Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Nem is neked mondtam, csak mindenki megvan szédülve a hátsó tárcsafékért...én láttam Demó Corsáját a bekapó hátsó fék után...

Nem károgni akarok, csak a hype-ot nem értem.

Agyig pakolva nem csak 2x, hanem jóval többször is meg tudok állni, nem csak hang/füst jeleket adni, mint a 236-al, pedig nekem az is hűtött volt. A tömör 236-ba bele se merek gondolni. Ha meg már normálisabb első szett megy föl, akkor nem fogom lespórolni a saját hátsó pakkját... Kötözködsz mintha nem lenne meg neked is a 256-os szett. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Nem is neked mondtam, csak mindenki megvan szédülve a hátsó tárcsafékért...én láttam Demó Corsáját a bekapó hátsó fék után...

Nem károgni akarok, csak a hype-ot nem értem.

Ez csak kicsivel több (vagy ugyanannyi), mintha a dobféknél cserélek mindent és a bal hátsó kerékcsapágy is morgott már. ;)

Persze biztos jobb lenne, ha ABS is lenne hozzá (nem akarom tudni van-e eladó :D és beépíteni sem), de elviszem fékpadra bemérni ha bekopik és kicserélem a patront ha kell. Én sem szeretném, ha elkerülné a hátulja az elejét.

Amúgy valamikor régen nekünk volt 125-ös Polski és már akkor tetszett a 4 tárcsa. :icon1:

Az még a teljességhez tartozik, hogy elöl is 256-os hűtött van, nem össze-vissza minden. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

kicsit off téma itt, de segítségeteket kérném. Adott egy Kadett E 1.7 dízel, gyenge volt a fék, így betét, pofa csere, tárcsa-dob szabályozás, fékfolyadék cserét hajtottam végre. Semmi változás nem történt, ugyan olyan gyenge marad. Tegnap vettem főfékhenger javító készletet, mivel észrevettem, hogy a rásegítőnél ha leveszem szivárog a folyadék, kicseréltem az összes tömítést a dugattyúnál. Összeraktam, légtelenítés, próba és ismét nagyon gyér. Ha nem jár a motor és felpumpálom, akkor mindig kemény marad, viszont ha nyomom és közben elindítom eléggé bemegy a pedál, az okés, hogy ez így működik, de a vekimhez képest nagyon, majdnem a pedálút feléig bemegy olyankor a pedál és addig nincs szinte semmi fékhatás. Utána azért fog, mert megcsúsznak a kerekek, ha nagyon odatiprom neki menet közben. Rásegítő okozhat ilyen hibát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam is eljött a fékcsere. :)

Adott egy 2000-es kiadású Astra Classic, a jól tudom X 16 SZR mocival.

Na, innentől kezdve teljesen laikus vagyok. :)

Az a kérdés, hogy milyen fékrendszer van alatta, és mire érdemes lecserélni.Elméletileg most gyári van.

Ha mondjuk valami "márkásabb" pl Brembo féktárcsát veszek valami hozzá tartozó betéttel akkor lesz valami tapasztalható változás?

Ha gyári a rendszerem akkor tökmindegy hogy hűtött tárcsa vagy tömör tárcsa kerül bele, vagy alá?

Meg ha tudnátok adni tipusokat is, hogy miket érdemes párosítani.Persze tárcsát és betéte.

Előre is köszi.:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam is eljött a fékcsere. :)

Adott egy 2000-es kiadású Astra Classic, a jól tudom X 16 SZR mocival.

Na, innentől kezdve teljesen laikus vagyok. :)

Az a kérdés, hogy milyen fékrendszer van alatta, és mire érdemes lecserélni.Elméletileg most gyári van.

Ha mondjuk valami "márkásabb" pl Brembo féktárcsát veszek valami hozzá tartozó betéttel akkor lesz valami tapasztalható változás?

Ha gyári a rendszerem akkor tökmindegy hogy hűtött tárcsa vagy tömör tárcsa kerül bele, vagy alá?

