Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Én panelban nőttem fel, nem is értem holapojén. De tényleg. :lol:

Én is panelben nőttem fel.

Nem poént kell keresni benne, hanem ez a vicces benne (kinek az, kinek nem)

Ahogyan a disznóölés folyamata le van írva ezekkel a szavakkal, mondat töredékekkel.

Nyilván annak viccesebb, aki vett már részt ilyen eseményen, és a szótöredékekből

kisejthető tipikus disznóölési motívumok visszaköszönnek az emlékeiből.

Link to comment
Megosztás:

ne mán!

Én egyébként egy bizonyos kor felett újra alkalmassági + vezetési vizsgát tetetnék.

Egy két öreg fószer elképesztő hogyan közlekedik!!

nem pont erre gondoltam. Tegyük fel, hogy értelmileg a 84 éves öregúr, és "a következő lehetőségnél forduljon meg" erre az alagútban a beszögellésben megforduló hölgy egyforma értelmi színvonallal rendelkezik. Vagyis adott egy bolond Németóban és egy Magyarón. Mindkettő kvázi ugyanakkora hülyeséget követ el.

Németországban eredmény: elmegy 6 km-t, néhány ideges autós, rendőrség elkapja, eljárás (gondolom jól megfingatják).

Magyarországon eredmény: elmegy ~20 km-t, néhány halott, tömegkarambol, rendőrség ki sem ér.

Ez a durva ebben.

Egy 2005/4 évjáratú autónál nem gyanús az "L" rendszám?

hát lehet, hogy eddig vett rendszáma volt, mondjuk Szex-01 és, azt nem adja a kocsival. Az L után mi a köv. betű? Egyébként 2005. igencsak J és K betűs volt. Az enyém 2006. 02-nél JZ volt, a ismerősömé 2005. 10. KB Szóval helyileg is nagy a szórás, de L-t tuti nem adtak még ki.

Érdemes rákérdezni miért volt rendszámcsere. Lehet csak ellopták mindkettő rendszámot és azért, de azt tudja igazolni zokmányirodai papírokkal.

Link to comment
Megosztás:

Disznóölés szavakban (panellakó nem érti):

Félnégy, klozet, mosdó, tea, mikádó, gumicsizma, kutya, kapunyitás, térvilágítás, haverok.

Malac, ezbazmegdekurvanagy, nemjönki, vigyázzonnanmajdén, holakötél, öntsdlevízzel, holakábító, megkrétázzam hova szúrjad, eriggyélmá’, mostszúrjad, addatálat, mégegyet, navégre.

Palack, perzselő, kapa, lapát, Pepe, tegyükfelarácsra, kurvanehézbazmeg, jöhetavíz, holakefe, majdénkaparom, elégfehérJózsikám, ittafüle.

Akkorigyunkegyet, megmégegyet, hasítodvagymajdén, holabárd, holafűrész, holamalac, belit kimossátok, nincsazapénz, kutyáké.

Akkoregészség, miezszilva, barackbazmeg, egészség.

Készavér, üljetekmárle, neállvaegyünk, ittakenyér.

Sonkamarad, lapockaszalámiba, nemdaráljuk, késselvágjuk, ilyetseláttammég, karajmarad, többikolbász, majdéndarálok, tokaszalonna abálóba, jóélesezakés, látomazujjadon, kötözdbebazmeg, egészség.

Miez, lócomb, minek, szaláminak, oszteztígyhogy, megfőzzük, micsoda, netörőggyvele, lapockafelitis, cukorminek, kellbele, nabazmeg.

Sütödazsírt, majdén, Lacisüsse, ittafakanál, Lacikámpirosra, netanítsálbazmeg, jóvanna, nemkellbeletej, tepertőtsüssél, nemtejbegrízez, többithurkába, áztasdbealbelet, másikfélétis, majdéngyúromakolbászt, egészség.

Miez, hurkatöltő, ilyetseláttammég, kölcsönbevan, ipari, aztlátom, keményrehagymenjen, miez, lóbélteddle.

Borsmerrevan, nemkellbele, hogyhogy, mert nem, hátakkor, erőspaprika, zsemlyeminek, tüdőshurkába, ilyetseláttammég, namostlátol, egészség.

