Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

ezt én is megkaptam, sőt ezt is ez talán urban legend, de jól hangzik:

Büntetési trükk!!!

Átvernek a pakolóőrök!!!

Megoldás a mobil parkolás. Nagyon ritkán fordul elő (kb. 1-1.5%), hogy nem tudsz mobillal fizetni. Az SMS-t korlátlan ideig el tudod tárolni.

Az ombudsman már kifogással élt a büntetés kézbesítését illetően, mert nem bizonyítható a kézbesítés ténye. Pont azért, mert akárki - esetleg pont a parkolási társaság munkatársa, unatkozó kölyök - eltüntetheti azt.

A fényképezőgéppel szemben is komoly követelményeket támasztanak. Időszakonként hitelesítettnek, manipulálhatatlannak kell lennie (sok per bukott el a lejárt hitelesítésen).

Egy sebezhető pontja van az egésznek. Nevezetesen az elvileg zárt láncban történő kiértékelés során gyakran photoshoppal manipulálják a képeket. Nemegyszer fordult elő, hogy egy autóról nem készül két tökéletesen egyforma kép.

Link to comment
Megosztás:

Megoldás a mobil parkolás. Nagyon ritkán fordul elő (kb. 1-1.5%), hogy nem tudsz mobillal fizetni. Az SMS-t korlátlan ideig el tudod tárolni.

Az ombudsman már kifogással élt a büntetés kézbesítését illetően, mert nem bizonyítható a kézbesítés ténye. Pont azért, mert akárki - esetleg pont a parkolási társaság munkatársa, unatkozó kölyök - eltüntetheti azt.

A fényképezőgéppel szemben is komoly követelményeket támasztanak. Időszakonként hitelesítettnek, manipulálhatatlannak kell lennie (sok per bukott el a lejárt hitelesítésen).

Egy sebezhető pontja van az egésznek. Nevezetesen az elvileg zárt láncban történő kiértékelés során gyakran photoshoppal manipulálják a képeket. Nemegyszer fordult elő, hogy egy autóról nem készül két tökéletesen egyforma kép.

Ma már minden nagyobb városban vannak térfigyelő kamerák stb.

Miért ne lehetne kezdeményezni, hogy a paroklók is legyenek valamilyen módon bekamerázva. Persze ez sok pénz, de az autósok védelmét is szolgálná, károkozás stb. nyomonkövethető.

Másik lehetőség. Mi van akkor ha én bekamerázom a kocsimat.... megtehetem.... Olyan helyre teszem a parkoló cimkét ahol egyértelműen látható, hogy mikor jár le, valamint venné a kocsi körüli történéseket. Bár nem tudom, hogy ezek milyen jogi lépéseket eredményeznek. De kvázi ha védheted magad riasztóval, miért ne kamerázhatnád be az autódat. Szerintem próbaképpen ki kellene írni, hogy "Kamerával megfigyel terület". Kíváncsi vagyok hány ilyen autós kapna parkolási büntit...... :lol:

Link to comment
Megosztás:

és a céges verdát?

van itt is egy ilyen póló miskolcon.

ezzel jár a helyi lap fotósa.

Olyanom nincs, így nem tudok nyilatkozni. DE ha céges lenne és fizetné vki (na ki? a cég) a mosatást, akkor nem tököltem volna a szivaccsal, hanem toltam volna be a kefék közé a verdát.

u.i. azértisbelekötök :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nincs itt valaki, aki profi épületgépész. Nem tudok zöld ágra vergődni a fűtéssel kapcsolatban kéne vki aki megmondja nekem a tutit. (Nem, nem az Astra fűtésével vacakolok.)

csőő

fater központi fűtés szerelő :lol: milyen dologban kéne zöld-ágra vergődni? hátha tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Az illuzionista egy hajón dolgozott. Minden héten tartott egy bemutatót.

Mindig más volt a közönség, így megengedhette, hogy mindig ugyanazt a musorszámot adja elő. Az egyetlen probléma a kapitány papagája volt. Egy idő után műsor közben bekiabált és elárulta a titkokat:

- Aaaaa nézzék, ez egy másik kalap!

- Aaaaaaaa nézzék, a virág az asztal alatt van eldugva!

- Aaaaa.. el van dugva egy kártya a kabátujjában !

Az illuzionistát bosszantotta, de nem volt mit tegyen. Egyszer egy baleset miatt a hajó elsüllyedt. Nem maradt életben csak az illuzionista meg a papagáj. Néhány napig mindkettő egy deszkán úszkált, miközben szótlanul,

ellenségesen méregették egymást. Végül a papagáj megszólalt:

- Feladom vazzzeg! Hol a hajó?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.