Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hali

Tetykó-ban lehet kapni darabra ilyen lapátot, (ezen látszik a légterelő, és ilyen ha kibontod)amit már régóta használom ezt a fajtát (előző Astra F) és nincs rá egy rossz szavam sem!!

(a képeket a netről szereztem, mert perpill nincs nálam róla kép).

Rendesen ráfekszik a szélvédőre,és főleg rendesen töröl! (A bal oldali 60cm a jobb oldali pedig 45cm.)

Nem áll el, mivel az egész egy darabból áll.

Nem rossz a minősége sem.. tavaly akkor ment előbb tönkre mikor az ónoseső kezelésbe vette.. :rolleyes:

üdv.

köszi Lecso a választ!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy kérdésem lenne!

Ha az autóm ABS-es, akkor a hátsó fék is az vagy csak elől? :rolleyes: <_<

Válaszokat előre is köszi!

Üdv!

Szerintem nem is létezett soha olyan kocsi, aminek csak egyik tengelyén lett volna ABS. Vagy van, vagy nincs. De javítsatok ki, ha tévedek.

Egyébként viszonylag egyszerű megnézni, mert csak azt kell megnézni, hogy az ABS blokkjából hány rézcső jön ki illetve be. De mondom, én még nem hallottam olyant, hogy csak elöl lett volna ABS

Egyébként én is aggódtam, mikor megvettem a kocsit, hogy működik-e rendesen, de aztán egy esős napon sikerült letesztelni a hatásosságát is...

Minden jót!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szerintem nem is létezett soha olyan kocsi, aminek csak egyik tengelyén lett volna ABS. Vagy van, vagy nincs. De javítsatok ki, ha tévedek.

Egyébként viszonylag egyszerű megnézni, mert csak azt kell megnézni, hogy az ABS blokkjából hány rézcső jön ki illetve be. De mondom, én még nem hallottam olyant, hogy csak elöl lett volna ABS

Egyébként én is aggódtam, mikor megvettem a kocsit, hogy működik-e rendesen, de aztán egy esős napon sikerült letesztelni a hatásosságát is...

Minden jót!

Üdv!

Kicsit utánaolvastam és tévedtem. :rolleyes:

A Wikipedia cikkben leírják a fajtáit, szóvel van olyan, hogy csak egy tengelyen van, de az teherautó...

http://hu.wikipedia.org/wiki/ABS

Egyébként a cikkbeli fotón lehet látni, hogy hány csőnek kell kijönnie egy 4 csatornás ABS-ből.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kicsit utánaolvastam és tévedtem. :rolleyes:

A Wikipedia cikkben leírják a fajtáit, szóvel van olyan, hogy csak egy tengelyen van, de az teherautó...

http://hu.wikipedia.org/wiki/ABS

Egyébként a cikkbeli fotón lehet látni, hogy hány csőnek kell kijönnie egy 4 csatornás ABS-ből.

Aha! Akkor mindjárt meg is nézem, ha megtalálom azt az ABS bigyót!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

...Persze eközben 210-el húz el mellettük, a sapkájukat menetszéllel leszaggatva a fekete Mercedes aranylánccal, akit természetesen valami furcsa optikai jelenség okán soha nem vesznek észre.

Ejnye, hát sietni kell, mer' a csomagtartóban megromlik a frissen szedett bodza... :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

<_<

Úgy tűnik, nem kell védekeznem semmivel. -_- B)

Aznap, hogy elvitte éjjel 1-kor már el is lopták.

Grrrr...

Most tudtam meg.

Nem is ideges vagyok, hanem csalódott, vagy nem is tudom mit érzek pontosan. :D

Szegény... élete első kocsija lett volna (eddig nálunk volt a kocsi, nem merte elvinni, mert még friss a jogsija... )

csúnya dolog visszalopni az autót freeze.... ;) pláne családon belül :rolleyes:

részvétem...ennyire peches legyen valaki... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit késve ugyan így kilenc hónap után, de a válaszom:

Én nem tudom, de érdekelne! :rolleyes:

