Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Franciáknál standard ha jól tudom, ha onnan hozol be autót, azokban gyárilag ilyen van. Asszem az az indoklás hogy ködben jobban látni vele.

Már ha ilyesmire gondolsz (sorry, Opeles képet nem találtam):

2002-03-14-012-072.jpg

Ez biza! Lehet hogy csak megszokás kérdése és a franciák csípják, de én nagyon nem csípom. :)

Amúgy a bömös az frankó! Gyerek koromban apám dumált le egy 5-ös cápáról, ahogy később (az Opel szalonban árult) szép piros Mustang kabrióról is. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez biza! Lehet hogy csak megszokás kérdése és a franciák csípják, de én nagyon nem csípom. :)

Amúgy a bömös az frankó! Gyerek koromban apám dumált le egy 5-ös cápáról, ahogy később (az Opel szalonban árult) szép piros Mustang kabrióról is. :)

ezek a csigazabálók semmihez sem értenek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy nem vagyok egészen naprakész, de ma hellottam, hogy jövőre a 10 év feletti vasakat évente kell vinni műszakira. Tud erről valaki hasznos infót? 10 év felett, vagy már a 10. évét abban az évben töltő verdára vonatkozik?. Az enyém jövőre lesz 10. Áprilisban műszaki. Most erősen gondolkodóba estem, hogy nem-e elkellene vinni még az idén. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

ezek a csigazabálók semmihez sem értenek

Hé azért nem ezt mondtam!

A felső közép ótóik bejövősek. Persze a kombik! :) Én csak azért szeretem az opelt mert jó kocsi, relative olcsó, és ami a legfontosabb; szuperjófej fickók vannak az Opel fórumon. :)

Link to comment
Megosztás:

Norbedlee!

Az izzóra kaptál garanciát? Voltam két boltban, de csak az egyik helyen tudott volna hozni a srác 3000 Ft/db áron. És azt mondta, hogy arra nincs garancia.

Egyébként ma jól jött volna egy ilyen izzó, egy hajszálon múlt, hogy nem csaptam el egy srácot. Nagy ívű balos kanyarban épp jött a busz és szinte alig láttam pár pillanatig. Amikor elsuhat mellettem, hirtelen feltűnt egy srác az út szélén, de még volt időm elkapni a kormányt. Ha jobb a lámpám, messziről már láttam volna, még a busz érkezése (vakítása) előtt. Persze mellény se volt rajta, fekete kabátot viselt és az úton gyalogolt (velem egy irányban), hogy ne legyen saras a cipője...

Link to comment
Megosztás:

Norbedlee!

Az izzóra kaptál garanciát? Voltam két boltban, de csak az egyik helyen tudott volna hozni a srác 3000 Ft/db áron. És azt mondta, hogy arra nincs garancia.

Egyébként ma jól jött volna egy ilyen izzó, egy hajszálon múlt, hogy nem csaptam el egy srácot. Nagy ívű balos kanyarban épp jött a busz és szinte alig láttam pár pillanatig. Amikor elsuhat mellettem, hirtelen feltűnt egy srác az út szélén, de még volt időm elkapni a kormányt. Ha jobb a lámpám, messziről már láttam volna, még a busz érkezése (vakítása) előtt. Persze mellény se volt rajta, fekete kabátot viselt és az úton gyalogolt (velem egy irányban), hogy ne legyen saras a cipője...

Kedves druszám azért vigyázz ha lesz is fényesebb lámpád, az közel sem biztos hogy nem lehet baj. Ha engem elvakít a szembejövő, a felezőhöz húzódok és lassítok. Mondanám hogy közben az út szélét lesem, de ez nem igaz. Elég nehéz az út szélére figyelni és látni is ilyenkor.

Amúgy én is szeretnék majd egy ilyen égő párt. Bizti jó.:)

Link to comment
Megosztás:

Kedves druszám azért vigyázz ha lesz is fényesebb lámpád, az közel sem biztos hogy nem lehet baj. Ha engem elvakít a szembejövő, a felezőhöz húzódok és lassítok. Mondanám hogy közben az út szélét lesem, de ez nem igaz. Elég nehéz az út szélére figyelni és látni is ilyenkor.

Amúgy én is szeretnék majd egy ilyen égő párt. Bizti jó.:)

90 helyett 50-nel mentem, igaz, egy kicsit el voltam gondolkodva. És mivel kanyarívben volt ez, nem mehettem "középre", mivel a buszosoknak van egy olyan szokása, hogy egy picit közelebb mennek középvonalhoz (esetleg át is csúsznak rajta). A kanyar előtt pár száz méteres egyenes szakas van, még előtte látnom kellett volna a srácot, mégsem láttam... Pedig nem rossz a lámpabúrám, egyszerűen nem világít megfelelően a normál izzó.

