Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Elég nagy lyuknak kell lennie,hogy reagáljon a motor rá. Repedezett megéri kicserélni akkor azzal már nem lesz gond. A folytószelep szétszereléshez sajnos közöm sincs ennél a tipusnál nekem X14xe van azt ugy ahogy vágom a többivel nincs mélyenszántò tapasztalatom, lényegében ugyan az csak mégis más.

Féktisztítóra reagál, csak hallgatni kell.

X14XE és az X14SZ közel sem azonos motor, lényegében már semmi közük egymáshoz.

Egyik hengerenkénti másik központ, egyik 16 szelep másik 8, stb.

Fojtószelepházat úgy lehet levenni hogy a szelepház eltávolítás után kiáll két tőcsavar rajta az anyákkal, ahova a fedél is rögzítve van, ott a két anyát le kell venni és le is húzható a szívócsonkról a szelepház.

Alatta van egy tömítés ott is szívhat falsot, de nem jellemző.

Link to comment
Megosztás:

3. kép a nyerő, pont a kábelköteg takarásában van az érzékelő, csak egy kis érintkező fog kilógni amire pont rácsúszik a saru.

Helló!

Igen, az volt a nyerő! Jól meg takarítottam a sarut is meg az érintkezőt is, rá erősítettem, nem fog lecsúszni többé, és méri aranyosan a vízhőfokot, köszönöm !

---------------

Sajnos hátsó ajtó ügybe még mindig tanácstalan vagyok, át néztem az ablak törlő motort, letakarítottam a csatlakozásait, kimérni meg tesztelni sajna nem tudom, nincs 1 darab műszerem se....

"Hátsó ablaktörlővel kapcsolatban először a relét kell kivenni (takaró fedőn látni melyik) megnézni, hogy behúz-e és hogy át is adja-e a villanyt. Utána motort kell megnézni, akár direktben ráadni a villanyt."

Ezt a relét sajna nem találtam, vagy én nem ismerem meg :D ( soha nem értettem a relékhez...)

"Hátsó ablakfűtéssel én is szívtam már, van egy csatlakozó a C oszlopon alul, tehát ha a csomagtartóban a bal oldali műanyagot lebontod, fel van rakva a kasztnira, abban megy középen egy vezeték, a csatlakozó be szokott oxidálódni és emiatt nem megy a fűtés, és kivágtam és összeforrasztottam, kiszedve úgysem lesz."

Hátsó ablak fűtés még mindig nincs. Nem rég cseréltem 3 rizs izzót a közép konzolba, világítani világít mikor bekapcsolom, de lehet hogy az ottani csatlakozó korrodált, mondjuk rendesen működik a fűtéshez a ventim.

Hozok pár képet:

Említetted a csatlakozót, én ő rá tippeltem: http://kepkezelo.com/images/6yozsb7s0spzai3rl5cl.jpg

Szét húzva: http://kepkezelo.com/images/v906pg7qoiu593ipfveu.jpg

Ahogy csak tudtam letakarítottam, a vastag fekete vezetékre tippeltem hogy az megy fel az ablakhoz, mert az ajtóból ami kijön vezeték ,az is ilyen vastag - fekete.

Az ablakon amik vannak saruk letakaríottam, az ajtó másik oldalán van 1 vezeték-csavar testelve, azt is letakarítottam, nem rozsdásak, nem korrodáltak. De nem elég neki.

Közelről meg nézve az ablakban lévő csíkokat, ezt látni: http://kepkezelo.com/images/rr58x464n42xx0go9u6t.jpg

Félek, hogy ezért halott a dolog, mert az a vastagabb réteg minden szálon már lekopott. ( világos barna résekre gondolok )

---------------

Nekem is előjön a "dadogás", ki is villan a check lámpa, de újra indításnál eltűnik, addig nem is villan míg újra nem kezd dadogni.

Ki olvastam villogtatással a hiba kódot , csak 1-et jelzett ( régen x14xe-mre villogott vagy 3-5öt :D ), elméletileg ezt villogtattam ki:

47 Levegõpumpa / relé – feszültség túl magas

Ez mit takar pontosan? Itthon hogy tudnám ellenőrizni / javítani ?

Esélyes hogy tőle dadogok... ( inkább gáz adásnál adja, 1-2 napja már komolyabban, előtte viszont álló gázon is dadogott 1-2őt, majd villant )

Hamarosan jön 1 olaj csere, majd akkor benzin szűrőt is cserélek, remélem attól is javul valami.

