Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

sziasztok.

hogyan kell levenni a belső tükröt?

van valamit képes leírás hozzá?

hozzám került egy fényre sötétedő belső tükör,

ha nem veszik meg, holnap beleteszem.

valaki kereste a kábelek kiosztását, na majd este megírom melyik kábel mire való.

köszi a segítséget!

Ha minden igaz csak le kell húzni a tartórészről.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Még annyit segíts kérlek, hogy én vagyok a béna, vagy nem publikus az adok-veszek fórum? Vagy rovat, vagy minek nevezzem...

Keresek G-astra sedan bal hátsó lámpaburát! Ha valakinek van eladó, keressen pü-ben! (Szerintem oda illene, de a keresővel sem boldogulok...)

Publikus! Simán tudsz hirdetni.

Nézz szét a Jófogáson, láttam már ott lámpát.

Abban pedig biztos vagyok, hogy a Sedan lámpája nem kompatibilis a 3/5 ajtóséval, mert nekem is Sedan van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg mindig a lambda szonda gyannusss... amikor csinalja probald meg lehuzni. Sarga feny egni fog, de menni fog... akkor megvan a ludas. Ha igy is csinalja, akkor felo, hogy komolyabb a dolog. Olaj nem folyik oran szajan ? Na meg a gyujto trafo sor, az sokat szivatott, mire beadtam a derekam es vettem egyet, aztan orultem, hogy tobb heti szivasnak vege, esetleg kerj kolcson egyet ha van ismeros.

Szia.

Már cseréltem trafót benne. Az olajat nem eszi és nem is folyik sehol. Nem tudom h mi a baja. Senki nem tudja hogy mi a baja.

Azért köszönöm a választ és a tanácsot. Megnézetem a lambda szondát.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Segítségeteket szeretném kérni,most állok autóvásárlás előtt,és Astra G-re esett a választásom! Egy 2005-2008 közötti példányt szeretnék,max 150 ezer Km-mel! Valószínűleg 1.4! Melyiket ajánlanátok? 1,4 vagy 1,6? Fogyasztási adatokra is kíváncsi lennék! Olvastam hogy az 1,6os gyakran eléggé fogyasztja az olajat! Vásárláskor mire figyeljek? Mert ugyebár manapság elég menő,hogy visszapörgetik a Km óra állását,mik azok a jelek,amik utalnak a valós Km állásra,gondolok ilyesmire, hogy pl. kopott váltószoknya stb.? Szóval milyen jelekből tudhatom meg,hogy valós-e az óra? Segítségeteket előre is köszönöm!!

Üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Segítségeteket szeretném kérni,most állok autóvásárlás előtt,és Astra G-re esett a választásom! Egy 2005-2008 közötti példányt szeretnék,max 150 ezer Km-mel! Valószínűleg 1.4! Melyiket ajánlanátok? 1,4 vagy 1,6? Fogyasztási adatokra is kíváncsi lennék! Olvastam hogy az 1,6os gyakran eléggé fogyasztja az olajat! Vásárláskor mire figyeljek? Mert ugyebár manapság elég menő,hogy visszapörgetik a Km óra állását,mik azok a jelek,amik utalnak a valós Km állásra,gondolok ilyesmire, hogy pl. kopott váltószoknya stb.? Szóval milyen jelekből tudhatom meg,hogy valós-e az óra? Segítségeteket előre is köszönöm!!

Üdv: Tamás

én a helyedben 1.6 Twinport motorost vennék az nem láncos.(Z16XEP)

km óra állása mindegy, állapotot veszünk nem óra állást.

enyémben 220e km van, de minden szükséges javítás időben elvégezve, és

szerízkönyvvel dokumentálva. semmi baj nincs vele, a lényeg, hogy az újjabb

motoroknak (Z14XEP, Z16XEP) már nem nagyon kellene, hogy egyék az olajat.

az enyém ennyi km után egyáltalán nem eszi.(Z14XEP)

cserébe az enyém láncos, és hangos.

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

én a helyedben 1.6 Twinport motorost vennék az nem láncos.(Z16XEP)

km óra állása mindegy, állapotot veszünk nem óra állást.

enyémben 220e km van, de minden szükséges javítás időben elvégezve, és

szerízkönyvvel dokumentálva. semmi baj nincs vele, a lényeg, hogy az újjabb

motoroknak (Z14XEP, Z16XEP) már nem nagyon kellene, hogy egyék az olajat.

az enyém ennyi km után egyáltalán nem eszi.(Z14XEP)

cserébe az enyém láncos, és hangos.

Köszi a választ,azt nem írtam,hogy inkább láncost szeretnék,megbízhatóbbnak gondolom a szíjasnál! És az 1,6 fogyasztásban milyen?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ,azt nem írtam,hogy inkább láncost szeretnék,megbízhatóbbnak gondolom a szíjasnál! És az 1,6 fogyasztásban milyen?

Nem megbízhatóbb, csak ha elhanyagolod a vezérlés cseréjét akkor hallod, hogy mikor kellene már cserélni.

ugye szíjasnál meg nem hallod, én ennyi előnyét láttam eddig.

mondjuk egy komplett lánc csere gyári alkatrészekkel olyan 100-120e fog fájni.

fogyasztása nekem (1.4) 7-8L de csak városban járok vele napi 20Km.

én biztos 1.6-ost vennék.

Link to comment
Megosztás:

Nem megbízhatóbb, csak ha elhanyagolod a vezérlés cseréjét akkor hallod, hogy mikor kellene már cserélni.

ugye szíjasnál meg nem hallod, én ennyi előnyét láttam eddig.

mondjuk egy komplett lánc csere gyári alkatrészekkel olyan 100-120e fog fájni.

fogyasztása nekem (1.4) 7-8L de csak városban járok vele napi 20Km.

