Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Ha valakit érdekel széles hátsó fékdob, betétek, kerékagyak, akkor nálam priviben jelezzen!

Optikai, és technikai tuning miatt tárcsásítva lett hátul a málhásom. A betétek tökéletesek. Nem tudom mennyit futottak, mert nem nálam volt korábban a kocsi. A dobok nem peremesek, tehát nem kell szabályozni. A kerékagy tökéletes futású... Ha érdekel valakit, megbeszéljük.

hetyke

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

C14NZ típusú járgányom van.

Fék felújítás előtt állok, és olyan kérdésem lenne, hogy az unixban Jurid féktárcsákat ajánlottak hozzá Jurid fékbetétekkel.

Azt mondta az eladó, hogy ez a legjobb minőség. (én az ára alapján el is hiszem.. olyan drága)

Nektek erről mi a véleményetek??

A hátsó fékekre Brembo dobot mondott, Brembo fékpofával.

Üdv. mindenkinek

Én most cseréltem elől tárcsát és betétet és meg vagyok vele elégedve!

Ferodo tárcsa és ferodo betét került bele!Jól teszik a dolgukat!

De ahogy elöttem is írták a textar betét az jó meg a brombo is!Amit még mondanék neked az a remsa!Az is egész jó és talán az ára is elfogadható.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

C14NZ típusú járgányom van.

Fék felújítás előtt állok, és olyan kérdésem lenne, hogy az unixban Jurid féktárcsákat ajánlottak hozzá Jurid fékbetétekkel.

Azt mondta az eladó, hogy ez a legjobb minőség. (én az ára alapján el is hiszem.. olyan drága)

Nektek erről mi a véleményetek??

A hátsó fékekre Brembo dobot mondott, Brembo fékpofával.

Üdv. mindenkinek

Valóban jó a Brembo, de vigyázni kell vele, mert hamisítják. Jurid jó minőségű, sztem azzal nem jársz rosszul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Dobot szeretnék cserélni mostanában. Melyik a jo méret c14se-hez , ferdehátu. 94-es

200*53 vagy 200*37,5

Milyen fékpofofa kell hozzá, 129 vagy 146mm szélességű ?

Köszi

Szerintem a 200*53 dob és a 46 szélességű pofa.De a legjobb ha leveszed a hátsókereket és megméred a dob szélességét...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! abban szeretném a segitségeteket kérni, hogy hátsó fékdobot és pofákat kell vásárolnom mindenképp, 96-os, 1.4 16v-es ferdehátú tütüm van, valaki nem tudna pontos méreteket mondani, hogy mekkora is kell rá?? mert nincs idöm levenni és megméregetni, csak ha nagyon fontos és senki nem tudja itt se! köszi elöre a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! abban szeretném a segitségeteket kérni, hogy hátsó fékdobot és pofákat kell vásárolnom mindenképp, 96-os, 1.4 16v-es ferdehátú tütüm van, valaki nem tudna pontos méreteket mondani, hogy mekkora is kell rá?? mert nincs idöm levenni és megméregetni, csak ha nagyon fontos és senki nem tudja itt se! köszi elöre a választ!

Pedig az a biztos, ha leveszed az egyiket. 10 perc az egész.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! abban szeretném a segitségeteket kérni, hogy hátsó fékdobot és pofákat kell vásárolnom mindenképp, 96-os, 1.4 16v-es ferdehátú tütüm van, valaki nem tudna pontos méreteket mondani, hogy mekkora is kell rá?? mert nincs idöm levenni és megméregetni, csak ha nagyon fontos és senki nem tudja itt se! köszi elöre a választ!

Ilyen kocsim van nekem is.

A normál átmérőjű, de széles dobok kellenek rá.