Sajtotmajdén, holaringa, micsoda, kétnyelűkés, jaez, borsotebbese, nabazmeg.

Kolbásztkarikába, vagyszálba, szálba, szalonnátebbesózzad, kolozsváritebbe, sonkátmajdén, szedjétekkiazabálót.

Holareceháj, hátezmi, cigánka, ilyetseláttammég, pedigjó, majdmeglátjuk, egészség.

Májashurka, véreshurka, tüdőshurka, svábhurkába pirítottzsemlét, nabazmeg, vastagbélbe, hogynézmánezki, netörőggyvele.

Fiúk, készapecsenye, csapassunkmárelőttebarac kot,

holakenyér, ittasavanyú, egykisbort, pogácsát, mikorleszkészakáposzta, rétesislesz, nabazmeg, bangladesbenmegéheznek, eriggyémá.

Zsírtabödönbe, kolbásztrúdra, hurkátkaréjba, sajtra

téglákat, kiszúrkáltad, ezittenmegyfüstre, ezmegysózóba, miezalé, sonkapác, nemsózódelőtte, bennevanasó, készvagyunkemberek, egészségünkre.

Asztalhozemberek, holavécé, igyunkmárelőttekicsit,

orjaleves, toroskáposzta, pecsenye, kishurkakiskolbász, almásrétes, kidurranokbazmeg, énis, csapassunkegykisbort.

Kóstolótnehogyitthagyd, hagyadmámiez, leszakadafüle, köszmégegyszer.

Nagyon jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó :lol: vidéken éltem 10 éves koromig szinte teljes gyerekkorom ott telt. volt nálunk is disznóvágás hát mit ne mondjak elkapott a nosztalgia :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

nem pont erre gondoltam. Tegyük fel, hogy értelmileg a 84 éves öregúr, és "a következő lehetőségnél forduljon meg" erre az alagútban a beszögellésben megforduló hölgy egyforma értelmi színvonallal rendelkezik. Vagyis adott egy bolond Németóban és egy Magyarón. Mindkettő kvázi ugyanakkora hülyeséget követ el.

Németországban eredmény: elmegy 6 km-t, néhány ideges autós, rendőrség elkapja, eljárás (gondolom jól megfingatják).

Magyarországon eredmény: elmegy ~20 km-t, néhány halott, tömegkarambol, rendőrség ki sem ér.

Ez a durva ebben.

hát lehet, hogy eddig vett rendszáma volt, mondjuk Szex-01 és, azt nem adja a kocsival. Az L után mi a köv. betű? Egyébként 2005. igencsak J és K betűs volt. Az enyém 2006. 02-nél JZ volt, a ismerősömé 2005. 10. KB Szóval helyileg is nagy a szórás, de L-t tuti nem adtak még ki.

Érdemes rákérdezni miért volt rendszámcsere. Lehet csak ellopták mindkettő rendszámot és azért, de azt tudja igazolni zokmányirodai papírokkal.

Vagy külföldi volt a kocsi. enyém 2003-as és K-s. Az F astrám meg 2005 ápr környéki új rendszámot kapott, az JKX volt. Mert a tulaj, akitől vettem, romániai magyar volt, C-s rendszámmal.

Link to comment
Megosztás:

nem pont erre gondoltam. Tegyük fel, hogy értelmileg a 84 éves öregúr, és "a következő lehetőségnél forduljon meg" erre az alagútban a beszögellésben megforduló hölgy egyforma értelmi színvonallal rendelkezik. Vagyis adott egy bolond Németóban és egy Magyarón. Mindkettő kvázi ugyanakkora hülyeséget követ el.

Németországban eredmény: elmegy 6 km-t, néhány ideges autós, rendőrség elkapja, eljárás (gondolom jól megfingatják).

Magyarországon eredmény: elmegy ~20 km-t, néhány halott, tömegkarambol, rendőrség ki sem ér.

