Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

érdekelne azért az a meló, amelyikkel hitel nélkül meg lehet oldani lakást/autót :lol: én csak olyat tudok, amiért sok-sok év dutyi jár.

Aki viszont pl egy Tv-re/számítógépre vesz fel hitelt, azt nem egészen tartom normálisnak.

Lakásra vennék fel hítelt, de pl az autót is KP-re vettem, igaz adtak szüleim kölcsön 600e-et, hogy inkább ne vegyek fel hitelt. Azt is max 1 évre vettem volna fel, nem többre. Ezért mondom, hogy olyan autót érdemes venni, aminek legalább 50%-át be tudod fizetni, mert a maradék 50% sem kevés, a bankot meg egy autó miatt nem akarom gazdagítani.

Ahogy mondod, elektronikai cikkre meg tök felesleges, és értemetlen.

Link to comment
Megosztás:

én a corsa-t úgy vettem, hogy a felét kipengettem, a másik felét meg gyakorlatilag kamatmentes hitelre kaptam. persze ehhez kellett sok kp, de van ilyen is, jó ezt is tudni. ez csak új autónál műxik az is igaz. sztem ilyen hitelt egyszerűen nem érdemes kihagyni! ha a sok okoska, akinek 2 milka van a zsebében ilyenen törné a fejét, nem pedig ennyiből 10 meg 15 millás kocsit akarna venni, akkor nem borult volna fel a hitelpiac, stb. nem folytatom...

Link to comment
Megosztás:

Derűs estét Márkatársak !

imy, akkor jegyzeteljél mert itt vannak az adatok.

SWF 116 112-es 500mm-es balra, 116.111-es 475mm-es jobbra.

Van rajtuk " szenzor " ami ha besárgul, akkor elviekben cserélni kellene, de ez tapasztalataim szerint csak paraszt vakítás.

Nekem ez a márka a kedvencem, már évek óta. Ezt használtam a kombimra is meg a jelenlegi sedanon is ilyenek dolgoznak. Én évente cserélem, mert a nem szeretem, ha csíkosan törölnek, de a kollégáim mindig vevők rájuk ( second hand :lol: ), mert szerintük túl korán leszedem...

Volt eredeti Valeo Silent-is még korábban, az is igen szuper volt, de kb kétszer ennyibe is került.

Ha még lenne kérdés, akkor írj !

Üdv:

Z

Bal oldali már nincs a Birnernél, csak jobb oldali ebből a típusból, sem Zegen, se máshol per pillanat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

érdekelne azért az a meló, amelyikkel hitel nélkül meg lehet oldani lakást/autót :lol: én csak olyat tudok, amiért sok-sok év dutyi jár.

Aki viszont pl egy Tv-re/számítógépre vesz fel hitelt, azt nem egészen tartom normálisnak.

Az engem is mert így vagy autó vagy lakás és család, 2 kocsi fölösleges egy udvarba ha nincs kihasználva ilyen bevétel mellett. Az elektromos kacatokra meg szerintem hüyeség hitelezni. Leginkább úgy vagyok vele ha van rá cash akkor megveszem (ha kell) ha nincs meg egyértelműen jó helyt van.

Egyébként egy útépítő cégnél dolgozom aszfaltkeverősként, baromi jól lehet keresni (vele együtt orrvérzésig dolgozni viszont a 2-300ezres kereset önmagáért beszél -viszont nem folyamatosan minden hónapban) ha van meló de az utóbbi 2 év nem arról szólt, inkább csak ősz tájékától pár hónapig szóval lehet gondolkozni, hogy mennyit mire -a telet is át kell vészelni valahogy. Amúgy én sem gondoltam volna, hogy 25 éves fejjel visszaülök a padba emiatt de inkább mint 60-70 pénzért lapátoljam a csirkekakit villanyszerelő és műszakvezetőként mert az egy olyan cég volt, sok lovat egy hátsóval. Inkább ott hagytam és jöttem ide de nem jártam vele rosszabbul kicsit sem csak itt meg a magánéletem kevesebb -ezzel együtt a szabadidőm és a szabadságom is.

