Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Szerintem más , a pofa is szélesebb. Elöl is fel kell neki feküdni, meg hátul sem érhet bele az alaplemezbe.

na vmi ilyenre gondoltam én is

pont én is ígyvagyok ezzel, addig is arra gondoltam, hogy hátul így lehetne nővelni a fékerőt, min befektetéssel(munkahengerek vannak)

Link to comment
Megosztás:

na vmi ilyenre gondoltam én is

pont én is ígyvagyok ezzel, addig is arra gondoltam, hogy hátul így lehetne nővelni a fékerőt, min befektetéssel(munkahengerek vannak)

A hátsók nem annyira szólnak bele, inkább elől van a lényeg. Ahogy nézem már egy jobb minőségű betéttel is sokat lehet javítani.

Link to comment
Megosztás:

A hűtött annyiban jobb, hogy hamarabb hül vissza, nehezebb egy kicsit megégetni a betéteket.

erre mondtam, hogy nem récsingelek meg nem vagyok hegylakó, nem vontatok, nem is fékezek valójában.....amenyit meg mégis kell annyi alatt nem melegszik meg (annyira)

ja meg ahhoz is kéne uj nyereg meg tárcsa....áááá.....inkább alvázvédőre köttök

Link to comment
Megosztás:

erre mondtam, hogy nem récsingelek meg nem vagyok hegylakó, nem vontatok, nem is fékezek valójában.....amenyit meg mégis kell annyi alatt nem melegszik meg (annyira)

ja meg ahhoz is kéne uj nyereg meg tárcsa....áááá.....inkább alvázvédőre köttök

Én sem tolom neki annyira, de volt hogy Ausztriában szerpentinen elmelegedett a fék, szerencsére "csak" nem tudtam ott lekanyarodni ahol szerettem volna.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott a kocsim, egy 96'-os, x14xe astra caravan.
Kaptam egy c20ne gépről származó első féknyereg szettet tárcsák és betétek nélkül, és a komplett hátsó tárcsás hidat, mindennel együtt ( betétek és tárcsák ). Ezeket szeretném berakni a kocsim alá. Tudnátok segíteni mire figyeljek oda cserénél? Jobb ha cserélem a komplett hidat, vagy elég lenne csak a tengelyeket meg az agyakat? Mert mondtak nekem ilyet is.
Illetve a c20ne első nyergei miben másak mint az x14xe első nyergei?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott a kocsim, egy 96'-os, x14xe astra caravan.

Kaptam egy c20ne gépről származó első féknyereg szettet tárcsák és betétek nélkül, és a komplett hátsó tárcsás hidat, mindennel együtt ( betétek és tárcsák ). Ezeket szeretném berakni a kocsim alá. Tudnátok segíteni mire figyeljek oda cserénél? Jobb ha cserélem a komplett hidat, vagy elég lenne csak a tengelyeket meg az agyakat? Mert mondtak nekem ilyet is.

Illetve a c20ne első nyergei miben másak mint az x14xe első nyergei?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv, ha már ott a komplett híd akkor kár lenne megbontani, tedd alá egyben szerintem. Ha jól rémlik a kézifékkötél elvezetésénél kell valamit alakítani, mert beleér a rugóba, de ebben nem vagyok biztos. Nyereg eltérhet abban is hogy a tárcsa lehet hűtőtt vagy tömör, illetve kicsi és nagy. A nagy tárcsa csak 14collos kerék alá mehet be, (vagy nagyobb alá).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott a kocsim, egy 96'-os, x14xe astra caravan.

Kaptam egy c20ne gépről származó első féknyereg szettet tárcsák és betétek nélkül, és a komplett hátsó tárcsás hidat, mindennel együtt ( betétek és tárcsák ). Ezeket szeretném berakni a kocsim alá. Tudnátok segíteni mire figyeljek oda cserénél? Jobb ha cserélem a komplett hidat, vagy elég lenne csak a tengelyeket meg az agyakat? Mert mondtak nekem ilyet is.

Illetve a c20ne első nyergei miben másak mint az x14xe első nyergei?

Köszönöm előre is a válaszokat!

