Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kijelző javítás


B.Gábor

Recommended Posts

biztos nem lett bekötve? ez a jel vezérli a rádiókról az elektromos antennát is pl, szal nem az opel specifikus

funkciók között van a gyári ISO csatiban. Illetve ha le lett kötve, nem lehet hogy valami zárlat van a lekötött

vezeték rossz szigeteléséből?

Köszi, megnézem amint lesz időm ezt a piros-fehér vezetéket.

BUÉK everibádi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv Mindenkinek!

Valaki fel tudna homályosítani, hogy a BC. miből számolja ki a hatótávolságot?

Most vettem egy 1995-ös 2.5TD-t, és hülyeségeket ír a board. Óra szerint 20 liter üzemanyag van benne, de 6-800km hatótávolságot ir.

(Hm.......jó is lenne!!!!!)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Valaki fel tudna homályosítani, hogy a BC. miből számolja ki a hatótávolságot?

Most vettem egy 1995-ös 2.5TD-t, és hülyeségeket ír a board. Óra szerint 20 liter üzemanyag van benne, de 6-800km hatótávolságot ir.

(Hm.......jó is lenne!!!!!)

nekem ilyen gondom nincs. alig van hatótávolság, benzint számol és ír, de etanolból kicsit többet fogyaszt amit a BC nem lát :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Valaki fel tudna homályosítani, hogy a BC. miből számolja ki a hatótávolságot?

Most vettem egy 1995-ös 2.5TD-t, és hülyeségeket ír a board. Óra szerint 20 liter üzemanyag van benne, de 6-800km hatótávolságot ir.

(Hm.......jó is lenne!!!!!)

Amennyire tudom a tankban levő üzemanyag mennyiségéből, illetve a pillanatnyi fogyasztásból. B Ominál nem tudom, de Calibránál asszem a tankban levő üzemanyag mennyiségét a műszerfalon levő üzemanyagszintjelző órából vette a BC, szóval ha az jól mért akkor ezzel tuti nincs gond, a pillanatnyi fogyasztás adatot meg az ECU-ból veszi.

Tankszintjelződ jó? Pillanatnyi fogyasztásra nem ír hülyeséget a BC?

Link to comment
Megosztás:

Amennyire tudom a tankban levő üzemanyag mennyiségéből, illetve a pillanatnyi fogyasztásból. B Ominál nem tudom, de Calibránál asszem a tankban levő üzemanyag mennyiségét a műszerfalon levő üzemanyagszintjelző órából vette a BC, szóval ha az jól mért akkor ezzel tuti nincs gond, a pillanatnyi fogyasztás adatot meg az ECU-ból veszi.

Tankszintjelződ jó? Pillanatnyi fogyasztásra nem ír hülyeséget a BC?

Minden más jó. Én is úgy gondolom, hogy az üzemanyag mennyiségét a műszerről veszi, (legalábbis igy lenne logikus) ezért nem értem hogy miért ir ki ilyen hülyeségeket.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem inkább az átlagfogyasztásból...

Több helyen néztem már (nem teljesen egyértelmű), ha nullázod 10 km megtétele után a megtett 10 km átlagfogyasztásából számolja, egyébként meg mindig a megtett utolsó 20-30 km átlagfogyasztásából tartja frissen a megtehető út hosszát...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem inkább az átlagfogyasztásból...

Én is gondoltam erre, de ha mondjuk azt már 3 éve és többezer/tízezer kilóméter óta nem nulláztad és beállt egy elég konstans értékre, akkor hogyha innen venné a megtehető távolságot a BC, akkor egy hirtelen gyorsítás avagy pár kilóméteren keresztül tartó tempós vezetés semmilyen hatással nem lenne a megtehető távolságra nézve, lévén hogy a megtett többezer kilóméternyi úthoz képest (amióta nem volt nullázva az átlagfogyasztás) elenyésző mondjuk 10 kilóméternyi száguldás, így ennek az átlagfogyasztásra sem lenne hatása. Az igazság inkább valahol ott lesz amit MalterKoma írt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Valaki fel tudna homályosítani, hogy a BC. miből számolja ki a hatótávolságot?

