Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Vettem a piacon hozzá krovafejet, meg egy 20centis vascsővel meghosszabbítottam a szárat, nagyobb nem fér el a kerékdobban. A csavar meg gyárilag menetrögzítőzve van ha még nem volt leszedve.

Nálam a felrakott is. ;)

Leszedtem, szétszedtem aztán most akkor mi van? Hibát sérülést nem látok rajta mit kezdjek vele?

Nem lehet, hogy a fékbetét nem jó a dobhoz? Dobféknél szokott lenni ha nagyon puha a betét, hogy hirtelen befog.

Link to comment
Megosztás:

Csak igazából egyik napról a másikra lett ilyen nem fékcserekor.

Nekem a jobb hátsó fék volt olyan, hogy erősebb fékezéskor blokkolt, aztán nemrég cserélve lett hátul a teljes fékrendszer (dobok, pofák, mhengerek), azóta megszűnt ez a jelenség, műszakin is 10% alatt volt az eltérés a két oldal között.

Link to comment
Megosztás:

Leszedtem, szétszedtem aztán most akkor mi van? Hibát sérülést nem látok rajta mit kezdjek vele?

Látom sosem volt még a kezedben szétszedett, átengedő főfékhenger... :)

Karmantyúzás...keress rá erre...mert én nem értek az astra fékhez, nem kell hozzá 7-es imbusz! ;)

Link to comment
Megosztás:

Látom sosem volt még a kezedben szétszedett, átengedő főfékhenger... :)

Karmantyúzás...keress rá erre...mert én nem értek az astra fékhez, nem kell hozzá 7-es imbusz! ;)

Na ezt viszakaptam... <_< :D , értem én csak éppen seholsem találok hozzá javítószettet, főfékhengerhez, munkahengerekhez van, ehhez nem találok. <_<

Link to comment
Megosztás:

Na ezt viszakaptam... <_< :D , értem én csak éppen seholsem találok hozzá javítószettet, főfékhengerhez, munkahengerekhez van, ehhez nem találok. <_<

Nem tudom mennyi értelme van ennek a karmantyúzásnak, nem rég cseréltem a kadetton, de semmivel nem lett jobb a fék tőle.:S

Link to comment
Megosztás:

Na ezt viszakaptam... <_< :D , értem én csak éppen seholsem találok hozzá javítószettet, főfékhengerhez, munkahengerekhez van, ehhez nem találok. <_<

Bontóban nincs ilyen felétek? Ha nem túl drága egy próbát megér.

Biztos nézted már, de én szétszedném a fékeket is újra, dob + fékpofa megcsiszol, összerak. Esetenként a fékpor is okoz gondot.

Szerk.:

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/eroatviteli_alkatresz/fek_fekbetet/opel_astra_f_caravan_fekeroszabalyzo_elado_1758593138.html

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mennyi értelme van ennek a karmantyúzásnak, nem rég cseréltem a kadetton, de semmivel nem lett jobb a fék tőle.:S

Igazából idegesítt hogy a hátulja blokkol padlófékezéskor. Még nem dobta el a seggét, de csak idő kérdése.

Bontóban nincs ilyen felétek? Ha nem túl drága egy próbát megér.

Biztos nézted már, de én szétszedném a fékeket is újra, dob + fékpofa megcsiszol, összerak. Esetenként a fékpor is okoz gondot.

Szerk.:

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/eroatviteli_alkatresz/fek_fekbetet/opel_astra_f_caravan_fekeroszabalyzo_elado_1758593138.html

Néztem én is ezt a hirdetést, csak igazából ennek sem látom baját...a karmantyúk épek, nem kopottak. Veszek az unixban egy univerzális fékcsövet, bekötöm és kocsin kívül tesztelem mielőtt visszarakom. A fékport mindíg kifújatom belőle. Pont arrafele megyek hétvégén ahol ezt árulják lehet elhozom.

Link to comment
Megosztás:

Egy próbát megér.

Amit még megtehetsz, hogy elkezdesz állítani rajta. Nálad is volt cserélve rugó, hegesztetted is a tartóit, lehet nem az már a magassága, mint amire gyárilag beállították. Ha nem állít terheléstől függően, akkor ez is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Egy próbát megér.

Amit még megtehetsz, hogy elkezdesz állítani rajta. Nálad is volt cserélve rugó, hegesztetted is a tartóit, lehet nem az már a magassága, mint amire gyárilag beállították. Ha nem állít terheléstől függően, akkor ez is lehet.

Próbáltam már azt is, aláhasaltam egy 13-as kulccsal, állítgatás, fékróba, vissza a rámpára megint állít. Egyenlőre összerakom, mert kell a kocsi...meg szerintem a főfékhengert is felujítom, igaz vadi új, de nagyjából utánna kezdte el csinálni amikor cserélték.

Link to comment
Megosztás:

Nézegetem ezt a nyüves fékerőszabályzót és arra a következtetésre jutottam, hogy ha a főfékhenger egyik fékkörnél átenged és hátra eltérő nyomással nyomja a fékfolyadékot akkor sem zárja a folyadék utját ahogy mozdul a híd. Vélemény? Csak mert a hiba megjelenése előtt nem sokkal lett cserélve a föfékhenger.

Link to comment
Megosztás:

Nézegetem ezt a nyüves fékerőszabályzót és arra a következtetésre jutottam, hogy ha a főfékhenger egyik fékkörnél átenged és hátra eltérő nyomással nyomja a fékfolyadékot akkor sem zárja a folyadék utját ahogy mozdul a híd. Vélemény? Csak mert a hiba megjelenése előtt nem sokkal lett cserélve a föfékhenger.

Én a helyedben szétkapnám azt is és egy jól felszerelt autósbolba beugranék gumi karmantyúkat nézni, kezemben a mintákkal.

Nem olyan nagy drágaság és nem nagy kunszt cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Én a helyedben szétkapnám azt is és egy jól felszerelt autósbolba beugranék gumi karmantyúkat nézni, kezemben a mintákkal.

Nem olyan nagy drágaság és nem nagy kunszt cserélni.

Azon vagyok én is. De most egyenlőre visszarakom a fékerőszabályzót, mert Pápán van egy bontott 3 ezerért azt elhozom. Légteleníteni kell a főfékhenger leszedése után is?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.