én biztos 1.6-ost vennék.

Köszönöm szépen! Megfontolom,nem kapkodom el!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Segítségeteket szeretném kérni,most állok autóvásárlás előtt,és Astra G-re esett a választásom! Egy 2005-2008 közötti példányt szeretnék,max 150 ezer Km-mel! Valószínűleg 1.4! Melyiket ajánlanátok? 1,4 vagy 1,6? Fogyasztási adatokra is kíváncsi lennék! Olvastam hogy az 1,6os gyakran eléggé fogyasztja az olajat! Vásárláskor mire figyeljek? Mert ugyebár manapság elég menő,hogy visszapörgetik a Km óra állását,mik azok a jelek,amik utalnak a valós Km állásra,gondolok ilyesmire, hogy pl. kopott váltószoknya stb.? Szóval milyen jelekből tudhatom meg,hogy valós-e az óra? Segítségeteket előre is köszönöm!!

Üdv: Tamás

Szia!

Az 1.4 szerintem kevés, az 1.6 se sok... (pláne klímával)

Én 1.8-2.0 ajánlanám. (az 1.8 125 Le az a tuti állítólag)

Az Z16XEP hengerfeje szerintem konstrukció hibás. Én most készülök a 2. hengerfej javításra 130ekm-nél. (valószínű, hogy szelepszorulásom van a 3. hengerben) Olvass bele a H fórumba...

Fogyasztásom 7-8,5 L

Üdv. Tomi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az 1.4 szerintem kevés, az 1.6 se sok... (pláne klímával)

Én 1.8-2.0 ajánlanám. (az 1.8 125 Le az a tuti állítólag)

Az Z16XEP hengerfeje szerintem konstrukció hibás. Én most készülök a 2. hengerfej javításra 130ekm-nél. (valószínű, hogy szelepszorulásom van a 3. hengerben) Olvass bele a H fórumba...

Fogyasztásom 7-8,5 L

Üdv. Tomi

Szerintem 2005-2008 közötti példány már nincs 1.8-2.0 motorral.

Link to comment
Megosztás:

Miért?

Szerintem megbízhatóbb,egy szíj el tud szakadni,egy lánc nem valószínű! ha már probléma van a lánccal,azt lehet hallani,egy szíjnál viszont nem biztos,hogy ad jelet,ha prücök van! tesómék autójában pl valahogy bebújt egy egér a szíjhoz,odakapta,és átugrott a szíj,szerencsére nem csinált nagy kárt! a láncnál ilyesmi kizárt

Link to comment
Megosztás:

Maradok az Astra G-nél,abban segítsetek,hogy 1,4 vagy 1,6! Fogyasztás,megbízhatóság,esetleges olajfogyasztás stb? Köszönöm!

1.6 Gyakorlatilag nem eszik többet, viszont minimálisan is, de erősebb. Egyébként meg mindegyik annyira megbízható, amennyire az előző gazdája törődött vele. Az olajfogyasztás megint csak karbantartástól függ, elsősorban.

Link to comment
Megosztás:

Maradok az Astra G-nél,abban segítsetek,hogy 1,4 vagy 1,6! Fogyasztás,megbízhatóság,esetleges olajfogyasztás stb? Köszönöm!

Az én 1.4-esem, amíg többet és valamivel hosszabb utakra használtam, 5,8-6 között fogyasztott vegyes használatban.

Mostanában hetente egyszer megyek vele 1x km-t, plusz hébe-hóba egy-egy hosszabb távot, így a fogyasztás felment 6,3-ra.

Olajat nem nagyon eszegeti, egy csereperiódus alatt, ami nálam már csak ~5000 km, talán 3 dl-t töltök utána, de inkább annyit sem, azt is csak biztos ami biztos alapon, mert a cseréig sem menne le annyira a szint, hogy feltétlen pótolni kelljen.

A 2005-ös széria vezérlése elvileg gyengébb, mint a 2007 utániak, de amennyire meg tudom ítélni, nem hangosabb a lánc lényegesen, mint amikor elhoztam a kereskedésből.

10 év (~80.000 km) alatt a szokásos cserealkatrészeken kívül egy fűtőmotor előtét ellenállás hiba jelentkezett (sk. javítva), és most a vizsgánál cserélni kellett az első fékszettet, mert a kevés használat miatt szép lassan beette magát a rozsda a tárcsákba.

Nem egy Izom Tibor, de egy normális, tempós stílushoz, amit én szeretek, elég az ereje, persze élményautózást eleve nem ettől a típustól vár az ember.

Módosítva : koopal
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Maradok az Astra G-nél,abban segítsetek,hogy 1,4 vagy 1,6! Fogyasztás,megbízhatóság,esetleges olajfogyasztás stb? Köszönöm!

Én is ezek között vaciláltam. Véleményem szerint minden téren hasonló a kettő, hatalmas különbséget ne várj. Ezek közepes teljesítményű motorok, legjobban úgy tudnám jellemezni, hogy az egyik még nem gyenge, a másik meg még nem erős. Az 1.6-ot vágytam inkább én is, de mivel lényegesen tőbb 1.4-es van a piacon, szebbet (gyakorlatilag szalon állapotút) tudtam találni abból. És szerintem az állapot fontosabb, mint egy kis töblet erő. Vettem bele egy bontott gyári motorháztető szigetelést, és az emlegetett lánc hang ki van szűrve.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello,sziasztok!

Vettem én is egy projektoros lámpát(DEPO),viszont semmilyen csatlakozót nem kaptam hozzá...leírná nekem valaki esetleg,hogy mire lenne szükségem a beszereléshez?! xenon az van hozzá trafóval izzóval csatikkal,de a régi lámpából valók nem egyeznek abszolút.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv Arnold

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.