Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Régebben már felvetettem a kérdést , persze azóta sem orvosoltam a gondot ...

Eltört a G astránkon a benzinbetöltő ajtón az a pici műanyag amibe a zár nyelve ugrik bele ... egy műanyagos talán megtudná csinálni de nem hiszem hogy tartós maradna ...

Létezik olyan tanksapka ami kulcsra zárható és nem tesco value ?

Köszönném !

Én anno benzinkútnál vettem, elég jó volt. Szerintem kétkomponenses ragasztó és meg van oldva. Az elég tartós és jó szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

ez egy pici műanyag gyűrű ami letör ... természetesen nincs meg ... de ha meglenne akkor is vicces megoldásnak tartom hogy a "benzin lopás korában" egy 1nm szakítószilárdságú pöcök tartja az ajtót a helyén amit egy 5 éves gyerek is kitud törni a kisujjával ... utána meg a tanksapka egy mozdulattal kicsavarható mert nincs rajta zár ...

... a 94-es astrámon is ilyen megoldás van ott is kitört a pöcök de ott legalább van zár+kulcs a tanksapkához ...

Én anno benzinkútnál vettem, elég jó volt. Szerintem kétkomponenses ragasztó és meg van oldva. Az elég tartós és jó szokott lenni.
Link to comment
Megosztás:

Régebben már felvetettem a kérdést , persze azóta sem orvosoltam a gondot ...

Eltört a G astránkon a benzinbetöltő ajtón az a pici műanyag amibe a zár nyelve ugrik bele ... egy műanyagos talán megtudná csinálni de nem hiszem hogy tartós maradna ...

Létezik olyan tanksapka ami kulcsra zárható és nem tesco value ?

Köszönném !

Szia!

Nekem 3 hetes volt a gépem, mikor cserélték a tanksapka ajtót, igaz gariban.

Próbáld meg alkatrészként szakszervízben/szalonban megrendelni. Igaz árat nem tudok, csak egy ötlet.

Link to comment
Megosztás:

a zöldkártya hatósági dijas...

7.300 vagy 9.700 ft. meg még van a karburátoros autóknak az ársa, az olyan 5 valahányszáz.

ahol ennél eltérő árban csinálják, és kiderül, megvonnyák tőle az engedélyt...

Vagy esetleg még plusz 2000Ft és nem pörgetik szénné az öreg dízelem! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok. Tudna valaki segíteni abban, hogy hol lehet szerezni Astra G-re műszer-krómkeretet?

Esetleg a sebváltóra is.

Köszi

eBay. Többféle van, szerintem célszerű a "bepattanós" alu verziót venni és még be is ragasztani, a simán csak ragasztgatósok helyett. Huszonpár euro, asszem.

A sebváltóra keret van a Homasitában, de volt már, akinek azzal gondja volt.

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Általános probléma, hogy az Opelok Astra, Vectra stb. a sárvédőívek mentén idővel elkezdenek rohadni.

Ugya ez betudható annak, hogy az ívekben belrakódik a sár meg a többi cucc, és az kezdi szépen enni a dolgokat.

Arra gondoltam, hogy ezt megelőzően, mi lenne, ha ezekbe a hajlításokba sziloplasztot nyomnék, így nem tudna ott megtelepedni semmi.....

Ötlet, valakinek tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Általános probléma, hogy az Opelok Astra, Vectra stb. a sárvédőívek mentén idővel elkezdenek rohadni.

Ugya ez betudható annak, hogy az ívekben belrakódik a sár meg a többi cucc, és az kezdi szépen enni a dolgokat.

Arra gondoltam, hogy ezt megelőzően, mi lenne, ha ezekbe a hajlításokba sziloplasztot nyomnék, így nem tudna ott megtelepedni semmi.....

Ötlet, valakinek tapasztalat?

Inkább előre gyárott müanyag dob betétet tegyél fel.Nem drága!

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Általános probléma, hogy az Opelok Astra, Vectra stb. a sárvédőívek mentén idővel elkezdenek rohadni.

Ugya ez betudható annak, hogy az ívekben belrakódik a sár meg a többi cucc, és az kezdi szépen enni a dolgokat.

Arra gondoltam, hogy ezt megelőzően, mi lenne, ha ezekbe a hajlításokba sziloplasztot nyomnék, így nem tudna ott megtelepedni semmi.....

Ötlet, valakinek tapasztalat?

A hajlítások tisztítása után a fémet passziválni kell. Ez azt jelenti, hogy ecseteld be RO-55 vagy EVIPASS nevü kencékkel. (nem számít ha festett a felület). A száradás után már víz vagy nedvesség már ne érje .

Poliészter műgyanta ráecsetelésével a régi korrózió szinte örökre elfojtva, az újabb rozsda támadásának esélye sincs. Résekbe műanyagfecskendővel juttatható az anyag. Ez általam kipróbált és alkalmazott módszer már mintegy 10 éve, és sikeres. A wartburgokon volt mit tesztelnem !!

Ha a műgyantáról kellene infó ,arról is tudlak tájékoztatni.

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Általános probléma, hogy az Opelok Astra, Vectra stb. a sárvédőívek mentén idővel elkezdenek rohadni.

Ugya ez betudható annak, hogy az ívekben belrakódik a sár meg a többi cucc, és az kezdi szépen enni a dolgokat.

Arra gondoltam, hogy ezt megelőzően, mi lenne, ha ezekbe a hajlításokba sziloplasztot nyomnék, így nem tudna ott megtelepedni semmi.....

Ötlet, valakinek tapasztalat?

szia

Ne sziloplasztot nyomj oda ha egy mód van rá, hanem komolyabb cégeknek vannak viasz-spray-i. pl Liqui Moly

Ez ugyanolyan, mint amit a gyárban fújnak viaszt a kocsira alvázvédelem miatt.

Pucold ki magas nyomással, hagyd megszáradni, és hordd fel a viaszréteget egyenletesen. Nem csak a korrózió ellen, hanem a felverődő kavicsok okozta sérülések (amik később korrózióhoz vezetnek) kivédésére is alkalmazható. 3-4 évente érdemes megismételni a kezelést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.