Most vettem egy 1995-ös 2.5TD-t, és hülyeségeket ír a board. Óra szerint 20 liter üzemanyag van benne, de 6-800km hatótávolságot ir.

(Hm.......jó is lenne!!!!!)

Hja ugyan A Omega volt, mikor a km óráról lejövő jelet adó berendezéseszköz behalt, így nem nagyon tudott kalkulálni a km-el... szal az csak akkor "frissült" ha ránulláztam a hatótávra, és akkor a tankmennyiség alapján dobott vmit. Sajna nem tom B Omegánál honnan kapja a km jelet, direktbe, vmin keresztül stb... vszínűsítem ABS en keresztül.. de csak tippelek... Vki meg tudná mondani? Kivi vok...

Link to comment
Megosztás:

Hja ugyan A Omega volt, mikor a km óráról lejövő jelet adó berendezéseszköz behalt, így nem nagyon tudott kalkulálni a km-el... szal az csak akkor "frissült" ha ránulláztam a hatótávra, és akkor a tankmennyiség alapján dobott vmit. Sajna nem tom B Omegánál honnan kapja a km jelet, direktbe, vmin keresztül stb... vszínűsítem ABS en keresztül.. de csak tippelek... Vki meg tudná mondani? Kivi vok...

Ja, ez érdekelne engem is, nekem az a szitu, hogy olyan 60-80-100km hatótávot ír ki (változó), miközben nullát mutat az üzemanyag szintjelző, és valóban porzik is a tank (és meg is áll a 4ütem! :lol: ).

Üzemanyag szintjelzőhöz tuti köze van, különben nem tudná mennyi nafta van a vasban.

Továbbá az is tuti hogy a pillanatnyi fogyasztásból számolja valamilyen módon (hiszen leginkább az utolsó fogyasztási adatoktól függ a hatótáv)

Amúgy ha megtaposod a gépet, és előtte langyin autóztál, és RESET-eled a hatótávot, akkor számít egy új értéket, ami kevesebb lesz mint korábban volt, szóval tényleg egy rövidebb átlagfogyasztással dolgozhat.

De erre érdemileg Opel16V tudna válaszolni, ő foglalkozott sokat a BC-vel...

Link to comment
Megosztás:

Ja, ez érdekelne engem is, nekem az a szitu, hogy olyan 60-80-100km hatótávot ír ki (változó), miközben nullát mutat az üzemanyag szintjelző, és valóban porzik is a tank (és meg is áll a 4ütem! :lol: ).

Emlékeim szerint az alsó BC jelzés határa az "elvileg" sárga lámpa kivillanása üres tanknál (márminthogy hama hama benya me vége van...)

Ennek pl ellentmond, hogy a MID/GIDem rég 0-t mutat és még vagy 30-40 km van benne amig le nem áll a 4 -6 henger :lol: De A Omegánál, asszem 78 nál alább még sosem mutatott...

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint az alsó BC jelzés határa az "elvileg" sárga lámpa kivillanása üres tanknál (márminthogy hama hama benya me vége van...)

Ennek pl ellentmond, hogy a MID/GIDem rég 0-t mutat és még vagy 30-40 km van benne amig le nem áll a 4 -6 henger :lol: De A Omegánál, asszem 78 nál alább még sosem mutatott...

Ja, a szitu hasonló. BC szerint még van vissza 60-70km, de azt max már csak tolva tudod megtenni, mert a tank akkorra már porzik. Viszont a szintjelző ekkorra már bőőségesen ragyog mint egy karácsonyfa, és a mutató a piros pálcika magasságában van.