Meg ha tudnátok adni tipusokat is, hogy miket érdemes párosítani.Persze tárcsát és betéte.

Előre is köszi. :)

Szia!

Ajánlani az itt olvasottak és tapasztalat alapján a Brembo tárcsa - Textar betét párosítást ajánlom. Hogy a márkás és a nem márkás között milyen különbséget érzel fékhatásban nem tudom, amit tudok, hogy nekem most Brembo tárcsához a legolcsóbb legszarabb betét lett rakva és "megette" a tárcsát mintegy 70 ezer alatt, cserélhetem megint mindkettőt. Hátsó féknél volt rossz tapasztalatom olcsó dobbal, az oválosodott, szóval féknél soha többet olcsót.

A hűtött nem hűtött nem mindegy! Más féknyereg kell hozzá, mert változik a szélessége. 3 féle féktárcsa volt F Astra-nál: 236*12,5 sima tömör tárcsa, 236*20 hűtött tárcsa, és az ún. nagyfék a 256*24 hűtött.

Ehhez mindegyikéhez másfajta féknyereg volt, és ha jól tudom a 236-oshoz még felmegy a 13"-os felni, a 256-os esetében 14" a minimum.

Egy szóval ha nem akarsz komolyabban belenyúlni (mint pl. én most), akkor nézd meg milyen van alatta, és olyat kell alá tenni.

Link to comment
Megosztás:

Agyig pakolva nem csak 2x, hanem jóval többször is meg tudok állni, nem csak hang/füst jeleket adni, mint a 236-al, pedig nekem az is hűtött volt. A tömör 236-ba bele se merek gondolni. Ha meg már normálisabb első szett megy föl, akkor nem fogom lespórolni a saját hátsó pakkját... Kötözködsz mintha nem lenne meg neked is a 256-os szett. :lol: :D

Hátsóról beszélünk pupák... :omg: :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

kicsit off téma itt, de segítségeteket kérném. Adott egy Kadett E 1.7 dízel, gyenge volt a fék, így betét, pofa csere, tárcsa-dob szabályozás, fékfolyadék cserét hajtottam végre. Semmi változás nem történt, ugyan olyan gyenge marad. Tegnap vettem főfékhenger javító készletet, mivel észrevettem, hogy a rásegítőnél ha leveszem szivárog a folyadék, kicseréltem az összes tömítést a dugattyúnál. Összeraktam, légtelenítés, próba és ismét nagyon gyér. Ha nem jár a motor és felpumpálom, akkor mindig kemény marad, viszont ha nyomom és közben elindítom eléggé bemegy a pedál, az okés, hogy ez így működik, de a vekimhez képest nagyon, majdnem a pedálút feléig bemegy olyankor a pedál és addig nincs szinte semmi fékhatás. Utána azért fog, mert megcsúsznak a kerekek, ha nagyon odatiprom neki menet közben. Rásegítő okozhat ilyen hibát?

Okozhat ilyen hibát a rásegítő.

Dízelnél a vákumszivattyúban, a kopás miatt átfolyó olaj, egy idő után a vákumrendszerben köt ki, ergo tönkreteszi a fékrásegítőt is, mivel a belső membrán nem éppen olajálló gumiból készült.

Húzd le a vákumcsövét és sasold meg van-e benne olaj. Ha van, akkor cserés a rásegítő.

Csendben jegyzem meg, hogy a vákumos hőkapcsolót (termosztátházon találod) is tönkretszi az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ajánlani az itt olvasottak és tapasztalat alapján a Brembo tárcsa - Textar betét párosítást ajánlom. Hogy a márkás és a nem márkás között milyen különbséget érzel fékhatásban nem tudom, amit tudok, hogy nekem most Brembo tárcsához a legolcsóbb legszarabb betét lett rakva és "megette" a tárcsát mintegy 70 ezer alatt, cserélhetem megint mindkettőt. Hátsó féknél volt rossz tapasztalatom olcsó dobbal, az oválosodott, szóval féknél soha többet olcsót.

