Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Igaz ez nem opel klíma rajza de valahogy így helyezkedik el a két hűtő egymáshoz képest.

air_conditioner_system.JPG

Hát köszönöm a sok felvilágositást,kezdem érteni hogy kettönek kellene lenni de ha igy megnézem mégis csak egyet látok benne.

Van az autoban légkondi,és egy egyszerü 1.4 xep motor.

Link to comment
Megosztás:

Bocs hogy nem írtam, de a gyertyacsere megvolt a probléma maradt

Ja, még annyit hogy ennél a tipusnál normális hogy hideg motornál picit hallatszik a szelepciripelés,

majd bemelegedés után teljesen megszünik?

Próbálj meg először valakitől kölcsönkérni és így kipróbálni! Túl drága beruházás, főleg ha nem is az lesz a probléma!

Link to comment
Megosztás:

Bocs hogy nem írtam, de a gyertyacsere megvolt a probléma maradt

Ja, még annyit hogy ennél a tipusnál normális hogy hideg motornál picit hallatszik a szelepciripelés,

majd bemelegedés után teljesen megszünik?

Ez majdnem mindegyiknél így van. De azok valószínű, hogy a hidrotőkék amiket hallasz. Nálam is lehet hallani hidegindításkor kb olyan 30-40mp-ig aztán elhallgatnak.

Link to comment
Megosztás:

A szelep nálam is ciripel, de ciripelés hallatszik az injektor felől is. Ezek amolyan kelemes, nem beteg hangok. Csak jelzik hogy jár a motor. :rolleyes:

Ami jobban zavar hogy valami hangot hallok valahonnan a generátor felől is. Valamék csapgy a végét járja. Még nem elég erős a hang ahhoz hogy egyértelmű legyen hogy a generátor-e vagy alatta az a feszítő.

Amikor meghalottam egyből meglestem mikor és mi lett cserélve. Megfordult a fejemben hogy nem-e a vezérléstől jön.

Link to comment
Megosztás:

A szelep nálam is ciripel, de ciripelés hallatszik az injektor felől is. Ezek amolyan kelemes, nem beteg hangok. Csak jelzik hogy jár a motor. :rolleyes:

Ami jobban zavar hogy valami hangot hallok valahonnan a generátor felől is. Valamék csapgy a végét járja. Még nem elég erős a hang ahhoz hogy egyértelmű legyen hogy a generátor-e vagy alatta az a feszítő.

Amikor meghalottam egyből meglestem mikor és mi lett cserélve. Megfordult a fejemben hogy nem-e a vezérléstől jön.

Én is a generátor felől hallottam,aztán mégis a vízpumpa volt! :blink:

Nem tudom milyen moci van a tiedben,az enyém x16xel.

Itt úgy nézte meg hirtelen ,hogy levette az ékszíjat a generátorról picikét járattuk és mivel még így is zörgött nyilvávalóvá vált,hogy

a vízpumpás körben kell keresni a bűnöst!

Bár ugye amikor ott cserélünk valamit akkor már mindent újítani kell!

Link to comment
Megosztás:

A szelep nálam is ciripel, de ciripelés hallatszik az injektor felől is. Ezek amolyan kelemes, nem beteg hangok. Csak jelzik hogy jár a motor. :rolleyes:

Ami jobban zavar hogy valami hangot hallok valahonnan a generátor felől is. Valamék csapgy a végét járja. Még nem elég erős a hang ahhoz hogy egyértelmű legyen hogy a generátor-e vagy alatta az a feszítő.

Amikor meghalottam egyből meglestem mikor és mi lett cserélve. Megfordult a fejemben hogy nem-e a vezérléstől jön.

sajnos az nem csak csapágy lehet...nagyon hasonlít hozzá, amikor meghal az elektronika rajta...nekem a hang jelentkezésétől ...(anno én is kiszereltem (hang után kb 100km-el)-csapágycsere- majd vissza..) még kb 150 km-t bírt és utánna nem volt töltés...de haza huztam vele töltés nélkül egy 3-as BMW-t 110 km-ről... :D , igaz a generátoron addigra sütni lehettet volna... :lol: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Én is a generátor felől hallottam,aztán mégis a vízpumpa volt! :lol:

Nem tudom milyen moci van a tiedben,az enyém x16xel.

Itt úgy nézte meg hirtelen ,hogy levette az ékszíjat a generátorról picikét járattuk és mivel még így is zörgött nyilvávalóvá vált,hogy

a vízpumpás körben kell keresni a bűnöst!

