Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Szia I_S! Mivel megborult a levelező szerverem, nem tudom, hogy megkaptad-e az excel táblázatot... szal megkaptad?

Más, mindenkinek:

Najó, lehet nézni az opel.hu-n tartozékokat, de eléggé gyéren működik a dolog, tehát ha valaki tud olyan weboldalt, ahol kedvére válogathat az ember a kiekészítők között (OPC és barátai, standard) akkor írja meg pleez..

tnx

Megkaptam, küldtem is vissza választ, de akkor ezúton is köszönöm, ezek szerint a választ már nem kaptad meg.

Link to comment
Megosztás:

Jajj nekem az ABS nem hiányzik ;)

Körültekintően kell vezetni, időben fékezni az utviszonyoknak megfelelően, és akkor megvenni meg berakatni sem kell, de el sem romlik soha, úgyhogy tiszta spórolás :D

Viccet félre ha lenne jó lenne, de eddig mivel egyik autómban sem volt nem is hiányzik.

Viszont a krómkarikák jók lennének, csak elég drágán vesztegetik (10 pénz körül)

Akkor neked biztonsági öv és légzsák sem kéne, mivel biztonságosan vezetsz. :lol: A krómkarikák viszont q...mód hiányoznak! :blush: Nem vagyunk egyformák. B)

Link to comment
Megosztás:

Akkor neked biztonsági öv és légzsák sem kéne, mivel biztonságosan vezetsz. :blush: A krómkarika viszint q...mód hiányoznak! ;) Nem vagyunk egyformák. B)

Valahol láttam műanyag hajlékony krómszínű öntapadós csíkokat. Ezek vajon jól állnának az órák körül?

Link to comment
Megosztás:

Akkor neked biztonsági öv és légzsák sem kéne, mivel biztonságosan vezetsz. :D A krómkarika viszint q...mód hiányoznak! ;) Nem vagyunk egyformák. B)

Ne túlozzunk, nekem ABS meg kipörgésgátló, ami nem hiányzik.

Egyik sem volt az eddigi autóimban, ezért megszoktam nélkülük, (pedig néha a 2.8-hoz nem ártott volna) viszont lufi és hasonló dolgok, az más kategória. Van az alapvető biztonság, meg fokozatonként az extra biztonság, nem összekeverendő. (a kipörgésgátlót meg úgyse használnám :blush: )

Link to comment
Megosztás:

Valahol láttam műanyag hajlékony krómszínű öntapadós csíkokat. Ezek vajon jól állnának az órák körül?

Ha jól emlékszem Dom-nak a műszerfala volt tavaly ilyesmikkel díszítve. Beszélj vele és kérj tőle fotót ha van neki.

(Bocsika ha tévedttem az infóval)

Link to comment
Megosztás:

Egyet értek Uhuhu-val, az extrákkal kapcsolatban. Én 2 éve indultam neki Astrát venni, megnéztem vagy 60-at, olyan 1,5 körül akartam venni, de rájöttem hogy abból sz@rt se lehet vagy leharcolt vagy semmi nincsen benne. Ráadásul ezeket a kocsikat a későbbiekben nehezebb lesz eladni. Ezért vettem inkább 2.2-ért egy Astrát, ABS, digit klímával, 4 elektromos ablakkal, risztó, multikormány 4 lemezes cd tár, krómkeretes órák, szinre fújt tükör, oldalléc, gyári sötétített első, hátsó lámpák, börkormány, váltó, stb...szóval valamit valamiért...

Az ABS-ről meg annyit, hogy fékezhetsz te időben megfontoltan, ha a főúton kikanyarodik eléd egy vontató. Nekem 2 év alatt 2-szer mentette meg az életem, egyik sem az én hibám volt. Télen, jeges úton amikor eléd tolják a babakocsit, nehéz hideg fejjel fékezni, nem vennék ABS nélküli autót.