Én arra gyanakszok, hogy amikor az autó hátulja törve volt, akkor nem lett rendesen összerakva valami, vagy bontott cucc került bele, és -nemtudom hogy lehetséges-e- nem lett összelőve a szintjelző műszer és az úszó a tankban. Tehát a műszer üres tanknál is jelez egy kis naftát... 60-70km-re kb 5-6 liter benga elég, annyit simán csalhat az úszó. Gondolom ezt abból, hogy a műszer még tud lejjebb menni, mivel gyújtás nélkül leesik koppra.

Link to comment
Megosztás:

Ja, a szitu hasonló. BC szerint még van vissza 60-70km, de azt max már csak tolva tudod megtenni, mert a tank akkorra már porzik. Viszont a szintjelző ekkorra már bőőségesen ragyog mint egy karácsonyfa, és a mutató a piros pálcika magasságában van.

Én arra gyanakszok, hogy amikor az autó hátulja törve volt, akkor nem lett rendesen összerakva valami, vagy bontott cucc került bele, és -nemtudom hogy lehetséges-e- nem lett összelőve a szintjelző műszer és az úszó a tankban. Tehát a műszer üres tanknál is jelez egy kis naftát... 60-70km-re kb 5-6 liter benga elég, annyit simán csalhat az úszó. Gondolom ezt abból, hogy a műszer még tud lejjebb menni, mivel gyújtás nélkül leesik koppra.

Az A Omega nem volt törve hátul.. sztem a gyárilag nem tud a BC alámenni.. buta oszt ennyi...

Link to comment
Megosztás:

Az A Omega nem volt törve hátul.. sztem a gyárilag nem tud a BC alámenni.. buta oszt ennyi...

Hm, jah. Mondjuk túlzottan nem érdekel a dolog, emiatt még akkor se szedném szét a tankot, ha 100%-ra tudnám hogy ez a gubanc, mert szökőévente 2x nézek rá, vagy ha átlapozom a BC-t valami miatt :lol:

Arról nem is beszélve, hogy per pill fekete a BC, mert levált a vezető fólia róla. Javíttatni már csak azért sem fogom, mert akik Pesten foglalkoznak ezzel, az iszonyat nagy gyökér banda, és úgy döntöttem hogy inkább veszek egy bontott, akár pixelhibásat, bagóért, mintsem hogy az ő kenyérlesőjüket tömjem 20e ft-al, olyan meló miatt, ami filléres lenne amúgy.

Link to comment
Megosztás:

Hm, jah. Mondjuk túlzottan nem érdekel a dolog, emiatt még akkor se szedném szét a tankot, ha 100%-ra tudnám hogy ez a gubanc, mert szökőévente 2x nézek rá, vagy ha átlapozom a BC-t valami miatt :lol:

Arról nem is beszélve, hogy per pill fekete a BC, mert levált a vezető fólia róla. Javíttatni már csak azért sem fogom, mert akik Pesten foglalkoznak ezzel, az iszonyat nagy gyökér banda, és úgy döntöttem hogy inkább veszek egy bontott, akár pixelhibásat, bagóért, mintsem hogy az ő kenyérlesőjüket tömjem 20e ft-al, olyan meló miatt, ami filléres lenne amúgy.

Ha kukára ítélted, akkor szívesen szétkapnám, kíváncsi vagyok mi van belül... Baszottul érdekelne miért 10-20k a javítása egy tetves szalagkábelnek. És persze ha meg tudom javítani, akkor természetesen ingyen volt.

De amúgy mi ez a "Pesten"? Te nem Svédországban vagy? :)

Link to comment
Megosztás:

Ha kukára ítélted, akkor szívesen szétkapnám, kíváncsi vagyok mi van belül... Baszottul érdekelne miért 10-20k a javítása egy tetves szalagkábelnek. És persze ha meg tudom javítani, akkor természetesen ingyen volt.

De amúgy mi ez a "Pesten"? Te nem Svédországban vagy? :lol:

Az autó per pill otthon van, meg Pesten kaptam csak telefonszámot ahol javítják.