<_<

Jó kérdés. Szerintem egyébként nem lehet pontosan megmondani, mert többfajta olaj van (Brent, Ural, WTI stb.) és attól is függ, hogy melyik frakciót éri meg termelni az adott időszakban. Pár (10) éve még sokkal kevesebb volt a dízelmotoros autó, olcsóbb is volt a gázolaj. Most, hogy nagyobb mennyiség fogy, biztos, hogy többet is termelnek belőle, esetleg a szénláncok (nehezebb frakciók) tördelésével. A benzinből meg nyilván kevesebbet. Télen több fűtőolaj kell és kevesebb benzin, nyáron meg fordítva. Szóval szerintem nem lehet egy adott mennyiséget mondani. Ha meg lehetne sem mondanának, mert nyilvánvaló, hogy egy finomító versenyképességét alapvetően meghatározza, hogy mekkora hatásfokkal desztillálja a nyersolajat... Az olajiparban meg elég nagy pénzek mozognak ahhoz, hogy féltve őrizzék a titkokat.

Minden jót!

Link to comment
Megosztás:

Hali

Tetykó-ban lehet kapni darabra ilyen lapátot, (ezen látszik a légterelő, és ilyen ha kibontod)amit már régóta használom ezt a fajtát (előző Astra F) és nincs rá egy rossz szavam sem!!

(a képeket a netről szereztem, mert perpill nincs nálam róla kép).

Rendesen ráfekszik a szélvédőre,és főleg rendesen töröl! (A bal oldali 60cm a jobb oldali pedig 45cm.)

Nem áll el, mivel az egész egy darabból áll.

Nem rossz a minősége sem.. tavaly akkor ment előbb tönkre mikor az ónoseső kezelésbe vette.. :rolleyes:

üdv.

Azok a közdarabok (lapát és a lapáttartó közé behelyezendő műanyagok), amiket ezekhez a lapátokhoz adnak jó az Astrára? Múltkor vettem ilyesmi lapátot, de már az első törlésnél mozgott, mert az újak nem voltak kompatibilisek a tartóval. Sanszos, hogy ez a fekete bigyó van már kikopva nekem rendesen. Ilyet külön gondolom nem lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a hátsó ablaktörlőm eléggé komplikált, mivel vmi speckós műanyag kecses idom, ezért egy sima egyszerű lapátot nem bírtam bele pattintani, mivel az ut. gyártottnak

a tengelye ammi belepattan az vastagabb mint ami fennt van....

Cserélj benne simán csak gumit, pár száz forint. Méterre adják.

Egy próbát megér. Ha bevállik többé nincs gond a hogyanra.

Én is most fogok majd valamikor.

Link to comment
Megosztás:

Azok a közdarabok (lapát és a lapáttartó közé behelyezendő műanyagok), amiket ezekhez a lapátokhoz adnak jó az Astrára? Múltkor vettem ilyesmi lapátot, de már az első törlésnél mozgott, mert az újak nem voltak kompatibilisek a tartóval. Sanszos, hogy ez a fekete bigyó van már kikopva nekem rendesen. Ilyet külön gondolom nem lehet kapni.

Hali,

ami a csomagban van az nekem jó volt.

Egy dolog amit elfelejtettem: van a lapát felfogató pontjánál egy negyedkör alakú lezáró elem, na az nem csukódik rendesen rá, vagy csak nagy erőfeszítések hatására, szóval én azt simán lehagytam.

Ha várhat, akkor este teszek fel képet.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

ami a csomagban van az nekem jó volt.

Egy dolog amit elfelejtettem: van a lapát felfogató pontjánál egy negyedkör alakú lezáró elem, na az nem csukódik rendesen rá, vagy csak nagy erőfeszítések hatására, szóval én azt simán lehagytam.

Ha várhat, akkor este teszek fel képet.

Üdv.

köszi, az jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hi,

ahogy ígértem itt vannak a képek: 1. 2.

Ami a gond az az ablaktörlő és a lapát közé való ( U alakú műanyag).

Két vájat van benne a tengelynek ami a lapáton van, s a belsőbe kell beerőltetni ami nem kis munka..

Én nem kínlódtam vele, bepattintottam és jó lett (igaz szerintem nem a helyén van..) de nem is esett ki egy év alatt.. :rolleyes:

Ha félsz hogy esetleg nem passzol, ne vedd meg..nehogy aztán rám mutogass!! <_<

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.