Link to comment
Megosztás:

Egyet értek Uhuhu-val, az extrákkal kapcsolatban. Én 2 éve indultam neki Astrát venni, megnéztem vagy 60-at, olyan 1,5 körül akartam venni, de rájöttem hogy abból sz@rt se lehet vagy leharcolt vagy semmi nincsen benne. Ráadásul ezeket a kocsikat a későbbiekben nehezebb lesz eladni. Ezért vettem inkább 2.2-ért egy Astrát, ABS, digit klímával, 4 elektromos ablakkal, risztó, multikormány 4 lemezes cd tár, krómkeretes órák, szinre fújt tükör, oldalléc, gyári sötétített első, hátsó lámpák, börkormány, váltó, stb...szóval valamit valamiért...

Az ABS-ről meg annyit, hogy fékezhetsz te időben megfontoltan, ha a főúton kikanyarodik eléd egy vontató. Nekem 2 év alatt 2-szer mentette meg az életem, egyik sem az én hibám volt. Télen, jeges úton amikor eléd tolják a babakocsit, nehéz hideg fejjel fékezni, nem vennék ABS nélküli autót.

Én az alábbi autót vettem 1.9M ért 1,5 hónapja:

G CARAVAN 1.6 Twinport

- 2005. július

- 67e km

- Fekete metall (gyári)

- ABS, kpzár fűthető, elektromos tükör man.Klíma üléssmagasság, immob,el ablak, 2légzacskó,

- gyári Gumiszőnyeg, + gyári textilszőnyeg (használatlan)

- lemezfelni + Semperit téligumi

- 15" MIM Savona alufelni+nyári gumi

- pótkerék használatlan

- plusz garnitúra teljesen passzos komplett ülés és fejtámla huzat

- makulátlan dísztárcsák

- OPC hűtőrács

- Fémlemez belépők a küszöbökön mind a 4 ajtó

- tetősín

- Acél kartellvédő lemez a motortér tejes felülete alatt

- vadonatúj gyári fékbetétek(eladás alőtt 1 hónappl lett cserélve)

- Bosal vonóhorog

- Poineer Cd-s rádió

- papírok ok.

- 1. tulaj

- vásárlás előtti szakszervíz (Schiller Opel) átvizsgálás eredménye: 1-2 gumialkatrész csere

- ja és könyéktámasz is van

meg ki kell lesnem hol szökik szép lassan a hűtővíz (részletek pár lappal előbb.. )

Link to comment
Megosztás:

Egyet értek Uhuhu-val, az extrákkal kapcsolatban. Én 2 éve indultam neki Astrát venni, megnéztem vagy 60-at, olyan 1,5 körül akartam venni, de rájöttem hogy abból sz@rt se lehet vagy leharcolt vagy semmi nincsen benne. Ráadásul ezeket a kocsikat a későbbiekben nehezebb lesz eladni. Ezért vettem inkább 2.2-ért egy Astrát, ABS, digit klímával, 4 elektromos ablakkal, risztó, multikormány 4 lemezes cd tár, krómkeretes órák, szinre fújt tükör, oldalléc, gyári sötétített első, hátsó lámpák, börkormány, váltó, stb...szóval valamit valamiért...

Az ABS-ről meg annyit, hogy fékezhetsz te időben megfontoltan, ha a főúton kikanyarodik eléd egy vontató. Nekem 2 év alatt 2-szer mentette meg az életem, egyik sem az én hibám volt. Télen, jeges úton amikor eléd tolják a babakocsit, nehéz hideg fejjel fékezni, nem vennék ABS nélküli autót.

Nem úgy van az! Jó helyen kell érdeklődni, és akkor jó áron jó kocsit lehet venni :blush:

Na jó, szerencsém volt, és ha még hamarabb felemelem a telefont, akkor nem nézek meg feleslegesen én is vagy 20 autót. Én is olyan 1.3-1.5 körül kerestem, de kakik voltak. végül árban maradtam és (nyilván nem új) meg vagyok elégedve, és nem győzöm megköszönni az illetékesnek, hogy szólt és közbenjárt B)

Egyébként a használt autóra mindig kell költeni, csak nem mindegy mit és mennyiért.