Ez a durva ebben.

hát lehet, hogy eddig vett rendszáma volt, mondjuk Szex-01 és, azt nem adja a kocsival. Az L után mi a köv. betű? Egyébként 2005. igencsak J és K betűs volt. Az enyém 2006. 02-nél JZ volt, a ismerősömé 2005. 10. KB Szóval helyileg is nagy a szórás, de L-t tuti nem adtak még ki.

Érdemes rákérdezni miért volt rendszámcsere. Lehet csak ellopták mindkettő rendszámot és azért, de azt tudja igazolni zokmányirodai papírokkal.

még ez sem kell.....hozzá...

Egyik kollégám járt úgy hogy vett egy mo-i OFF: Audi A6-ot :lol: N aminek Ő lett a harmadik tulajdonosa, a kocsin az első tulaj egyedi rendszámot használt, amit nem adott vele a második tulajnak így tehát az egyedi rendszámra szólt minden papír, ezek után megkapta az új rendszámot a második tulajnál, amihez a forgalmi és a törzskönyv cserés lett, de a zöldkártya persze nem, így a kocsi papírjai között az egyedi rendszámos zöldkártya maradt. Ezek után a második tulajnak sikerűlt a szélvédőt elrepeszteni vagy kavics, de nem figylet arra hogy a matricával mi van a szélvédő cserénél. A kollégám, mint harmadik tulaj megvette és egyből biztosítást kötött mert így kell. (a második rendszámra), majd amikor át akarta irattatni, eredet vizsga, azt mondták kell a szélvédőre a matrica...ekkor derűlt ki, hogy olcsóbb új rendszámot kérni és gyorsabb, mint a matrica pótlása, szóval a kolléga rendszámot cserélt, amiből persze új forgalmi+törzskönyv lett...

Na ekkor kapott el a röhögés :lol: ..gondoljatok bele:

három rendszámra érvényes papírokkal közlekedett, nem irígyelmtem volna azt a rendőrt aki megállítja:

Forgalmi engedély+törzskönyv -> 3.rendszám

Zöldkártya -> 1.rendszám

Kötelező Biztosítás -> 2. rendszám :lol: :lol:

És ez kis hazánk, mert itt ez így van jól ahogy van..de a rendőrnek mire ezt valaki elmagyarázná.... :P (itt nem lenézni akarom Őket, egyszerűen nekem sem volt egyszerű ezt megérteni....de nagyot kacagtam rajta....)

Link to comment
Megosztás:

Olajfogyasztást hogyan tudom csökkenteni? (adalékokon kívül) milyen tömítéseket kell cserélni esetleg?

Mert gondolom csak ott megy el valami?

De sokba lesz a gép új EGR, meg esetleges tömítések (jó esetbe)

Az olajfolyásnál szoktak tömítéseket, szimeringet stb cserélni. Az olajfogyasztás az már gázossabb. Mert ha csak csipegeti az meg van engedve neki de ha már fogyasztja...és nem keveset és ezt csökkenteni neaggy'Isten megszüntetni akarod akkor kell mélyen a pénztárcába nyúlni. Akkor motor szétborít, gyűrűzni, fúrni vagy hüvelyezni (Tényleg ez hüvelyes??).

Drága mulatság! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Forgalmi engedély+törzskönyv -> 3.rendszám

Zöldkártya -> 1.rendszám

Kötelező Biztosítás -> 2. rendszám :lol: :lol:

Az új rendszámoz is járt matrica, miért nem rakták ki? Hány taxin van 2 matrica, mert amikor megvette az új autót volt rajta, két nap múlva meg kellett rá sárga rendszám. Szóval ez sem érv, hogy volt már rajta egy, a másikat kitenni minek?

Egyébként nekem is volt szélvédőcserém. Matrica pótlás 1200Ft kb 4 hét, de adnak papírt, hogy azért ne vegyék le a rendszámot, ugyanis a matrica nem megléte ugyanaz a kategória.

Nekem is volt rendszámcserém: a zöldkártya igazolólap 1800 Ft + a rendszám táblára a matrica 400 Ft, ügyintézési idő 1 munkanap.

A biztosító meg ingyen intézte az az egy igazolást, csak be kellett jelentenem, igaz, ekkor már +1 A/4-est is be kellett tenni a forgalmiba, mert a csekk nem volt elég igazolás.

