Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ez is jó kérdés. Talán az egyik ok az lehet, hogy ők legálisan hozzák be az országba, ami megdrágítja :D

A másik meg olyan ok is lehet, mint a castrol rs-nél... abból a német nagyon jó minőségű, a magyar töltésű

viszont közel sem olyan jó. Mindkettő ugyanolyan dobozban van, csak a magyaron van magyarul is felirat

a cimkén, és sokkal olcsóbb :P

Hát ez érdekes. Azt mondod, hogy a magyar kiszerelésű rosszabb minőségű? Ez hogy lehet? Nem tuti a ráírt teljesítmény?

Az ilyen webes olajboltoknál változó a postaköltség. Az említettnél 1200Ft mindentől függetlenül vidékre(rendelésenként, mennyiségtől függetlenül), de van olyan is, hogy bizonyos értékhatár felett ingyenes. (kb 15e felett szokott)

A Metabondos árakat onnan szedtem, amit írtál. Nem ők a hivatalos képviselet?

Amúgy a benzinbe való adalékot kb 10 éve használom (Megalene), igaz, autóban csak párszor volt. (pl amikor szar benzint sikerült tankolnom, ez helyretette!) Inkább motorban használom, igaz, az 2 ütem. (Yamaha Yz-250)

Ott eszméletlen dolgokra képes, tényleg észrevehetően jönnek a pacik, még harapósabb volt a vas.

A doboz is változott, mert anno csinos fekete dobozban volt arany betűkkel, most meg valami kék. (ha még olyan)

Az ára viszont szépen kúszott fel az évek alatt :D Anno 2000Ft körül volt, ahogy emlékszem.

Már azt is kellene lassan venni, mert kifogy a betartalékolt készlet.

Megnézem a weboldalukat, hátha fent vannak a képviselőik.

Link to comment
Megosztás:

Metabondnál asszem 1600 a posta. Az elfnek nem ők a hivatalos importőrei, ha jól tudom.

Utoljára decemberben vettem megalene-t, akkor még a szokásos fekete doboz - arany betűs volt.

Nem lehet hogy valami hamisítványt vettél? Vagy azóta változott talán, nemtok róla... :D

Nekem amúgy a pici rángatást tette helyre ez az omin, ami a motor bemelegedésekor szokott

előtte lenni egy fél percig. :P

Igen, sajnos a magyar rs le van maradva minőségben a némethez képest. Kb olyan, mint egy

átlagos jó minőségű 10W40-es olaj, pl szerintem egy szinten lehet a magnatec 10W40-el :D

Link to comment
Megosztás:

Ez jó kérdés :D www.metabond.hu, gondolom :D Én nemtom arrafelé hol van közel.

ezeknél az olajshopoknál is rájön a posta vagy futár díja, nem?

Én a www. olajshop.hu-ról rendeltem, ott 16e Ft felett átválalják a postát. Érdemes egyszerreg többet rendelni, ugyis fogyo eszköz az olaj, és 1 évet is eláll. :P

Link to comment
Megosztás:

Én a www. olajshop.hu-ról rendeltem, ott 16e Ft felett átválalják a postát. Érdemes egyszerreg többet rendelni, ugyis fogyo eszköz az olaj, és 1 évet is eláll. :D

Én amikor nagy szervízre vittem a kocsit akkor gyári Opel olajat kaptam bele. Abból 4 L (10W40) 7900 Ft volt.

Link to comment
Megosztás:

Metabondnál asszem 1600 a posta. Az elfnek nem ők a hivatalos importőrei, ha jól tudom.

Utoljára decemberben vettem megalene-t, akkor még a szokásos fekete doboz - arany betűs volt.

Nem lehet hogy valami hamisítványt vettél? Vagy azóta változott talán, nemtok róla... :D

Nekem amúgy a pici rángatást tette helyre ez az omin, ami a motor bemelegedésekor szokott

előtte lenni egy fél percig. :P

Igen, sajnos a magyar rs le van maradva minőségben a némethez képest. Kb olyan, mint egy

átlagos jó minőségű 10W40-es olaj, pl szerintem egy szinten lehet a magnatec 10W40-el :D

Szerintem nem hamisítvány, mert ugyanúgy felhúzta a teljesítményt, meg minden ugyanúgy nézett ki, csak a fekeete helyett kék volt az alapszín. Ez kb 2 éve volt, tehát tuti nem új, de utána kaptam fekete dobozost is megint... Nem tudom, hogy van ez, mert ugyanaz az emberke hozta mindet, aki elvileg képviselőjük volt. (kb 1 éve már nem, mivel kiment melózni Angliába)

Beletetted a bogarat a fülembe, megnézem alaposan a dobozt, mi a különbség. (bár alig van már a kékből, meg egy doboz bontatlan fekete van még)

Link to comment
Megosztás:

Ez a GM olaj is egy szerteágazó állat. :D

Egyesek találtak belőle elfogadható minőséget, sokak meg max fűtésre használnák (köztük én is).

Sajnos követhetetlen a beszállítók és a dobozolások sokfélesége, ezért nem ajánlom én személyszerint

senkinek (10W40-ről beszélünk, többit nem ismerem személyesen). Én annó kifogtam belőle egy

komolytalanul szar minőségű kannásat (rendes eredeti csomagolás), ami ahogy be lett töltve az

autóba, le is lett engedve még aznap :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a GM olaj is egy szerteágazó állat. :D

Egyesek találtak belőle elfogadható minőséget, sokak meg max fűtésre használnák (köztük én is).