A hűtött nem hűtött nem mindegy! Más féknyereg kell hozzá, mert változik a szélessége. 3 féle féktárcsa volt F Astra-nál: 236*12,5 sima tömör tárcsa, 236*20 hűtött tárcsa, és az ún. nagyfék a 256*24 hűtött.

Ehhez mindegyikéhez másfajta féknyereg volt, és ha jól tudom a 236-oshoz még felmegy a 13"-os felni, a 256-os esetében 14" a minimum.

Egy szóval ha nem akarsz komolyabban belenyúlni (mint pl. én most), akkor nézd meg milyen van alatta, és olyat kell alá tenni.

Szia!

A téli kerekem 13-as, úgyhogy szerintem a kisebb van rajta, és gyanítom, hogy nem hűtött.

Szerintem nem alakítgatom, a gyári méret kerül alá.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megvolt a komplett első hátsó fék csere. Elöl tárcsa betét,hátul dob,pofa,munkahengerek és komplett rögzítőszett automata állítóval. Egy hete van fenn,1000 km van benne. Úgy érzem rendesen összekopott minden. Érezhetően jobb a fék. Ezt a hátsónak tudom be, mert elöl eddig sem volt gondom, csak eléggé elkopott már a tárcsa, és a betétek is vékonyak voltak.

Most már harap a fék.

Link to comment
Megosztás:

lehet hülye kérdés, de a csontányseggűbe jól tom hogy nincs fékszab.patron? me én még nem találkoztam vele (vagy nem néztem meg rendesen)

ha jól vetttem le 2 helyen lehet, fent az ffh-n, meg hátul a flex.cső elött, nemde?

De van, én épp most láttam őket, mikor a hátsó fékemet újítottuk fel a műszaki előtt. Fenn van, elég nehezen hozzáférhető helyen, kövesd végig a fékcsövet hátul.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Megvan minden a fékcseréhez (legalábbis szerintem), most már csak az érdekelne, hogy tényleg ennyi kell-e hozzá, nehogy szétszedés után legyen pofáraesés...

- 236*12,5 -es fékem volt eddig, ezt cserélem 236*20-as hűtött tárcsásra.

- Új féknyereg a 236*20-as tárcsához megvan, Brembo tárcsa, Textar betét szintén, fékolaj DOT4.

Mire lehet még szükségem a cseréhez? Az új nyereg felmegy a régi helyére? Fékrendszer ez esetben mindegy?

2002-es X14NZ Classic-ról beszélünk.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Megvan minden a fékcseréhez (legalábbis szerintem), most már csak az érdekelne, hogy tényleg ennyi kell-e hozzá, nehogy szétszedés után legyen pofáraesés...

- 236*12,5 -es fékem volt eddig, ezt cserélem 236*20-as hűtött tárcsásra.

- Új féknyereg a 236*20-as tárcsához megvan, Brembo tárcsa, Textar betét szintén, fékolaj DOT4.

Mire lehet még szükségem a cseréhez? Az új nyereg felmegy a régi helyére? Fékrendszer ez esetben mindegy?

2002-es X14NZ Classic-ról beszélünk.

Köszönöm!

7-es imbuszod van?

Link to comment
Megosztás:

Azért féket összerakni úgy illik, hogy nyeregtartó, majd a munkahenger. Azért írta a 7est.

Ez okés, és szerszámaim is vannak, de a kérdés az, hogy a régit levesz újat felrak esete? vagy a fékynergen kívül mást kell-e cserélni, pl. a csavarok lukai passzolnak? Komplett féknyerget sikerült szereznem...

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Azért féket összerakni úgy illik, hogy nyeregtartó, majd a munkahenger. Azért írta a 7est.

Ohhh bocsás meg MESTER esendő tudatlan szolgáidnak... :lurker: :devlish:

Én meg vettem direkt fékcsőkulcsot, és szerintem leszedem a fékerőszabályzót. Azt mondják nem lehet bontani de látok a végén egy bazi nagy csavart. Remélem azok a gyári hollandik kijönnek roncsolás nélkül és nem kell csövet cserélnem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.