Szóval ez a történet puszta lustaság, butaság és nemtörődömség. Bár mondjuk ki zaklatna egy A6-osost.

Link to comment
Megosztás:

Az olajfolyásnál szoktak tömítéseket, szimeringet stb cserélni. Az olajfogyasztás az már gázossabb. Mert ha csak csipegeti az meg van engedve neki de ha már fogyasztja...és nem keveset és ezt csökkenteni neaggy'Isten megszüntetni akarod akkor kell mélyen a pénztárcába nyúlni. Akkor motor szétborít, gyűrűzni, fúrni vagy hüvelyezni (Tényleg ez hüvelyes??).

Drága mulatság! :lol:

Hát a fogyasztás az kb 1000km/4-5dl (eddig nem jelentkezett) a hűtővíz nem fogy folyást nem tapasztalok....

Link to comment
Megosztás:

Az új rendszámoz is járt matrica, miért nem rakták ki? Hány taxin van 2 matrica, mert amikor megvette az új autót volt rajta, két nap múlva meg kellett rá sárga rendszám. Szóval ez sem érv, hogy volt már rajta egy, a másikat kitenni minek?

Egyébként nekem is volt szélvédőcserém. Matrica pótlás 1200Ft kb 4 hét, de adnak papírt, hogy azért ne vegyék le a rendszámot, ugyanis a matrica nem megléte ugyanaz a kategória.

Nekem is volt rendszámcserém: a zöldkártya igazolólap 1800 Ft + a rendszám táblára a matrica 400 Ft, ügyintézési idő 1 munkanap.

A biztosító meg ingyen intézte az az egy igazolást, csak be kellett jelentenem, igaz, ekkor már +1 A/4-est is be kellett tenni a forgalmiba, mert a csekk nem volt elég igazolás.

Szóval ez a történet puszta lustaság, butaság és nemtörődömség. Bár mondjuk ki zaklatna egy A6-osost.

hiába hogy lustaság...de ezt nálunk meg lehet csinálni...

olvass figyelmesebben...a 2.rendszámnál hiába tette fel a matricát utánna volt szélvédő csere és az ment a levesbe, tehát a kollégám már matrica nélkül vette....azért kért új rendszámot, hogy legyen (a harmadikat...) azzal persze volt matrica hiszen ezért is ezt választotta....nem egyszerű az okmányirodai ügyintézés.legalábbis felénk...van olyan időszak, amikor az emberek csak azért mennek oda nyitás előtt 1.5 órával, hogy aznap tuti sorra kerüljenek...szóval ha a rendszám pedig egyből a kezedbe van matricástól mindenestől és nem kell újra ezt a procedurát eljátszani, akkor sokan inkább ezt választanák...

Az meg hogy 4 hét egy ilyen matrica újra nyomása na ez is megérne egy misét... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ilyen disznóvágáshoz hasonlóan lehet autót szerelni is!! :lol:

szevaszpista, nemindulbe, megtoljuk, ne, milegyen, nyisdföl hallám, gyujtásbazmeg, addakulcsot, neazt, holvan, odatettem, ittnincs, megvan, kösz, áááazújjam, próbáljadmeg, ááálllljjj!, csavarhúzót, kissebbet, lejtettem, keressükmeg, addföl, gyerefogdmeg, neúgy, azaz, vigyázz, oké, akurvaannyát, na mostprobáljad, gáztneadjál, megszítta magát

gyertyakulcsot, bevanégve, vanújgyertya?, drótkefézdmeg, teddvissza, piparajta, ennek indulnikell, probáljad!, na mondtam én, elindult, csukd le, köszipista, nincsmitszevasz

Ezt ugy magamtól írtam de lehetne még fokozni. Persze a disznóvágásos az marha jó :lol:

Link to comment
Megosztás:

hiába hogy lustaság...de ezt nálunk meg lehet csinálni...

olvass figyelmesebben...a 2.rendszámnál hiába tette fel a matricát utánna volt szélvédő csere és az ment a levesbe, tehát a kollégám már matrica nélkül vette....azért kért új rendszámot, hogy legyen (a harmadikat...) azzal persze volt matrica hiszen ezért is ezt választotta....nem egyszerű az okmányirodai ügyintézés.legalábbis felénk...van olyan időszak, amikor az emberek csak azért mennek oda nyitás előtt 1.5 órával, hogy aznap tuti sorra kerüljenek...szóval ha a rendszám pedig egyből a kezedbe van matricástól mindenestől és nem kell újra ezt a procedurát eljátszani, akkor sokan inkább ezt választanák...