A c20ne nek nagyobb sokkal az első féke, meg ahogy a kollega írta, ehhez a szetthez minimum 14es felnik kellenek. Valamint ehhez már kell a nagyobb 22es főfékhenger, a hozzátartozò rásegítővel. Ebből viszont nem fogsz találni abs nélkülit. (Abs-es 2csonkos, sima meg 4) Plusz hátul másképp megy a fém fékcső.

Link to comment
Megosztás:

A c20ne nek nagyobb sokkal az első féke, meg ahogy a kollega írta, ehhez a szetthez minimum 14es felnik kellenek. Valamint ehhez már kell a nagyobb 22es főfékhenger, a hozzátartozò rásegítővel. Ebből viszont nem fogsz találni abs nélkülit. (Abs-es 2csonkos, sima meg 4) Plusz hátul másképp megy a fém fékcső.

Ez azért áthidalható probléma: http://www.kephost.com/images4/2014/1/24/a1_2014_1_24_kpl7j7ix3x.jpg

Link to comment
Megosztás:

A c20ne nek nagyobb sokkal az első féke, meg ahogy a kollega írta, ehhez a szetthez minimum 14es felnik kellenek. Valamint ehhez már kell a nagyobb 22es főfékhenger, a hozzátartozò rásegítővel. Ebből viszont nem fogsz találni abs nélkülit. (Abs-es 2csonkos, sima meg 4) Plusz hátul másképp megy a fém fékcső.

Először is köszönöm a válaszokat!

A felnivel nem lenne baj mert a téli az 14-es a nyári meg 15-ös

Az x14xe-ben nem 22 es főfékhenger van? Mintha arra emlékeznék, hogy 22es lenne benne.

Ha már lúd legyen kövér alapon, ha szeretnék egy Abs-t nehéz beszerkeszteni mellé, az mennyire megoldható helyzet?

Link to comment
Megosztás:

Először is köszönöm a válaszokat!

A felnivel nem lenne baj mert a téli az 14-es a nyári meg 15-ös

Az x14xe-ben nem 22 es főfékhenger van? Mintha arra emlékeznék, hogy 22es lenne benne.

Ha már lúd legyen kövér alapon, ha szeretnék egy Abs-t nehéz beszerkeszteni mellé, az mennyire megoldható helyzet?

ABS-hez a kockán kívül kell jeladó is a kerékhez, he jól tudom ehhez viszont másik féltengely is kell. Azt viszont nem tudom hogy a fékerőszabályzó maradhat-e hátul.

Link to comment
Megosztás:

Nem ér annyit az egész, hogy foglalkozz vele :)

Először is köszönöm a válaszokat!

A felnivel nem lenne baj mert a téli az 14-es a nyári meg 15-ös
Az x14xe-ben nem 22 es főfékhenger van? Mintha arra emlékeznék, hogy 22es lenne benne.
Ha már lúd legyen kövér alapon, ha szeretnék egy Abs-t nehéz beszerkeszteni mellé, az mennyire megoldható helyzet?

Link to comment
Megosztás:

Az mitől van, hogy a kézifékem nem old ki ha leengedem ütközésig a kézifékkart? Amikor el akarok indulni még fogja a kocsit, majd egy puffanás kíséretében old csak ki és ekkor indul meg az autó. Nagyon idegesítő, de szerintem még ez után is fog a fék mert elég intenzív az autó lassulása ha leveszem a gázról a lábam. Ezt csak abból gondolom, hogy más autók amiket vezetek kevésbé lassulnak gázelvételre mint az enyém, de az is lehet, hogy ennek más oka van? Kezdettől fogva ilyen egyébként a kézifékem, de hamarosan meg szeretném csinálni vagy csináltatni ahogy sok minden mást is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismételten olyan problémám van (illetve még mindig), hogy a fékbetéteim zörögnek a helyükön.

Amit megfigyeltem, hogy egyik oldalt (kívül) felül a nyereg magasabb/vállasabb részére, belül viszont nem, és ezért ott mozogni tud.

Így néz ki mint a képen:

Opel_Astra_F_feknyereg_par_3851009387.jp

Emiatt tud zörögni a helyén.

