Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Van egy elméleti kérdésem. Tegyük fel, hogy van egy spanom egy Opel márkaszervízben. A központi adatbázisból megszerezhetőek az ellopásához szükséges adatok? A rendőrök is ezt firtatták, hogy hova viszem szervízbe, meg mikor volt olyan hogy kiadtam a kezemből a kulcsot....

én ezt kizárnám, ez nem az az autó-kategória

nem tökölnek a kulccsal, már leírtam...

Link to comment
Megosztás:

én ezt kizárnám, ez nem az az autó-kategória

nem tökölnek a kulccsal, már leírtam...

jaja én is azt hallottam saját computerrel támadnak. adnak neki mondjuk 4 percet, hogy elinduljon a kocsi, ha nem megy mennek tovább.

volt ismerősőm diesel yarisát próbálták elvinni, a váltózárat már meg is mókolták, de mázlijára nem vitték el a kocsit

Link to comment
Megosztás:

Így utólag belegondolva a csascó 8 e ft lett volna havonta, vagyis majdnem évi 100:

1. januárban ellopták a lökhárítót, komplett pótlás 70 rugó,

2. egy hónapja a jobb első ablakot ütötték ki, az 15 rugó volt

3. elvitték a kocsit, becslésem szerint 1,8 M Ft, így utólag megérte volna.

Szerintem kell egy normális riasztó+rejtett kapcsoló+váltózár+uv gravír+casco. Ezzel persze csak az ért egyet, akinek elvitték az autóját. Ugyanakkor megjegyezném, hogy a lopások sarkalatos pontja a motortérbe jutás, ezen gondolkozzatok el+ egy rejtett kapcsoló és máris nyugodtabban alszol....

A leg egyszerűbb megoldás otthon is kivitelezhető,ugye a tolvaj tudja,hogy hol helyezkedik el maga a zár,és tudja,hogy hol kell meghúzni a bowdent,annyit kell tenni,hogy a zár köré teszel egy elég merev lemezt,mondjuk popszegeccsel,ha benyúl a zárhoz,és a szokott mozdulattal nem fér hozzá már nyert ügyed van...

Link to comment
Megosztás:

A leg egyszerűbb megoldás otthon is kivitelezhető,ugye a tolvaj tudja,hogy hol helyezkedik el maga a zár,és tudja,hogy hol kell meghúzni a bowdent,annyit kell tenni,hogy a zár köré teszel egy elég merev lemezt,mondjuk popszegeccsel,ha benyúl a zárhoz,és a szokott mozdulattal nem fér hozzá már nyert ügyed van...

rácson benyúl akkor ... bár most nem vágom

motortérzár hasznos dolog

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Olvasgatom a topicot és pár mondatom nekem is lenne hozzá.

Én tavaly lettem Astra G tulaj (előző Astra F volt), s mikor bementem a kereskedésbe először ott sem tudták elindítani a verdát... rossz volt a gombok kapcsolási sorrendje.... :huh:

Előzőleg lelopták a rendszámtáblát a kocsiról s az előző tulaj gondolta belerakat pár dolgot:

-belekerült egy Defend-lock váltózár

-valamint amit egyik cartárs említett "maszek" megoldás: különböző kapcsolókat kell sorrendben bekapcsolni s csak akkor indul el a motor. (elmondom mert már kiiktattam, illetve átállítottam...hogy az egyik gomb a fűtés volt a másik a kesztyűtartó kinyitása.. :lol: )

Én azt mondom, aki lopni akar az el is viszi, aki meg heccből, vagy csak hirtelen felindulásból menne neki az megretten egy nem induló kocsitól vagy egy váltózártól.

Egy ismerősöm Seatját vitték el a ház elől: a váltózár és a Pajzs féle rablásgátló kivételével minden benne volt..

Állítólag max 10 perc volt..

Én azóta kormányzár, reteszelés, váltózár bekapcsolása és a maszek kapcsolás nélkül nem hagyom magára a kocsit.

Ja és kötöttem rá Casco-t, csak lopás és elemi kárra, első autó (a nevemen), 2001 évi Astra, 25 év és 7 éves jogsival ez éves 13.000 Huf, szerintem megéri.

Link to comment
Megosztás:

Ja és kötöttem rá Casco-t, csak lopás és elemi kárra, első autó (a nevemen), 2001 évi Astra, 25 év és 7 éves jogsival ez éves 13.000 Huf, szerintem megéri.

Éves 13k? :huh:

Melyik biztosító ez?

Nekem kb ugyanezek a paraméterek, csak 2006os az autó, illetve Budapest (jó ez sokat nyom gondolom), és a legolcsóbb amit találtam az lopásra+rongálásra 66k /év...

Link to comment
Megosztás:

Figyeljetek az akciókra, én silleréknél - másik kocsi átvételénél (kétségbeesett új tulaj engem vitt szakértőnek (hehe) - , bukkantam rá (2004-es 1,4 G) havi 9.5k-sat cseréltem le 4,5k-s full casco-ra, 50k önrésszel. Még a másik lemondtását is ők intézték, pedig évforduló sem volt se közel, se távol. Azóta már lehetetlen ilyet kötni ezeknél is.

