Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Egy apróka kérdés:

Szerintetek érdemes lemosatni vagy lemosni a motor(tere)t?

Én szívesen megtenném ,mert az az egyetlen hely eddig, amit alaposan nem takarítotam még ki. Kicsit idegesít is! :D

Viszont egy kicsit félek tőle, nehogy olyan helyen is kimossák ahol nem kéne. :lol:

Mire kell figyelni, ha sajátkezűleg akarom elvégezni a hadműveletet? :lol:

biztositék dobzt tekerd be egy zacsival vegyél brigéciolt. hideg motornál kicsit öblögesd le de nem sok vízzel befúlyod higítatlan brigéciolal 2 fajta van asszem a régebbi tipus a jobb, most nincs ithhon sajna nem tom megmondani melyik hagyod álni rajta egy 5 percet majd ahova beférsz szivaccsal át törlöd ahol koszosabb esetleg olajosabb oda nyomsz még egy kis brigéciolt majd leöblíted. Én ilyenkor jó viaszos samponnal átmosom szivaccsal és azt is leöblítem de oda kevés víz is elég, amit tudsz kinyitsz(biztositék doboz tető fényszóró gumi sipka stb, hagyod megszáradni. ÉS át törlöd a gumikat, műanyagokat műanyag ápolóval lehetőleg olyannal ami nem ragad. MAjd beindítod a kicsikét. ha úgy hallod minden ok akkor vége ha kihagy a henger beázott kicsit azt ki kell szárítani ha nem indul akkor beázott a computer és lehet aggódni. Ha nagy nyomásúval csinálod akkor a nyúlványra blokkra nyomasd a vizet a csatik elvileg nem ázhatnak be de elvileg . Ezek nem kétéltüek

ja a brigeciolt ne fújd a kasztnira csak akkor ha egyből le is öblíted mert a fényezés nem szereti.

és meleg motornál ne csináld mert repedhet és a brigéciol rá szárad és csúnya lesz

Link to comment
Megosztás:

biztositék dobzt tekerd be egy zacsival vegyél brigéciolt. hideg motornál kicsit öblögesd le de nem sok vízzel befúlyod higítatlan brigéciolal 2 fajta van asszem a régebbi tipus a jobb, most nincs ithhon sajna nem tom megmondani melyik hagyod álni rajta egy 5 percet majd ahova beférsz szivaccsal át törlöd ahol koszosabb esetleg olajosabb oda nyomsz még egy kis brigéciolt majd leöblíted. Én ilyenkor jó viaszos samponnal átmosom szivaccsal és azt is leöblítem de oda kevés víz is elég, amit tudsz kinyitsz(biztositék doboz tető fényszóró gumi sipka stb, hagyod megszáradni. ÉS át törlöd a gumikat, műanyagokat műanyag ápolóval lehetőleg olyannal ami nem ragad. MAjd beindítod a kicsikét. ha úgy hallod minden ok akkor vége ha kihagy a henger beázott kicsit azt ki kell szárítani ha nem indul akkor beázott a computer és lehet aggódni. Ha nagy nyomásúval csinálod akkor a nyúlványra blokkra nyomasd a vizet a csatik elvileg nem ázhatnak be de elvileg . Ezek nem kétéltüek

ja a brigeciolt ne fújd a kasztnira csak akkor ha egyből le is öblíted mert a fényezés nem szereti.

és meleg motornál ne csináld mert repedhet és a brigéciol rá szárad és csúnya lesz

Látom Te ezt egyszer már csináltad :lol: . Ezt tényleg válasznak hívják....

Köszi. Így már könnyebb lesz. " ha nem indul akkor beázott a computer és lehet aggódni" egy kicsit megérintett, de szerintem nem lesz probléma. Óvatos leszek.

Mégegyszer köszi.... :D

Link to comment
Megosztás:

én spec azért takaríttattam motorteret mert az előző tulaj nem foglalkozott vele. tiszta mocsok volt.

2 főok a tisztitásra: a szerelő valszeg jobban örül 1 tiszta motortérnek ha derékig merül bele. az olajfolyások is jobban észrevehetők egy kis használat után.

amúgy elmentem egy autókozmetikába. 1500ös fordulaton kellett tartani a motort. valami takarító lötty majd magasnyomású. a végén az elekrtomos cuccokat lefújta valami víztaszítós spray-vel.

ezerötért.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek az előttem szólókkal.

