Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hali! Még új vagyok itt egy g-s astrám van elég új 1 honapos, érdekelne hogy nektek mi a meglátásotok, az autó karosszéria elemeinek illesztéséröl metr nekem furcsa hogy a bal elsö sárvédö magasabban van kb 5mm el mint a motorháztető, az ajtók sem simulnak teljesn össze, ez elöfurdul más astráknák is, vagy ez valami egyedi hiba?

Ja! És nem tudjátok hgy meg lehete oldani hogy a gyujtás levétele után levegye a lámpát legalább helyzetjelzőre ne kelljen kapcsolni állandóan a lámpát? Valami relés megoldásra gondolok ami nem opciós tartozék de megoldható lenne.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Még új vagyok itt egy g-s astrám van elég új 1 honapos, érdekelne hogy nektek mi a meglátásotok, az autó karosszéria elemeinek illesztéséröl metr nekem furcsa hogy a bal elsö sárvédö magasabban van kb 5mm el mint a motorháztető, az ajtók sem simulnak teljesn össze, ez elöfurdul más astráknák is, vagy ez valami egyedi hiba?

Ja! És nem tudjátok hgy meg lehete oldani hogy a gyujtás levétele után levegye a lámpát legalább helyzetjelzőre ne kelljen kapcsolni állandóan a lámpát? Valami relés megoldásra gondolok ami nem opciós tartozék de megoldható lenne.

A lámpás dolog engem is zavar. simán megoldható az általad is említett relés módszerrel, csak ahhoz idő kell, hogy igényesen meg legyen oldva. Figyelni, hogy a relé hozzáférhető helyen, és biztosítékolva is legyen. Keresni kell egy a gyújtáskapcsoló által vezérelt pozitív szálat, majd ez kapcsolgatná a relét. A relén pedig a lámpakapcsolóból kimenő tompított szálat kell átvezetni.

Az illesztésekkel kapcsolatban nem igazán tudok válaszolni. Sajnos többekben megfogalmazódott már, hogy a mai G astra a fénykorában gyártottaknak csak az árnyéka.

Link to comment
Megosztás:

THX annak a márkatársamnak és típustársamnak aki tegnap este a 6-os úton Pécs- Tortyogótól Nagyvátyi elágazóíg jött mögöttem ködlámpával. Üzenem neki, hogy remélem az anyukája jól van, és megvan a rendszáma.

Sajnos hátul nekem csak 1 ködlámpám van, de addig éljek, bekötöm a másik oldalra is, igazán nem tudtam így felhívni a figyelmét, hogy fel van neki kapcsolva. Remélem 1x majd visszaadhatom neki ezt a kellemes élményt!

Amúgy mindenkitől kérdezem, miért kell ködlámpát használni, ha nincs köd? Mert jól néz ki, mert menő? Valaki magyarázza meg, mert nem igazán értem.

Link to comment
Megosztás:

THX annak a márkatársamnak és típustársamnak aki tegnap este a 6-os úton Pécs- Tortyogótól Nagyvátyi elágazóíg jött mögöttem ködlámpával. Üzenem neki, hogy remélem az anyukája jól van, és megvan a rendszáma.

Sajnos hátul nekem csak 1 ködlámpám van, de addig éljek, bekötöm a másik oldalra is, igazán nem tudtam így felhívni a figyelmét, hogy fel van neki kapcsolva. Remélem 1x majd visszaadhatom neki ezt a kellemes élményt!

Amúgy mindenkitől kérdezem, miért kell ködlámpát használni, ha nincs köd? Mert jól néz ki, mert menő? Valaki magyarázza meg, mert nem igazán értem.

Én is utálom nagyon, hátul nekem is kettő van már :-)

Link to comment
Megosztás:

THX annak a márkatársamnak és típustársamnak aki tegnap este a 6-os úton Pécs- Tortyogótól Nagyvátyi elágazóíg jött mögöttem ködlámpával. Üzenem neki, hogy remélem az anyukája jól van, és megvan a rendszáma.

Sajnos hátul nekem csak 1 ködlámpám van, de addig éljek, bekötöm a másik oldalra is, igazán nem tudtam így felhívni a figyelmét, hogy fel van neki kapcsolva. Remélem 1x majd visszaadhatom neki ezt a kellemes élményt!

Amúgy mindenkitől kérdezem, miért kell ködlámpát használni, ha nincs köd? Mert jól néz ki, mert menő? Valaki magyarázza meg, mert nem igazán értem.

ilyenkor ha a villogtatás nem segít...lassít...elenged....és mehet az ajándékcsomag..azt hogy ki mit tsz bele egyéne válogatja....nem 1 illetőt sikerűlt így lebeszélnem a refiről....

ha ő ezután le lassít és megelőzve még mindíg ég neki, akkor agresszív...és az ilyet jobb otthagyni...kikerűlni utánna kövér gázzal (persze az érvényben lévő kressz szabályok betartásával. :blush: )

Link to comment
Megosztás:

THX annak a márkatársamnak és típustársamnak aki tegnap este a 6-os úton Pécs- Tortyogótól Nagyvátyi elágazóíg jött mögöttem ködlámpával. Üzenem neki, hogy remélem az anyukája jól van, és megvan a rendszáma.

