Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Jaja, nézesd meg mással, vmi nagyon nem stimmel, vmeik jeladó, lambdaszonda, stb ami szabályozza fogyasztást nem működhet jól, nekem még vészüzembe se ivott 8liternél többet 100km autópályán O.o

Opel márkaszervízbe vitted? Vidd el egy másikba, ha mindenképp oda viszed, de jobb ha van szakid műszerrel. Ha mindenképp márkaszervíz próbáld meg danubiát m1-m7 bevezető végén már segítettek párszor és még nem vertek át.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

No megtankoltam.

Szóval 782. km-nél gyulladt ki a sárga lámpácska és 817,5-nél kezdett el villogni.

Elmentem 824,1 km-t és tankoltam 47,35 litert

Ez kb. 5,75-ös fogyinak felel meg 100 km-enként.

Ez színtiszta Budapest kb. Pólus Center-Ferihegy viszonylatban.

Azért nem rossz egy 1,4-as motortól?!

:o

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

No megtankoltam.

Szóval 782. km-nél gyulladt ki a sárga lámpácska és 817,5-nél kezdett el villogni.

Elmentem 824,1 km-t és tankoltam 47,35 litert

Ez kb. 5,75-ös fogyinak felel meg 100 km-enként.

Ez színtiszta Budapest kb. Pólus Center-Ferihegy viszonylatban.

Azért nem rossz egy 1,4-as motortól?!

Nekem most 662-nél világított be, 704-nél meg elkezdett villogni. Belement 6 liter, és kussol. Holnap meg benzinárcsökkenés. :o

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 662-nél világított be, 704-nél meg elkezdett villogni. Belement 6 liter, és kussol. Holnap meg benzinárcsökkenés. :(

Ezekért úgy odavagyok :o Nem vedd bántásnak, meg szerintem te is csak viccelsz vele, csak idegesítenek a szalagcímek a hírekben, hogy most tankoljon, mert holnaptól emelés, vagy várjon holnapig, mert olcsóbb lesz... és vannak akik vérprofin hallgatnak erre... de tééényleg egy teli tankon 100 Ft-ért nem rakják az emberek tele a tankjukat, mert holnap occcsóbb (2 Ft-al lesz olcsóbb literenként)? :D Annyi elmegy azzal, hogy 2x leállítod, meg beindítod a motort a kúton :) vagy egy kövér gázzal jössz ki a kútról a második alkalommal, mert idegesít, hogy már 3 perce nem enged ki senki...

De az is lehet, hogy szeretnek az emberek kútra járni :)

Link to comment
Megosztás:

Aztat mondták okos emberek, hogy az 1,6-os is ugyanannyit eszik, mint az 1,4-es, annyi különbséggel, hogy nyáron jobban húz a motor a klímával. Igaz ez? :o

Nem tudom, nincsd 1.4-esem :D

de szerintem többet eszik az 1.6-os.

Ezek az én adataim:

Város hideg motorral9,5-10 körül:

Város 8,5 körül

Vegyes 7,3

távolsági 6.2

távolsági plusz autópálya: 7.3

Z16XEP, nem annyira nagyapás stílusban :)

Link to comment
Megosztás:

Jaja, nézesd meg mással, vmi nagyon nem stimmel, vmeik jeladó, lambdaszonda, stb ami szabályozza fogyasztást nem működhet jól, nekem még vészüzembe se ivott 8liternél többet 100km autópályán O.o

Opel márkaszervízbe vitted? Vidd el egy másikba, ha mindenképp oda viszed, de jobb ha van szakid műszerrel. Ha mindenképp márkaszervíz próbáld meg danubiát m1-m7 bevezető végén már segítettek párszor és még nem vertek át.

mért érzem azt, hogy téged ismerlek??? :o

neked mükdött tegnap elött a szivargyujtód? :D

Link to comment
Megosztás:

Ezekért úgy odavagyok :o Nem vedd bántásnak, meg szerintem te is csak viccelsz vele, csak idegesítenek a szalagcímek a hírekben, hogy most tankoljon, mert holnaptól emelés, vagy várjon holnapig, mert olcsóbb lesz... és vannak akik vérprofin hallgatnak erre... de tééényleg egy teli tankon 100 Ft-ért nem rakják az emberek tele a tankjukat, mert holnap occcsóbb (2 Ft-al lesz olcsóbb literenként)? :D Annyi elmegy azzal, hogy 2x leállítod, meg beindítod a motort a kúton :) vagy egy kövér gázzal jössz ki a kútról a második alkalommal, mert idegesít, hogy már 3 perce nem enged ki senki...

De az is lehet, hogy szeretnek az emberek kútra járni :)

Na jó, igazából 42 liter ment bele (miután elmentem arra a kútra a 6l-el, amelyikhez járni szoktam). A kiszáradástól ezek szerint megint messze volt, de nem akartam kockáztatni, ellenben teli tank nem Shell benzint se akartam belerakni. Ez elvi kérdés. :(

Link to comment
Megosztás:

No ha már rosszat kell mondani a verdáról, folyik a szervókormányom. 20eFt-ért mondtak bontott jót garival és 15 EFt-ért szerelik át. Ha felújíttatom, az maga 35 pénz+ szerelés.

Nos a sebváltóolaj, mely hidraulika olaj gyanánt van, az 3800 Ft, és 1 éve kitart az 1 liter (még több, mint 3 dl van a falkonban).

