Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Kicsitmegszívtam a dobcserét. Vettem a vaterán egy használt gyári dobot, penge álapotú. De amikor a kocsi alá feküdtem vettem észre, hogy nekem gyárlag nincse a csatlakozásnál az a kis konzol a két csavarral, hanem nekem össze van dugva a két cső és egy szorítóbilinccsel van összeszorítva. Ez csak nekem van így, vagy van ilye meg olyan csatlakozású dob is?

ugyanígy jártam.

amikor vettük a kocsit kaptunk hozzá egy új kipufit.

aztán amikor cserélte a szerelő, hívott hogy a kettő nem ugyanolyan.

az új csavaros volt.

a szerelők gondolom levágták és összedugták.

Link to comment
Megosztás:

ugyanígy jártam.

amikor vettük a kocsit kaptunk hozzá egy új kipufit.

aztán amikor cserélte a szerelő, hívott hogy a kettő nem ugyanolyan.

az új csavaros volt.

a szerelők gondolom levágták és összedugták.

Ezt szerettem volna én is csinálni, gondoltam majd finoman flexel körbevágom a konzolt és kész is, csakhogy a cső átmérője sem egyezik meg, két 45 mm átmérőjű csövet kellet volna összedugnom...

Link to comment
Megosztás:

Fele ára.

Akkor sztem marad a gyári.

Mostanában azt csinálja, hogy napi első indításkor (vagy akár 2-3-4 óra leállítás után is) csak 3 henger megy. Most rendeltem bele iridiumot, remélem megoldja a gondot, különben idegbajt kapok (10k volt).

Link to comment
Megosztás:

ki van alakítva egy-egy bemarás. Ha erre gondolsz akkor az okés, ha nem akkor az nem okés <_<

Gyári az emelőm, de úgy van oldalra kisajtolódva mintha azt a bemarást alulról valaki a kalapács fokával erősen megütötte volna.

Link to comment
Megosztás:

Gyári az emelőm, de úgy van oldalra kisajtolódva mintha azt a bemarást alulról valaki a kalapács fokával erősen megütötte volna.

Lehet, hogy rossz helyre tették egyszer az emelőt és ettől sérült nem?

Vagy csak ilyen igénytelenül csinálták meg :lol:

Fotózd le!

Megvannak a légterelők, a megfelelő topikban linkeltem is képeket a drágaságról ... <_<

melyik az a topic?

Link to comment
Megosztás:

Az Astra G-ben milyen érzékelők aktiválják a légzsákot, és a pirotechnikai övfeszítőt?Illetve milyen temponál müködik, illetve milyen gyorsulásnál?

Érdekelne, mert nagyon vadveszélyes helyn járok, éjszakánként minimum 2-3 őz-szarvas, illetve egyéb aprótestű álattal összefutok (roka, sün, kobormacska, nyul...)

Link to comment
Megosztás:

Ezt szerettem volna én is csinálni, gondoltam majd finoman flexel körbevágom a konzolt és kész is, csakhogy a cső átmérője sem egyezik meg, két 45 mm átmérőjű csövet kellet volna összedugnom...

Azt meg lehet csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Konkrétabban egy kicsit! Az a gond, hogy olyan megoldást kell találnom, ami nem kerül pénzbe. Ha el kell vinnem egy szakihoz, aki átalakítja stb, akkor árban ugyanott vagyok mintha vennék egy új, de utángyártott darabot...

A legegyszerűbb, ha olyan csövet keresel, ami mind2 dobra rámegy, bevagdosd, hogy a bilincs össze tudja húzni, és kész.

Amúgy szerintem ezt egy korrekt tuning kipufogókat gyártó cég pár 1000 Ft-ért megcsinálja....

Link to comment
Megosztás:

Qpack kartársnak virtuális barack a fejére! :lol: Isten éltessen!

Köszönöm Cartársak! Abban az évben ekkor volt anyáknapja :lol: én voltam az ajándék.. :lol:

most látom a kezdő oldalon még a kor is ki van plakátolva <_< :lol: :lol: ...hát én sem fiatalodom.... vagy az azomosítómat néztem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt szerettem volna én is csinálni, gondoltam majd finoman flexel körbevágom a konzolt és kész is, csakhogy a cső átmérője sem egyezik meg, két 45 mm átmérőjű csövet kellet volna összedugnom...

Nem hiszem el, hogy nincs egy lakatos ismőrösöd...én a sport kipufommal voltam így csak nekem peremes a középső dob utánni..olyan amit te kaptál...úgyhogy át kellett műteni peremesre, a gyáriról cső le, rá a másikra haver megszámolta egy sörözésbe..úgy hogy ő fizette a sört is, mert én meg előtte a számítógépét szervizeltem...és azóta duruzsol a sport dob <_<

Link to comment
Megosztás:

Hehh julien!

Majdnem sikerült a kocsinkat tök ugyanabból a szögből és ugyanazzal a nyitásszöggel lefotózni:

same.jpg

mikre van nekem időm így éjfélkor... na ezért nem alszom én eleget <_<

Az informatikusok már csak ilyenek, megegyezik az idő (késői), szög is, na jó itt abba fejeztem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy rossz helyre tették egyszer az emelőt és ettől sérült nem?

Vagy csak ilyen igénytelenül csinálták meg <_<

Fotózd le!

Újonnan vettem az autót, elvileg csak én emelgetem. A fotók majd később jönnek mert nincs kedvem kigyalogolni ezért a garázsba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.