Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Azt tudja valaki esetleg hogy olaj szint jelzést mikor jelzi a kijelző? csak akkor ha kevés van benne illetve, hogy szervizre figylemeztet ha igen mikor

Astra G 98 cdx

Szervizre van külön lámpa, meg a km számlálónál figyelmeztet "Insp" felirattal, ha aktuális. Nézd meg azt az olajszintet, nehogy gond legyen....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

az elmult 2 hétben próbálgattam a kocsit. Klíma nélkül tényleg fürgébb a kicsike, ugyhogy megpróbálom mellőzni a használatát. Ami viszont zavar mostanság hogy menet közben valami zörög hátul. Ezidáig nem tudtam rájönni mi lehet. Alulról jöhet a hang, de főként a csomagtartó felöl hallom. Vagy a kipudob valamely felfüggesztésének bármely tartozéka esetleg a kalaptartó, bár azt szoktam figyelni és nem igazán moccan meg. Szal egyenlőre ismeretlen a Jelenség.

Más. A héten találkoztam egyik "kollégával" sajna elfelejtettem a nick-jét, meg elkérni tőle a számát. Egy Gyönyörű fekete G-je volt, Tető talpig fekete sötétített ablakok izléses elegáns hátsó szárnyacska és alufelnik. Mondta forumon fent szokott lenni. A Hajóállomás u. ban találkoztunk, véletlenül elküldtem a 3,14csába, de aztán remélem megtalálta amit keresett. Ha Magára ismer az illető kérem jelentkezzen vagy ha tudjátok kiaz megköszönném ha elnavigálnátok hozzá itt.

3. ami miatt még segítséget szeretnék kérni, illetve tapasztalatot vagy reagálást. A kérdésem az lenne hogy az Astra központi kijelzője (1993/G) mögött.. van e valami a műszerfal konzol alatt? kábelek, csővezeték, bármi? van-e ott egyáltalán hely. Illetve ugyanez a kérdés az utasoldali légzsák fölött található résznél is. VAn-e valakinek információja arról hogy is van elrendezva a műszerfal alatti konstrukció.

válaszotokat segítségeteklet előre is köszi.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szervizre van külön lámpa, meg a km számlálónál figyelmeztet "Insp" felirattal, ha aktuális. Nézd meg azt az olajszintet, nehogy gond legyen....

Én olyanra gondoltam mint a PSA-s autóknál olajszint check control. Meg kilométer visszaszámláló szervizben való megjelenésekor

Link to comment
Megosztás:

3. ami miatt még segítséget szeretnék kérni, illetve tapasztalatot vagy reagálást. A kérdésem az lenne hogy az Astra központi kijelzője (1993/G) mögött.. van e valami a műszerfal konzol alatt? kábelek, csővezeték, bármi? van-e ott egyáltalán hely. Illetve ugyanez a kérdés az utasoldali légzsák fölött található résznél is. VAn-e valakinek információja arról hogy is van elrendezva a műszerfal alatti konstrukció.

A kijelző mögött nem sok hely van. Kb 10cm mély, és 4-5cm magas hely van teljes szélességében még azért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

az elmult 2 hétben próbálgattam a kocsit. Klíma nélkül tényleg fürgébb a kicsike, ugyhogy megpróbálom mellőzni a használatát. Ami viszont zavar mostanság hogy menet közben valami zörög hátul. Ezidáig nem tudtam rájönni mi lehet. Alulról jöhet a hang, de főként a csomagtartó felöl hallom. Vagy a kipudob valamely felfüggesztésének bármely tartozéka esetleg a kalaptartó, bár azt szoktam figyelni és nem igazán moccan meg. Szal egyenlőre ismeretlen a Jelenség.

Más. A héten találkoztam egyik "kollégával" sajna elfelejtettem a nick-jét, meg elkérni tőle a számát. Egy Gyönyörű fekete G-je volt, Tető talpig fekete sötétített ablakok izléses elegáns hátsó szárnyacska és alufelnik. Mondta forumon fent szokott lenni. A Hajóállomás u. ban találkoztunk, véletlenül elküldtem a 3,14csába, de aztán remélem megtalálta amit keresett. Ha Magára ismer az illető kérem jelentkezzen vagy ha tudjátok kiaz megköszönném ha elnavigálnátok hozzá itt.

A hátsó zörgés tekintetében nézd meg a hátsó középső féklámpát, illetve ha 5 ajtósod van, akkor a hátsó ajtó alján lévő a csomagtérvilágítás kapcsoló kiálló kis rudacskáját, mert az szokott még ilyeket csinálni. Kicsit lötyög a csatornájában és ahogy minimálisan csavarodik a karosszéria, eléggé tud kopogni, zörögni. Én egy nagyon kis szigszalagot rácsavartam, azóta nem csinálja.

A kolléga, akivel találkoztál, lehet pl amusing vagy malacka...

Link to comment
Megosztás:

köszönöm fiúk a segítségetr, 7végén utánajárok a dolgoknak.

Ujjabb kérdés akiknek már hosszabb ideje van Astrájuk: Mennyire megbízható az Ecotech motor? ? évet bír, vannak-e valami buktatói, gyengéi, egyáltalán mennyi az átlag élettartam. Kedves rokon elöjött hogy 4 év után jönnek majd a hibák, tehát 1 éven belül hozzá kell nyúlni a blokkhoz.. hangoztatta.

Szerintetek?

üdv.

Link to comment
Megosztás:

én úgy tapasztalom,hogy leginkább a sok városi használatra érzékenyek,ellustulásra hajlamos,de élettartamra én még nem hallottam panaszt...

1.6 gyakran csipegeti az olajat,és nem csak a lehajtott cégautók,de az idős papa által hajtott is (nem hittem a szememnek,de igaz)

egyébként csak jókat tudok mondani,csendesek,korszerűek,jól fogyasztanak

Link to comment
Megosztás:

15-16 pénz, és egy olasz márka (Paser). Most meg nem mondom, hogy melyik cég forgalmazza itthon, de nekem is ilyenem van.

A gyári csati hogy néz ki? Mert a KD-G722-es JVC-m LINK tudja a kormányról vezérlést legalábbis van csatija, de lehet kell hozzá vmi átalakító? nekem ez az infrás nem tetszik...a csati meg olyasmi rajta mint egy 2.5-es vagy 3,5-es jack aljzat...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudja valaki, hogy az öt ajtós G Astránál létezik olyan hátsó üléstámla, aminek a középső része lehajtható, azt hiszem úgy hívják, hogy könyöklös. Ha igen, akkor hol érdemes egy ilyet beszerezni, és egy az egyben beszerelhető-e a régi helyére? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.