Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hali!

Lemezfelnivel kapcsolatos kérdés:

Téligumit szeretnék felnivel.Első körben lenne is 4db felni eladó. A paraméterei: 6,5J, 15hz, ET33. Ez jó az Én gépemre?

Off

Az ET-szám nagyon durva. Az Astráé ET49. Gyorsan számolva 16mm az eltérés. 2X16mm=32mm. Ennyivel megnő a tengelytávod. Főleg télen a rossz utakon ez nagyon megviseli a futóművet. Szerintem. Nézz szét a neten nagyon sok hírdetés van. :oops:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az ET-szám nagyon durva. Az Astráé ET49. Gyorsan számolva 16mm az eltérés. 2X16mm=32mm. Ennyivel megnő a tengelytávod. Főleg télen a rossz utakon ez nagyon megviseli a futóművet. Szerintem. Nézz szét a neten nagyon sok hírdetés van. :oops:

Meg asszem a 6.5J is egy kicsit széles, bár valószínű még elférne. Mindenesetre ha jól emlékszem, a gyári lemezfelni 6Jx15-ös... Viszont az ET szám sztem is jelentősen eltér. Én is vmi ET4x-re emlékszem, semmiképp sem ET33-ra.

Link to comment
Megosztás:

a nem odavaló felni tud okozni furcsaságokat.

pl az én autómon /asztra/ a könnyüfémfelnivel bug mindkét első csapágyam.

lemezfelnivel síri csönd és hullaszag :)

nem tudom az ET számomat ....

viszont "dögösen" néz ki vele az autó. Valamit valamiért :wink:

Link to comment
Megosztás:

Az ET-szám nagyon durva. Az Astráé ET49. Gyorsan számolva 16mm az eltérés. 2X16mm=32mm. Ennyivel megnő a tengelytávod.

Csak a pontosság kedvéért: más ET számú felnitől a nyomtáv változik, nem a tengelytáv. Valamit nagyon el kéne rontani annál a kerékcserénél, hogy ettől megnőjön a tengelytávod :)

Link to comment
Megosztás:

Hát nem mindegy! Szrtem sokkal jobban néz ki a második képen :wink: Honnan szereztél ilyen dögös dísztárcsákat? :) :lol: Nekem is kéne...

ezzel vettem az autót, azaz a második kép akkor készült, amikor még nem volt az enyém az autó.

pl: látszik, hogy itt még nincs lesötétítve, amikor átvettem, akkor már levolt :D

azok a disztárcsák azóta a kukában landoltak, mert mindegyiknek le volt törve valamelyik füle, illetve az elöző tulaj forrasztópákával beleégette a rendszámot. Gáz volt ahogy kinézett.....

Link to comment
Megosztás:

azok a disztárcsák azóta a kukában landoltak, mert mindegyiknek le volt törve valamelyik füle, illetve az elöző tulaj forrasztópákával beleégette a rendszámot.
Az szép. Ezekbe a tesco dísztárcsákba még beleégette a rendszámot is? Nem semmi...

Gáz volt ahogy kinézett.....

Mééé? Nekem tetszik... Egyébként viccen kívül nemrég láttam egy G Astrán noname dísztárcsákat, amik nagyon tetszettek. Nem sok olyan dísztárcsa van, ami tetszik nekem (ezért is járok jelenleg tárcsa nélkül), de ez nagyon bejött. Hülye voltam, hogy nem fényképeztem le. Azóta vadászok rájuk. Nem tudja vki, hogy tescón, homasitán kívül még hol lehetne keresni ezeket?

Link to comment
Megosztás:

A hétvégi Opel akciónak köszönhetően sikerült feltüzelnem a szüleimet, hogy végre kezdjenek el nézelődni ÚJ autó ügyben, mert a 10 éves Seat Toledóval már elég sok gond van.Apróságok, de bosszantóak.

Mivel Kiskőrösiek, a helyi Startautóhoz mentek be, de finoman szólva nem voltak túl rugalmasak velük, ezért átmentek Kiskunhalasra, az ottani kereskedésbe.Az instrukcióim alapján az Astra Classic,1.4 16V modellre vetődtek rá.Mivel sikerült rögtön a szalonvezetővel leülni tárgyalni(ugyanis annyian voltak), viszonylag jól haladtak a tárgyalások, de a használtautó beszámításnál voltak problémák, mint álltalában.Mivel ezen a ponton egy kicsit megakadtak, mert anyuék a 750e.-t egy kicsit kevesellték a B+G üzemű járgányért, a szalonvezető felajánlotta, hogy megpróbálja elintézni, hogy a bank egy kicsit rugalmasabban álljon hozzá a dolgokhoz, és ne számítson fel hitelmódosítási díjat, az új autó átvételétől számított 90 napig, és így 1M+a Seat árával tudjanak indulni egy hitelbe.remélem sikerül, mert én nagyon szeretném, ha a szüleim is normális, és biztonságos autóban utazhatnának, ami kellőképpen rugalmas vezetés közben.Vezettem olykor a Seatot, nagyon kényelmes, de nem alkalmas a 75LE motor, olyan hirtelen legyorsulásos előzésre, mint az én "kicsikém".Úgyhogy ha valahová menni kell városon belül, inkább az Astrával mejek. :)

