a kocsimat, 3 hónapos :D 3560km....

A hátúlját (bal) kapta el egy busz, a hátsó futómű kapott, illetve az oldala nagyon bement, az a kis doboz ami van az kirepült a csomagtartóba.A lámpa széttört.... A jobb oldala fogott egy táblát, ott a benzinbetöltő kettétört, és minimálissan behorpadt.

A kerék befelé döl, és kicsit előre. Ezeket a futóműveket cserélni kell, vagy meg tudják csinálni, vagy a kasznin nyomhatta el? A lemezt visszahajtottuk, kicseréltük a felnit, és haza tudtam vele jönni....de bal irányba ellen kellett kormányoznom kb 15-20 fokot.

A hátsó részt, ami benyomodott, tudják cserélni, vagy? Vajon mennyi lehet a károm? Arra gondoltam, hogy nem opel szervízben csináltatom, ez a gariba beleszól?

Majd teszek fel képet valahova, de addigis bármi építő jellegű, vagy alkatrészárat, vagy bármiféle segítségnek nagyon örülnék....

Ha én okoztam a kárt, akkor mennyivel lessz több a biztosításom? Vgay hogyan van ez?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon sajnálom a gépedet, de a lényeg, hogy te /ti/ jól vagy/tok/!

A te köteleződre fogják megcsiálni a busz kárát..és visszatesznek A0-ba szerintem. Bár kicsi az esélye: de lehet, hogy megszüntetik a szerződésed utánna/hányszor csináltál eddig balesetet?/. Családban már volt ilyesmire példa, persze nem ez a jellemző!

Cascora is megcsináltathatod a kocsid: önrészt kifizeted és ugrassz vissza pár ketegóriát!

Vitesd el a kocsid 1 szervízbe kérj kalkulációt és utánna eldöntheted, hogy máshol/esetleg nem szakszervízben/ mennyiért csinálnák meg. Azt nem tudom, hogy ilyenkor mi van a kocsi garijával, ha nem szakszervízben csináltatod meg és kiderül, hogy törve volt a gép...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, baj van, segítségeteket kérném!

Én jólvagyok, G megtörve :D

Összetörtem a kocsimat, 3 hónapos

Nézd meg ezt a képet. Nekem jött hátulról egy teherautó. 2005-ben az Opel Invesztánál 1.200.000ft-ért csinálták meg. Sajnos akkor még járatlan voltam ebben a témában és megcsináltattam az autót /az ellenfél biztosítója fizetett mindent/ és hitel is volt rajta. Ma már lehet, hogy totálkárra vetetném és akkor lenne egy törésmentes autóm, amíg nem jön egy másik barom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.