Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

A korrekt tanácsadás. :D

Nemtudom, nem vagyok távolbalátó, szét kell szedni és kiderül, ha nem ért hozzá el a szerelőhöz és aprópénzért kitakarítja meg beállítja.

Az én szerelőm 4 ezerért takarította ki a fékemet vizsga előtt és olyan féket produkált a gép, hogy nem is lehetett különbséget mérni (szinte) a két oldal között (1%).

Link to comment
Megosztás:

A közelgő télikerékcserekor le akarom venni a fékdobokat, mert már vagy 2 éve nem láttam a belsejüket (remélem nem ér meglepetés). Van-e valamilyen méret (mint a féktárcsák min. vastagsága) ami alá nem kophat a dob (átmérő, falvastagság)? Vettem a művelethez féktisztító spray-t. Gondolom nyugodtan ráfújhatom a fékpofa fékezőfelületére, nem issza azt be.

Link to comment
Megosztás:

A közelgő télikerékcserekor le akarom venni a fékdobokat, mert már vagy 2 éve nem láttam a belsejüket (remélem nem ér meglepetés). Van-e valamilyen méret (mint a féktárcsák min. vastagsága) ami alá nem kophat a dob (átmérő, falvastagság)? Vettem a művelethez féktisztító spray-t. Gondolom nyugodtan ráfújhatom a fékpofa fékezőfelületére, nem issza azt be.

Igen mivel az a neve is,hogy féktisztító spray.

Nyugodtan ráfújhatod leszedi a szennyeződést és a zsírt is. Aztán gyorsan elpárolog.

Jó egyébként más olajos jellegű szennyeződések letisztítására is.

Link to comment
Megosztás:

Skacok, én is kérdeznék vmit!

Nekem még soha nem sikerült száraz úton állóra fékezni a gumikat. Ne gyertek azzal hogy cseréljek féket, tavasszal lesz csere, csak érdeklődök. Most gyenge a lábam, vagy ez így normális? A caravanba van hátul fékerő szabályzó, és gondolom amúgy a hátsók csúsznának meg először az előretolódott súlypont miatt. Vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Mármint megsatuzni úgy, hogy blokkoljon? ;)

Lépj rá bal lábbal úgy egy keményet és értelmeset aztán fincsi lesz a kormány! Persze bekötött övvel, utána már nem a lábad fog fájni hanem a kulccsontod... :P :P :D :D

Ja, és vedd ki a szádból azt a csőlámpát mert az az "oboázás" legkellemetlenebb foka lesz. :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Skacok, én is kérdeznék vmit!

Nekem még soha nem sikerült száraz úton állóra fékezni a gumikat. Ne gyertek azzal hogy cseréljek féket, tavasszal lesz csere, csak érdeklődök. Most gyenge a lábam, vagy ez így normális? A caravanba van hátul fékerő szabályzó, és gondolom amúgy a hátsók csúsznának meg először az előretolódott súlypont miatt. Vagy nem?

Lehet, hogy tudtod nélkül ABS-es a géped? :D

Viccet félretéve, az nem egészséges ha nem tudsz blokkolóra fékezni!

Menj ki egy forgalom mentes száraz aszfaltos mellékútra és mondjuk 50-60 as sebességből padlózd le a féket. Ha jó a féked, akkor a kocsi álló kerekekkel húz két fekete csíkot az asztfalra. Nem szabad, hogy keresztbe csússzon! Ha nem így teszi, akkor mielőbb nézeds meg egy szakival!

Link to comment
Megosztás:

Mármint megsatuzni úgy, hogy blokkoljon? ;)

Lépj rá bal lábbal úgy egy keményet és értelmeset aztán fincsi lesz a kormány! Persze bekötött övvel, utána már nem a lábad fog fájni hanem a kulccsontod... :D :D :D :D

Ja, és vedd ki a szádból azt a csőlámpát mert az az "oboázás" legkellemetlenebb foka lesz. :P :D :D

Ja-ja blokkolni! Arról van szó! Miért pont bal lábbal? :P Lenne ám mélytorok, mi? :D

Link to comment
Megosztás:

A kuplungozáshoz nagyobb erő kell mint a gázpedál nyomásához ezáltal a bal lábad mindig érzéketlenebb és erősebb lesz mint a jobb. Próbáld csak ki!

Én az asszonyéval jártam úgy, hogy az övé jóval könnyebb és blokkolósabb az enyémtől -mivel kisebb is, aztán egyszer kényelemből ballal motor- és üzemi fékeztem. Mit ne mondjak majdnem a mellemen maradt a fiat jel. Próbáltam az enyémmel is mert állandóan az járt az eszembe, hogy sz@rok a fékjeim pedig újak, hát nem éppen, balos fék azt majdnem megkóstoltam a kormányt, persze a kulccsontomat is éreztem pár napig.

De még mennyire! :D ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy tudtod nélkül ABS-es a géped? :D

Viccet félretéve, az nem egészséges ha nem tudsz blokkolóra fékezni!

Menj ki egy forgalom mentes száraz aszfaltos mellékútra és mondjuk 50-60 as sebességből padlózd le a féket. Ha jó a féked, akkor a kocsi álló kerekekkel húz két fekete csíkot az asztfalra. Nem szabad, hogy keresztbe csússzon! Ha nem így teszi, akkor mielőbb nézeds meg egy szakival!

... és már írhatod is a következő projektet a listára: gumicsere. :P

Most akkor csináljam, vagy ne? :D Amint lesz lehetőségem kipróbálom! És elsőre, nem úgy mint a tiltást! ;)

Link to comment
Megosztás:

Én alacsony sebességről csinálnám. 20-30. Nem gyepálod a gumit sem, és ott is tudni kell blokkolnia.

