Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Én tavaly vettem egy pár új ablaktörlő lapáttot teflonos bevonattal. Nem mindig vagyok megelégedve vele mert hol rendesen dolgozik, hol csíkoz ( 1 csíkot hút kb. közétályon ) és ha kicsit vizes ablaknál törlök vele akkor a második lendületnél már nyikorog.

Link to comment
Megosztás:

2 db Michelin 500-as ablaktörlőlapátot használok (3390.-Ft/db), de a gyári lapátról a spoilert átültettem rá.

Még mielőtt valaki megszólna: tudom nem ez a gyári méret, de elfér és nagyobb felületet töröl, jól.

Van valakinek ötlete az ablaktörlő szakaszos (intervallum) üzemmódjának szabályzására?

Link to comment
Megosztás:

2 db Michelin 500-as ablaktörlőlapátot használok (3390.-Ft/db), de a gyári lapátról a spoilert átültettem rá.

Még mielőtt valaki megszólna: tudom nem ez a gyári méret, de elfér és nagyobb felületet töröl, jól.

Van valakinek ötlete az ablaktörlő szakaszos (intervallum) üzemmódjának szabályzására?

Az jó lenne.

Corsa C-nkeb volt, de mondok dúrvábbat Skoda Favoritunkban ami 1990-ben készült, még abban is volt, és a 94-esben is. :)

Itt nem értem, hogy ez miért nincs. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Eladó cumók Astrához! :D

Irmscher, Remus, Momo, Phoneix Gold

Endre :huh:

Azelőtt árultad volna a hűtőmaszkod, még mielőtt vettem egyet.....Bár az enyém nem chromos.....Mennyiért adod?

Jah közben megtaláltam... Az túl sok. Meg mit kezdjek 4 hűtőmaszkkal egy autóra....? :) Gondolom csere nem krómosra ráfizetéssel nem érdekel....

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek ötlete az ablaktörlő szakaszos (intervallum) üzemmódjának szabályzására?

Van, kettő is.

Az olcsóbbik az lenne hogy szerzel B Omegából (ha 4 ajtósod van akkor B Omega szedánból, ha 3-5 ajtósos vagy Caravanod akkor meg B Omega Caravanból a hátsó ablaktörlő miatt) intervallumkapcsolós ablaktörlőkart a hozzávaló relével együtt, beszereled és kész. Nekem már megvannak, de nem szívesen szerelném be két ok miatt: egyrészt B Omega Caravanból való az ablaktörlőkar és ezért lehet rajta hátsó ablaktörlőt kapcsoln, pedig a Coupén nincsen olyan, másrészt viszont nincsenek rajta a BC kezelőgombjai, pedig azzal lennének terveim. Szóval most keresek olyan B Omega szedánból ablaktörlőkart, ami intervallumszabályzós, rajta vannak a BC kapcsolói, de nem lehet vele hátsó ablaktörlőt vezérelni.

A drágábbik megoldás egyben bonyolultabb is, keresned kell hozzá egy bontott fullextrás OPC-t, mert azokban gyárilag volt esőérzékelős ablaktörlő. Ha találtál akkor kiszerel-beszerel és kész. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Van, kettő is.

Az olcsóbbik az lenne hogy szerzel B Omegából (ha 4 ajtósod van akkor B Omega szedánból, ha 3-5 ajtósos vagy Caravanod akkor meg B Omega Caravanból a hátsó ablaktörlő miatt) intervallumkapcsolós ablaktörlőkart a hozzávaló relével együtt, beszereled és kész. Nekem már megvannak, de nem szívesen szerelném be két ok miatt: egyrészt B Omega Caravanból való az ablaktörlőkar és ezért lehet rajta hátsó ablaktörlőt kapcsoln, pedig a Coupén nincsen olyan, másrészt viszont nincsenek rajta a BC kezelőgombjai, pedig azzal lennének terveim. Szóval most keresek olyan B Omega szedánból ablaktörlőkart, ami intervallumszabályzós, rajta vannak a BC kapcsolói, de nem lehet vele hátsó ablaktörlőt vezérelni.

A drágábbik megoldás egyben bonyolultabb is, keresned kell hozzá egy bontott fullextrás OPC-t, mert azokban gyárilag volt esőérzékelős ablaktörlő. Ha találtál akkor kiszerel-beszerel és kész. :huh:

Légyszíves olvasd már el újra a kérdésem!

Nekem nem az intervallumos ablaktörlés kéne, hanem az intervallum szabályzása.

Egyébként nem értem miért kéne Omiból átgányolni olyan alkatrészt, ami egyébként Astrában is létezik (BC-s kar).

Link to comment
Megosztás:

Olyan dolgot vettem észre ha hidegebb az idö,olyan +2-3 fok akkor az auto hátuljánál valami rendesen nyekereg,nyikorog,ha megnyomkodom a hátulját akkor is,és ha csak simán indulok vele akkor is olyan pár méterig,aztán elhallgat.

De ha melegebb az idö akkor semmi.....

