Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

T szaby!

Ha - Opel Classic II-ről, Z14XEP motorról,

2008-as gyártási évről, és olajszűrő betétről van szó -

az alábbi - fő tevékenységként szűrőt készítő - cégek

termékeit tudom ajánlani:

Cég Cikkszám

MANN HU612/2

Purolator L17244

Hengst E611H D122

MAHLE OX 173/1D ECO

Link to comment
Megosztás:

T szaby!

Ha - Opel Classic II-ről, Z14XEP motorról,

2008-as gyártási évről, és olajszűrő betétről van szó -

az alábbi - fő tevékenységként szűrőt készítő - cégek

termékeit tudom ajánlani:

Cég Cikkszám

MANN HU612/2

Purolator L17244

Hengst E611H D122

MAHLE OX 173/1D ECO

Köszönöm szépen:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, következő a helyzet. 5000 km-es szervízre viszem az autót (a wallis-hoz) felhívtam a szervízvezetőt és a következőt mondta, hogy az autómba Total 5w40-es olajat tesznek.

És mivel kaptam tőlük egy 7000 Ft-os "törzsvásárlói csekk" utalványt, ezért 9000 Ft-ba fog kerülni az 5000 km-es olajcsere. :lol: Ha ez így van akkor juhéééééééé

gy

Link to comment
Megosztás:

5000km-es szervízre ilyenkor? Ez az egy éves nagyszervíze az autónak? azért 5000km beletenni január óta, az szép teljesítmény!

Nem, ezt 3 hónap alatt nyomtam bele, de kíméletesen, 130km/h felett még nem nagyon jártam vele, sok helyen olvastam hogy illik 3000 km-nél elvinni, de a gyár 5000km-nél ajánlja, ez nem az első éves vagy 15000 km-es szervíz hanem csak egy bejáratós, motorkoptatós olaj és olajszűrő csere.

Link to comment
Megosztás:

T julien!

A Totalnak nincs 5w-40-es GM elfogadással rendelkező motorolaja.

A GM-LL-A-025 előírásnak a Total Quartz Energy 9000 0W-30 motorolaj felel meg.

Lásd: itt

A fenti olaj az olajshop.hu-n 4.160,-Ft/l.

Köszi, én is külhetek egy linket, akkor "Olajdoki" is egy looser :lol:, pedig én már annyira belelkesültem, hogy a Totalcar fórumon is nyugtázva volt a dolog. Kicsit tanácstalan lettem, vagy mégse :lol:

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valaki nem tudja hogy van ez az Opel cosmo kártyám,amivel az Agip benzinkutakon bizonyos kedvezményre jogosit,és az Unixtradenál is és még egyébb helyeken,konkrétan most ez a két hely érdekelne hogy milyen kedvezményt adnak például egy tankolásnál,%-ban,nem tudja valaki?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valaki nem tudja hogy van ez az Opel cosmo kártyám,amivel az Agip benzinkutakon bizonyos kedvezményre jogosit,és az Unixtradenál is és még egyébb helyeken,konkrétan most ez a két hely érdekelne hogy milyen kedvezményt adnak például egy tankolásnál,%-ban,nem tudja valaki?

Köszönöm

Agipnál tankoláskor 5Ft literenként (napi max. 60liter), shopban asszem 10%, Unixnál meg egységesen 10%. Én mindkét helyen használtam már, működik. Amúgy a további kedvezményeket a www.edc.hu oldalon meg tudod nézni.

Link to comment
Megosztás:

A következőt vettem észre a lámpáimon. Közelről a falra világítva fordított Y alakban mind a 2 erősen világít, távolságinál is. Tompított mellett jól bevilágítja az előttem lévő utat, de a világítás felső határán a két lámpa fénye keresztezi egymást jól láthatóan, ívelten, mintegy ívelt célkereszt. Távolságinál pedig szerintem nem terít olyan jól és ott már nagyon észre lehet venni, hogy középre erősen világít, kb ellipszis alakban. Lehet ezen segíteni? A foncsor, búra épp állapotban van és ezen ugye a magasságállítás se segít. :lol: Ültem már pár autóban, de ilyen érdekes világítással még nem találkoztam. Valakinek produkál hasonlókat a pilács?

Link to comment
Megosztás:

A következőt vettem észre a lámpáimon. Közelről a falra világítva fordított Y alakban mind a 2 erősen világít, távolságinál is. Tompított mellett jól bevilágítja az előttem lévő utat, de a világítás felső határán a két lámpa fénye keresztezi egymást jól láthatóan, ívelten, mintegy ívelt célkereszt. Távolságinál pedig szerintem nem terít olyan jól és ott már nagyon észre lehet venni, hogy középre erősen világít, kb ellipszis alakban. Lehet ezen segíteni? A foncsor, búra épp állapotban van és ezen ugye a magasságállítás se segít. :lol: Ültem már pár autóban, de ilyen érdekes világítással még nem találkoztam. Valakinek produkál hasonlókat a pilács?

El kell vinni beállítattni. Ott nem csak magasságot állítanak....

Link to comment
Megosztás:

A következőt vettem észre a lámpáimon. Közelről a falra világítva fordított Y alakban mind a 2 erősen világít, távolságinál is. Tompított mellett jól bevilágítja az előttem lévő utat, de a világítás felső határán a két lámpa fénye keresztezi egymást jól láthatóan, ívelten, mintegy ívelt célkereszt. Távolságinál pedig szerintem nem terít olyan jól és ott már nagyon észre lehet venni, hogy középre erősen világít, kb ellipszis alakban. Lehet ezen segíteni? A foncsor, búra épp állapotban van és ezen ugye a magasságállítás se segít. :lol: Ültem már pár autóban, de ilyen érdekes világítással még nem találkoztam. Valakinek produkál hasonlókat a pilács?

Szerintem az enyém is hasonlóan világít. Lehet ez a gyári beálítás?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az enyém is hasonlóan világít. Lehet ez a gyári beálítás?

Hát akkor ez bérgyilkosoknak, vadászoknak kitalált feláras beállítás lehet. :lol: :lol: A merciken célkereszt van, Opelék a fényt koncentrálják a célpontra. :lol: :D :D Nem hiszem, hogy gyári, elég furcsa lenne. Tompítottnál nem olyan vészes, de a távolságinál mikor egy nagy ellipszist világít meg előtted, hát az gáz, teríthetne jobban is.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor ez bérgyilkosoknak, vadászoknak kitalált feláras beállítás lehet. :lol: :lol: A merciken célkereszt van, Opelék a fényt koncentrálják a célpontra. :D :D :D Nem hiszem, hogy gyári, elég furcsa lenne. Tompítottnál nem olyan vészes, de a távolságinál mikor egy nagy ellipszist világít meg előtted, hát az gáz, teríthetne jobban is.

Német autók mind ilyenek? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.