Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

;) Üdv :lol:

Elnézést a tegnapi gyerekes viselkedésem miatt!!! Kicsit tulreagáltam a dolgokat. Katona viszont voltam de egyetemista nem.("Nem hordok bőszárú gatyát...":lol: )

Különben meg ez életem első vmire való autója amit a két kezem munkájával kerestem meg és nem apám meg anyám vágta hozzám. Ugyhogy szeretnék rá vigyázni és a lehető legjobbat adni neki, mert valamit valamiért. Előtte favoritom volt amire szintén vigyáztam és azt is saját magam vettem. Tudom értékelni a dolgokat amiért meg kell dolgozni. Nem csak beleülni és tolni neki. Tehát fontos hogy ki mit mond vagy ajánl olaj vagy bármi más ügyben mert azokbó lehet levonni a következtetéseket és kiválasztani a számomra legkedvezőbbet. Lehet hogy sokszor ki lett vesézve ez a téma de nem biztos hogy egy 1.6-os 200e km.rel ugyanazt szereti mint egy 1.4-es 70e km-rel.

Mégegyszer elnézést a tegnapiért :lol: Ja és köszi a segítségeteket!!

Helllóóóó!! Isten hozott! (az elvitelt majd bízd az ördögre.. :) )

Tudtam én, hogy jössz délután :(

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerős megkért kérdezzem meg tőletek a következőt:

Adott egy Astra G manuál klímával. Ő vett egy Digit klíma kijelzőt és egy ahhoz való középkonzolt is és az lenne a kérdése hogy csak ezeket kell kicserélni vagy ezen kívül még sokmindent kell csinálni a kocsin hogy ténylegesen is digit legyen a klíma?

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerős megkért kérdezzem meg tőletek a következőt:

Adott egy Astra G manuál klímával. Ő vett egy Digit klíma kijelzőt és egy ahhoz való középkonzolt is és az lenne a kérdése hogy csak ezeket kell kicserélni vagy ezen kívül még sokmindent kell csinálni a kocsin hogy ténylegesen is digit legyen a klíma?

Mé kell 3 helyre beírni?????????????

Link to comment
Megosztás:

Eddigi problémák: Nem találtam még olyan 12V-os késleltetőrelét amiben ilyen kis időtartamot be lehet állítani. 5másodperces volt a legkissebb de az nagyon sok lenne ide.

Tegyél sima relét, az olcsóbb.

A késleltetéshez meg pici elektronika.

Potival 555 timer ic szépen állítható, és olcsó.

Link to comment
Megosztás:

1000 éve láttam én már ilyet autón, de lehet, hogy gyárilag volt benne ilyen. A problem, hogy oda fúvókát nem igen tudtak rakni, így maradt, hogy ömlött a lé, amerre látott. mondjuk ma már biztosan lenne vmi félkörívben terítő spricni.

Kolléga OFF Golf On kocsija is ilyen gyárilag, lapátokon van a spricc cucc. 4 évesen már törött is a karra vezető cső a sok mozgástól.

Sima rugalmas csővel oldották meg, semmi kurfli.

Link to comment
Megosztás:

Tehát fontos hogy ki mit mond vagy ajánl olaj vagy bármi más ügyben mert azokból lehet levonni a következtetéseket és kiválasztani a számomra legkedvezőbbet. Lehet hogy sokszor ki lett vesézve ez a téma de nem biztos hogy egy 1.6-os 200e km.rel ugyanazt szereti mint egy 1.4-es 70e km-rel.

Mégegyszer elnézést a tegnapiért :lol: Ja és köszi a segítségeteket!!

Üdv itt!

Ha akarsz sokat tudni a fórumtársak olajos szokásairól, véleményekről, javaslom meglátogatni a "Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?" topikot, ahol 4000 hozzászólás felett tart a társaság.

Ebből azért lehet mazsolázni.

Jó szórakozást hozzá!

;)

Link to comment
Megosztás:

Tegyél sima relét, az olcsóbb.

A késleltetéshez meg pici elektronika.

Potival 555 timer ic szépen állítható, és olcsó.

Már csak az a kérdés, hogy pontosan hogyan működik a kar. azaz mit kapcsol pontosan.

Másként, mi az amit késleltetünk valójában. Én nem vagyok elektronikai szakember, hanem programozó

És ilyen szemmel vizsgálom a problémát. az a kérdés tehát, hogy a kapcsoló mit kapcsol valójában, mert ha

két különálló áramkört, ahol az egyik indítja a spriccnit, a másik a indítja azt a procedurát, ami x darabot töröl spriccnézéskor akkor a

process-t indító áramkört kell késleltetni valóban. De vajon így működik-e?