Sajnos hátul nekem csak 1 ködlámpám van, de addig éljek, bekötöm a másik oldalra is, igazán nem tudtam így felhívni a figyelmét, hogy fel van neki kapcsolva. Remélem 1x majd visszaadhatom neki ezt a kellemes élményt!

Amúgy mindenkitől kérdezem, miért kell ködlámpát használni, ha nincs köd? Mert jól néz ki, mert menő? Valaki magyarázza meg, mert nem igazán értem.

Hát pedig a ködlámpát is be lehet állítani,csak sokan tojnak rá.Szerintem sokan azért használják,mert nem igazán jó a szemük(ez sötétedés utánra értendő)valaki meg azért mert szereti,ha olyan a műszerfal mint a karácsonyfa. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Pár napja észrevettem hogy amikor elösször elindulok az autoval,lehet reggel,délután,vagy este,a bal hátuljátol valahonnét a kerék környékéröl fura nyikorko,sziszegö hang jön,körülbelül pár méter megtételéig.

Azt hittem majd abba marad de nem,ugyanugy ha hidegben idulok ha napközben szoval mindig.

Esetleg valami ötlet rá?

Link to comment
Megosztás:

THX annak a márkatársamnak és típustársamnak aki tegnap este a 6-os úton Pécs- Tortyogótól Nagyvátyi elágazóíg jött mögöttem ködlámpával. Üzenem neki, hogy remélem az anyukája jól van, és megvan a rendszáma.

Sajnos hátul nekem csak 1 ködlámpám van, de addig éljek, bekötöm a másik oldalra is, igazán nem tudtam így felhívni a figyelmét, hogy fel van neki kapcsolva. Remélem 1x majd visszaadhatom neki ezt a kellemes élményt!

Amúgy mindenkitől kérdezem, miért kell ködlámpát használni, ha nincs köd? Mert jól néz ki, mert menő? Valaki magyarázza meg, mert nem igazán értem.

A
Link to comment
Megosztás:

A jól beállított ködlámpa bisztos hogy nem zavar senkit. Én is használom amikor vaksötét van. A ködlámpa az autó előtt az utat világítja meg. Nem fényesebb mint a tompított. Amelyik feljebb van állítva az vakít, de nem világítja be az utat. Engem jobban zavar az hogy elég sokan járnak rosszul beállított lámpákkal, na meg ha bazierős kék xenon utánzatú égő van benne az mégrosszabb. Van akinek szóvá tettem, azt mondta neki így jó, ne nézzek oda... Faxkalap...
Link to comment
Megosztás:

A jól beállított ködlámpa bisztos hogy nem zavar senkit. Én is használom amikor vaksötét van. A ködlámpa az autó előtt az utat világítja meg. Nem fényesebb mint a tompított. Amelyik feljebb van állítva az vakít, de nem világítja be az utat. Engem jobban zavar az hogy elég sokan járnak rosszul beállított lámpákkal, na meg ha bazierős kék xenon utánzatú égő van benne az mégrosszabb. Van akinek szóvá tettem, azt mondta neki így jó, ne nézzek oda... Faxkalap...
Link to comment
Megosztás:

Kérdésem a következő. Mi az esélye annak, hogy 1 pár ködlámpa amit a lökhárítóba szereltek elállítódik? Baromi sok!! Lepatkázom, beremeg lerázodik, stb.

Szerintem most kicsit felfrissítve annó a Műszaki oktatáson tanultakat, kérek hozzáértő szerelőket, mondják meg, hogy tudom beállítani a ködlámpámat, hogy jó legyen, ne vakítsa aki szembe jön. Nem mintha használnám, de így megteszek egy lépést, hogy ha arra vetemednék akkor ne vakítsam el azt aki engem vakít..... Igaz ez a fényszorókra is. Annó azt valami papír témával lehetett ellenőrizni, LADA-nál. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem a következő. Mi az esélye annak, hogy 1 pár ködlámpa amit a lökhárítóba szereltek elállítódik? Baromi sok!! Lepatkázom, beremeg lerázodik, stb.

Szerintem most kicsit felfrissítve annó a Műszaki oktatáson tanultakat, kérek hozzáértő szerelőket, mondják meg, hogy tudom beállítani a ködlámpámat, hogy jó legyen, ne vakítsa aki szembe jön. Nem mintha használnám, de így megteszek egy lépést, hogy ha arra vetemednék akkor ne vakítsam el azt aki engem vakít..... Igaz ez a fényszorókra is. Annó azt valami papír témával lehetett ellenőrizni, LADA-nál. :blush:

Hand én a garázs kapun szoktam ellenőrizni, de olykor egyszerűen elsétálok kb 10 métert a kocsitól, és megnézem úgy is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.