Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

GM-es minősítéssel nem rendelkezik, de szervízkönyv szerint azzal kell rendelkeznie. Szóval nem okoz problémát, ha valami megpurcanik a motorban? Már tegnap kérdeztem, csak nem mertek már olajozott választ adni :huh:

Perszepersze :lol:

Ahány márkaszervíz, annyiféle olajat használnak ők is cserénél... szerinted mindegyiken megvan a

GM minősítés? :D Ez egy olyan "update" dolog, van rajta egy felirat, de ettől még nem jobb, mint

a többi kategóriatársa :D

Link to comment
Megosztás:

GM-es minősítéssel nem rendelkezik, de szervízkönyv szerint azzal kell rendelkeznie. Szóval nem okoz problémát, ha valami megpurcanik a motorban? Már tegnap kérdeztem, csak nem mertek már olajozott választ adni :huh:

Nem az van a szervízkönyvben, hogy ACEA vagy GM-es minősítés kell legyen? Amúgy valószínű nem lesz probléma, de azért kérdezd meg uhuhu-t.

Link to comment
Megosztás:

Nem az van a szervízkönyvben, hogy ACEA vagy GM-es minősítés kell legyen? Amúgy valószínű nem lesz probléma, de azért kérdezd meg uhuhu-t.

De igen, az van benne...

Nem dől össze a világ, ha a GM minősítés nincs meg, de az ACEA A3 (urambocsáss akár A3-02) meglegyen, de mégjobb, ha az ACEA A3-04 -et tudja.

Annyi előnye van a GM-LL-A-025 minősítés meglétének, hogy lényegesen csekélyebb párolgási veszteséget írtak elő, hogy ezzel is elősegítsék az olajfogyasztás csökkentését (emellett magasabb HTHS viszkozitás is tartozik hozzá).

GM-LL-A-025 rendszerint 5W-30 vagy 0W-40 viszkozitással párosul ha jól tudom.

Hogy őszinte legyek, ennél az olajnál létezik a Castrol kínálatában jobb is....még azt sem mondhatnám, hogy ez a GTX legalább a 10W-40 -esek között jó, mert ott is már inkább elavultnak számít.

Csatlakozom az előttem szólókhoz, és én is inkább egy komolyabb minőségű olaj használatát javasolom a srácnak.

Link to comment
Megosztás:

Ja ott lakik melletted egy kartárs, aki tudna olcsón nagyon jó minőségű metabond olajat neked :D

Abból van 5W40-es, amilyen neked kell, 10100Ft asszem az 5L :D

mellettem: hát, én siófokon dolgozom, miskolcon "csak" lakom. :huh:

ok, és mit csináljak ezzel? :lol:

mindegy, most már marad ez, de tényleg köszönöm a jó tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

Sztem nyugodtan önthetsz bele 5w40-et. Egy Z-s új motorhoz inkább az való. Persze az drágább picit. Amúgy a csere ára kb 3-4 ezer körül van, de erről inkább uhuhu tudna nyilatkozni...

Már megint "olajoztok"'???? :huh: :lol: :D

Z-s új motorba...5W40...csak minőségit..és rendelj neten!!!!

Ne az olajon spórolj már!!!!! 3.25 liter!!!!...mennyit spórolsz 5-6 eHUF???

Egy nivósabb szervízben nem is engednék bele önteni a 10W-40-et....

Gondolom az üléshuzaton nem spórolsz.... :D Bocsi!

Link to comment
Megosztás:

De igen, az van benne...

Nem dől össze a világ, ha a GM minősítés nincs meg, de az ACEA A3 (urambocsáss akár A3-02) meglegyen, de mégjobb, ha az ACEA A3-04 -et tudja.

Annyi előnye van a GM-LL-A-025 minősítés meglétének, hogy lényegesen csekélyebb párolgási veszteséget írtak elő, hogy ezzel is elősegítsék az olajfogyasztás csökkentését (emellett magasabb HTHS viszkozitás is tartozik hozzá).

GM-LL-A-025 rendszerint 5W-30 vagy 0W-40 viszkozitással párosul ha jól tudom.

Hogy őszinte legyek, ennél az olajnál létezik a Castrol kínálatában jobb is....még azt sem mondhatnám, hogy ez a GTX legalább a 10W-40 -esek között jó, mert ott is már inkább elavultnak számít.

Csatlakozom az előttem szólókhoz, és én is inkább egy komolyabb minőségű olaj használatát javasolom a srácnak.

Akkor EZ jobb, vagy sem mint a GM minősítéses olaj?