Ez így normális? Hol a hiba? Betét nem jó méretű? Esetleg nem jól van összerakva?

Iszonyat idegesítő a dolog!

236*20-as hűtött tárcsa, X14NZ Classic-on...

A nyereg Hening car-társtól van, ATE márka, Brembo tárcsával, és Textar betétekkel.

Segítsetek légyszi!

Köszönöm!

Módosítva : Imi (Astra)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismételten olyan problémám van (illetve még mindig), hogy a fékbetéteim zörögnek a helyükön.

Amit megfigyeltem, hogy egyik oldalt (kívül) felül a nyereg magasabb/vállasabb részére, belül viszont nem, és ezért ott mozogni tud.

Így néz ki mint a képen:

Emiatt tud zörögni a helyén.

Ez így normális? Hol a hiba? Betét nem jó méretű? Esetleg nem jól van összerakva?

Iszonyat idegesítő a dolog!

236*20-as hűtött tárcsa, X14NZ Classic-on...

A nyereg Hening car-társtól van, ATE márka, Brembo tárcsával, és Textar betétekkel.

Segítsetek légyszi!

Köszönöm!

A belső betéten van egy 3-as fém karom ami bepattan a munkahengerbe nem?

Link to comment
Megosztás:

A belső betéten van egy 3-as fém karom ami bepattan a munkahengerbe nem?

Az rendben van, de miért nem tartja fixen? Le-fel tud kotyogni és kicsit oldalra is. Emiatt zörög az úton, ahogy beleér a tárcsába és a nyeregbe.

Ahol bepattan ott fix helye van, vagy "csak" a henger belsejében feszít?

Sajnos nem én raktam össze. Nem pattant volna be rendesen? Nem tartaná a dugattyú rendesen?

Ahogy néztem, elvileg csak egyfajta fékbetét való hozzá, ami mindkét fajta 236-os tárcsához jó... Jól tudom?

Jó lenne megtalálni a hiba okát...

Nincs erről képed véletlenül? Ha jól tudom Neked mindenről van :D

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Az rendben van, de miért nem tartja fixen? Le-fel tud kotyogni és kicsit oldalra is. Emiatt zörög az úton, ahogy beleér a tárcsába és a nyeregbe.

Ahol bepattan ott fix helye van, vagy "csak" a henger belsejében feszít?

Sajnos nem én raktam össze. Nem pattant volna be rendesen? Nem tartaná a dugattyú rendesen?

Ahogy néztem, elvileg csak egyfajta fékbetét való hozzá, ami mindkét fajta 236-os tárcsához jó... Jól tudom?

Jó lenne megtalálni a hiba okát...

Nincs erről képed véletlenül? Ha jól tudom Neked mindenről van :D

Köszönöm!

Csak egy ilyet találtam.

1476126-20140527-3hIxTK.jpg

Úgy rémlik eléggé fixen belepattant a munkahenger belső részébe, és egyáltalán nem mozog semerre, legalábbis nem könnyen. A logika szerint a betétnek mindegy milyen vastag a tárcsa, de nem tudom biztosan.

Link to comment
Megosztás:

Csak egy ilyet találtam.

1476126-20140527-3hIxTK.jpg

Úgy rémlik eléggé fixen belepattant a munkahenger belső részébe, és egyáltalán nem mozog semerre, legalábbis nem könnyen. A logika szerint a betétnek mindegy milyen vastag a tárcsa, de nem tudom biztosan.

Köszönöm a képet!

Az érdekes az, hogy az elején minden rendbe volt, mintegy 500-1000 km után elkezdett zörögni. Visszavittem, megnézték, és állítólag a feszítő karmokon hajlítottak, hogy jobban feszítsen, utána megint OK volt, de most megint zörög... <_<

Sajnos azt nem értem, miért nem marad ott, miért zörög(het) a helyén...

Nekem ez talány... :icon1:

Neked is így áll a betét a helyén? Van ott "hézag" és csak a karmok tartják a helyén?

Pedig Textar betét... vagy a henger belsejébe kellene keresgéljek vmit?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.