Az ABS meg.... ha lenne jó lenne, de én spec 12 éve vezetek, és még nem volt egyetlen balesetem sem ..kopp-kopp...(ha nem számolom a téli kilincselést jégre futva és a fának koccanva, de csak koccant és mindegy volt van e ABS vagy nincs, mert keresztben nem működik ugyse ;) )

Szóval ehez szerencse vagy szerencsétlenség is kell.

Link to comment
Megosztás:

Jajj nekem az ABS nem hiányzik B)

Körültekintően kell vezetni, időben fékezni az utviszonyoknak megfelelően, és akkor megvenni meg berakatni sem kell, de el sem romlik soha, úgyhogy tiszta spórolás ;)

Viccet félre ha lenne jó lenne, de eddig mivel egyik autómban sem volt nem is hiányzik.

Viszont a krómkarikák jók lennének, csak elég drágán vesztegetik (10 pénz körül)

Itt 7900,-Ft.: http://www.fonixtuning.hu/index.php?page=t...=7&start=84

Ülésfűtés 37900,-Ft: http://www.autoriasztok.hu/ulesfutes.htm

Link to comment
Megosztás:

Én az alábbi autót vettem 1.9M ért 1,5 hónapja:

G CARAVAN 1.6 Twinport

- 2005. július

- 67e km.......

Azt szeretném kérdezni, hogy ha 67E km van benne miért kellett cserélni a féktárcsákat?????? B)

Az enyémben 69E van és semmi baja a tárcsáknak. Pici válla van de elhanyagolható, 75% városi autózás után!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném kérdezni, hogy ha 67E km van benne miért kellett cserélni a féktárcsákat?????? ;)

Az enyémben 69E van és semmi baja a tárcsáknak. Pici válla van de elhanyagolható, 75% városi autózás után!

Elírtam B)

Az fékbetét akart lenni, javítom is ott...

A tárcsa nekem is nagyon jó állapotú

Link to comment
Megosztás:

meg ki kell lesnem hol szökik szép lassan a hűtővíz (részletek pár lappal előbb.. )

Visszatérve az 1-2 lappal ezelőtt taglalt hűtővíz problémámra...

Sajnos a rossz idő miatt, fűtött garázsom nem lévén nem nagyon tudom kifigyelni hol szökhet a víz.

Az biztos, hogy nem hengerfej dolog (legalábbis remélem.. 69Ekm-nél elég durva lenne), mert ahogy mondtam, a víz és az olaj gyönyörű tiszta.

És semmi rendellenes viselkedés nincs.

Viszon az alábbi fotón meg tudom mutatni, hol szoktam érezni a fagyállószagot:

hutoviz.jpg

(a fotó nem az én kocsimról készül, csak a netről töltöttem le, én csak a karíkát tettem rá)

laikus szemmel nekem gyanús a vízpumpa.

Lehet okozója a vízpumpa a vízfogyásnak, elő szokott fordulni?

Ha vízpumpa, akkor ott mi szokot meghibásodni? az javítós, vagy pumpacserés?

Z16XEP motorhoz mennyibe kerül egy vízpumpa egyébként?

Tudom, hogy kicsit előre szaladtam és nem is biztos, hogy a pumpa a ludas, de látni szeretném mire számíthatok különböző esetekben.

Természetesen ki fogom majd vizsgáltatni rendesen, de 1-2 okos vélémény csak gazdagítja az embert.

Előre is tnx

hopp.. nem ide kellett volna hanem a Szervíz topic-ba..

link oda

Link to comment
Megosztás:

laikus szemmel nekem gyanús a vízpumpa.

Lehet okozója a vízpumpa a vízfogyásnak, elő szokott fordulni?

Ha vízpumpa, akkor ott mi szokot meghibásodni? az javítós, vagy pumpacserés?

Z16XEP motorhoz mennyibe kerül egy vízpumpa egyébként?