Tehát a kérdés az egy hozzáértő, G astraban jártas emberkéhez, hogy logikailag hogyan működik az ablaktörlőkapcsoló.

Mert azt, hogy egy egyszerű késlelteővel megoldható a probléma, csak akkor mondahtjuk ki, hogy ha megtaláljuk a logikában azt a pontot illetve vezetéket, ami csak és kizárólag a hátrahúzott kar állapotában felelős a törlő indításáért. ellenkező esetben máshol is előfordulhat nem kívánatos késleltetés.

valaki?

Link to comment
Megosztás:

Már csak az a kérdés, hogy pontosan hogyan működik a kar. azaz mit kapcsol pontosan.

Másként, mi az amit késleltetünk valójában. Én nem vagyok elektronikai szakember, hanem programozó

És ilyen szemmel vizsgálom a problémát. az a kérdés tehát, hogy a kapcsoló mit kapcsol valójában, mert ha

két különálló áramkört, ahol az egyik indítja a spriccnit, a másik a indítja azt a procedurát, ami x darabot töröl spriccnézéskor akkor a

process-t indító áramkört kell késleltetni valóban. De vajon így működik-e?

Tehát a kérdés az egy hozzáértő, G astraban jártas emberkéhez, hogy logikailag hogyan működik az ablaktörlőkapcsoló.

Mert azt, hogy egy egyszerű késlelteővel megoldható a probléma, csak akkor mondahtjuk ki, hogy ha megtaláljuk a logikában azt a pontot illetve vezetéket, ami csak és kizárólag a hátrahúzott kar állapotában felelős a törlő indításáért. ellenkező esetben máshol is előfordulhat nem kívánatos késleltetés.

valaki?

Az áramkört meg tudom csinálni, de az autót nem fogom csak ezért szétkapni. Így elképzelhető hogy csúszni fog a project... De ha valaki leírja a kapcsoló mit hogyan kapcsol akkor simán jó lessz.

Link to comment
Megosztás:

;) Üdv :lol:

Elnézést a tegnapi gyerekes viselkedésem miatt!!! Kicsit tulreagáltam a dolgokat. Katona viszont voltam de egyetemista nem.("Nem hordok bőszárú gatyát...":) )

Különben meg ez életem első vmire való autója amit a két kezem munkájával kerestem meg és nem apám meg anyám vágta hozzám. Ugyhogy szeretnék rá vigyázni és a lehető legjobbat adni neki, mert valamit valamiért. Előtte favoritom volt amire szintén vigyáztam és azt is saját magam vettem. Tudom értékelni a dolgokat amiért meg kell dolgozni. Nem csak beleülni és tolni neki. Tehát fontos hogy ki mit mond vagy ajánl olaj vagy bármi más ügyben mert azokbó lehet levonni a következtetéseket és kiválasztani a számomra legkedvezőbbet. Lehet hogy sokszor ki lett vesézve ez a téma de nem biztos hogy egy 1.6-os 200e km.rel ugyanazt szereti mint egy 1.4-es 70e km-rel.

Mégegyszer elnézést a tegnapiért :lol: Ja és köszi a segítségeteket!!

Én csak csendben kivártam, mi lesz ennek a vége, de hála istennek jól sült el, úgyhogy ezennel én is üdvözöllek a fórumon :lol:

Az olajos témát tekintve tényleg jobb hely az olajos topik, mind1.

Az én véleményem: Metabond, Valvoline, Opel olaj. Az első kettőt már próbáltam (valvoline-t az előző autómban), most esélyes, hogy kipróbálom az opel olajat, ha az OPC elmegy vele, akkor rossz nem lehet.

Igazság szerint (szvsz) két tök egyforma, de nem egyformán és nem ugyanannyit futott motor sem biztos, hogy ugyanazt az olajat szereti a legjobban, de a legjobb is relatív. Mérlegelni kell, hogy mi a jó hosszútávon. Lehet az egyikkel tök simán és csendben jár indítástól leállításig, hidegben és melegben, de egy periódus alatt 2 lityit is utána öntessz, vagy 5000 után lefeketedik, a másikkal van egy kis hangja hidegindítás után, de simán megfutná a 15000 is feketedés nélkül, és elég 0,5 lityit pótolni rá.