Sajnos követhetetlen a beszállítók és a dobozolások sokfélesége, ezért nem ajánlom én személyszerint

senkinek (10W40-ről beszélünk, többit nem ismerem személyesen). Én annó kifogtam belőle egy

komolytalanul szar minőségű kannásat (rendes eredeti csomagolás), ami ahogy be lett töltve az

autóba, le is lett engedve még aznap

Annyira xar volt?

Link to comment
Megosztás:

opel16v: Az lenne a kérdésem, hogy x16xel-be milyen metabondot ajánlsz? Pontosabban 3.5 liter metabond vagy adalékot. Mostanában total qvarz 7000 van benne. 1500 km múlva olaj csere és nem tom mi legyen. A megtorpanás okát még nem tudom jöv héten megy szakszervizbe. mióta megvan ez az autóm mindig 10000 ezrenként olaj csere és előtte is szervizkönyv szerint és tulaj elmondása szerint 15ezrenként volt olaj cserélve, hogy milyen nem tom, castrolos matrica maradványaira emlékszem a motortérben, bár ugye ez nem jelent semmit.Egyáltalán van értelme Metabondot bele rakonom, ha a totalt szinte ingyen kapom.

Link to comment
Megosztás:

opel16v: Az lenne a kérdésem, hogy x16xel-be milyen metabondot ajánlsz? Pontosabban 3.5 liter metabond vagy adalékot. Mostanában total qvarz 7000 van benne. 1500 km múlva olaj csere és nem tom mi legyen. A megtorpanás okát még nem tudom jöv héten megy szakszervizbe. mióta megvan ez az autóm mindig 10000 ezrenként olaj csere és előtte is szervizkönyv szerint és tulaj elmondása szerint 15ezrenként volt olaj cserélve, hogy milyen nem tom, castrolos matrica maradványaira emlékszem a motortérben, bár ugye ez nem jelent semmit.Egyáltalán van értelme Metabondot bele rakonom, ha a totalt szinte ingyen kapom.

A total sem rossz olaj, de ha metára váltasz, akkor 10W40 speed típus kell neked. Ebből 1L 1700ft, 5L 7450ft.

Adalékból kétféle jöhet számításba: C (ha már elkezdte csipegetni az olajat kicsit), illetve a Gold (ez az általánosabb).

Mindkettő 9250ft.

Ajánlom még a Megalene benzinadalékot, megérezni ennek is a használatát (1000L benyához elég, 5400ft).

Link to comment
Megosztás:

Ajánlom még a Megalene benzinadalékot, megérezni ennek is a használatát (1000L benyához elég, 5400ft).

Ezt én is tanúsíthatom, kb 10 éve használom.

Mi a fene az a "gólyalábtámasz" a kocsiban? A gólyaláb az a lengéscsillapító, nem? Ez mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Srácok, akkor úgy készüljetek, hogy vasárnap délben Lurdy külső parkolóból (Mester utca felőli rész) indulunk Velencére.

Nem nagyon tiltakoztatok, így önkényesen kijelöltem az indulást. :D

Ha vki nem találna, hívjon: 70-382-1093

Link to comment
Megosztás:

Ilyen kifejezést még nem hallottam :D

A gólyaláb az a "tok", amiben a lengéscsillapító van elöl, és azon van a kerékagy rész is a csapággyal.

Mert ez volt beírva a kocsi állapotlapjába, amikor vettük. "gólyalábtámasznál kopog)

Én nem vettem észre semmit az autón azóta sem, noha gondolhatod, hogy fülelek ezerrel, mi a fene lehet, amire gondolt a jóember, aki felmérte...

Piszkálja a csőröm, mi lehet, ezért érdeklődök.

Uhu! Te szerinted mit takarhat ez a szervízes szleng?

Link to comment
Megosztás:

Srácok, akkor úgy készüljetek, hogy vasárnap délben Lurdy külső parkolóból (Mester utca felőli rész) indulunk Velencére.

Nem nagyon tiltakoztatok, így önkényesen kijelöltem az indulást. :D

Ha vki nem találna, hívjon: 70-382-1093

Ott elmegyünk egy étterembe kajálni vagy esetleg sütögetünk?

Mindenki hozza az oldalbordát, mert akkor az enyém is jönne?

starandolunk ugyi?

Link to comment
Megosztás:

Ott elmegyünk egy étterembe kajálni vagy esetleg sütögetünk?

Mindenki hozza az oldalbordát, mert akkor az enyém is jönne?

starandolunk ugyi?

Boldi, Rastalos, Vicsor és Dom bordák lesznek, ha minden igaz...

A grillezést nem mondom tutira, inkább készülj étteremre... Ma estére megnézem azért a lehetőségeket, és ha még is úgy tűnik lehet, hozok grill cuccot.

Link to comment
Megosztás:

Boldi, Rastalos, Vicsor és Dom bordák lesznek, ha minden igaz...

A grillezést nem mondom tutira, inkább készülj étteremre... Ma estére megnézem azért a lehetőségeket, és ha még is úgy tűnik lehet, hozok grill cuccot.

Én egyedül megyek a család nem jön.Ha jól emlékszem akkor ott van gofris a közelben valamelyik bungiban.Tudok Gárdonyban is egy tuti gyros-t+1 fagyizót csak ahhoz autózni kell 5-6km-t

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.