Link to comment
Megosztás:

én a corsa-t úgy vettem, hogy a felét kipengettem, a másik felét meg gyakorlatilag kamatmentes hitelre kaptam. persze ehhez kellett sok kp, de van ilyen is, jó ezt is tudni. ez csak új autónál műxik az is igaz. sztem ilyen hitelt egyszerűen nem érdemes kihagyni! ha a sok okoska, akinek 2 milka van a zsebében ilyenen törné a fejét, nem pedig ennyiből 10 meg 15 millás kocsit akarna venni, akkor nem borult volna fel a hitelpiac, stb. nem folytatom...

Üdv. Milyen igazad van! 1-2 számmal nagyobb autót vesznek az emberek maguknak(inkább a szomszédoknak):-). Pl: Egy ismerősöm vett egy 12 éves BMW-t, totál hitelre .Telt múlt az idő, a futómű meg elkezdett kopogni. Elvitte egy futóműveshez, a szakembert hallva , csak nézett mint Rozi a moziban. Sokan a meghibásodás gondolatával nem foglalkoznak. Pedig nagyonis kellene!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Bal oldali már nincs a Birnernél, csak jobb oldali ebből a típusból, sem Zegen, se máshol per pillanat. :rolleyes:

Valami mást, valami T betüset adtak abirnerben 3200-ért, tapasztalat, semmire sem jó, 5cm-es csíkban csíkot húzott, és nyikorgott. Tescoban vettem 4-eért 2db 50cm-es BOSH-t azzal semmi probléma, nem húz csíkot, és nem is nyikorg, csak annyi a búg vele, hogy nem légterelős, és az egyik műanyagpöcök ami felfogja nem volt meg hozzá, de majd ha amit felraktam tönkremegy, akkor ott van azon, s leszedem. Asszem legközelebb is BOSH lessz, nem kisérletezek. :)

Link to comment
Megosztás:

Valami mást, valami T betüset adtak abirnerben 3200-ért, tapasztalat, semmire sem jó, 5cm-es csíkban csíkot húzott, és nyikorgott. Tescoban vettem 4-eért 2db 50cm-es BOSH-t azzal semmi probléma, nem húz csíkot, és nem is nyikorg, csak annyi a búg vele, hogy nem légterelős, és az egyik műanyagpöcök ami felfogja nem volt meg hozzá, de majd ha amit felraktam tönkremegy, akkor ott van azon, s leszedem. Asszem legközelebb is BOSH lessz, nem kisérletezek. :rolleyes:

Nem lehet hogy azt a csíkot nem húzza, csak nem bírja letörölni mert bellűl van? :)

Link to comment
Megosztás:

FABIA 1,2 HTP

Megszerethet?

Modell

1,2 HTP

Szöveges ítélet

Soha nem volt ilyen kis autóm. Féltem töle, de kellemesen csalódtam. Kis motor, kis fogyasztással és a teljesítményéhez képest hihetetlen tulajdonsággal. Autópálya emelked?n, országúton semmiféle Suzuki nem ellenfél. Nekik megmarad a városi els? 100 méter. Talán azért más a Skodákról a közvélemény, mert általában id?sebb családapák (kalapban) veszik. Köln-Bp. 1300 km 140-170 km/h között, 4 feln?ttel és csomagokkal, többször is. Nehezen hihet?, hogy még er?sebb sem lesz sokkal a bels? zaj. Aki nem tudja, nem hiszi el a 3 hengeres motort. Azt sem mondta az eddigi 40 ekm alatt, hogy nyekk. Csak a gyári Matador gumik ne lennének! Én eddig 37 évet vezettem intenzíven, mint "úrvezet?", de most is gyorsan járok. Országúton ritkán el?znek meg. A Fabiával kb. 8x Bp-Jászberény-K?telek meg vissza úton, eddig összesen 4-en hagytak ott. Persze a lakott területen az utcai harcosok nagyon gyorsak tudnak lenni, de ha kiérünk a nyílt terepre, akkor hamar feladják. Összegezve, nagyon megéri az árát, hallatlan megbízható, csak nem fiatalos. Ha ez is számít vedd meg ugyanezt VW vagy Seat köntösben, nem kapsz mást, csak a presztizsértékkel növelve az árát.