Szerintem is jobban észre lehet venni bizonyos apró hibákat egy tiszta motornál. És ha nem is a szerelőnek, hanem mondjuk neked kell valami apróságot (égőt, biztosítékot, akksit, stb. ) cserélni, akkor nem leszel nyakig riggyós.

Nálam mondjuk nagy szerepe van az érzetnek is. Kivül-belül tiszta az autó, de a motor dszuvás engem spec nagyon zavar. Ezért is járok utánna, hogyan mit kell biztonságosan csinálni.

Nem azt mondom, hogy minden hónapban le kell mosni, de 1-2 évente én biztos megtenném.

Mikor autóvásárlás előtt áltam, nézegettem a használautók képeit és elborzadtam mikor a motorteret is lefényképezték olyan mocsokasan, hogy fel sem lehetett ismerni mi az? Mókuskerék két kivénhett lomposfarkúval vagy egy motor. Inkább fel se rakták volna azokat a képeket. :lol:

Link to comment
Megosztás:

modjnuk sok szerelő nem szereti ha tiszta a motortér.Sztem ha vki nem bolondul csinálja akkor nem fog beázni a tuti ha minden elektromos dolgot letakar az ember. Én évente mosom de nagyon óvatosan. Ja a brigéciolt pumpás spricnibe kell rakni és akkor csak oda kerül ahova kell.

Én szeretem ha tiszta a motortér amikor kinyitod és csilli villi az jó érzéssel tölti el az embert

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek az előttem szólókkal.

Szerintem is jobban észre lehet venni bizonyos apró hibákat egy tiszta motornál. És ha nem is a szerelőnek, hanem mondjuk neked kell valami apróságot (égőt, biztosítékot, akksit, stb. ) cserélni, akkor nem leszel nyakig riggyós.

Nálam mondjuk nagy szerepe van az érzetnek is. Kivül-belül tiszta az autó, de a motor dszuvás engem spec nagyon zavar. Ezért is járok utánna, hogyan mit kell biztonságosan csinálni.

Nem azt mondom, hogy minden hónapban le kell mosni, de 1-2 évente én biztos megtenném.

Mikor autóvásárlás előtt áltam, nézegettem a használautók képeit és elborzadtam mikor a motorteret is lefényképezték olyan mocsokasan, hogy fel sem lehetett ismerni mi az? Mókuskerék két kivénhett lomposfarkúval vagy egy motor. Inkább fel se rakták volna azokat a képeket. :lol:

Autóvásárlással kapcs: Nézzük az ellenpéldát, pöpec kis jármű alig múlt 10 éves, de a motorja olyan, mint ami most jött ki a gyárból. Próbakör, megveszed, örülsz mint majom a farkának. Elmész még pár száz kilómétert és utána észreveszed, hogy ömlik az olaj mindenhonnan. Autóeladásnál nekem már mondták, hogy milyen dzsuvás a motor, a kereskedőknél enni lehet róla. Ja mondom, ez használva van, nem pedig kiállított tárgy (egyébként nem volt dzsuvás, sem olajsár semmi, mac amit az eső behordott annyi "kosz" volt).

Egy tél után, főként BP viszonylatban olyan fekete sár jön le a karosszériáról hogy ihaj, pedig azt kéthetente havonta mosom. Namost a motor is kap ugyanebből rendesen, márha valaki használja.

Ne értsetek félre szép a tiszta motor, meg minden, de egy ki egészséges kosz kell a motornak is. :D

Link to comment
Megosztás:

gyakorlatilag. :lol:

ilyen ez...

én meg Mór mellé mentem érte...

amikor kerestem az új "családtagot" kimentem a helyi volt kgst piacra hátha van valami.

g astra nem volt de úgy tűnt az volt a trend az eladók között, hogy ki tudja fényesebbre waxolni a motorteret.

aztán nézegették egymás kocsiját.

elég mulatságos volt.

szerk:

vásárláskor nem szerencsés a túl koszos motor de a túl tiszta sem.

Link to comment
Megosztás:

Az ellenörző csavart valamelyik féltengely körül keresd, hogy a jobbnál vagy a balnál van azt mindig elfelejtem.

Köszönöm!!!

Még egy kérdés,mai napon tankolás után inditom az autot,el is indult de alig ment a motor ugy 500-as fordulatszám körül,pár másodpercig majd beállt rendesen.

Ez mitöl lehet????

Auto 1.4 xep,alig van bent km......20 ezer.....

