Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

olyat ne vegyél, csak fixet. ugyanis az állithatónak annyira gyenge a lába, hogy egyszer támaszkodsz rá erősen és eltörik. nekem olyanom volt az elsöző autómba.

most fix van, általában olyan 14 körül árulják, de a vaterán kii lehet fogni fincsiségeket... én ott vettem 5 ért, és új volt.

Esetleg megtudnád írni milyen márkát vettél? Csak hogy akkor Én is ilyent keresek. Mert gondolom ez passzol az Astra kardánboxára igaz?

Link to comment
Megosztás:

Az 1. verzió gyárinak tűnik, legalább is nekem ilyen vagy ehez nagyon hasonló van :rolleyes:

Megkerestem a vaterán hírdető céget, Nefelejts kft, link: Link, mivel a VI. vagy a III. kerületben van, tőlem 5 perc autóval szerintem megnézem közelebbről. Bár nincs szívem szétfúratni az autót 4 csavarral, de nekem annyira tetszik és ki is használom, egy, a családomban lévő másik, nem opel autóban.

gy

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes:

Beszéltünk már Bosch-ról, Valeo-ról viszont a Champion-ról nem. :) Vélemény?

gy

Nekem megfelelt...

az 1 . verzió jó, ilyen van nekem is.

a 2. verzio a felhajtható, az nemjó

a 3. drága...

A 2-eshez hasonló van nékem is szerintem a bőrözése-kialakítása a leg gyáriasabb....

Link to comment
Megosztás:

Talán ebbe a topicba elfér egy gondolat, amit azért írok le, mert nagyon furcsállok...minden egyes üzemanyag áremelés esetén hallottuk panaszkodni a fuvarozókat, és azon vállalkozókat, akiknek a termékek jó részén nagy mennyiségű szállítási ktg van.....ez a dolog emelésnél részemről teljesen érthető, hiszen többe kerűl így minden, és persze emiatt emeltek is! :rolleyes: ...

Nade ami miatt ezen pár sort úgy gondoltam leírom...anno amikor ezt elkövették, akkor a benzin/gázolaj ára valahol 280 Ft/l körűl volt és felért 300-ra is....valyon ugyanezen panaszkodóknak most nem jut eszükbe, hogy akkor lejjebb is kellene vinni az árat, ha mostmeg már lassan annyiba sem kerűl az üzemanyag mint tavaly vagy tavaly előtt? most miért van ekkora csönd...bezzeg ha ismét emelkedik úgy gondolom ismét hallhatjuk ezen tömegek hangját... :)

Szóval ezen dolgok jutottak eszembe a napokba..lehet nem ide kellett volna..legfeljebb vmelyik modi elárulja :)

Link to comment
Megosztás:

Talán ebbe a topicba elfér egy gondolat, amit azért írok le, mert nagyon furcsállok...minden egyes üzemanyag áremelés esetén hallottuk panaszkodni a fuvarozókat, és azon vállalkozókat, akiknek a termékek jó részén nagy mennyiségű szállítási ktg van.....ez a dolog emelésnél részemről teljesen érthető, hiszen többe kerűl így minden, és persze emiatt emeltek is! :rolleyes: ...

Nade ami miatt ezen pár sort úgy gondoltam leírom...anno amikor ezt elkövették, akkor a benzin/gázolaj ára valahol 280 Ft/l körűl volt és felért 300-ra is....valyon ugyanezen panaszkodóknak most nem jut eszükbe, hogy akkor lejjebb is kellene vinni az árat, ha mostmeg már lassan annyiba sem kerűl az üzemanyag mint tavaly vagy tavaly előtt? most miért van ekkora csönd...bezzeg ha ismét emelkedik úgy gondolom ismét hallhatjuk ezen tömegek hangját... :)

Szóval ezen dolgok jutottak eszembe a napokba..lehet nem ide kellett volna..legfeljebb vmelyik modi elárulja :)

A gondolat felvetése jogos. Igazából az ilyen és ehhez hasonló dolgokon már meg sem lepődök. Három dolog fontos a mai világban: PROFIT, PROFIT, PROFIT.

Ezektől mindig kinyílik a bicska az ember zsebében.

Link to comment
Megosztás:

ezt olyannak tartom mint a gazdákat

azoknak is pl semmi sem jó, ha sokat esik az a baj, ha keveset az. és persze mindig önköltésgi ár alatt adják a motyójukat. DE akkor miért nem kezd bele másba? ha pl nem megy egy bolt, az se fog 1-2 évnél tovább működni, termelni a veszteséget, hanem vált.

