Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Most délben az enyém is rám ijjesztett,indítottam ,de csak 3 henger ment egy ideig.

Ahogy mentem a ralira megtankoltam (mert már alig volt benne anyag)és adtam a szájának,

hadd pörögjön.Nem dobott lámpát se és azóta rendesen megy.Remélem ennyi volt.

Már Te is wartburg-os vagy :)

Link to comment
Megosztás:

És leirá valaki részletesen hogy álljak neki?Nem vagyok olyan elveszett emberke,de hát még nem csináltam ilyet,dehát muszáj lesz megnéznem.

Szelep tömitést veszek esetleg kell valami más még?

Mi az amit elötte le kell még venni vagy kiszedni?

És ha mondjuk nem lazák a csavarok,akkor nem is fog meglazulni nekem-?

Vagy elöfordulhat majd egy idö után mégis csak?

Elmész a boltba, nem nem az ABC-be, hanem az autós botlba, veszel Loctite 243-at. Hazamész...

Szóval:

- a motor jobb (ha szembe álls bal) oldalán 2 érzékelőről csati le, elölről olajgomba csati le.

- vezetékcsatorna leszed

- gyújtótrafóról csati le, fedél jobbra el.

- gyújtótrafó két csavar ki, helyére nagyobb, asszem M6-be (ne húzd túl), ezen csavarkonál fogva a trafó fölfelé kihúz .

- innentől kezdve az összes csavart látod, ami a fekete szelepfedelet fogja.

- ezeket kicsavarod és szépen leszeded.

Ha már idáig eljutsz szerintem kend be, ne nézegesd, max tájékozódó jelleggel, hogy Neked meghúzták-e vagy nem.

Én szépen letakarítottam a fém részeket és visszament a régi tömítés és eddig nem ereszt. Ha eresztene, akkor megint szétszedem ennyire és akkor ráköltöm a gyári tömítésre a 8000 pénzt.

A szervizes topicban lehet jobb helye lenne ennek, na mindegy. Mákod van hogy ráérek és visszaolvastam ennyire.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ha volt már ilyen jellegű kérdés elnézést kérek!

De tudna valaki egy megbízható autószerelőt ajánlani (tapasztalat útján) Dunakeszi közelében vagy Fóton vagy IV. ker -ben?

Sajnos eddig még csak ígérgetéssel és hozzá nem értéssel találkoztam. vagy meg sem nézte a kocsit és azt mondta kész.

Sajnos a motorba is bele kell nyúlni eléggé... és inkább mennék biztosra most már, nemcsak odaviszem , fizetek és semmi nem történik, vagy csak letörlik az olajat :)

Előre is köszönök minden javaslatot!

Üdv: Roland

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ha volt már ilyen jellegű kérdés elnézést kérek!

De tudna valaki egy megbízható autószerelőt ajánlani (tapasztalat útján) Dunakeszi közelében vagy Fóton vagy IV. ker -ben?

Sajnos eddig még csak ígérgetéssel és hozzá nem értéssel találkoztam. vagy meg sem nézte a kocsit és azt mondta kész.

Sajnos a motorba is bele kell nyúlni eléggé... és inkább mennék biztosra most már, nemcsak odaviszem , fizetek és semmi nem történik, vagy csak letörlik az olajat :)

Előre is köszönök minden javaslatot!

Üdv: Roland

Ha Törökbálint megfelel, akkor Wessz-t ajánlom. Keress rá, elő szokott fordulni a fórumon.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, EZT ismeritek-e? Szerintem nagyon érdekes. Pont egy légifolyosó alatt "ücsörgök", legközelebb tudom csekkolni a Gulfstream-eket... :)

...jajj, ezt csak most láttam meg... Imádom a repülőket földön, vízen (nem vízben), levegőben.... ha lenne pénzem, vennék egyet és megtanulnám vezetni... persze csak is CASCO-val :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Elkezdett kopni a kormányom, sajnos a gyűrűm lekoptatta a felső kemény réteget, azóta elég rendesen kopik már csak a használattól. Gondoltam be lehetne bőrözni. Tudtok friss infót hogy hol lehet ilyet csináltatni? Olvastam a Kecskemét Kadafalva cikket, de ott nem láttam elérhetőséget ill. már több mint 2 éves a cikk. Multikormány, nem bőrös.

Üdv,

Ákos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Elkezdett kopni a kormányom, sajnos a gyűrűm lekoptatta a felső kemény réteget, azóta elég rendesen kopik már csak a használattól. Gondoltam be lehetne bőrözni. Tudtok friss infót hogy hol lehet ilyet csináltatni? Olvastam a Kecskemét Kadafalva cikket, de ott nem láttam elérhetőséget ill. már több mint 2 éves a cikk. Multikormány, nem bőrös.

Üdv,

Ákos

Szia!

Győrben pl:

http://www.kormany-borozes.hu/

Szia

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Elkezdett kopni a kormányom, sajnos a gyűrűm lekoptatta a felső kemény réteget, azóta elég rendesen kopik már csak a használattól. Gondoltam be lehetne bőrözni. Tudtok friss infót hogy hol lehet ilyet csináltatni? Olvastam a Kecskemét Kadafalva cikket, de ott nem láttam elérhetőséget ill. már több mint 2 éves a cikk. Multikormány, nem bőrös.

Üdv,

Ákos

Kormányvédő rá,esetleg???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Elkezdett kopni a kormányom, sajnos a gyűrűm lekoptatta a felső kemény réteget, azóta elég rendesen kopik már csak a használattól. Gondoltam be lehetne bőrözni. Tudtok friss infót hogy hol lehet ilyet csináltatni? Olvastam a Kecskemét Kadafalva cikket, de ott nem láttam elérhetőséget ill. már több mint 2 éves a cikk. Multikormány, nem bőrös.

Üdv,

Ákos

Sajnos elég hamar kopik a kormány

itt egy link próbáld meg

http://www.vatera.hu/kormany_borozes_167800319.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.