Sokat segít egy céghez rakni az összes biztosítást, ilyenkor bőven van kedvezmény.

Link to comment
Megosztás:

Figyeljetek az akciókra, én silleréknél - másik kocsi átvételénél (kétségbeesett új tulaj engem vitt szakértőnek (hehe) - , bukkantam rá (2004-es 1,4 G) havi 9.5k-sat cseréltem le 4,5k-s full casco-ra, 50k önrésszel. Még a másik lemondtását is ők intézték, pedig évforduló sem volt se közel, se távol. Azóta már lehetetlen ilyet kötni ezeknél is.

Sokat segít egy céghez rakni az összes biztosítást, ilyenkor bőven van kedvezmény.

Na ez nagy igazság!

Nekem minden egy helyen van, kivéve a nagyélet

Link to comment
Megosztás:

Hali!

kis kiegészítés:

a Casco csak lopás/rongálás és elemi kárra van, megyeszékhelytől 35km.

Allianz és Netrisk kötés.

negyedéves díjak:

8010 Ft kötelező

~3300Ft a casco (már nem emléxem pontosan)

1200 Ft a kiegészítő szélvédő bizt.

A BP az nagyon sokat nyom a díjkalkulációba..sajna..

Link to comment
Megosztás:

Hali!

kis kiegészítés:

a Casco csak lopás/rongálás és elemi kárra van, megyeszékhelytől 35km.

Allianz és Netrisk kötés.

negyedéves díjak:

8010 Ft kötelező

~3300Ft a casco (már nem emléxem pontosan)

1200 Ft a kiegészítő szélvédő bizt.

A BP az nagyon sokat nyom a díjkalkulációba..sajna..

Először is részvétem a károsultaknak!

Nekem is van egy plusz kiegészítés a riasztón/gyári :huh: / kívül! Bár azt nem értem, hogy riasztót miért nem kötik a motortér kinyitásra?

Valami cascon én is gondolkodom allianz nál van valami olyan, hogy ha most kötsz akkor kötelező 30%-al lejebb megy!

2000 Dec havi 24 év 5év jogsi és megyeszékhelytől 30km, jó lenne nekem is valami ilyen bizti!

A gondolat alapja nekem onnan jött, hogy elég sok volt a jég és hirtelen vihar és barátnőméknél az udvaron áll a kocsi, ha ott vagyok!

Itthon a legjobb garázs+riasztó+ 2db roti :lol:

Ha személyesen megyek Allianzhoz akkor nincs ilyen kedvezmény, mint netrisk-en?

Link to comment
Megosztás:

Valami cascon én is gondolkodom allianz nál van valami olyan, hogy ha most kötsz akkor kötelező 30%-al lejebb megy!

Ha személyesen megyek Allianzhoz akkor nincs ilyen kedvezmény, mint netrisk-en?

A 30% kedvezmény együttkötés esetén sajna csak akkor van ha full casco-t kötsz, én is néztem, de mivel engem csak a lopáskárra (+esetleg elemi) érdekelt, így nem érte meg a dolog.

Allianz weboldalon is van kalkulátor, szerintem ugyanazt számolja mint a netrisk, és az allianz oldalon is megkötheted. szóval személyesen bemenni nincs értelme, max a netrisk kihagyása nélkül talán picit gyorsabb...

Én egyébként végül a MAI Casco nevű cégnél kötöttem (netrisk.hu, mondjuk se jót se rosszat nem hallottam róluk), csak lopáskárra, ami viszont az Allianz-al ellentétben elvileg fizet a rongálásra is (tehát nem sikerült elvinni de a zárat/gyújtást szétberhelik, stb), ez így volt az Allianz-nál kb 25%-al olcsóbb...

Link to comment
Megosztás:

A 30% kedvezmény együttkötés esetén sajna csak akkor van ha full casco-t kötsz, én is néztem, de mivel engem csak a lopáskárra (+esetleg elemi) érdekelt, így nem érte meg a dolog.

Allianz weboldalon is van kalkulátor, szerintem ugyanazt számolja mint a netrisk, és az allianz oldalon is megkötheted. szóval személyesen bemenni nincs értelme, max a netrisk kihagyása nélkül talán picit gyorsabb...

Én egyébként végül a MAI Casco nevű cégnél kötöttem (netrisk.hu, mondjuk se jót se rosszat nem hallottam róluk), csak lopáskárra, ami viszont az Allianz-al ellentétben elvileg fizet a rongálásra is (tehát nem sikerült elvinni de a zárat/gyújtást szétberhelik, stb), ez így volt az Allianz-nál kb 25%-al olcsóbb...

lefényképezik az autót meg a kulcsokat szerintem

tegnap kiszedtem a zár pálcáját, ezt már nem nyitják ki zártöréssel :huh:

Link to comment
Megosztás:

lefényképezik az autót meg a kulcsokat szerintem

tegnap kiszedtem a zár pálcáját, ezt már nem nyitják ki zártöréssel :huh:

nekem elég volt beküldenem a képeket emailen, igaz elég részletesen mindenről (kulcsok, motortér, alvázszám, szélvédőgravír stb)

Link to comment
Megosztás:

Pajzsról egy vélemény (nem én írtam):

Az indexen van erről egy külön fórum, ha nagyon ráérsz olvass bele. És az Autólopáson is írtunk róla sokat, sőt maga Tímár úr is hozzászólt kb 1 éve.

