Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

igen :), sajna elszállt benne a kuplung :(

az a kadet amivel én menetem az volt a héten a music fm műsorában valamelyik délután :)

Csütörtök délután volt a rádióban, a Lotusnak meg nem lett nagyobb baja csak leesett egy fűtéscső a középkonzol mögött a fűtésboxról, és pont olyan rossz helyre esett hogy nem lehetett felengedni tőle a kuplungot, mindig kiemelt egy kicsit és folyamatosan csúszott... ezért nem ment az autó és ezért volt kuplungszag a parkolóban. De már megjavult azóta.

Link to comment
Megosztás:

Mit szoltok a benzin adalekokhoz? Erdemes hasznalni? Nem a fogyasztast szeretnem csokkenteni, hanem szeretnek egy tiszta motort es uzemanyag rendszert. Benzinkutnal vettem ABRO gasoline tratament-et. Teli tankhoz tettem a leirtak szerint. Nem mentem meg vele sokat, ezert nem is tudom, hogy hasznalt e. Kell ezt minden tankolasnal tenni vagy eleg evente 1-2szer?

Link to comment
Megosztás:

A múlt héten megejtettünk egy olajcserét. Egy ideje furán viselkedett az autó, kettesben gyakran rángatott, és csak úgy tudtam váltani, hogy a párom megkérdezte, hogy mi van velem, mert úgy vezetek, mint ahogy még kezdő koromban sem...

Nah, az olajcserekor a szerelővel átnézettem az autót, mondta, hogy szerinte megvan a ludas: a 13 éves verdán még az eredeti üzemanyagszűrő figyelt... Ezt lecseréltük, és szó szerint megtáltosodott a gépezet :):)

Jah, és a múltkor az üzemanyag beöntő cső mellett lévő szuszogót is sikerült úgy megtoldani, hogy tartósnak tűnik, mégsem kellet több ezret áldoznom rá :D

A rángatózás elmaradt, ettől függetlenül érdemes időnként takarítani az egr-t?

Link to comment
Megosztás:

A múlt héten megejtettünk egy olajcserét. Egy ideje furán viselkedett az autó, kettesben gyakran rángatott, és csak úgy tudtam váltani, hogy a párom megkérdezte, hogy mi van velem, mert úgy vezetek, mint ahogy még kezdő koromban sem...

Nah, az olajcserekor a szerelővel átnézettem az autót, mondta, hogy szerinte megvan a ludas: a 13 éves verdán még az eredeti üzemanyagszűrő figyelt... Ezt lecseréltük, és szó szerint megtáltosodott a gépezet :):)

Jah, és a múltkor az üzemanyag beöntő cső mellett lévő szuszogót is sikerült úgy megtoldani, hogy tartósnak tűnik, mégsem kellet több ezret áldoznom rá :D

A rángatózás elmaradt, ettől függetlenül érdemes időnként takarítani az egr-t?

énekem azt tanították a szakik míg valami hibátlanul működik addig ne javítsd! Csak mindig azt javítsd amivel a probléma van.nekem ez a harmadik opel kocsim de soha nem volt baj az erg-vel. :icon1: A másik adalék ki tudja ,hogy mitartalmaz ami rávan írva az csak egy dolog ezel az erővel olaj se kelenne bele csak prolong .Lehet hogy többet árt a motornak mint használ.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ez legalább olyan kérdés mint az olaj kérdés :)

én GM-t javaslok ;)

de majd megmondják hogy jó az után gyári is...

( én meg vágtam szét utángyárit meg gyárit is , döbbenet az különbség ;) )

Hát max valami márkásabb utángyártottat...

Nekem is szét kellene vágnom a 40e km-es LPG szűrőt, amit kicseréltem, hogy mennyire volt koszos. :D

Link to comment
Megosztás:

Mit szoltok a benzin adalekokhoz? Erdemes hasznalni? Nem a fogyasztast szeretnem csokkenteni, hanem szeretnek egy tiszta motort es uzemanyag rendszert. Benzinkutnal vettem ABRO gasoline tratament-et. Teli tankhoz tettem a leirtak szerint. Nem mentem meg vele sokat, ezert nem is tudom, hogy hasznalt e. Kell ezt minden tankolasnal tenni vagy eleg evente 1-2szer?

benzinbe raktál gázolaj adalékot?

Én amúgy a piros spurit használom,hozzáértő szaki ajánlotta mikor diagnosztikán jártam nála meghogy néha "küggyem" meg a gépet tartósabban magasabb fordulattal(4-4500)

Link to comment
Megosztás:

énekem azt tanították a szakik míg valami hibátlanul működik addig ne javítsd! Csak mindig azt javítsd amivel a probléma van.nekem ez a harmadik opel kocsim de soha nem volt baj az erg-vel. :icon1: A másik adalék ki tudja ,hogy mitartalmaz ami rávan írva az csak egy dolog ezel az erővel olaj se kelenne bele csak prolong .Lehet hogy többet árt a motornak mint használ.

Akkor nem piszkálom az egr-t :) Most minden jól működik... Egy szervíz le akart nyúlni egy dobfék felújítással, alkatrészek cseréjével, erre a mostani szerelőm közölte, hogy bőven van még km a hátsó fékbetétekben...

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék tanácsot kérni, autórádió ügyben... még a gyári kazettás autórádióm van, szeretném okosítani, hogy usb-s cuccot is elfogadjon...

Egyik ismerősöm azt mondta, hogy nem szerencsés a gyári autórádió teljes cseréje, mert az elektronika bekötése összefüggésben van a motor vezérléssel, stb... inkább valahogy meg kellene hackelni a jelenlegi rádiót egy usb kivezetéssel...

Ez fura nekem... Lehet abból gond, hogy ha kicserélem a gyári rádiót egy új, usb-s, memóriakártyás cuccra??? Nem látom benne a logikát...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.