Tudom, hogy nem minden azon múlik, de sokat számíthat a + fényerő.

Ejjj, de szép volt a Debreceni gól! :)

Link to comment
Megosztás:

Norbedlee!

Az izzóra kaptál garanciát? Voltam két boltban, de csak az egyik helyen tudott volna hozni a srác 3000 Ft/db áron. És azt mondta, hogy arra nincs garancia.

Egyébként ma jól jött volna egy ilyen izzó, egy hajszálon múlt, hogy nem csaptam el egy srácot. Nagy ívű balos kanyarban épp jött a busz és szinte alig láttam pár pillanatig. Amikor elsuhat mellettem, hirtelen feltűnt egy srác az út szélén, de még volt időm elkapni a kormányt. Ha jobb a lámpám, messziről már láttam volna, még a busz érkezése (vakítása) előtt. Persze mellény se volt rajta, fekete kabátot viselt és az úton gyalogolt (velem egy irányban), hogy ne legyen saras a cipője...

4990 ft. volt a 2db (persze kedvezménnyel) és fél év gar. kaptam rá....

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom (hallomásból származó tudás), hogy ez csak az első szélvédőre és az első oldal-ablakokra vonatkozik.

A B oszlop mögött szerintem azt teszel amit jónak látsz, műbizonylat nélkül is akár.

Jol tudod. B-oszloptól hátrafelé azt raksz fel,amit akarsz.Kivéve,a tükör fóliát.Na azért harapnak rendesen.Helyszínen fejbelőnek. :) Nekem is Körbe van fóliázva,és csak az elsők miatt szoktak szólni.

Link to comment
Megosztás:

Jol tudod. B-oszloptól hátrafelé azt raksz fel,amit akarsz.Kivéve,a tükör fóliát.Na azért harapnak rendesen.Helyszínen fejbelőnek. :) Nekem is Körbe van fóliázva,és csak az elsők miatt szoktak szólni.

Ha a búvalbszott körbetartozások egy kicsit enyhülnének már, akkor végre kifizetnének és akkor én is körbefóliázom...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemtudom, hogy ide illik e, de vettem egy hátsó fékbetét szettet feleslegesen. Ha esetleg kell valakinek, vaterán kívül 20e Ft

http://www.vatera.hu/opel_astra_g_hatso_fe..._156305213.html

Másik kérdésem, hogy G astrába cserélt már valaki ülést, mert kicsit kényelmetlennek tartom az első üléseket, és gondoltam kicserélném valami kompatibilisre, ami kényelmesebb.

Link to comment
Megosztás:

Ha a búvalbszott körbetartozások egy kicsit enyhülnének már, akkor végre kifizetnének és akkor én is körbefóliázom...

Ismerős a helyzet.Jajj,nem kaptam fizut,MERT.....Nem annyit kaptam most nem tudok adni,mert ezt és ezt levonták.Ezek még jó dumák.De amikor nem veszi fel a telefont.Na akkor visszakézből hátba rúgnám! :)

Link to comment
Megosztás:

Szintén zenész... :D És az ezerszer hallott kifogás: "Dehát válság van, miből fizessek...". :) :)

A körbetartozás lényege nálam:

Az állam nem fizetett ki egy már megnyert Phare pénzt, ergó a megrendelő Önkörmányzat nem fizeti ki a generáltervezőt, és én meg nem kaptam meg a pénzemet a generáltervezőtől.

szokásos sztori... Persze a generáltervezőnek már be kellett fizetni az ÁFA-t a benyújtott számla után, és ha jól haladunk még az adót is be fogja pattintani szerencsétlen annak az Állambácsinak, aki most az uniós pénzt tarja vissza. Szerencsére én csak akkor számlázok, ha mág lesz mire.

Ebbe egyébként nem kevés cég megy tönkre, mert egy nagy beruházásnál nem tudja fél éveken át finanszírozni azt a hiányt amit ezek miatt elszenved.

Link to comment
Megosztás:

A körbetartozás lényege nálam:

Az állam nem fizetett ki egy már megnyert Phare pénzt, ergó a megrendelő Önkörmányzat nem fizeti ki a generáltervezőt, és én meg nem kaptam meg a pénzemet a generáltervezőtől.

szokásos sztori... Persze a generáltervezőnek már be kellett fizetni az ÁFA-t a benyújtott számla után, és ha jól haladunk még az adót is be fogja pattintani szerencsétlen annak az Állambácsinak, aki most az uniós pénzt tarja vissza. Szerencsére én csak akkor számlázok, ha mág lesz mire.