:rolleyes: :) :)

Link to comment
Megosztás:

FABIA 1,2 HTP

Megszerethet?

Modell

1,2 HTP

Szöveges ítélet

Soha nem volt ilyen kis autóm. Féltem töle, de kellemesen csalódtam. Kis motor, kis fogyasztással és a teljesítményéhez képest hihetetlen tulajdonsággal. Autópálya emelked?n, országúton semmiféle Suzuki nem ellenfél. Nekik megmarad a városi els? 100 méter. Talán azért más a Skodákról a közvélemény, mert általában id?sebb családapák (kalapban) veszik. Köln-Bp. 1300 km 140-170 km/h között, 4 feln?ttel és csomagokkal, többször is. Nehezen hihet?, hogy még er?sebb sem lesz sokkal a bels? zaj. Aki nem tudja, nem hiszi el a 3 hengeres motort. Azt sem mondta az eddigi 40 ekm alatt, hogy nyekk. Csak a gyári Matador gumik ne lennének! Én eddig 37 évet vezettem intenzíven, mint "úrvezet?", de most is gyorsan járok. Országúton ritkán el?znek meg. A Fabiával kb. 8x Bp-Jászberény-K?telek meg vissza úton, eddig összesen 4-en hagytak ott. Persze a lakott területen az utcai harcosok nagyon gyorsak tudnak lenni, de ha kiérünk a nyílt terepre, akkor hamar feladják. Összegezve, nagyon megéri az árát, hallatlan megbízható, csak nem fiatalos. Ha ez is számít vedd meg ugyanezt VW vagy Seat köntösben, nem kapsz mást, csak a presztizsértékkel növelve az árát.

:rolleyes: :) :)

ez egy érdekes írás, mindenki azt ír amit akar, jobban megy majdnem mint az astra 1.el :)

Link to comment
Megosztás:

Pff... Épp tegnap nyomtunk egyet az egyik munkatársammal, neki az van. Mit ne mondjak csúnyán lealáztam a dízeltraktorommal :rolleyes: 1-től 3.-ig nagyon elmaradt (nem azért mert nem indult be a nitró) és egész 130-ig a közelemben sem volt akkor meg már azért lassítottam mert nem akartam átrepülni egy hídon. A maga terén biztosan jó kis kocsi de akkor is egy "olcsó" pócwágen. :)

Link to comment
Megosztás:

HÁt ez a tipikus népitélet. Ha ilyen lenne valóban egy 1.2 es autó akkor z a1.6 mint a vadászgép. Amúgy a tipus amiről beszél tényleg jó az alap meg mint minden alap tipusnáll zrög nyikorog fapad, kopogós műannyg, de megbízható az tény. Lehet a papának rs fábiája van. Vagy S120 asból ült át.

Link to comment
Megosztás:

Nem mert a bosh-al jó, és miért nyikorog mint a nemtudom mi.

Az a kis műanyag bisz-* ha nem teljesen kompatibilis, akkor okozhat nyikorgást, szakaszos törölést. Én az anyukák boltjában vettem, ilyen sárga dobozban van, és tökéletes. Annyi, hogy két párat kell venni, mert az Astrának ugye nem egyforma. Az egyik 48, a másik 53-as. Igaz az 53-asat feljebb kellett tenni egy fokkal, mert a gyári 51-es, de így tökéletes. Lehet van 51-es is csak nem voltam elég kitartó és nem jártam be az összes lidlit.