Nehéz megtalálni hol szivárog,de első körben a hűtőt nézném körbe és a felső beömlő csövet,nem-e ott ereszt.

A vizpumpa is ereszthet,de ez csak akkor derül ki,ha le van szedve a vezérlés burkolata,nem biztos,hogy csöppeni fog!

A vizpumpa nem vészes összeg,mondjuk nem tom hány km van benne,de 60EKm-ként érdemes cserélni kompletten a vezérlést!

Link to comment
Megosztás:

Nehéz megtalálni hol szivárog,de első körben a hűtőt nézném körbe és a felső beömlő csövet,nem-e ott ereszt.

A vizpumpa is ereszthet,de ez csak akkor derül ki,ha le van szedve a vezérlés burkolata,nem biztos,hogy csöppeni fog!

A vizpumpa nem vészes összeg,mondjuk nem tom hány km van benne,de 60EKm-ként érdemes cserélni kompletten a vezérlést!

69E km, de

a Z16XEP motorban (1.6 Twinport) a szervízfüzet szerint 150E a csereperiódus a vezérlést illetően.

Ez egy kicsit más mint a sima ECOTEC motoroknál, más a szíj és

a vízpumpát nem a vezérműszij hajtja ebben a típusban.

A vízpumpa és az olajpumpa egy alkatrész. De valóban, azt nem tudom, hogy ezt mikor érdemes cserélni

Egyébként tnx a választ, természetesen meg fogom majd szakemberrel nézetni, csak próbálok egy kicsit elémenni a dolgoknak, hogy mire számíthatok pénzügyileg.

Link to comment
Megosztás:

69E km, de

a Z16XEP motorban (1.6 Twinport) a szervízfüzet szerint 150E a csereperiódus a vezérlést illetően.

Ez egy kicsit más mint a sima ECOTEC motoroknál, más a szíj és

a vízpumpát nem a vezérműszij hajtja ebben a típusban.

A vízpumpa és az olajpumpa egy alkatrész. De valóban, azt nem tudom, hogy ezt mikor érdemes cserélni

Egyébként tnx a választ, természetesen meg fogom majd szakemberrel nézetni, csak próbálok egy kicsit elémenni a dolgoknak, hogy mire számíthatok pénzügyileg.

Itt nézz körbe árak miatt!

Együtt a vizpumpa és olaj pumpa?Okos megoldás! B)

Link to comment
Megosztás:

Itt nézz körbe árak miatt!

Együtt a vizpumpa és olaj pumpa?Okos megoldás! ;)

"Valóban egy alkatrész, de azért gondoltak arra is, hogy cserélhető legyen a vízpumpa. B)

Leveszed a szíjtárcsát,aztán hozzáférsz a vízpumpa csavarokhoz is.... "

Az idézet Opelaner cartárstól származik és míly érdekes, éppen freeze cartársnak címezte az Astra G szervizelés c. topicban (#1569).

Link to comment
Megosztás:

"Valóban egy alkatrész, de azért gondoltak arra is, hogy cserélhető legyen a vízpumpa. B)

Leveszed a szíjtárcsát,aztán hozzáférsz a vízpumpa csavarokhoz is.... "

Az idézet Opelaner cartárstól származik és míly érdekes, éppen freeze cartársnak címezte az Astra G szervizelés c. topicban (#1569).

Hehh.. megelőztél. Én is épp le akartam irni JOhnny cartársnak, hogy noazért szét lehet azt szedni. Node míg fürdettem a gyerekeket

máris lehagytál a kanyarban ;) .

Csak azért hangsúlyoztam ki neki, mint F astra tulajnak (kép alapján az), hogy ő is úgy csodálkozzon rá mint én annak idején. :blush:

Azért pedig mindekitől elnézést kérek, hogy két topicban is megjelent a képpel illusztrált hozzászólásom, de eredetileg a G Astra szervízrlés Topicba akartam tenni, csak megtévedtem. Aztán vágül oda is betettem... De úgy látom itt indult a beszélgetés ... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.