Fuvarozók ugyanez. Tele vannak/voltak az utak kamionokkal, kis áruszállítókkal. És persze mind veszteséges :rolleyes:) na jahhh, max papíron APEH bácsinak

Link to comment
Megosztás:

ezt olyannak tartom mint a gazdákat

azoknak is pl semmi sem jó, ha sokat esik az a baj, ha keveset az. és persze mindig önköltésgi ár alatt adják a motyójukat. DE akkor miért nem kezd bele másba? ha pl nem megy egy bolt, az se fog 1-2 évnél tovább működni, termelni a veszteséget, hanem vált.

Fuvarozók ugyanez. Tele vannak/voltak az utak kamionokkal, kis áruszállítókkal. És persze mind veszteséges :rolleyes:) na jahhh, max papíron APEH bácsinak

És mindezek után mennek állambácsihoz,hogy vegyék meg a nyakukon maradt árut.Kérik a vissza nem térítendő támogatásokat,és sokan meg is kapták.És ami még érdekes nem MTZ-vel csináltak úttorlaszt.Nekünk ki ad vissza nem térítendő támogatást?Senki a büdös életbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra classic II-be rakatott már valaki könyöktámaszt? Melyik típus passzol bele a leginkább? Régebben láttam hogy volt ami előre-hátra csúsztatható meg még a magassága is állítható de most mikor venni akarnék nem találom csak 25 ezer körül találok.

Légyszi segítsetek ebben.

Köszönöm

Nekem Irmscher van, az tökéletesen passzol, kényelmes is, nincs gondom. Olyan, mint Uhu első képén. Nem állítható, de Uhunak igaza van, az olyan típus mind nyekenyóka sz...r.

Ja, és 35 EUR + posta volt, kb. 12-13 ezerben állt meg, eBayről, szóval nem rossz az ár a Vaterán.

Link to comment
Megosztás:

És mindezek után mennek állambácsihoz,hogy vegyék meg a nyakukon maradt árut.Kérik a vissza nem térítendő támogatásokat,és sokan meg is kapták.És ami még érdekes nem MTZ-vel csináltak úttorlaszt.Nekünk ki ad vissza nem térítendő támogatást?Senki a büdös életbe.

Bár sok mindenben egyetértek, gazda vs. fuvarozó ügyben, ne menjünk el a politika irányába srácok.

Link to comment
Megosztás:

Én nem vagyok telhetetlen. Ezt az üzemanyag árat elbírnám viselni pár évig. Gazdagodjon meg az aki akar belőle nyugodtan csak nekem ne kelljen fizetni többet.

Ha gazda fuvarozó nem dolgozna lenne itt gond máshoz nem értenek. ÉN megértem hogy felemelték hangukat az üzemanyag ár mellett. Az más kérdés hogy tudomásul kell venni ez van ez egy ilyen világ lett. És fejlődni ezeknek az embereknek is mint ahogy a világ fejlődik.

De ne itt beszéljük ezeket maradjon ennyi az üzemanyag és akkor király minden. Mi lesz az opelal? csőd? vége a dalnak??

Link to comment
Megosztás:

És mindezek után mennek állambácsihoz,hogy vegyék meg a nyakukon maradt árut.Kérik a vissza nem térítendő támogatásokat,és sokan meg is kapták.És ami még érdekes nem MTZ-vel csináltak úttorlaszt.Nekünk ki ad vissza nem térítendő támogatást?Senki a büdös életbe.

Az érdekes az egészben nekem az volt, hogy nem nyáron meg aratás idején sztrájkoltak. Hanem mikor ráértek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ezt olyannak tartom mint a gazdákat

azoknak is pl semmi sem jó, ha sokat esik az a baj, ha keveset az. és persze mindig önköltésgi ár alatt adják a motyójukat. DE akkor miért nem kezd bele másba? ha pl nem megy egy bolt, az se fog 1-2 évnél tovább működni, termelni a veszteséget, hanem vált.

Fuvarozók ugyanez. Tele vannak/voltak az utak kamionokkal, kis áruszállítókkal. És persze mind veszteséges :rolleyes: ) na jahhh, max papíron APEH bácsinak

A mezőgazdaságot hadjuk, mert ez tényleg egy olyan terület, ahol a lehető legtöbb olyan körülmény van, ami javíthat is a dolgokon és erősen ronthat, eléggé kiszámíthatatlan módon, de én ezeknél is nem egy év eredményét vizsgálnám (kivéve ha még olyan fiatal a vállalkozás) hanem 4-5 évet, mert ezen változások miatt lehet egyik évben olyan jól megy hogy csak na majd a másikban sajnos van veszteség is..de ez benne van aki ezt csinálja az tudja is, hogy ilyen elkébzelhető, sőt van is- és elkerűlhetetlen, ezért kellene nekik is vmi saját alapot létrehozni, ahonnan ha éppen ilyen időszak következik, akkor pótolni tudják a dolgaikat, anyagiakikat...nem a közösön élősködni! csakhogy ehhez vmi olyan szemlélet kellene hogy egy irányba megyünk (mennénk). Az a másik oldal hogy a magyar terméket védeni kellene és ez a dolog nem az elmúlt akárhány évben veszett ki, hanem ez már egy eléggé hosszú folyamat következménye..