50-60-ról elengedett kormánnyal ráfékezel ( nem blokkolásig! ), ha a fékerő-eloszlása egyenletes, nem fog lecsúszni az útról. A blokkolást meg tényleg elég 20-30-ról, vagy csak 1 pillanatig megjátszani. Épp' csak megrúgod a féket, ha nagyott dübben az autó, akkor gyó a fék :D

Link to comment
Megosztás:

Én alacsony sebességről csinálnám. 20-30. Nem gyepálod a gumit sem, és ott is tudni kell blokkolnia.

50-60-ról elengedett kormánnyal ráfékezel ( nem blokkolásig! ), ha a fékerő-eloszlása egyenletes, nem fog lecsúszni az útról. A blokkolást meg tényleg elég 20-30-ról, vagy csak 1 pillanatig megjátszani. Épp' csak megrúgod a féket, ha nagyott dübben az autó, akkor gyó a fék ;)

Vasárnap megjátszom. Holnap nem lehet mert az asszony velem lesz, és nem díjjazza, ha kínzom a kocsit. :D

Link to comment
Megosztás:

Vasárnap megjátszom. Holnap nem lehet mert az asszony velem lesz, és nem díjjazza, ha kínzom a kocsit. :D

Mondd meg neki, h ez nem kínzás, fontos teendő, üzem- és közlekedésbiztonságot szolgálod vele :P

A kormányt ne úgy engedd el,hogy az öledben van a kezed, tartsd a kormány közvetlen közelében, sőt, rá is teheted a kezed, de ne tarts neki ellen! Így ha elhúz, tudsz korrigálni ;)

Link to comment
Megosztás:

50-60-ról elengedett kormánnyal ráfékezel ( nem blokkolásig! ), ha a fékerő-eloszlása egyenletes, nem fog lecsúszni az útról. A blokkolást meg tényleg elég 20-30-ról, vagy csak 1 pillanatig megjátszani. Épp' csak megrúgod a féket, ha nagyott dübben az autó, akkor gyó a fék :D

Ez csak sík, nagyon sima és nem lejtős (sávok legtöbb helyen kifelé lejtenek) úton igaz... egyébként meg bármely

göröngy, vályú, egyenetlenség úgy el fogja húzni, hogy öröm lesz megfogni. Szóval nem ajánlom ezt a formáját

a tesztelésnek, hacsak nem hungaroring minőségű az adott útszakasz ;)

Link to comment
Megosztás:

50-60-ról elengedett kormánnyal ráfékezel ( nem blokkolásig! ), ha a fékerő-eloszlása egyenletes, nem fog lecsúszni az útról. A blokkolást meg tényleg elég 20-30-ról, vagy csak 1 pillanatig megjátszani. Épp' csak megrúgod a féket, ha nagyott dübben az autó, akkor gyó a fék :D

Csak blokkolásról volt szó, bár kb. annyi értelmét látom a kipróbálásának, mint a leforgatásnak.

Zotya: Inkább menj 100-al (óra 110-el) és az egyik útjelző oszlopnál kezdj fékezni. A következőig meg kell tudnod állni. Ezek ugye 50 méterenként vannak elhelyezve. De vigyázz ne blokkoljon, mert tényleg hamar tönkrevágod a gumit.

Nem vészhelyzetben csúszáshatáron próbálgatós fékezés, sokat segíthet vészhelyzetben. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez csak sík, nagyon sima és nem lejtős (sávok legtöbb helyen kifelé lejtenek) úton igaz... egyébként meg bármely

göröngy, vályú, egyenetlenség úgy el fogja húzni, hogy öröm lesz megfogni. Szóval nem ajánlom ezt a formáját

a tesztelésnek, hacsak nem hungaroring minőségű az adott útszakasz ;)

Én már többször próbáltam így, nem volt eddig ilyen probléma. Vagy kurvajók itt az utak, vagy rám nem hat a fizika! :D

Link to comment
Megosztás:

Ez csak sík, nagyon sima és nem lejtős (sávok legtöbb helyen kifelé lejtenek) úton igaz... egyébként meg bármely

göröngy, vályú, egyenetlenség úgy el fogja húzni, hogy öröm lesz megfogni. Szóval nem ajánlom ezt a formáját

a tesztelésnek, hacsak nem hungaroring minőségű az adott útszakasz ;)

Csak blokkolásról volt szó, bár kb. annyi értelmét látom a kipróbálásának, mint a leforgatásnak.

Zotya: Inkább menj 100-al (óra 110-el) és az egyik útjelző oszlopnál kezdj fékezni. A következőig meg kell tudnod állni. Ezek ugye 50 méterenként vannak elhelyezve. De vigyázz ne blokkoljon, mert tényleg hamar tönkrevágod a gumit.

Nem vészhelyzetben csúszáshatáron próbálgatós fékezés, sokat segíthet vészhelyzetben. :P

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsot, de én tudok egy harmadik módszert, emi rám nézve nem rejt semmi veszélyt. Ha legközelebb Hening cartárs nálam lesz, beültetem a volán mögé, mondjon egy véleményt a fékről. Persze a biztonság kedvéért én megvárom a ház előtt. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsot, de én tudok egy harmadik módszert, emi rám nézve nem rejt semmi veszélyt. Ha legközelebb Hening cartárs nálam lesz, beültetem a volán mögé, mondjon egy véleményt a fékről. Persze a biztonság kedvéért én megvárom a ház előtt. :D

Tulajdonképpen ha valahova meg akarsz menni, akkor szólhatsz neki hogy vigyen már el... ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.