Nyílt terepen nincs ellenfele egy 1.2-es HÁROM hengeres fábiának :rolleyes: ????

Elképzelem, ahogy otthagy egy Astra Cupét...

Link to comment
Megosztás:

Valami mást, valami T betüset adtak abirnerben 3200-ért, tapasztalat, semmire sem jó, 5cm-es csíkban csíkot húzott, és nyikorgott. Tescoban vettem 4-eért 2db 50cm-es BOSH-t azzal semmi probléma, nem húz csíkot, és nem is nyikorg, csak annyi a búg vele, hogy nem légterelős, és az egyik műanyagpöcök ami felfogja nem volt meg hozzá, de majd ha amit felraktam tönkremegy, akkor ott van azon, s leszedem. Asszem legközelebb is BOSH lessz, nem kisérletezek. :rolleyes:

Opel bolt: Valeo 1100Ft/db

Link to comment
Megosztás:

Az a kis műanyag bisz-* ha nem teljesen kompatibilis, akkor okozhat nyikorgást, szakaszos törölést. Én az anyukák boltjában vettem, ilyen sárga dobozban van, és tökéletes. Annyi, hogy két párat kell venni, mert az Astrának ugye nem egyforma. Az egyik 48, a másik 53-as. Igaz az 53-asat feljebb kellett tenni egy fokkal, mert a gyári 51-es, de így tökéletes. Lehet van 51-es is csak nem voltam elég kitartó és nem jártam be az összes lidlit.

Elképzelem, ahogy otthagy egy Astra Cupét...

Nem hiszem, mert csomagból adták, otthol feltettem, csikozott, és nagyon nyikorgott, ahogy bosht ráraktam azzal meg kapásból jó lett. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én vezetgettem néha, kölcsön, haver 1.2es Fábiáját. Városban tökéletes, de 80km/h után már semmi. Nem megy. Ennyi, nem több! Az 1.2es C Corsa jobban megy. Egyébként a sima 8v 1.4 fabia tartósabb és kevesebbet is eszik.

IAz 1.2-es Corsa és az 1.4-es astra kb ugyanaz a kategoria, mintha egy kicsit nyomatéktalanabb lenne az 1.2-es motor, de annyival meg könyebb. Ezért szeretem szüleim corsa-jat is kicsi, és elég jól megy. Puhább, az astra meg keményebb. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra classic II-be rakatott már valaki könyöktámaszt? Melyik típus passzol bele a leginkább? Régebben láttam hogy volt ami előre-hátra csúsztatható meg még a magassága is állítható de most mikor venni akarnék nem találom csak 25 ezer körül találok.

Légyszi segítsetek ebben.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra classic II-be rakatott már valaki könyöktámaszt? Melyik típus passzol bele a leginkább? Régebben láttam hogy volt ami előre-hátra csúsztatható meg még a magassága is állítható de most mikor venni akarnék nem találom csak 25 ezer körül találok.

Légyszi segítsetek ebben.

Köszönöm

Én a Homasitában vettem egyet 3e Ft környékén május környékén, még nem esett szét, és annyira nem is csúnya....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra classic II-be rakatott már valaki könyöktámaszt? Melyik típus passzol bele a leginkább? Régebben láttam hogy volt ami előre-hátra csúsztatható meg még a magassága is állítható de most mikor venni akarnék nem találom csak 25 ezer körül találok.

Légyszi segítsetek ebben.

Köszönöm

olyat ne vegyél, csak fixet. ugyanis az állithatónak annyira gyenge a lába, hogy egyszer támaszkodsz rá erősen és eltörik. nekem olyanom volt az elsöző autómba.

most fix van, általában olyan 14 körül árulják, de a vaterán kii lehet fogni fincsiségeket... én ott vettem 5 ért, és új volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.