Sokat nem látsz belőle, mert a fóliavezető, a folyadékkristály, és a panel 3 egységet képez per pill, és ez nem jó :)

Amúgy szívesen odaadom, nemhiszem hogy nekem bármire is jó lesz már.

Javítása nemhiszem hogy menni fog új fólia nélkül, mert én már megpróbáltam javítani, újraforrasztottam az LCD oldalon, jó is lett, de utána meg a panel oldalon vált le a vezető fólia, és már nem elég hosszú hogy azt is újra lehessen forrasztani.

Amúgy a javításért azért kérhetnek el ennyit, mivel máshol nem csinálnak ilyet, így monopolhelyzetben vannak. Ami persze érthető, hiszen nem olyan egyszerű felszerelkezni ilyen fólia javítására.

Mi anno az előző melóhelyemen gyártottunk hasonló szerkezeteket Nokia autós kihangosítóhoz (üveg LCD+vezetőfólia+panel), és b@szott egyszerű volt a dolog... Annyi a lényeg, hogy a fólia forrasztásához kell egy speciális folyatószer-forrasztószer kombináció (egyfajta flux), vékonyan felvíve a fólia és az LCD közé, simán kontakt-forrasztással tökéletes kapcsolat jött létre. Maga a forrasztócucc egy nagydarab, hevített réztömb volt (persze kontrollált felfűtés, hőntartás, stb, de hát ez ipari termelésre való cucc, otthoni üzemben meg lehet oldani egy nagyobb teljesítményű, sík felületű pákával, meg némi kísérletezéssel).

A másik buktató a dologban, a fólia beszerzése. Amúgy ez sem drága, gyökér kínaiak fossák tonnaszámra, csak be kell szerezni a megfelelő érszámút, és mehet a buli.

Tulajdonképp pont ezért nem küldtem fel Pestre, mert kérdeztem egy-két dolgot az elvégzendő melóról, pl hogy garancia, minőség, stb, és olyan fellengzősen válaszolt az arc, mintha legalább atomfizikusi diploma kellene a fólia cseréjéhez...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdvözletem!

Egy olyan problémám lenne hogy nékem van egy 2001.12 kiadású 2.2 dízeles omegám egy design edition kivitelü (asszem csak németeknél lehetett kapni anno). S a kijelzőjével van gondom egy nagy színes kijelzője amin a gps térképét is mutatja. ( http://home.btconnect.com/nickargue/images...itted%20Cid.jpg ami a képen van kijelző (ez nem az enyim) ) Na a problémája az hogy a színek elmásznak benne. Az egész kijelző bezöldül, lilul, barnul iegyébb színbe megy át. Én konkrétan érintkezés hibára tippelek de volt nézve a csatlakozója... Szóval tanácstalan vagyok ez ügyben hogy mi lehet a gondja....

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Egy olyan problémám lenne hogy nékem van egy 2001.12 kiadású 2.2 dízeles omegám egy design edition kivitelü (asszem csak németeknél lehetett kapni anno). S a kijelzőjével van gondom egy nagy színes kijelzője amin a gps térképét is mutatja. ( http://home.btconnect.com/nickargue/images...itted%20Cid.jpg ami a képen van kijelző (ez nem az enyim) ) Na a problémája az hogy a színek elmásznak benne. Az egész kijelző bezöldül, lilul, barnul iegyébb színbe megy át. Én konkrétan érintkezés hibára tippelek de volt nézve a csatlakozója... Szóval tanácstalan vagyok ez ügyben hogy mi lehet a gondja....

Általában a SHARP LCD kijelző hal meg benne, Nekem van egy LCD kijelzőm 20 pénzért persze cserével együtt, ha érdekel dobj PÜ-t és bedobjuk a kocsidba

A CID maga is cserélhető egyben (elektronikával), de csak úgy, ha olyat szerzel ami nullázva lett előtte, a használt CID kb 40eFt-tól indul, továbbá ahogy írtam nullázottnak is kell lennie plussz TECH2-re is kell vinni azért hogy a Te rádióddal párosítsák.