Bár ugye amikor ott cserélünk valamit akkor már mindent újítani kell!

Az enyém Z14XE. Párszor már megpróbáltam képeket keresgélni róla, de ilyent nem találtam. A régebbi ecotec fajtákról több is van. Majd ecce meglesem Tis-en ha lesz időm felrakni.

Kívülről ha jól látom nekem főtengely-klíma-generátor-feszítő görgő a sorrend. Ha az amit feszítőnek gondolok az a vízpumpa, akkor hepi van. Csakhogy én úgy gondolom hogy az egy feszítő görgő és akkor a vízpumpa a vezérléznél van. No az kaka. Egyébként tavaly amikor szervizen volt, lett cserélve vezérmű meg ékszíj is. Ha a vezérlésnél van a pumpa akkor nyilván azt is cserélik szervizkor.

Naszóval biztosan a generátor a beteg mert sokba kerülne ha nem az lenne, és azt ő sem akarja. :rolleyes: Mertugyebár szeret engem! :blink:

Link to comment
Megosztás:

sajnos az nem csak csapágy lehet...nagyon hasonlít hozzá, amikor meghal az elektronika rajta...nekem a hang jelentkezésétől ...(anno én is kiszereltem (hang után kb 100km-el)-csapágycsere- majd vissza..) még kb 150 km-t bírt és utánna nem volt töltés...de haza huztam vele töltés nélkül egy 3-as BMW-t 110 km-ről... :D , igaz a generátoron addigra sütni lehettet volna... :lol: :rolleyes:

Ha esetleg nem csapágy, még azt is elfogadom mert nekem ólcsóba vannak a villanyos dolgok. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Apropó mégvalami eszembe jutott. Van egy olyan dolog (nem épp gond mert megszoktam már) Hogy rükibe csak óvatosan lehet kapcsolni mert külömben kerregős. Olyan mint amikor nem emel ki rendesen a kuplung. Ha szép finoman rakom be akkor nix gond. Gondolom ha kuplung lenne akkor az egyesnél is csinálná.

Mindegy, nem foglalkozom vele míg nem érzem hogy kellene. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Apropó mégvalami eszembe jutott. Van egy olyan dolog (nem épp gond mert megszoktam már) Hogy rükibe csak óvatosan lehet kapcsolni mert külömben kerregős. Olyan mint amikor nem emel ki rendesen a kuplung. Ha szép finoman rakom be akkor nix gond. Gondolom ha kuplung lenne akkor az egyesnél is csinálná.

Mindegy, nem foglalkozom vele míg nem érzem hogy kellene. :rolleyes:

Úgytudom, hátramenetben nincs szinkronizálás. Ha lassan teszed be, akkor mire odaér a fogaskerék, már lelassul a kuplung és a váltó közötti rész forgása és azért nem kerreg.

Link to comment
Megosztás:

De ha esetleg mégsem akkor szólhat nekem vagy neked oszt majd segítünk hazavinni. 3 caravanba csak belefér... :rolleyes: :blink:

Persze szívesen segítek, bár nem tudom mekkora lehet az az összeg amit ne bírnék egy Astra caravanba bepakolni. Ha azt mondaná valaki hogy vigyél amennyit egyedül el tudsz vinni, azt hiszem megtalálnád a megfelelő járművet. Nem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Persze szívesen segítek, bár nem tudom mekkora lehet az az összeg amit ne bírnék egy Astra caravanba bepakolni. Ha azt mondaná valaki hogy vigyél amennyit egyedül el tudsz vinni, azt hiszem megtalálnád a megfelelő járművet. Nem? :rolleyes:

ÉÉÉn is segitek, ha kell :blink: segítsük 1mást, gyerekek! :lol:

Bár mióta 20ezres van, szerintem milliárdos nagyságrend, amennyi egy caravanba befér!

a múltkor volt a kezemben 4 milla (sajnos nem az enyim), de csak pár centi volt!

Link to comment
Megosztás:

ÉÉÉn is segitek, ha kell :D segítsük 1mást, gyerekek! ;)

Bár mióta 20ezres van, szerintem milliárdos nagyságrend, amennyi egy caravanba befér!

a múltkor volt a kezemben 4 milla (sajnos nem az enyim), de csak pár centi volt!

Miért lebuktál...: :rolleyes: :blink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.