Ezzel azt akarom mondani, hogy itt a fórumon találsz olyan márkát, amit szétgórnak, meg olyt is amit istenítenek, szvsz az elmondások alapján a jobbakból válassz egyet (mondjuk 70000-el 5W30-at vagy 5W40-et szerintem) ést teszteld. Úgyis végigkóstolsz vagy 3 márkát mire megtalálod azt, ami a legjobb az autódnak, de szvsz ezzel szinte mindenki így van/volt, aki jelen van.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

:lol: Üdv :lol:

Elnézést a tegnapi gyerekes viselkedésem miatt!!! Kicsit tulreagáltam a dolgokat. Katona viszont voltam de egyetemista nem.("Nem hordok bőszárú gatyát...":) )

Különben meg ez életem első vmire való autója amit a két kezem munkájával kerestem meg és nem apám meg anyám vágta hozzám. Ugyhogy szeretnék rá vigyázni és a lehető legjobbat adni neki, mert valamit valamiért. Előtte favoritom volt amire szintén vigyáztam és azt is saját magam vettem. Tudom értékelni a dolgokat amiért meg kell dolgozni. Nem csak beleülni és tolni neki. Tehát fontos hogy ki mit mond vagy ajánl olaj vagy bármi más ügyben mert azokbó lehet levonni a következtetéseket és kiválasztani a számomra legkedvezőbbet. Lehet hogy sokszor ki lett vesézve ez a téma de nem biztos hogy egy 1.6-os 200e km.rel ugyanazt szereti mint egy 1.4-es 70e km-rel.

Mégegyszer elnézést a tegnapiért :lol: Ja és köszi a segítségeteket!!

Tudtam én hogy aki opelt vesz rossz fej nem lehet B)Üdv itt "nálunk", legyen sok örömed a kocsiban (és bennünk is :( ) és ahogy a cartárs is írta, 1-2 szakmai érdemi hozzászólás sokat lendít az ember megbecsülésén... ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Cserélnem kell elöl a két lámpatestet, van valakinek infója arról, hogy melyik gyártóé okés?

Csak azért, mert nem mind1, hogy 15E (TYC) vagy 36E (HELLA) darabja motor nélkül...

Megéri megkockáztatni az olcsóbb gyártmányokat?

ha nincs lé akkor szerintem inkább bontottat vegyél, mint egy gagyi utángyártotottat, ami nem fog normálisan illeszkedni beázik, stb...

Link to comment
Megosztás:

ha nincs lé akkor szerintem inkább bontottat vegyél, mint egy gagyi utángyártotottat, ami nem fog normálisan illeszkedni beázik, stb...

A bontott cuccoktól félek, még Alfás tapasztalat...

Merthogy mi van akkor, ha bontóból vett lámpa frankón néz ki, de arról is lepolírozták az UV lakkréteget.

A jelenlegivel is ez történhetett.

A Hella-ról azt írják, megegyezik a gyárival, BOSCH lámpát tuti nem választok merthogy "lé" nemigen van...

Link to comment
Megosztás:

A bontott cuccoktól félek, még Alfás tapasztalat...

Merthogy mi van akkor, ha bontóból vett lámpa frankón néz ki, de arról is lepolírozták az UV lakkréteget.

A jelenlegivel is ez történhetett.

A Hella-ról azt írják, megegyezik a gyárival, BOSCH lámpát tuti nem választok merthogy "lé" nemigen van...

Ha jól meglesed a bontottat, akkor látszik az, ha nincs már rajta a +réted. Az ugy tuti nem fog tökéletesen illeszkedni, de nem is ez az aggasztóbb, attól még fel lehet rakni, max picit barkácsolni kell a fülekkel, viszont majdnem biztos, hogy párásodni fog, ha nem is rögtön de előbb utóbb.

Link to comment
Megosztás:

Vasárnap tervezem beszerelni az enyémbe, de erősen időjárásfüggő, rossz időben a francnak van kedve szerelgetni. Stipistopi nincs (te vagy a harmadik aki jelentekezett hogy érdekelné), ha bent van és működik akkor beírom ide, és onnantól az első jelentkező viheti.

Én már szurkolok az időjárásnak két okból is!

  1. Érdekel a tapasztalatod és esetleg a kapcsoló is.
  2. Jövő héten műszaki vizsga, zöldkártya. Előtte ki kéne takarítani és lemosni a technikát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.