200x53-as a dob azt hiszem és a pofák pedig 46 mm szélesek.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok . Az lenne ,hogy a féknyergen lévő számozás ( 48/20 ) a fék tárcsa szélességét jelöli ? Mert a csúszka szélessége viszont 24mm -ter ,Most tanácstalan vagyok ,hogy melik kell bele a 20 vagy vagy a szélesebb kell bele meg nézni nem tudom mert most nem hűtött van benne . és amiről származik a nyereg az már ki tudja holl van .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok . Az lenne ,hogy a féknyergen lévő számozás ( 48/20 ) a fék tárcsa szélességét jelöli ? Mert a csúszka szélessége viszont 24mm -ter ,Most tanácstalan vagyok ,hogy melik kell bele a 20 vagy vagy a szélesebb kell bele meg nézni nem tudom mert most nem hűtött van benne . és amiről származik a nyereg az már ki tudja holl van .

Igen, és a 48 pedig a dugattyú átmérő.

Ez a 236-os hűtött tárcsához van. ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Srácok! Kérdésem lenne h Corsa B-be h lehetséges hátra dob helyet tárcsaféket feltenni? Másik h elöre 256 os féket akarok feltenni annak mi a megvalositása ? Mindenképp ujj tárcsát akarok elöre felrakni 256ból de ahoz másik hozzá való féknyereg is kell nem de ? csak féknyerget nem találtam eladót.Jah és ha sikerül hátra tárcsát rakni akkor munkahenger csere is szükséges?

CORSA B CARAVAN 99'X 14XE

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Srácok! Kérdésem lenne h Corsa B-be h lehetséges hátra dob helyet tárcsaféket feltenni? Másik h elöre 256 os féket akarok feltenni annak mi a megvalositása ? Mindenképp ujj tárcsát akarok elöre felrakni 256ból de ahoz másik hozzá való féknyereg is kell nem de ? csak féknyerget nem találtam eladót.Jah és ha sikerül hátra tárcsát rakni akkor munkahenger csere is szükséges?

CORSA B CARAVAN 99'X 14XE

ÚJ. Kell hozzá másik féknyereg. Hátsó kérdésed értelmetlen. Munkahenger maga a féknyereg....tehát csere szükséges.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A fék tuning második lépéseként hátsó tárcsafék beszerzésében gondolkodok.

Az a bökkenő, hogy nekem ABS nélküli a kocsim, és amit kínálnak megvételre az ABS-es hátsó fék.

Ez milyen problémát okoz számomra, ha egy ABS nélküli kocsira akarom feltenni? Egyáltalán fel lehet, vagy más a fékcső csatlakozás, vagy hiányzik róla valami ami kellene nekem?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A fék tuning második lépéseként hátsó tárcsafék beszerzésében gondolkodok.

Az a bökkenő, hogy nekem ABS nélküli a kocsim, és amit kínálnak megvételre az ABS-es hátsó fék.

Ez milyen problémát okoz számomra, ha egy ABS nélküli kocsira akarom feltenni? Egyáltalán fel lehet, vagy más a fékcső csatlakozás, vagy hiányzik róla valami ami kellene nekem?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Én komplett hátsó hidat cseréltem, azon ABS-es kerékagyak voltak. Van belül egy csatlakozó a jeladóhoz, de akkor oda nem dugsz semmit és kész. A többi stimmel.

Link to comment
Megosztás:

Két éve a műszaki vizsgán jelezték nekem, hogy a fékdobjaim ovalitása közelíti a határértéket, de a vizsgán még éppen átment. Mivel én vezetés közben nem használom a féket, csak a gázt, ezért azóta sem okozott ez nekem problémát. Most viszont megint vizsga előtt állok és már éppen kezdtem felkészülni egy fékdob cserére, de előbb megmértem, hogy milyen méretű a fékem (mert többféle is van). Ekkor lepődtem meg, hogy a 20 éves fékdobokban szinte semmi kopásból eredő vállat nem találtam, talán ha max. 0,2 - 03 mm lehet. (nem hiába nem használok én féket!). Úgy, hogy nem fogok én újat venni! Megyek felszabályoztatni. Ráadásul a fékbetétjeim is tök normálisak, kb. 5 mm-es "hús" van rajtuk még. Amikor a kocsimat 2005-ben vettem 13 évesen, csak munkahengereket cseréltettem rajta. Azóta csak pucolás volt.