A politikát én szándékosan nem hozam bele és TI SE TEGYÉTEK! én ezt a beszélgetést úgy gondolom semlegesen is meg lehet tenni.

Link to comment
Megosztás:

Ez a magyar termék kiveszet persze, mert a magyarok nem tudtak fejlődni. Siránkoznak a megy talán, igen asszem a megy miatt hogy a "nyugat" milyen rossz áron veszi meg a temréket, pedig mo a legnagyobb termelő, igaz mert sokan termelik, de azért mert nem fognak össze nem tudják olyan áron adni hogy megérje nekik, de a legjobb azért veszik meg nyugaton, mert ott van a feldolgozó. Ahelyett hogy összefognánk és ide is csinálnának egy feldologzót. Persze nehéz meg sok buktatója van, d emeg lehetne csináln. Vagy legalább próbálni. De itt egyszerübb kidobni a dinnyét a tejet kiönteni meg lehet sorolni. Akik a mzőgazdaságban dolgoznak azért nem olyan hogy tavasztól dolgoznak őszig és kész. Elég keményen kell dolgozni, és igaz a téli időben kevesebbet de menni kell és csinálni. A városiaknak fogalumk sincs hogy mennyire nehéz ezt csinálni és én is az vagyok. De mi fogjuk megszívni a dolgot, mert mi csirkét a boltba látunk dinyét a boltba látunk és a hnem lesz a polcon dinnye átmegyünk a másik áruházba. És ugyen ez van ha az egyik áruházban 100ft ért adják a másikba 50 ért. A államnak ki kellene állnia a gazdák, fuvarozók és az országban élők mellett hosszú távon és nem a választás miatt, hanem hogy a feldolgozót megcsinálják, hogy amit megtermelnek ne a silókban rohadjon szét, hogy a fuvarozók ne kerüjlenek utcára és ne a kenyérre nyomják rá a + költségüket. De nálunk az elmúlt 300 évben nem valami jlól működnek dolgok. NEkünk egy erős kezű király kell aki gyatyába rázza az országot.

Link to comment
Megosztás:

A fórum alapelvei

- ez a fórum szigorúan politika és pártmentes

...

Ez álljon itt azért, hogy megkérjelek titeket, inkább beszélgessetek a kocsikról, csajokról, gyerekekről, mielőtt még valaki tényleg be nem ír olyat, amit nem kéne.

Köszönöm.

Módosítva : mackosajt
Kérlek titeket, tartsuk magunkat ehhez.
Link to comment
Megosztás:

A fórum alapelvei

- ez a fórum szigorúan politika és pártmentes

...

Ez álljon itt azért, hogy megkérjelek titeket, inkább beszélgessetek a kocsikról, csajokról, gyerekekről, mielőtt még valaki tényleg be nem ír olyat, amit nem kéne.

Köszönöm.

kocsikról...erről szól az összes többi topic :) , a csajokról pedig nem beszélni kell :rolleyes: :)

na vki gyorsan dobjon fel vmi jó témát....mert a modik attól tartanak nem tudunk uralkodni magunkon..és ez lehet el is kébzelhető.. szóval lovak....mennyibe kerűl mostanában egy használható lovagló felszerelés....pedig már majdnem a csajokról írtam, vagy ennek is van vmi köze hozzá? :)

Link to comment
Megosztás:

kocsikról...erről szól az összes többi topic :D , a csajokról pedig nem beszélni kell :rolleyes: :)

na vki gyorsan dobjon fel vmi jó témát....mert a modik attól tartanak nem tudunk uralkodni magunkon..és ez lehet el is kébzelhető.. szóval lovak....mennyibe kerűl mostanában egy használható lovagló felszerelés....pedig már majdnem a csajokról írtam, vagy ennek is van vmi köze hozzá? :)

Lovagló felszerelés=bőrtanga,korbács,tűsarkú cipő,ja és a sapka vagy maszk,meg a had legyek a rabszolgád duma :)

Link to comment
Megosztás:

Uhu,nálatok műszaki vizsgán mennyire foglalkoznak vele,hogy mekkora a kipuf.hangja.Akarok az autómra 1 szolíd hangú dobot rakni,csak a baszogatást ki akarnám hagyni,mármint rendőri ill.kpm részről.

nálunk nem foglalkoznak vele nagyon amig nem feltünően hangos.

ha üvölt mintaz állat akkor csere vizsga elött még :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.