Az meg hogy 4 hét egy ilyen matrica újra nyomása na ez is megérne egy misét... :lol:

Igen-igen, azért is írtam, hogy szélvédőcserénél nálam mi volt. Vagyis csak igényelnie kellett volna matricatlást. Az, hogy nem ragasztották fel az első cserénél a 2. redszám matricáját, tényleg csak feltételezés volt és nem is tudom honnan jött.

Igazából most per pillanat még nem értem, hogy a miért egyszerűbb az általad leírt eset.

Az általam leírt esetben:

- elmegy okmányirodába, (kivárja sorát,) bejelenti igényét, kap igazolást, kifizet 1200 Ft-ot, forgalmiba betesz igazolás, hazamegy, várja a postást, esetleg még a postára is el kell mennie, mert ajánlva küldik

Az általa megvalósított esetben:

- elmegy okmányirodába, (kivárja sorát,) bejelenti igényét, kap új rendszámot, kifizet 12900 Ft-ot, ezért a pénzért kap új forgalmit, új rendszámot és új műszaki matricát, hazamegy

- elmegy biztosítóhoz bejelenteni rendszám változást (jobb esetben elég telefonálni), várja a postást az új igazolással

- elmegy zöldkártyáshoz bejelenteni rendszám változást, kicsenget 2200 Ft-ot, igazolólapra, matricára

Szóval több helyre kell mennie és legalább drágább is. Persze ha ezt vásárláskor teszi meg, akkor valamivel kevesebb a veszteség, legalábbis rá lehet fogni, hogy átíráskor is kell új forgalmi, új biztosító (mondjuk ez pont nem jó ide, mert a régi rendszámra kell kötni a biztosítást, mielőtt átiratja, tehát a +1 ügyintézés itt is kell), de a ZK-sat nem lehet kihagyni.

Akkor legalább az utcában mindenki látja, hogy új autója van és még azt is hiszik, hogy most hozta a szalonból, mert a rendszám is LP-valami, amit a múlt héten kapott a Joccó is az új swiftjére.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen disznóvágáshoz hasonlóan lehet autót szerelni is!! :lol:

szevaszpista, nemindulbe, megtoljuk, ne, milegyen, nyisdföl hallám, gyujtásbazmeg, addakulcsot, neazt, holvan, odatettem, ittnincs, megvan, kösz, áááazújjam, próbáljadmeg, ááálllljjj!, csavarhúzót, kissebbet, lejtettem, keressükmeg, addföl, gyerefogdmeg, neúgy, azaz, vigyázz, oké, akurvaannyát, na mostprobáljad, gáztneadjál, megszítta magát

gyertyakulcsot, bevanégve, vanújgyertya?, drótkefézdmeg, teddvissza, piparajta, ennek indulnikell, probáljad!, na mondtam én, elindult, csukd le, köszipista, nincsmitszevasz

Ezt ugy magamtól írtam de lehetne még fokozni. Persze a disznóvágásos az marha jó :lol:

Hehe eztet már én is fogom! :P

Link to comment
Megosztás:

10W-40 (Castrol Magnatech) 150e km de ez elég valószínűbb, hogy több

Hát ettől vastagabb olajat azért már ne tegyél bele.

Szerintem a 4 dl nem vészes.

Én először megnézném, hogy nem jön e ki valahol az olaj. pl főtengelyszimering.

Aztán megnézném a szelepdekli tömítést is, nem könnyezik-e.

Ha nagyon úgy tűnik, hogy a motor égeti el, akkor azon gyűrűzés tud segíteni.

De majd cizelláltabb választ adnak a szakemberek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.