CASTROL MAGNATEC C3

MINŐSÍTÉSE: API SM/CF, ACEA A3/B3/B4, C3, VW 502 00/505 00,MB 229.31

Vagy mennyire jó ez az Astrába?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Holnap megyek olajcserére. (Még nem kellene, de az első 8.000km után úgy érzem megérdemli a drágaszágom.)

Az olajat én viszem hozzá (Castrol GTX 10w-40).

Meg tudnátok mondani, általában mennyi szokott így lenni az olajcsere? (szűrő + munkadíj)

Előre is köszi, üdv:

Cett

ne rakjál bele 10w40 est.

nem jó bele...

ezen ne sporoljjá...

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Imy!

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W30-at próbálj szerezni (e-Bay?). Úgy tudom ezt a Fuchs kifejezetten Opel long-life témához „keverte ki”, és gyárilag is ezzel töltik az újabb generációs Opel-motorokat (http://www.fuchs-europe.de/motorenoele0.html).

(Csak, hogy ki ne hűljön az olajozás :huh: )

Jaja :lol:

Gyárilag is a FUCHS megy jelenleg. (volt már egy csomó egyébként, nem örökösen a Fuchs szállít első feltöltésre)

Szóval ez is tökéletes, ráadásul a GM minősítés is megvan, csak az a baj, hogy magyarországon ha jól tudom csak a hivatalos importőrnél lehet beszerezni, és ott bizony elég drága.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Imy!

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W30-at próbálj szerezni (e-Bay?). Úgy tudom ezt a Fuchs kifejezetten Opel long-life témához „keverte ki”, és gyárilag is ezzel töltik az újabb generációs Opel-motorokat (http://www.fuchs-europe.de/motorenoele0.html).

(Csak, hogy ki ne hűljön az olajozás :huh: )

Én a Castrolban bízok, sokat motoroztam, és abba mindig Castrolt vettem, és semmi gondjuk nem volt a motoroknak, jah és azok 10e fölöt is járnak, és alapból 5-7e között. Igaz ott a csereperiódus 6e km.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönettel túlvagyok az olajcserén, köszönöm a támogató javaslatokat. Végül is - részben rátok hallgatva, részben az OpelSió tanácsára - az általuk ajánlott:

GM 5w-30 super synthetic (fuel economy longlife, ecoservice)

gm-ll-a-025, gm-ll-b-025, acea a3, b3, b4, api sl/cf

került bele. (A sok szám jelentését nem ismerem, de kérlek Benneteket, ne is kezdjétek el ismeretni.)

Így viszont megmaradt a Castrol Magnatec 10w-40 a3/b3 4l-es olajom. Ha esetleg valaki siófokon tudja hasznosítani, akkor 5.000 forintért bontatlan állapotában megválnék tőle.

Ha érdekel valakit, akkor az aláírásomban lévő lapomon ott vannak az elérhetőségeim.

Üdv:

cett

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na végre megcsinálták az első lökhárítómat.Nem irigylem a srácot aki belém tolatott mert 1-2 bónusz pontot biztos veszít, mivel 68000Ft volt a fényezés.

Azért elég durva összeg.

Én eddig 2x fényeztettem első lököst:

1.x amikor felraktam a coupe lököst a caravanra

2.x amikor nekemtolattak

Ha jól emlékszem mindkét alkalommal valahol 17-25.000. Ft között volt maga a fényezés... Igaz nem márkaszervízben...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na végre megcsinálták az első lökhárítómat.Nem irigylem a srácot aki belém tolatott mert 1-2 bónusz pontot biztos veszít, mivel 68000Ft volt a fényezés.

Azért elég durva összeg.

egy sima fényezés 68?

Amugy kicseréltettem volna, mertha elakarod adni akkor nem elöny a festett lökháritó. Vagy annyira profi, mint a gyári?

Link to comment
Megosztás:

Ezt a fényezést a Schillernél csinálták ,és ezek vannak a számlán:

-Munkadíj:9300Ft

-Fényezés előkészítés:16309Ft

-Fényező munkadíj:6990Ft

Anyagfelhasználás:

-Apróanyag:93,60Ft

-Tömités fényszoró alatt astg:4,687Ft

-Fényezőanyag:31,036Ft

Ez így 68416Ft .A lökhárítót úgy megcsinálták, mintha akkor jött volna ki a gyárból.A hapsi azt mondta hogy még az sem tudná megmondani hogy újra van fényezve ,aki szaki a témában.Meg azt is hogy eleve a műanyagon nem lehet (vagy legalább is ponntosan)rétegvastagságot mérni.Amúgy a lökháríton egy 5 cm -es darabon jött le a festék amikor nekem jöttek ,tehát még törés sem volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.