Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Még mindig csak 3db nyilvánosan használható CNG kút van Magyarországon? (Szeged, Győr, Budapest) Megéri így CNG-s autót venni?

Ha az említett városokban laksz, s nem mész hosszabb távra, akkor valószínű. De nem tudom, hogy ott milyen költsége van, s mennyit fogyasztanak.

De az LPG-n jelenleg nem nagy megtakarítás van. (nekem 3-400Ft/100km)

Link to comment
Megosztás:

Még mindig csak 3db nyilvánosan használható CNG kút van Magyarországon? (Szeged, Győr, Budapest) Megéri így CNG-s autót venni?

Én Győr környéki vagyok. Itt viszonylag sokat megyek, illetve még hetente egyszer eljárok Budapestre is. Az astra hatótávolsága gázzal 400+Km . 4-4,5Kg gázt fogyaszt 100Km-en, egy Kg CNG itt győrben 326HUF.

De mellette van egy másik autóm, ami benzines, ha messzebbre kell melni, akkor azzal megyek, egyébként az asszony használja, aki közel sem megy annyit mint én. Szvsz, ahogy számolgattam, nekem meg fogja érni, ha jó lesz (most hoztam be Németo-ból).......

Link to comment
Megosztás:

Én Győr környéki vagyok. Itt viszonylag sokat megyek, illetve még hetente egyszer eljárok Budapestre is. Az astra hatótávolsága gázzal 400+Km . 4-4,5Kg gázt fogyaszt 100Km-en, egy Kg CNG itt győrben 326HUF.

De mellette van egy másik autóm, ami benzines, ha messzebbre kell melni, akkor azzal megyek, egyébként az asszony használja, aki közel sem megy annyit mint én. Szvsz, ahogy számolgattam, nekem meg fogja érni, ha jó lesz (most hoztam be Németo-ból).......

És az is benzinnel indít?

Nem nagy megtakarítás az LPG-hez képest így sem....

Link to comment
Megosztás:

Monroe® Reflex

Az ikertárcsás technológia gyorsabban stabilizálja a kocsit, mert azonnal reagál a legkisebb mozgásra is.

- Már alacsonyabb munkasebesség mellett is magas csillapítóhatást biztosít, így a lengéscsillapító segítségével jobban és gyorsabban szabályozható a gépkocsi mozgása.

- KÉTSZER stabilabb, mint a tudományos tesztek is bizonyítják.

- Segít az oldaldőlés és a túlkormányzás kontrollálásában.

- Hosszú élettartamú, korlátlan kilométerszám mellett 3 év nemzetközi garanciával jár - a garanciális feltételek helyi szinten különbözhetnek.

- Gázzal töltött kétcsöves és egycsöves technológia.

Magyarra lefordítva marketing bullshit nélkül: Keményebb mint a gyári.

Link to comment
Megosztás:

És az is benzinnel indít?

Nem nagy megtakarítás az LPG-hez képest így sem....

Manuális az átváltás, eddig a leghidegebb, amikor próbáltam +3C° volt. Csont nélkül indult gázzal.

Ha jól számolom, akkor az LPG-hez képest is -30%....

(LPG: 273*7,5=2047,5; CNG:4,5*326=1467)

Link to comment
Megosztás:

Pont ezért rakom el az utolsó fecnit is amit hivatalos helyen kapok.

De szégyen hogy a leadózott pénzedből ha veszel valamit fizess érte adót hogy a neveden legyen és ha a NAV nem találja ezt az adót akkor fizesd be még egyszer....

Link to comment
Megosztás:

NAV ÉN így "szeretlek"...

Ez Magyarország.

Szégyen.

és semmit nem tudtam tenni...

oké nincs meg a csekk...

de mi a reteknek írja bele a levélbe a NAV hogy postán ki lehet kérni egy bizonylatot ...

amikor 5 év a postán az 5év

nem úgy mint a NAV nál hogy az tárgy év végén jár le

az én esetemben 2008.06.02 vettem a corsa-t

a levelet 2013.09.xx kaptam...

milyen érdekes

Link to comment
Megosztás:

Pont ezért rakom el az utolsó fecnit is amit hivatalos helyen kapok.

De szégyen hogy a leadózott pénzedből ha veszel valamit fizess érte adót hogy a neveden legyen és ha a NAV nem találja ezt az adót akkor fizesd be még egyszer....

volt olyan esett ,hogy hiába volt meg a csekk ... kiderült hogy hamisítvány...

pl a kollégámnak is volt egy ilyenje

Link to comment
Megosztás:

Az enyém szerdai! A munkakedv ilyenkor van a csúcson. :D

Érdekes ez az egész. Jobb oldalt a teljes felszereltségi lista is látható. Köztük az is, hogy hová készült vagy került a kocsi. Az "utánam" következő alvázszám egy Z16XEP motorú kocsi volt.

Akkor már tudom miért van annyira egyben a gépem:mert szerdai! :icon13:

Antwerpeni gyártás,Bochumi motor,ausztriai vevőknek

Csak egy nem stimmel: 16 engine petrol azt jelentheti,hogy 16 szelepes motor? :blush:

Akko ez nem ok nálam :huh:

Link to comment
Megosztás:

Akkor már tudom miért van annyira egyben a gépem:mert szerdai! :icon13:

Antwerpeni gyártás,Bochumi motor,ausztriai vevőknek

Csak egy nem stimmel: 16 engine petrol azt jelentheti,hogy 16 szelepes motor? :blush:

Akko ez nem ok nálam :huh:

nem azt jelenti :)

1.6 benzin motor a megfejtés :)

Link to comment
Megosztás:

Azt írja, hogy a weblap nem található

Nekem mindenféle jelszó nélkül sikerült beüzemelni, működik explorer-rel és firefox-szal is. Mindkét böngésző letöltött hozzá egy imgrdwnld.exe nevű bővítményt ami a képek megjelenítéséhez kell.

Ebben még az autó rendszáma is benne van amivel forgalomba helyezték.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.