Vigyem szervizbe megnézetni,hibát nem dobott........de még garanciális......

Erre ötlet???????

Link to comment
Megosztás:

:D akkor mond..

Anyámat hívják így, Miskolci születésű.

Az Ő családjáé volt még régen, nomeg még egy csomó minden.

Aztán persze az államosításkor elvettek mindent.

Kaptunk is kárpótlást :lol: Tudtunk belőle venni Salgótarjánban egy tetőtéri 50m2 es lakást, úgy, hogy hozzá kellett még tenni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!!!

Még egy kérdés,mai napon tankolás után inditom az autot,el is indult de alig ment a motor ugy 500-as fordulatszám körül,pár másodpercig majd beállt rendesen.

Ez mitöl lehet????

Auto 1.4 xep,alig van bent km......20 ezer.....

Vigyem szervizbe megnézetni,hibát nem dobott........de még garanciális......

Erre ötlet???????

ha egyszer fordult elő, akkor szerintem nem érdemes foglalkozni vele. Egyébként általában magas szokott lenni a fordulatszám nem alacsony, szóval érdemi nem tudok mondani.

Egyébként 20.000 km-nél a váltó olajcserét sem kell firtatni.

Link to comment
Megosztás:

Ez jó! Most olvastam a totalcar-on:

Kisjankó 2009.06.03. 18:25:42

KÖSZÖNJÜK FIAT!

Lassan akkor csak összejön az a 2 milliárd dollár, amivel a haldokló Chrysler-t megveheti a tudatzavaros FIAT (vak vezet világtalant), miután az Opeltől kosarat kaptak. Biztos a pulóver volt az oka...

A FIAT akarta bevásárolni magát az Opelbe... Ez olyan, mint amikor egy tacskó szeretne meghágni egy bernáthegyit.

Elnézve az eladási számokat 180.000 Ft-ot gond nélkül lehet alkudni akciók nélkül is, de nem kizárt a duplája sem.

Link to comment
Megosztás:

Autóvásárlással kapcs: Nézzük az ellenpéldát, pöpec kis jármű alig múlt 10 éves, de a motorja olyan, mint ami most jött ki a gyárból. Próbakör, megveszed, örülsz mint majom a farkának. Elmész még pár száz kilómétert és utána észreveszed, hogy ömlik az olaj mindenhonnan. Autóeladásnál nekem már mondták, hogy milyen dzsuvás a motor, a kereskedőknél enni lehet róla. Ja mondom, ez használva van, nem pedig kiállított tárgy (egyébként nem volt dzsuvás, sem olajsár semmi, mac amit az eső behordott annyi "kosz" volt).

Egy tél után, főként BP viszonylatban olyan fekete sár jön le a karosszériáról hogy ihaj, pedig azt kéthetente havonta mosom. Namost a motor is kap ugyanebből rendesen, márha valaki használja.

Ne értsetek félre szép a tiszta motor, meg minden, de egy ki egészséges kosz kell a motornak is. :D

Gondoltam, hogy ezt vki írni fogja. egyébként jogosan. Ha nincs a kocsival semmi gond minek nyitogassuk a motorháztetőt. És ha nem nyitogatjuk, mert nincs vele gond, akkor nem tudjuk, hogy koszos-e. Erre a faterom mondott egy hasonlót:

" Fiam nézd meg a csajod házának udvarát mekkora a trágyadomb. :lol: Ha jó nagy az azt jelenti sok az állat és a növény, ami adja és amihez kell, azaz tuti sok lóvé is van ott. :D VAGY!!! Qrva lusták takarítani és akkor ezt a lányt b@szhatod!!! :lol:

Amúgy (mint azt írtam) ez az én véleményem. Mármint ha minden szép és jó akkor a motortér miért ne legyen az. És mégegy (amit írtam) : nem minden(hó)napos dolognak kell lenni a motormosásnak. 1-2 év alatt kap annyi koszt ami "egészséges".

Nekem most jött el az idő mivel az előző tulaj magasról sz@rt rá. legalábbis úgy néz ki....