Ha kezd szörtyögni, utántöltöm. Majd 1x kicserélem a kormányművet. :o

Link to comment
Megosztás:

mért érzem azt, hogy téged ismerlek??? :o

neked mükdött tegnap elött a szivargyujtód? :D

Aham :)

Már tudom ki vagy. Egyébként nem reklámnak szántam, de megbecsülöm, ha valahol segítőkészek+nem arra mennek h elszedjék a pénzem, volt már rossz tapasztalatom is szervízügyben ^^

Link to comment
Megosztás:

Kapcsolsz Te 4. v. 5. fokozatot? :o

Mivel valaha 1185-ös volt az irányítószámom, ismerem az útvonalat. Még az öreg Moszkvics 2140-el sem tudtam 18 litert megetetni, pedig ott az ECOmeter szerint 165 volt a pillanatnyi speed.

Valami nem kóser ott, de nagyon. 130-nál az aleko-m is 7,5-en belül volt. (Azért említem meg, mert 1,6-os motor volt)

Nincs chippezve a gép?

Kapcsolok és egyúttal hogy nézessem meg más szervízben is.... csávókám aztmondta neki 2 évvel idősebb 1.6 os van és 180km/h nál eszik neki 9,5 és értetlenül áll az én problémám előtt, miszerint gépre dugva minden ######ásan működik.... de amikor hozta a kis laptopját és kivittem az M5-re felküldtem 180-ra 11,8 fogyasztást írt. emberem, elképedve fogta a gépét, majd mondta átnézik az autót, de nem garantálja, hogy rájönnek a hibára, mivel a komputer adatok alapban gyári tesztek alatt helyesek. Így nem is hagytam ott, csak azt tudom tenni hogy tankolom, ameddig bírom... mellesleg nagyon gondolkodok egy 2.2 motorcserén.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Kapcsolok és egyúttal hogy nézessem meg más szervízben is.... csávókám aztmondta neki 2 évvel idősebb 1.6 os van és 180km/h nál eszik neki 9,5 és értetlenül áll az én problémám előtt, miszerint gépre dugva minden ######ásan működik.... de amikor hozta a kis laptopját és kivittem az M5-re felküldtem 180-ra 11,8 fogyasztást írt. emberem, elképedve fogta a gépét, majd mondta átnézik az autót, de nem garantálja, hogy rájönnek a hibára, mivel a komputer adatok alapban gyári tesztek alatt helyesek. Így nem is hagytam ott, csak azt tudom tenni hogy tankolom, ameddig bírom... mellesleg nagyon gondolkodok egy 2.2 motorcserén.

Üdv!

Chip nincs, mert m,ost decemberben lessz 6 éves az autó és 0 km-el hoztuk ki, eddig mi nem tettünk bele cip-et, ha csak valamikor valamelyik éjszaka közepén valaki bele nem csempészte! :o

Link to comment
Megosztás:

Nem opeles téma, de bedobom, hátha valakinek közületek van tapasztalata EZZEL a fűtési megoldással. Egy kb. 80nm2-es, egy légterű helyiség felfűtésére keresek valami jó és olcsó megoldást, a gázon kívül. Szóval, aki ilyet használ, ne tartsa magában a tapasztalatokat. :o

Link to comment
Megosztás:

Kapcsolok és egyúttal hogy nézessem meg más szervízben is.... csávókám aztmondta neki 2 évvel idősebb 1.6 os van és 180km/h nál eszik neki 9,5 és értetlenül áll az én problémám előtt, miszerint gépre dugva minden ######ásan működik.... de amikor hozta a kis laptopját és kivittem az M5-re felküldtem 180-ra 11,8 fogyasztást írt. emberem, elképedve fogta a gépét, majd mondta átnézik az autót, de nem garantálja, hogy rájönnek a hibára, mivel a komputer adatok alapban gyári tesztek alatt helyesek. Így nem is hagytam ott, csak azt tudom tenni hogy tankolom, ameddig bírom... mellesleg nagyon gondolkodok egy 2.2 motorcserén.

Üdv!

El kellene vinni egy emissziós vizsgálatra, hátha valami okos kisül a dologból. Én továbbra is azt mondom, hogy brutál amiket írsz fogyiról. Hacsak nem rakétasilóban parkolsz éjjelente...:o

Hacsak 2,3 liter 100-on a különbség, az is 700 pénz. Ha 35k-ba fáj a vizsgálat és megoldják a problémát, az 5000 km alatt behozza az árát.

Az nekem fél év, szerintem Neked is hasonló a megtérülési rátád.

Link to comment
Megosztás:

Nem opeles téma, de bedobom, hátha valakinek közületek van tapasztalata EZZEL a fűtési megoldással. Egy kb. 80nm2-es, egy légterű helyiség felfűtésére keresek valami jó és olcsó megoldást, a gázon kívül. Szóval, aki ilyet használ, ne tartsa magában a tapasztalatokat. :o

Jó dolognak írják le,kíváncsi lennék rá én is mit tud valójában!Nem sok véleményt találtam róla a neten,az index fórumán is csak

egy hozzászólás volt.Mondjuk az nagyon dícsérte!

Valóban nem ide való.

Keress máshol!

Köszönöm.

Pedig de! (ahogy Besenyő Pista bácsi mondaná) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.