Nem rossz! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Két éve a műszaki vizsgán jelezték nekem, hogy a fékdobjaim ovalitása közelíti a határértéket, de a vizsgán még éppen átment. Mivel én vezetés közben nem használom a féket, csak a gázt, ezért azóta sem okozott ez nekem problémát. Most viszont megint vizsga előtt állok és már éppen kezdtem felkészülni egy fékdob cserére, de előbb megmértem, hogy milyen méretű a fékem (mert többféle is van). Ekkor lepődtem meg, hogy a 20 éves fékdobokban szinte semmi kopásból eredő vállat nem találtam, talán ha max. 0,2 - 03 mm lehet. (nem hiába nem használok én féket!). Úgy, hogy nem fogok én újat venni! Megyek felszabályoztatni. Ráadásul a fékbetétjeim is tök normálisak, kb. 5 mm-es "hús" van rajtuk még. Amikor a kocsimat 2005-ben vettem 13 évesen, csak munkahengereket cseréltettem rajta. Azóta csak pucolás volt.

Nem rossz! :icon1:

De fékolajat azért cseréltetsz rendszeresen, ugye? :)

Nekem jövő hónapban lesznek két évesek a brembo tárcsa + textar betét kombináció az astrán. A tárcsa kopásjelzője még erősen látható. :D Motorféket preferálom én is vezetés közben. :)

Link to comment
Megosztás:

De fékolajat azért cseréltetsz rendszeresen, ugye? :)

Nekem jövő hónapban lesznek két évesek a brembo tárcsa + textar betét kombináció az astrán. A tárcsa kopásjelzője még erősen látható. :D Motorféket preferálom én is vezetés közben. :)

A fékbetétjeim 85000 km után 12 mm-esek (7 a kopáshatár), pedig a puhábbikból választottam! A hűtött féktárcsáim pedig 24 mm-esek 125000 km után (21 a kopáshatár). Én csak miután kettesig visszaváltottam, azután használom a féket..... A kuplungom így 180 ezret bír ki.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

astramra vettem hátsó dobféket és betéteket 200mm és 53mm a dob 45mm a pofa,de az automon előtte 200 és 37,5mm dob volt és 29mm a pofa ,de nem megy rá.valaki alakitot mar át ilyet?elmeletileg a munka henger tartó lemezt kell atcserélni ?vagy nem lehet megoldani?érezhető lesz a változás?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

astramra vettem hátsó dobféket és betéteket 200mm és 53mm a dob 45mm a pofa,de az automon előtte 200 és 37,5mm dob volt és 29mm a pofa ,de nem megy rá.valaki alakitot mar át ilyet?elmeletileg a munka henger tartó lemezt kell atcserélni ?vagy nem lehet megoldani?érezhető lesz a változás?

Szerintem egyszerűbb lenne visszavinni az újakat a bótba és kicserélni az eredetire! Én is azért néztem meg előbb, hogy milyen is a dobfékem, mert nem akartam pofára esni a látatlanban vásárlás után.

Ha arra gondolsz, hogy jobb lesz a hátsó féked a szélesebb dobbal, akkor én azt mondom, hogy nincs rá szükség!

Ha már tuning, akkor az első féket érdemes, de én speciel el vagyok fék nélkül is.... :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egyszerűbb lenne visszavinni az újakat a bótba és kicserélni az eredetire! Én is azért néztem meg előbb, hogy milyen is a dobfékem, mert nem akartam pofára esni a látatlanban vásárlás után.

Ha arra gondolsz, hogy jobb lesz a hátsó féked a szélesebb dobbal, akkor én azt mondom, hogy nincs rá szükség!

Ha már tuning, akkor az első féket érdemes, de én speciel el vagyok fék nélkül is.... :D

csak az abaj bontotan vettem torott autobol alig volt hasznalva.ujszeruek és jo lenne ha tudnam hasznalni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.