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam, hogy ezt vki írni fogja. egyébként jogosan. Ha nincs a kocsival semmi gond minek nyitogassuk a motorháztetőt. És ha nem nyitogatjuk, mert nincs vele gond, akkor nem tudjuk, hogy koszos-e. Erre a faterom mondott egy hasonlót:

" Fiam nézd meg a csajod házának udvarát mekkora a trágyadomb. :lol: Ha jó nagy az azt jelenti sok az állat és a növény, ami adja és amihez kell, azaz tuti sok lóvé is van ott. :D VAGY!!! Qrva lusták takarítani és akkor ezt a lányt b@szhatod!!! :lol:

Amúgy (mint azt írtam) ez az én véleményem. Mármint ha minden szép és jó akkor a motortér miért ne legyen az. És mégegy (amit írtam) : nem minden(hó)napos dolognak kell lenni a motormosásnak. 1-2 év alatt kap annyi koszt ami "egészséges".

Nekem most jött el az idő mivel az előző tulaj magasról sz@rt rá. legalábbis úgy néz ki....

Azért közel sem ezt írtam. Ha nincs baja is kinyitom kéthetente a motorháztetőt. :D Nem, nem azért mert összekeverem a Proschéval és oda akarok pakolni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért közel sem ezt írtam. Ha nincs baja is kinyitom kéthetente a motorháztetőt. :lol: Nem, nem azért mert összekeverem a Proschéval és oda akarok pakolni. :D

Ne érts félre. Nem akartalak megsérteni. egyébként én sem "úgy" gondoltam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:D akkor mond..

Anyámat hívják így, Miskolci születésű.

Az Ő családjáé volt még régen, nomeg még egy csomó minden.

Aztán persze az államosításkor elvettek mindent.

Kaptunk is kárpótlást :lol: Tudtunk belőle venni Salgótarjánban egy tetőtéri 50m2 es lakást, úgy, hogy hozzá kellett még tenni :lol:

az szép.

az az államosítás csúnya móka volt úgy hallottam.

sok kis sötét szobakonyhás lakást csináltak.

kép

második emelet ahol ég a sárga lámpa megvan?

na most ott/itt ülök. itt van a melóhelyem.

kicsi az ország? :D

Link to comment
Megosztás:

...Ha nincs baja is kinyitom kéthetente a motorháztetőt...

Ha meg a gép csipegeti az olajat – mint az enyém is – már kötelező is néha nyitogatni... :lol: Egyébként én néha meg szoktam csapatni kompressszorral a rejtett helyeket (akksi-tálca, légszűrőház mögött, stb.), nyári időszakban a behalt bogarak, nyárfa nyála, stb. szeretnek ezeken a helyeken felgyülemleni. 8 év alatt háromszor volt lemosva a motorterem, szervizes látogatáskor kértem néha, hogy öblítsenek rajta. A köztes időkben meg az említett kifúvatással, meg egy rongyos áttörléssel azért konszolidáltan tartható a gépház, enni meg úgysem akarok a szelepfedélről... :D

Link to comment
Megosztás:

Na, most kicsit feb*m magam.

Már egy ideje szeretnék Coupe topicban bemutatott középkonzol átfestést csinálni. El is jutottam odáig, hogy a főbb alkatrészeket beszereztem (középkonzol beömlők). Gondoltam a nagyja már megvan.

Nosza gondoltam ha már a casco önrészt is lejebb kell kötni köv. évfordulón, mert a % kisebb, mint az összegszerű rész, illetve tekintve, hogy Mo-n megnyílt az 1001. jobbkormányos import bontó gondoltam megveszem a hiányzó alábbi piti bizbaszokat:

- hamutartó fedele (bár lehet, hogy ez csak hamutartóval adják)

- szivargyújtó körüli takaró műanyag

- ezek alatt lévő téglalap szerű takaró műanyag, amibe nem CL2-knél befigyel az ülésfűtés kapcsoló

- sebváltó körüli műanyag (nem az egész box, csak az a négyzet alakú feket)

- kézifék alatti OBD csatlakozó takaró műanyag

Na erre az esetek 40%-ában azt a választ kaptam, hogy ilyen szarságokkal nem foglalkoznak. Az esetek 50%-ában azt, hogy 10.000 Ft. Mondtam, hogy nem az egész kardánbox kell (A komplett középkonzolért kértek volna jobb helyen 5000-et). Mondta, hogy nem is csak nagyon keresik, mert törik. A maradék meg nyünyörgött, hogy hű, meg há.

Szóval azt hittem lehidalok. Most nem azért, de szarrá flexelnek egy autót és az ilyen cuccokat nyomják a kukába, ott áll, csak a baj van vele. Szerintem. Szerintetek?

Esetleg akinek van ismerőse, akitől ezt az öt vacak műanyagot igen baráti áron, jelképes összegért meg tudnám venni írjon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.