Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Naja...a réz fékcsövet szerelve vetted, vagy peremezted?

Akkor még nem volt peremező itthon. Azért lett felemás, mert acélból volt stimmelő hollanderekkel, viszont ami réz lett olyat nem lehetett készen kapni. Persze aztán nem is volt jó a hollander, mert nem szedtem szét előtte, úgyh azt még cseréltetni kellett.

Link to comment
Megosztás:

Akkor még nem volt peremező itthon. Azért lett felemás, mert acélból volt stimmelő hollanderekkel, viszont ami réz lett olyat nem lehetett készen kapni. Persze aztán nem is volt jó a hollander, mert nem szedtem szét előtte, úgyh azt még cseréltetni kellett.

Muti milyen peremeződ van..én is akarok venni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

azokat a kis fém dugókat kell beledugni ha rogyasztott opel peremet akarsz csinálni csak előtte lágyítsd ki a csövet mert különben nem lesz szép a rogyasztás

Ki kell majd cserélnem pár fékcsövet, és arra gondoltam veszek tekercsben és én peremezem. A hollandik jó állapotban vannak azokat tudom használni. Úgy érted melegítsem meg?

Link to comment
Megosztás:

Ha egyszerre blokkol mind a 4 kerék, akkor nincs forgásjel sehonnan, az ABS pedig azt hiszi áll az autó. Ilyenkor hogyan is dolgozzon? :)

Az ABS arra való, hogyha egy vagy több keréktől nem érzékel forgásjelet fékezéskor, akkor eleressze a nyomást a fékkörökből. Az ESP pedig ennek az ellentétje, az egy szivattyúval bármikor "fékez" helyettünk, akár külön-külön egy kereket is. De az már más tészta :)

Az abs hóban NEM működik. Pláne nem a mieink...

Ezek valószínűleg első generációs ABS-ek amik, tényleg inkább csak aszfalton hatásosak. De egyébként pont arra lett kifejlesztve ez az egész, hogy fékezés esetén irányítható maradjon az autó. Hóban is, jégen is, vizen is, aszfalton is :)

Link to comment
Megosztás:

A 22 es astra nem jó a dobra mert befele a 25 -ös jobban belóg az nem plug&play és nem is átalakítható. A duplába csak a saját főféke pászol.

Köszi.

Tehát, ha veszek egy bontott B Vectra dupla devandert főfékhengerrel együtt, akkor ezzel az elosztó kockával simán felrakhatom a traktorra?

Link to comment
Megosztás:

25 mmes főfékhengert, ATE-t egy évig kerestem, elég kevés ilyen van. 2.5 / 2.6 B2 Vekiken volt csak. Átmérőket tudod mekkora? Illetve mivel dupla dob van, ezért a főfékhenger is előrébb kerül.

Nem gond ha előbb kerül a főfékhenger, van elég hely. És a csövekkel sem lesz gond, mert az elosztóhoz kell ugyis másik két cső. Az pedig szerintem mindegy hogy milyen főfékhenger van a dobhoz, ha hozzávaló.

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Tehát, ha veszek egy bontott B Vectra dupla devandert főfékhengerrel együtt, akkor ezzel az elosztó kockával simán felrakhatom a traktorra?

igen simán felmegy és az elosztóval tökéletes lesz .kb 3cm rel lesz előrébb a dob de a főfék meg annyival rövidebb.bementem a bontóba simán volt még keresni sem kellett 25mm munkahengert ez egy z18xe n volt

Link to comment
Megosztás:

igen simán felmegy és az elosztóval tökéletes lesz .kb 3cm rel lesz előrébb a dob de a főfék meg annyival rövidebb.bementem a bontóba simán volt még keresni sem kellett 25mm munkahengert ez egy z18xe n volt

Köszi.Kell a rúd is, a pedáltól?

Link to comment
Megosztás:

Na, Wegapower kartács segítségével bontóztam én is egy fékcső elosztót:

a1_2014_1_24_kpl7j7ix3x.jpg

Kemény 1000JMF volt az ára, egy jobbkormányos G astra Kombiból származik. Ha nem mondja hogy van ilyen, akkor szerintem még mindig szopnék az abs-es főfékhengerrel, így viszont holnap már fel is kerül a cucc.

Jól gondolom, hogy ez gyakorlatilag két T-elosztó egyben? Kb. milyen hosszú volt a két rövid fékcső, amit csináltattál hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Az ABS arra való, hogyha egy vagy több keréktől nem érzékel forgásjelet fékezéskor, akkor eleressze a nyomást a fékkörökből. Az ESP pedig ennek az ellentétje, az egy szivattyúval bármikor "fékez" helyettünk, akár külön-külön egy kereket is. De az már más tészta :)

Ezek valószínűleg első generációs ABS-ek amik, tényleg inkább csak aszfalton hatásosak. De egyébként pont arra lett kifejlesztve ez az egész, hogy fékezés esetén irányítható maradjon az autó. Hóban is, jégen is, vizen is, aszfalton is :)

Akkor most a céges Fabiánkon amikor sárban, hóban megyünk, és már rohadtul szar a tapadás, az első kerék helyben pörög, a hátsó meg áll, kigyullad az ABS lámpa, befékezi az első kerekeket, fékszag terjeng, és az autó szinte lefullad, az az ESP lenne??? :S

Link to comment
Megosztás:

A 22 es astra nem jó a dobra mert befele a 25 -ös jobban belóg az nem plug&play és nem is átalakítható. A duplába csak a saját főféke pászol.

És a 22-es devanderre felmegy valahogy a 25-ös főfék?

Akkor most a céges Fabiánkon amikor sárban, hóban megyünk, és már rohadtul szar a tapadás, az első kerék helyben pörög, a hátsó meg áll, kigyullad az ABS lámpa, befékezi az első kerekeket, fékszag terjeng, és az autó szinte lefullad, az az ESP lenne??? :S

Igen, vagyis inkább az ASR. (mondjuk az már az ESP része) De ezek mindig kikapcsolhatóak, nem véletlenül. Keress valahol egy esp gombot.

A régin itt: http://i228.photobucket.com/albums/ee41/woz2k/Fabia%20VRS/DSC08950.jpg

Az újon itt: http://ipocars.com/imgs/a/g/p/m/o/skoda__fabia_1_2_tsi_ambition_esp_klimatic_wheel____2011_3_lgw.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igen, szerencsétlen próbálná fékezni a kipörgő kereket, hogy a forgatónyomatékot a tapadó kerékre vigye át a diffi!

Akkor most a céges Fabiánkon amikor sárban, hóban megyünk, és már rohadtul szar a tapadás, az első kerék helyben pörög, a hátsó meg áll, kigyullad az ABS lámpa, befékezi az első kerekeket, fékszag terjeng, és az autó szinte lefullad, az az ESP lenne??? :S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.