Link to comment
Megosztás:

Általában a SHARP LCD kijelző hal meg benne, Nekem van egy LCD kijelzőm 20 pénzért persze cserével együtt, ha érdekel dobj PÜ-t és bedobjuk a kocsidba

A CID maga is cserélhető egyben (elektronikával), de csak úgy, ha olyat szerzel ami nullázva lett előtte, a használt CID kb 40eFt-tól indul, továbbá ahogy írtam nullázottnak is kell lennie plussz TECH2-re is kell vinni azért hogy a Te rádióddal párosítsák.

Na lefotóztam a kijelzőt hogy mi a baja hátha okosabbak leszünk ja a kijelző az pixelhiba mentes :)

http://kephost.hu/image-BB3C_4BBA3B93.jpg

Az autó döccenésére változik a szín de néha működik normálisan is bár lehet hogy valami kábel gond van mert a lcd-k érzékenyek a kontakt hibára (PC-s monitorból kiindulva).

Link to comment
Megosztás:

Na lefotóztam a kijelzőt hogy mi a baja hátha okosabbak leszünk ja a kijelző az pixelhiba mentes :)

http://kephost.hu/image-BB3C_4BBA3B93.jpg

Az autó döccenésére változik a szín de néha működik normálisan is bár lehet hogy valami kábel gond van mert a lcd-k érzékenyek a kontakt hibára (PC-s monitorból kiindulva).

Ilyen alapon az akkumulátor is érzékeny a kontakthibára... ha mozog, szikrázik, és nem indít! :)

Ahogy Zoli is írta, ez a típ. Sharp LCD nem egy életbiztosítás, előferdül hogy idő előtt beadják a kulcsot. Amúgy ha nagyon a kábelekre akarsz fókuszálni, akkor csak pár csavar, meg a műszerfalat kell lebontani, és hozzáférsz a műszeregységhez. De sztem felesleges vele kínlódj, mert az LCD színfutása valószínűleg vagy a panel hibája, vagy a panel és az LCD közti kábelé.

Ezek közül egyik sem olcsóbb, mint Zoli 20e ft-os ajánlata.

Link to comment
Megosztás:

Na lefotóztam a kijelzőt hogy mi a baja hátha okosabbak leszünk ja a kijelző az pixelhiba mentes :)

http://kephost.hu/image-BB3C_4BBA3B93.jpg

Az autó döccenésére változik a szín de néha működik normálisan is bár lehet hogy valami kábel gond van mert a lcd-k érzékenyek a kontakt hibára (PC-s monitorból kiindulva).

Szedd ki és szedd szét, a szalagkábelt ne barmold benne össze, nézd meg hogy jól érintkezik -e maga szalagkábel (a kis rögzítő fülek rajta vannak -e az LCD panel oldalon és az elektronika oldalon). Sztem mást nem nagyon tudsz vele csinálni házilag, ha az LCD fóliája engedett el akkor kuka vagy a németek javítják 170 euró környékén. Egyébként általában becsíkozódik és széthullik a kép, Neked mintha a háttérvilágítás lenne talán problémás, erre majd rákérdezek. Mindenesetre nézd meg a háttérvilágítás vezetékét és annak csatlakozását is (ha forrasztásos akkor is) - ez kék nyillal van jelölve a képen.

Az hogy rázkódásnál változik egy dolog, az enyém csíkos volt és szétesett képű, de nagyobb gödröknél megjavult, sőt hidegben jól működott egy darabig, de amint melegebb lett a beltér rossz lett újra...Nálam az LCD panel fóliája volt probléma, a ragasztás elenged egy idő után..ennyi.Csere óta jó...gondolom 6-8 évig azt újra kuka.Fura kijelző ez is, nemócsó de nem jó...