Csak olyan idegesitö...........

Link to comment
Megosztás:

Légyszíves olvasd már el újra a kérdésem!

Nekem nem az intervallumos ablaktörlés kéne, hanem az intervallum szabályzása.

Egyébként nem értem miért kéne Omiból átgányolni olyan alkatrészt, ami egyébként Astrában is létezik (BC-s kar).

Miért gondolod hogy nem az intervallumszabályozásról beszélek?

Végig az intervallumszabályozós ablaktörlőkapcsolókarra gondoltam de azt baromi sokáig tart leírni (most is majdnem belerokkantam :huh: ), de ezt kitalálhattad volna magadtól is ha figyelsz: az Astrában alapból is van intervallumfokozat, ha ezt szabályozni akarod, csak akkor kell relét cserélni, különben nem. Én pedig írtam valami relécseréről ha jól emlékszem.

Amúgy pont ezért kell az Omiból "átgányolni" nekem a kart, mert olyat még nem láttam Astrában amelyik BC kapcsolós és intervallumszabályzós is, de nincsen rajta hátsó ablaktörlő kapcsoló. Na. Így már érthető volt?

Link to comment
Megosztás:

Miért gondolod hogy nem az intervallumszabályozásról beszélek?

Végig az intervallumszabályozós ablaktörlőkapcsolókarra gondoltam de azt baromi sokáig tart leírni (most is majdnem belerokkantam :huh: ), de ezt kitalálhattad volna magadtól is ha figyelsz: az Astrában alapból is van intervallumfokozat, ha ezt szabályozni akarod, csak akkor kell relét cserélni, különben nem. Én pedig írtam valami relécseréről ha jól emlékszem.

Amúgy pont ezért kell az Omiból "átgányolni" nekem a kart, mert olyat még nem láttam Astrában amelyik BC kapcsolós és intervallumszabályzós is, de nincsen rajta hátsó ablaktörlő kapcsoló. Na. Így már érthető volt?

Aha!

És az hogyan szabályoz? Fokozatmentesen (potival?) vagy több ütemet ajánl fel?

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem. 2 éves g astrám kesztyűtartója mögül állandó zümmögő motorhangot hallani. Kivettem a kesztyűtartót és kiderült, hogy a kinti-benti levegő ajtajának motorkája nem áll le az átváltás után. A forgás irányát váltja a kapcsolót nyomkodva, de amíg a gyújtás rajta van nem áll le a kis motor és ott kínlódik. Én relé beragadásra tippelnék, de nincs kapcsolási rajzom hozzá. Nem tudja valaki, hogy hol lelhető fel hozzá kapcsolási rajz, vagy hogy mi lehet a baja?

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem. 2 éves g astrám kesztyűtartója mögül állandó zümmögő motorhangot hallani. Kivettem a kesztyűtartót és kiderült, hogy a kinti-benti levegő ajtajának motorkája nem áll le az átváltás után. A forgás irányát váltja a kapcsolót nyomkodva, de amíg a gyújtás rajta van nem áll le a kis motor és ott kínlódik. Én relé beragadásra tippelnék, de nincs kapcsolási rajzom hozzá. Nem tudja valaki, hogy hol lelhető fel hozzá kapcsolási rajz, vagy hogy mi lehet a baja?

Köszi előre is

Valószínűleg a csappantyú (szeleptányér) tört el a tengelynél. Próbáld ki, nagy eséllyel nem fogsz változást tapasztalni a légáramban a kapcsoló működtetésekor. Javítani ragasztással v. talán a tányér átfordításával lehet. Accem a klíma topicban sokat foglalkoztak vele.

Tüneti kezelés: csati lehúzás -> megszűnik az idegesítő zümmögés.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem. 2 éves g astrám kesztyűtartója mögül állandó zümmögő motorhangot hallani. Kivettem a kesztyűtartót és kiderült, hogy a kinti-benti levegő ajtajának motorkája nem áll le az átváltás után. A forgás irányát váltja a kapcsolót nyomkodva, de amíg a gyújtás rajta van nem áll le a kis motor és ott kínlódik. Én relé beragadásra tippelnék, de nincs kapcsolási rajzom hozzá. Nem tudja valaki, hogy hol lelhető fel hozzá kapcsolási rajz, vagy hogy mi lehet a baja?

Köszi előre is

Már sokszor volt szó róla itt: el van törve valószínűleg a légcsappantyú tengelye.

A motor akkor áll le, ha érez az elektronika mechanikus ellenállást. (valószínű, hogy az áramot méri)

Elvileg javítható házilag is, vagy komplett csere.

mod: Zachi leírta, mire válaszoltem...

Link to comment
Megosztás:

Bexarok!Csak nem mentél el kimérni!?

Kösz a türelmet!

Tehát, ha jól olvastam neked az van (de nem építed be), ami nekem kéne (Caravanba, BC nélkül). Dobj egy PÜ-t, ha találtál magadnak egy olyat, mint a képen is látszik és ez fölöslegessé válna!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.