Ár/érték arányban nem igazán meggyőző a dolog szakmailag, és hiába kértünk érveket, csak a marketinget kaptuk, meg mindenféle személyeskedést Pajzs-támogatóktól. A párbeszéd egészen odáig elfajult hogy egy magát pártatlannak megnevező fórumtárs (gyozzmegnek hívták) durván személyeskedni kezdett velem, végül bírósággal fenyegetett engem és a cégünket. Mivel hivatalos beszerelőműhely vagyunk, minden engedélyünk megvan ráadásul a topicon jól ismernek, nem tudott kárt tenni bennem, de volt egy idő mikor komolyan elkezdtem félni. Végül odatévedt egy moderátor, és jól meghúzta az egész topicot, alig maradt valami.

A Pajzs saját fórumáról mindent kimoderálnak ami nem odaillő szerintük, pedig volt olyan hozzászólás hogy ellopták a Pajzsos autót, aztán eltűnt. (a fazon adott elérhetőséget is, nem kamu volt!) Pénzvisszaadási garanciát csak a távfelügyelt, GPS-es autókra adnak egyébként, a sima Pajzsra nem.

Sokáig ment a vita az ugókód-nem ugrókód témában (merthogy állítólag a távrecsege nem ugrókódos), most már biztosan az, mert az egyik Zafis fórumtárs felrakta a frissen berakott Pajzs távirányítójának a fotóját és az megegyezik a régi házunk 10 éves kapunyitójáéval, ami bizony ugrókodos, csak hát kicsit idejétmúlt konstrukció. Aki kicsit is ért a dologhoz az csak mosolyog az egész Pajzs-dolgon, de mindig találnak ügyfelet aki beveszi a"lophatatlan" marketinget. Asszem úgy búcsúztunk gyozzmegtől hogy ő beperel engem hitelrontásért mert leszóltam a rendszerét (azóta még nem tette meg, egyébként sem vagyok az a mocskolódós típus, gondolom ezt sejtitek) én meg jól belinkeltem a GVH űrlapját amin fel lehet jelenteni a fogyasztók megtévesztéséért a céget. Én mondtam hogy ha ő a bírósággal rabolja a drága időmet, akkor én meg rászánom magam és kitöltöm az űrlapot. Ha a Colgate több tízmilliós bírságot fizetett a legfehérebb elnevezésért, kíváncsi vagyok mibe fájt volna nekik az "önerőből lophatatlan" dolog...merthogy lophatatlan autó nincs, akárki akármit is mond, legfeljebb nem éri meg elvinni mert annyira időigényes / roncsolással járó / kockázatos.

Eddig még nem lett a dologból semmi, azóta nem hallottunk a társaságról. De érdemes beleolvasgatni a fórumba :huh:

Link to comment
Megosztás:

Akár hogyan nézem nekem szinte ugyan ezekkel a paraméterekkel is 23 ezerre jön ki évesen!/lopás+elemi/ Allianznál.

:huh: :lol:

2000 Ft/hó alatt vagy full casco-val? az kevesebb mint nekem a kötelező!!!!

az elég hihetetlen... én azért hagytam ott az az allianz-ot annó a kötelezővel, mert az volt a legdrágább

Link to comment
Megosztás:

2000 Ft/hó alatt vagy full casco-val? az kevesebb mint nekem a kötelező!!!!

az elég hihetetlen... én azért hagytam ott az az allianz-ot annó a kötelezővel, mert az volt a legdrágább

Én decemberbe mentem allianzhoz az volt a legolcsóbb kötelező nekem: 10290ft/negyed év!

Az allianz oldalán számoltattam cascot 23000Ft/év /lopás+elemi kár/ lenne!

A nettrisken is számoltattam, de ott azt hiszem nem lehetett választani, hogy csak lopás+elemi hanem ott full cascora nézte az meg 100ezer körül lenne!

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Groupama Garancia Biztosító Zrt-nél (volt Europa Bizt.) van a KGFB-m. Nem a legolcsóbb, de nem is biztosítási egyesület és most kezdtek el terjeszkedni (pl. Garancia Bizt. bekebelezése). Halandó ember számára érthetetlen módon újra kellett kötnöm a szerződést (neten) ahhoz, hogy ne járjak rosszabbul a 4 éve folyamatos szerződésemmel, mint az új belépők. De minden biztosító így járt el. Csak az új ügyfél megszerzése a cél? A régiek meg le vannak ....?

Mivel volt egy jó másfél év amíg nem volt nevemen autó B7-ben vok, megyeszékhelyen, megyejogú városban, 43 évesen, 23 éves jogsival élek így 25.428,- Ft/év, azaz 6.357 Ft/negyedév a kötelezőm. Cascot 3 csomagból lehet választani, csak személyesen adnak árajánlatot, netes kalkulátoruk nincs.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.