Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Tervezem a fékek cseréjét, most gyári van rajta, natúr tárcsákkal, gondoltam ha már újat veszek, akkor jó lenne hűtöttet, 236-ost.

Átnéztem a régebbi hozzászólásokat, de nem találtam egyértelmű választ, arra fel lehet rakni a 13-as felnit?

Bontóban veszem a nyerget, mire kell figyelni?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap vezettem egyik barátom X14XE Astra sedan-ját!

4-en ültünk benne,de iszonyat meglepődtem,mennyire rosszul fogtak a fékei az első fékezésnél! :lol:

Gyári betétek és tárcsák vannak fent,nemrégen cserélték neki az opel szervízben.

Nem gondoltam volna,hogy ennyi a különbség a gyári és a brembo között! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem tudom biztosan milyen volt rajta korábban (elvileg gyári mivel szervízkönyves volt), de a brembo+ferodo premier párossal érezhetően jobb lett a fékhatás, s már több mint 20e-t mentem vele azóta de nem csikorognak szerencsére (ez volt az egyetlen érv akkoriban ellene). Amúgy a fék adagolhatósága között is tud lenni elég komoly különbség Astra és Astra között is.

Tegnap vezettem egyik barátom X14XE Astra sedan-ját!

4-en ültünk benne,de iszonyat meglepődtem,mennyire rosszul fogtak a fékei az első fékezésnél! :P

Gyári betétek és tárcsák vannak fent,nemrégen cserélték neki az opel szervízben.

Nem gondoltam volna,hogy ennyi a különbség a gyári és a brembo között! :(

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
öreg autokon előfordul, persze ott már eléképzelhető a tőmítéseknél szivárgás stb, de hiba esetén is előfordulhat szerintem

Olyan mértékű szivárgást már észre kell venni, aminél fellevegősödhet a fék. :(

Alapból mindig kicsit nagyobb a nyomás a fékfolyadékban, mint a külső levegőé.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a Brembo+Ferrodo kombináció izzik. A gyárit nekem még a márkakereskedésben sem ajánlották! :(

A gyári féktárcsa + fékbetét szerintem különösen ár/érték arányban rossz. A Csergőnél azt mondták nekem, hogy nem a minőséggel van baj, mert nem rosszabb a minőségük az átlagosnál, hanem hogy olyan magas ársávban kínálják, amelybe a legjobb minőségű féktárcsák és fékbetétek tartoznak.

Link to comment
Megosztás:

A gyári féktárcsa + fékbetét szerintem különösen ár/érték arányban rossz. A Csergőnél azt mondták nekem, hogy nem a minőséggel van baj, mert nem rosszabb a minőségük az átlagosnál, ...

Nem is a minőség... más kategória a kettő. A gyári betét pl grafitalapú, ami gazdaságos, meg szép meg jó, csak

nem bírja a fokozott terhelést (tehát egy autópályás satufék után esélyes az üvegesedés). A ferodo betétek meg

vasporos alapból készülnek, ezek jóval nagyobb súrlódási együtthatóval rendelkeznek (érezhető fékhatás

növekedés), valamint jobban bírják a terhelést, és ha még el is melegszik esetleg egy őrült ralis hatására ( :P ),

akkor is visszahűlés után mintha mi sem történt volna :(

Link to comment
Megosztás:

Háát nem tudom. Nekem volt olyan, hogy néhány hetes különbséggel légteleítettünk és közben érezhetően romlott. (és nem szivárgott)

Vagy csak te érezted először relatív jobbnak :(

Gondold át... ha levegő marad a csőben vagy a munkahengerben, az onnan nem megy sehova,

és ugyanúgy összenyomható ma is, meg holnap is :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.