Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

féktárcsa/betét vásárlása elött, tanácsotokat szeretném kérni.

milyet mennyiért?

ill egy észrevétel/kérdés

miért kapcsol elöbb az ABS mint ahogy azt kellene?

Én a Ferodo Premier betétre szavazok, és a Brembo vagy Zimmermann tárcsákra.

A betétnek jellemzője, hogy hajlamos néha párás időben csikorogni kicsit. Viszont

sokkal jobban fog, mint a gyári, és nem lehet megégetni nagy fékezéskor sem

(ellentétben a gyárival).

ABS lámpád nem szokott néha világítani? Egyébként tipikus hiba szokott lenni, ha tengelyenként

eltérő gumitípus van (ezeknek a névleges mérethez nem sok közük van, akár centivel is

eltérhet egy ugyanolyan méretindexxel rendelkező gumi átmérője), vagy nem a gyári méretű

kerék van az autón.

Amúgy ezek az ABS-ek nem túl intelligensek, úthibára már működnek, ezért nem is szeretem

a saját autómban sem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv köztünk :)

Nekem is gyári a fékbetét és a tárcsa, sde sokan a brembo/ferrodo tárcsa-betét párosra esküsznek. Endyka: neked nem jött be a brembo/ferrodo?

Én nem kisérleteztem vele: faterom régi Borájában, bátyám Cliójában csak gond volt vele..persze találtam jó féket az Opelbe, csak az nem a megfizethető kategória.. :)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ezek az ABS-ek nem túl intelligensek, úthibára már működnek, ezért nem is szeretem

a saját autómban sem.

Egyetértek, az enyém is gyakran bekattog, kisebb úthibákra is már sajna. Vagy bizonyos esetben az is elég ha oldalra dől picit az út...

Link to comment
Megosztás:

Srácok: Endyka, Boldi, Rasta, új arcok (pl juhipici, te is :) ): nem lenne kedvetek vmelyik hétvégén összefutni vhol Bp környékén? Egy kis csapatás is beleférne részemről, pl hasonló, mint a tavalyi szintén ilyesmi tájt megejtett kis kiruccanás... Rég taliztunk már, jó lenne összefutni, megismerkedni egy pár új emberrel, elmélyedni a G Astrák rejtelmeiben és még sok egyéb dologban... :) Mit szóltok, kinek lenne kedve ilyesmihez?

Az ötlet remek, az időpontegyeztetés már neccesebb...... Inkább vasárnapok lennének jók ,mert beindult a zenekar, jönnek a koncertek, próbák sorban!

Persze ha tudok megyek!Az ötlet már bennem is felvetődött...

Link to comment
Megosztás:

ABS re összehasonlítási alapom a céges Z16XE caravan céges autóm

awal nincs ilyen problémám

---

gumi probléma kizárható mind a 4 egyforma

nyári 7x15 alun 195/60 Bridgestone

ABS lámpát csak gyújtáson látom utoljára

taliban én is bennelennék, nekem mind1 mikor végülis rugalmas vagyok...

24. e nekem megfelelő

Link to comment
Megosztás:

ABS re összehasonlítási alapom a céges Z16XE caravan céges autóm

awal nincs ilyen problémám

---

gumi probléma kizárható mind a 4 egyforma

nyári 7x15 alun 195/60 Bridgestone

ABS lámpát csak gyújtáson látom utoljára

taliban én is bennelennék, nekem mind1 mikor végülis rugalmas vagyok...

24. e nekem megfelelő

ABS-re csak annyit tudok mondani, hogy az enyém sztem nagyon érzékeny. Hasonló lehet a tiedhez. Ha talizunk, majd kipróbálhatod... :) Szal akkor neked jó a 24... oksi. Örülök :)

Link to comment
Megosztás:

ABS-re csak annyit tudok mondani, hogy az enyém sztem nagyon érzékeny. Hasonló lehet a tiedhez. Ha talizunk, majd kipróbálhatod... :) Szal akkor neked jó a 24... oksi. Örülök :)

A 23-ai koncertre való tekintettel a kora délutánt tudnám javasolni.... Persze Ok a dátum csak ne reggel legyen.... :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

G Astrán akarunk alsó hajtókar-csapágysort (hogy kell ezt leiírni???:)) cserélni, de miután megrendültük az Opeltől, vissza hívtak, hogy milyen színjelzésű kell. 3 vagy 4 színt említettek: zöld, sárga, stb. de fogalmunk sincs, hogy milyen kéne.

Nektek van vmi tanácsotok?

Köszönöm!

/1.7 CDTI , Z17 DTL ,2004/

Link to comment
Megosztás:

G Astrán akarunk alsó hajtókar-csapágysort (hogy kell ezt leiírni???:)) cserélni, de miután megrendültük az Opeltől, vissza hívtak, hogy milyen színjelzésű kell. 3 vagy 4 színt említettek: zöld, sárga, stb. de fogalmunk sincs, hogy milyen kéne.

Csak úgy cserélni? Szerintem azt be kéne rendesen marrni és centírozni gépműhelyben, majd a megfelelő túlméretet rakni bele

(valszeg ezt jelölik a színek is).