Ebbe egyébként nem kevés cég megy tönkre, mert egy nagy beruházásnál nem tudja fél éveken át finanszírozni azt a hiányt amit ezek miatt elszenved.

Hát ennyit a nagy magyar gazdaságélénkítésről!!!!

szerk: meg annyit, hogy pl eddig egy önkormányzat legalább az önrészt ki tudta fizetni a vállalkozónak. Most úgy van, hogy az államnak fizeti be azt is és majd az állam fizeti egyben vissza az EU támogatással együtt!!

Magyarán addig az állam használja az Önkormányzat pénzét!!! Nagy szarban van az államkassza, hogy ilyen intézkedésekre vetemednek!

Link to comment
Megosztás:

A körbetartozás lényege nálam:

Az állam nem fizetett ki egy már megnyert Phare pénzt, ergó a megrendelő Önkörmányzat nem fizeti ki a generáltervezőt, és én meg nem kaptam meg a pénzemet a generáltervezőtől.

szokásos sztori... Persze a generáltervezőnek már be kellett fizetni az ÁFA-t a benyújtott számla után, és ha jól haladunk még az adót is be fogja pattintani szerencsétlen annak az Állambácsinak, aki most az uniós pénzt tarja vissza. Szerencsére én csak akkor számlázok, ha mág lesz mire.

Ebbe egyébként nem kevés cég megy tönkre, mert egy nagy beruházásnál nem tudja fél éveken át finanszírozni azt a hiányt amit ezek miatt elszenved.

Az állammal még relatíve "szerencsés" bizniszelni, előbb-utóbb azért lesz pénz... Én a magánszférában nyomom, ahol a fővállalkozóm pénzét lenyúlta a megrendelője (a szintén jól ismert csődeljárás mögé bújva), aztán most a végrehajtónál állhat sorban. A gond az, hogy ezóta minden más - egyébként neki kifizetett - munkánál is arra hivatkozik, hogy mer' a "válság", meg sorbanállás, meg ecet... és eközben hétvégi nagyvadászatokat, meg tivornyákat tartanak, meg anyuci mobilját, meg fürdőkúráját fizetik - nyilván cégpénzem, mer' ezekből ugye nem lehet lejjebb adni. Hócipőm tele van már ezzel a dzsentri/sufnijóskabt-szellemmel. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemtudom, hogy ide illik e, de vettem egy hátsó fékbetét szettet feleslegesen. Ha esetleg kell valakinek, vaterán kívül 20e Ft

http://www.vatera.hu/opel_astra_g_hatso_fe..._156305213.html

Másik kérdésem, hogy G astrába cserélt már valaki ülést, mert kicsit kényelmetlennek tartom az első üléseket, és gondoltam kicserélném valami kompatibilisre, ami kényelmesebb.

a sport ülés (3 ajtósokban sűrűbben előfordul) ugyanolyan kényelmetlen. az én recaro bőr ülésem valamivel jobb, van deréktámasza is. olyat is lehet szerezni néha.

Link to comment
Megosztás:

Az állammal még relatíve "szerencsés" bizniszelni, előbb-utóbb azért lesz pénz... Én a magánszférában nyomom, ahol a fővállalkozóm pénzét lenyúlta a megrendelője (a szintén jól ismert csődeljárás mögé bújva), aztán most a végrehajtónál állhat sorban. A gond az, hogy ezóta minden más - egyébként neki kifizetett - munkánál is arra hivatkozik, hogy mer' a "válság", meg sorbanállás, meg ecet... és eközben hétvégi nagyvadászatokat, meg tivornyákat tartanak, meg anyuci mobilját, meg fürdőkúráját fizetik - nyilván cégpénzem, mer' ezekből ugye nem lehet lejjebb adni. Hócipőm tele van már ezzel a dzsentri/sufnijóskabt-szellemmel. :)

Alapvetően mi is (én is) a magánszférában dolgozunk, csak a megrendelők jellemzően Önkormányzatok, akik pályázati pénzből valósítanak meg beruházásokat. Ilyen megvilágításban tényleg közelebb vagyunk az "Állami bizniszhez". Valóban, az Állam nem teheti meg, hogy nem fizet, egy idő után az elnyert EU támogatást ki kell fizetni. E tekintetben nem is aggódom, csak már jó lenne az elvégzett munka gyümölcsét megenni/befőzni télire :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.