Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Már hogy a fenébe ne? :( ;) :)

Egyébként pont ezek a motorok olyanok, hogy nagy a tartalékuk, sokat lehet

elővarázsolni belőle, és az csak nagyobb oktánszámmal lehetséges, anélkül

nem ér semmit a tuning ;)

Nagyobb oktánszám+felülírni a motorvezérlést, ami már messze nem a gyári 1.6 :(

Link to comment
Megosztás:

messze? eltérőek akkor a definícióink :(

az enyém már tényleg messze nem az. ;)

de egy átírt ECU a gyári konfiggal még nincs messze :) Lóerőben sem :(

Tudom, ismerős téma, de értsd jól ;)

Átlag autózáshoz (hétköznapokra) meg "bőven" elegendő (lenne).... :D

Link to comment
Megosztás:

messze? eltérőek akkor a definícióink :(

az enyém már tényleg messze nem az. ;)

de egy átírt ECU a gyári konfiggal még nincs messze :) Lóerőben sem :(

;)

Merő kíváncsiságból kérdezem:

Mennyit hoztatok ki a az 1,6 ecotec-ből?

Felment legalább olyan 115-120 környékére?

Link to comment
Megosztás:

Még 1 kérdés.Ha 98-ast tankolok az sokkal jobb a kocsinak mint a 95-ös ,vagy hanyagolható a külömbség?

Én speciel nem nagyon érzem a különbséget. Talán picit jobban csörög alacsony fordulaton hirtelen gázadáskor 95-el, de még ezt sem merem 100%-ra állítani... Másik kérdés, hogy a 95-nek árult benzin valóban megüti-e nálunk a 95-öt...

Link to comment
Megosztás:

Én speciel nem nagyon érzem a különbséget. Talán picit jobban csörög alacsony fordulaton hirtelen gázadáskor 95-el, de még ezt sem merem 100%-ra állítani... Másik kérdés, hogy a 95-nek árult benzin valóban megüti-e nálunk a 95-öt...

Hogy-hogy csörög? Kopogásérzékelő szenzor??

Link to comment
Megosztás:

Ez már nem is rossz! :(

Kimértétek?

Nm? Ha jól tudom 150 Nm a gyári adat, 3800 1/min környékén. Az mennyivel ment feljebb?

Nyomatékban inkább csak a görbe változott. Mérve még ebben az autóban nem volt a technika.

Másikban (egy Corsa ugyanilyen konfiggal) 150LE-t mértek. Nálunk most a komputer a szűk

keresztmetszet, mert nem optimális a beállítása. Azzal lehetne elérni a 160LE-t.

Link to comment
Megosztás:

Nyomatékban inkább csak a görbe változott. Mérve még ebben az autóban nem volt a technika.

Másikban (egy Corsa ugyanilyen konfiggal) 150LE-t mértek. Nálunk most a komputer a szűk

keresztmetszet, mert nem optimális a beállítása. Azzal lehetne elérni a 160LE-t.

Persze nem 95 ös benyával :( ;)

Link to comment
Megosztás:

így egy moci meddig bírja verseny km-ben..? A verseny gépeknek is teljesíteni kell vmi környzetvédelmi normát?

papír szerint a gyári értékeket kéne tudnia, ugyanolyan zöldkártya kell rá ;)

persze ez röhej, csakis a magyar bürokrácia terméke lehet ilyen. :(

Ez a motor ami most benne van, már 3 évet ment, és még mindig teljesen jó állapotú :(

Előtte fel lett szépen újítva, azóta meg metabond olajjal van kényeztetve (és ennek

tényleg nagy szerepe van abban, hogy él és virul a motor ;) ) :)

Link to comment
Megosztás:

papír szerint a gyári értékeket kéne tudnia, ugyanolyan zöldkártya kell rá ;)

persze ez röhej, csakis a magyar bürokrácia terméke lehet ilyen. :(

Ez a motor ami most benne van, már 3 évet ment, és még mindig teljesen jó állapotú :(

Előtte fel lett szépen újítva, azóta meg metabond olajjal van kényeztetve (és ennek

tényleg nagy szerepe van abban, hogy él és virul a motor ;) ) :)

Ha Metabond 10w -t teszek bele, nagyságrendileg mennyibe kerül?

10w -30, vagy 10w-40 ? (X16XEL)

Link to comment
Megosztás:

10W40 (Speed típus), és az 5L-es kanna 7450Ft.

Kösz Gabi! Ez korrekt ár,még marad 1.5 L utántöltögetni, ha csipegetné az oil -t :(

Nem jellemző a nagy fogyasztás, de gondolom a 10W -ből még annyira sem fog.

Sajnos próbáltam már bele 5W -t is a tájékozatlanság és a sok okos szerelő ellentmondásos véleményeinek hatására.

Senki nem említette (rajtad kívűl) a motorok illesztésének a fontosságát, amely nagyban behatárolja a hozzá való olaj viszkozitását!

Link to comment
Megosztás:

Mert a motor illesztéseinél a "vékonyabb" olaj jobban eljut az égéstérbe.

Jellemzően a dugattyú/lehúzógyűrű mellett, és a szelepszárszimmeringek mellett.

Értem, már csak az nem világos, hogy miért készülnek a motorok eltérő illesztésekkel, hézagokkal?

Gondolok itt a X vagy a Z sorozatú motorokra, mi volt a cél, hogy szinte egyforma motorokat más-más pontosággal illesztettek?

Link to comment
Megosztás:

Értem, már csak az nem világos, hogy miért készülnek a motorok eltérő illesztésekkel, hézagokkal?

Gondolok itt a X vagy a Z sorozatú motorokra, mi volt a cél, hogy szinte egyforma motorokat más-más pontosággal illesztettek?

Fejlődik a világ... :(

Más anyagokkal, szerszámokkal, technológiákkal dolgoznak.

Ennek sok oka van... környezetvédelmi, gazdaságossági főleg.

(pl szoros illesztésekkel jobb környezetvédelmi norma érhető el)

Link to comment
Megosztás:

Értem, már csak az nem világos, hogy miért készülnek a motorok eltérő illesztésekkel, hézagokkal?

Gondolok itt a X vagy a Z sorozatú motorokra, mi volt a cél, hogy szinte egyforma motorokat más-más pontosággal illesztettek?

Az előbbiekben felsorolt érvek mind érvényesek, de van még két nagyon fontos:

1. Minőségi javulás -jobb minőségű szerkezeti anyagok használata-

2. Minimális szerkezeti változtatással legalább hajszálnyival nagyobb teljesítményt elérni, kedvezőbb normák mellett (károsanyagkibocsátás, fogyasztás)

Emellett az Opel-nél rájöttek, hogy ha egy motor horribilis mennyiségű olajat fogyaszt, akkor bizony az elégő olaj nagyban rontja a környezetszennyezési-mutatókat.

Emellet csökkentek az üzemeltetési költségek is (nem kell olajat veszegetni külön)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.