Link to comment
Megosztás:

Hello!

G Astrán akarunk alsó hajtókar-csapágysort (hogy kell ezt leiírni???:)) cserélni, de miután megrendültük az Opeltől, vissza hívtak, hogy milyen színjelzésű kell. 3 vagy 4 színt említettek: zöld, sárga, stb. de fogalmunk sincs, hogy milyen kéne.

Nektek van vmi tanácsotok?

Köszönöm!

/1.7 CDTI , Z17 DTL ,2004/

Úgy emlékszem azt mondtad, hogy a felmenőd autószerelő! Vagy én emlékszem rosszul?

Link to comment
Megosztás:

Úgy emlékszem azt mondtad, hogy a felmenőd autószerelő! Vagy én emlékszem rosszul?

Jól emlékszel! Azért akarja/juk kicserélni, mert hosszas tanakodás és hallgatózás után arra jutottak, h valószínüleg a csapágysortól jön a hang.

OFF Nem együtt lakunk és tegnap este mondta, h mi újság. Kérte érdeklődjem meg ezeket a színeket, h lehet-e így tudni melyik való bele. ON

Köszi a választ a többieknek is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki tud valami jól dolgozó üléshuzat készítőt?Méretpontossan is le tudja gyártani, ha nincs ott az autó, ha nem a környékünkön van.(zala megye)

Igazából valami kétszínű kellene, mint amilyen a belinkelt oldalon a renaulton (ott sárga-szürke) királykék-szürke, azok nagyon tetszenek, de 34e+posta lenne.

Privátban ha tudna valaki segíteni, weboldal, mailcím, telefonszám nagy segítség lenne. Ebben a hónapban szeretném lerendezni :)

Aki tud segíteni, annak nagyon szépen köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Jól emlékszel! Azért akarja/juk kicserélni, mert hosszas tanakodás és hallgatózás után arra jutottak, h valószínüleg a csapágysortól jön a hang.

OFF Nem együtt lakunk és tegnap este mondta, h mi újság. Kérte érdeklődjem meg ezeket a színeket, h lehet-e így tudni melyik való bele. ON

Köszi a választ a többieknek is!

Nekem is az a bajom, hogy ha nagyritkán kell szerelő, az sosincs a közelben! :)

Legalább óccsó volt a verda? Csak azért kérdem, mert amint látom szivat rendesen. És ezért nem irigyellek.

Az ényém még évjáratra is majdnem ugynaz.

Link to comment
Megosztás:

Jól emlékszel! Azért akarja/juk kicserélni, mert hosszas tanakodás és hallgatózás után arra jutottak, h valószínüleg a csapágysortól jön a hang.

OFF Nem együtt lakunk és tegnap este mondta, h mi újság. Kérte érdeklődjem meg ezeket a színeket, h lehet-e így tudni melyik való bele. ON

De mint mondtam, cserénél kellene a gépmunka is... különben jó eséllyel megszivatod magad.

Ki tud valami jól dolgozó üléshuzat készítőt?Méretpontossan is le tudja gyártani, ha nincs ott az autó, ha nem a környékünkön van.(zala megye)

Én itt Pesten tudok nagyon jót, nekem az omiba csináltak :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

G Astrán akarunk alsó hajtókar-csapágysort (hogy kell ezt leiírni???:)) cserélni, de miután megrendültük az Opeltől, vissza hívtak, hogy milyen színjelzésű kell. 3 vagy 4 színt említettek: zöld, sárga, stb. de fogalmunk sincs, hogy milyen kéne.

Nektek van vmi tanácsotok?

Köszönöm!

/1.7 CDTI , Z17 DTL ,2004/

megírtam ma neki /papádnak/ emailba, hogy 2 fajta létezik. az alapméretes, és a túlméretes.

Nem akartam belebonyolódni, és nem is szeretnék senkinek a rokonára csúnyát - sértőt - megbántót mondani, de főtengely csapágysort csak úgy cserélni, kb olyan mint hengerfejtömitést visszatenni...

Ha a csaPágy kopog, kopott, ott a főtengelynek is van kopása.

na mindegy, ti tudjátok...

Link to comment
Megosztás:

ABS-re csak annyit tudok mondani, hogy az enyém sztem nagyon érzékeny. Hasonló lehet a tiedhez. Ha talizunk, majd kipróbálhatod... :) Szal akkor neked jó a 24... oksi. Örülök :)

azért azt fontos elmondanom, ( :) ) hogy az ABS idő elötti bekapcsolása mindig a kerék pillanatnyi megállása miatt következik be.

pl: rossz gumiminőség

vagy gyengülő vagy túl kemény lengéscsillapitó.

ugyanis fékezéskor az elejére ráfekszik a súly, és a hátulja könnyü lesz, és ha a gátló miatt elpattog a kerék akkor egy pillanatra meg tud állni, és máris müködik az ABS.

Erre utal a Telónak is hogy oldalra döléskor is csinálja.

mert akkor meg a másik oldal lesz könnyü, és ott pattog el a kerék.

PL az enyém nem kapcsol be idő elött.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.