A szétszedést -e szerint végezd:

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1242645051

Link to comment
Megosztás:

Szedd ki és szedd szét, a szalagkábelt ne barmold benne össze, nézd meg hogy jól érintkezik -e maga szalagkábel (a kis rögzítő fülek rajta vannak -e az LCD panel oldalon és az elektronika oldalon). Sztem mást nem nagyon tudsz vele csinálni házilag, ha az LCD fóliája engedett el akkor kuka vagy a németek javítják 170 euró környékén. Egyébként általában becsíkozódik és széthullik a kép, Neked mintha a háttérvilágítás lenne talán problémás, erre majd rákérdezek. Mindenesetre nézd meg a háttérvilágítás vezetékét és annak csatlakozását is (ha forrasztásos akkor is) - ez kék nyillal van jelölve a képen.

Az hogy rázkódásnál változik egy dolog, az enyém csíkos volt és szétesett képű, de nagyobb gödröknél megjavult, sőt hidegben jól működott egy darabig, de amint melegebb lett a beltér rossz lett újra...Nálam az LCD panel fóliája volt probléma, a ragasztás elenged egy idő után..ennyi.Csere óta jó...gondolom 6-8 évig azt újra kuka.Fura kijelző ez is, nemócsó de nem jó...

A szétszedést -e szerint végezd:

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1242645051

Köszi :) Akkor ma gyorsan megnézem azt hátha csak valami apró baja van ha meg nem akkor csere lesz :S

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Üdv, Uraim!

Bár nem kifejezetten kijelzőjavítás, de itt szeretném megkérdezni: Ha a jelenlegi TID-emet kiveszem, és egy GID-et teszek a helyére, meg az ablaktörlőkapcsolót is kicserélem a "kezelőgombos" kapcsolóra, és a vezetékét is bekötöm, akkor nincs más dolgom, mint olvasgatni a megjelenő új információkat (pl. fogyasztás, még megtehető út, olajhőfok stb.), vagy még egyéb okosságra is szükség lesz ehhez? Tehát maga az ÉSZ a műszerben van, vagy valahol egy külön egységben a motortérben? Van egy bontott GID-em (azt hiszem, az), szívesen kicserélném a jelenlegi TID-emet, hogy ne csak a dátumot meg az órát lássam, hanem valami részletesebb adatokat pl. a fogyasztás igen érdekelne.

Kérem a tapasztalt cartársakat, osszák meg velem a tudásuk eme szegletét...

Link to comment
Megosztás:

Üdv, Uraim!

Bár nem kifejezetten kijelzőjavítás, de itt szeretném megkérdezni: Ha a jelenlegi TID-emet kiveszem, és egy GID-et teszek a helyére, meg az ablaktörlőkapcsolót is kicserélem a "kezelőgombos" kapcsolóra, és a vezetékét is bekötöm, akkor nincs más dolgom, mint olvasgatni a megjelenő új információkat (pl. fogyasztás, még megtehető út, olajhőfok stb.), vagy még egyéb okosságra is szükség lesz ehhez? Tehát maga az ÉSZ a műszerben van, vagy valahol egy külön egységben a motortérben? Van egy bontott GID-em (azt hiszem, az), szívesen kicserélném a jelenlegi TID-emet, hogy ne csak a dátumot meg az órát lássam, hanem valami részletesebb adatokat pl. a fogyasztás igen érdekelne.

Kérem a tapasztalt cartársakat, osszák meg velem a tudásuk eme szegletét...

Sajnos nem ilyen egyszerű, bár Opelék sok mindent bekábeleztek, egy próbát megér. A nem facelifteseknél nem működött. Hiába lett berakva, dobálta a hibaüzenetek, mert nem voltak érzékelők. De a MID sem mutat olajhőfokot, hanem megtehető km-t, pillanatnyi és átlagfogyit, meg stoppert...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.