Aztán a nyomaték kevéért néha szegény apukámat szoktam megkocsikáztatni hogy bizonyítsam, hogy jó kis futóművű gép ám ez.Olyankor a majrévas sztem görbül!

Majd meglátjuk! :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vidéken sokan lobbiznak az ilyen gépek mellett, mert ugye olcsóbbért tankolnak.Ezért gondolom azt, hogy "viszonylag" könnyű lesz eladni.Mivel Max. 850e. körül fog elmenni, ez az értékkategória meg mozog.

Természetesen szeretném már holnap azt írni, hogy végre nem az enyém az egyetlen Opel a családunkban!

Link to comment
Megosztás:

....Ezért gondolom azt, hogy "viszonylag" könnyű lesz eladni.Mivel Max. 850e. körül fog elmenni, ez az értékkategória meg mozog.

Természetesen szeretném már holnap azt írni, hogy végre nem az enyém az egyetlen Opel a családunkban!....

Azt kívánom, hogy minden úgy legyen ahogy elterveztétek :) :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

...Egyébként viccen kívül nemrég láttam egy G Astrán noname dísztárcsákat, amik nagyon tetszettek. Nem sok olyan dísztárcsa van, ami tetszik nekem (ezért is járok jelenleg tárcsa nélkül), de ez nagyon bejött. Hülye voltam, hogy nem fényképeztem le. Azóta vadászok rájuk. Nem tudja vki, hogy tescón, homasitán kívül még hol lehetne keresni ezeket?

Ma reggel sikerült elcsípnem a G Astrás srácot, és megtudtam honnan van a dísztárcsája :) Egy bizonyos gumisnál szerezte be a munkaadó cége (céges autó), miután a gyáriakat lelopták neki. Elmondta kb-ra a címet is: Mészáros utca, vmi benzinkútnál, vhol a Lánchidat követő alagút után. Ha megtalálom, beszámolok a fejleményekről...

Link to comment
Megosztás:

Haladunk, haladunk dísztárcsa ügyben... Ma voltam a gumisnál, és ugyan most épp nem volt nála a kívánt típusú dísztárcsa, de talán már a héten lesz. Mutatott egy katalógust, elég sok fajta tárcsa volt rajta, köztük az áhított "San" fantázianévre hallgató :) . Kicsit hasonlít a PUG 307-es gyári tárcsákhoz, amik nekem szintén nagyon bejönnek, de ez talán még kicsivel jobban is tetszik. Ára: 1000 ft/db. Ha meglesz, mindenképp csinálok róla képet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még csak új versenyző vagyok eme Fórumon,majd belejövök biztos,ugyanis az autóim adnak okot rá!Az előző opelem egy F Astra volt,rengeteg hibával,állandóan csak vontattuk Budapesten,mert elmenni a céljaimhoz sikerült,csak hazajönni sosem!Gondoltam szar vásárt csináltam,eladtam és vettem ezt a G Astrát 1.2 16V,5 ajtós!Kezdetben a kipufogódob tartóbakja adta meg magát,iszonyú kopogással közlekedtem,majdrecsegtek az ülések,ropognak az ablakok,ajtók,most megadta magát az olajszűrőnél lévő tömítés,elfröcsögött az olajam,még jó hogy észrevettem!A legfrissebb észrevételem pedig amiért gondoltam már elnézek ide,hogy 40-50 km/h-nál enyhén kopog v.mi a bukkanókon,úthibákon a bal első kerék felől!Ha v.ki tud segíteni hogy mi lehet most a baja,azt megköszönném!a kocsit újonnan vásároltam,most 1,5 éves!lehet hogy a garancia még él erre a problémára?!Szépek az opelek,tetszenek,de legközelebb kénytelen leszek nem venni,ha ennyire szerencsétlenül járok vele!Tesóm Yarisa ellenben kiválóan működik,és röhög rajtam hogy milyen rosszul választottam:(( köszi,sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.