X12SE

Link to comment
Megosztás:

Szerintem, ha átmosod 1-2-szer a rendszert és utána arra törekszel, hogy a "víz" kis mennyiségben legyen jelen, azaz inkább fagyálló legyen több rész (nem baj, ha -40 fok), akkor egy jó darabig nem fog rozsda lenni..

Köszi a hozzázólást :) - igazából pontosan ezt gondoltam én is, de sajnos nem használt. Próbából néha csodaszereket töltöttem a rendszerbe (pl. ecet), megjárattam, majd leengedtem, nem sok hatása volt. Próbálkoztam a hűtő kiszerelésével-kimosásával is. Volt benne kosz, de közel sem annyi, mint amennyire gondoltam. Bár nem hiszek a hűtőtisztító folyadékban és a az egyéb, kereskedelmi csodaszerekben, azért egyszer azzal is átmostam a rendszert, minimális eredménnyel.

Gondolom akkor javulna meg, ha teljesen szétszedném, és minden újra cserélnék beleértve a motort is... <_<

A biztonság kedvéért, valamint a termosztát épségéért gyakran cserélem a hűtővizet, legalább negyedévente, s természetesen szinte tömény fagyállót kap, ami hát, errefelé nem szokatlan :mellow:

De mint mondtam, már megszoktam, legyen cask ennyi bajom... :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna segíteni? HD autóriasztó van a kocsiban, és szeretném kiiktatni azt a funkciót, hogy, ha nincs rajta a gyújtás, és csukva vannak az ajtók, akkor 30 másodperc után bezárjon. Ezt jumper-eléssel, vagy valamelyik kábel kikötésével lehetne megoldani? Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna segíteni? HD autóriasztó van a kocsiban, és szeretném kiiktatni azt a funkciót, hogy, ha nincs rajta a gyújtás, és csukva vannak az ajtók, akkor 30 másodperc után bezárjon. Ezt jumper-eléssel, vagy valamelyik kábel kikötésével lehetne megoldani? Előre is köszi a segítséget.

Attól függ milyen típus, nem mindegyik jumperelhető, van ahol nem lehet kiütni, típus alapján keresni kell hozzá kezelésit ha abban nem írja nem lehet megoldani könnyen.

Nekem is benne van a Thunder-es riasztómban ez a funkció de ez arra szolgál, ha kinyitod az autót de mégsem szállsz be mert elfelejtettél valamit, akkor 30mperc után visszazárja, hogyha elfelejtenéd bezárni.

De csak addig érvényes amíg nem nyitod ki valamelyik ajtót, vagy a csomagtartót. Utána már nem aktiválódik.

Én úgy szoktam, ha tudom, hogy valakivel beszélek még, kinyitom az egyik ajtót és vissza is csukom és kész, már nem zár be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Páromnak van egy Opel Corsa B típusú kicsi kocsija :) Nagyon szereti. Ám most van egy olyan problémája, hogy hidegen gáz adásra megtorpan a kocsi, vissza eszik a fordulat de megállni csak ritkán áll le. Olyan mint ha nem kapna elég üzemanyagot.. Az orvoslás az hogy beindítás után hagyja kicsit járni aztán pár nagyobb gázfröccs és utána mehet is. Meleg motornál ez a probléma nem jön elő..Mi lehet a probléma? Esetleg tipp hol keressem a hibát. Előre is köszi a segítséget. A kocsi adatai: 1.0-ás benzines. 98as évjárat.sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Páromnak van egy Opel Corsa B típusú kicsi kocsija :) Nagyon szereti. Ám most van egy olyan problémája, hogy hidegen gáz adásra megtorpan a kocsi, vissza eszik a fordulat de megállni csak ritkán áll le. Olyan mint ha nem kapna elég üzemanyagot.. Az orvoslás az hogy beindítás után hagyja kicsit járni aztán pár nagyobb gázfröccs és utána mehet is. Meleg motornál ez a probléma nem jön elő..Mi lehet a probléma? Esetleg tipp hol keressem a hibát. Előre is köszi a segítséget. A kocsi adatai: 1.0-ás benzines. 98as évjárat.sziasztok

Hibakód lámpa nem világít? Így elsőre hőfokjeladó szerintem. Ellenállást kellene mérni rajta, sajnos 1.0-án nem tudom hol van ez a jeladó. Ilyet keress.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Attól függ milyen típus, nem mindegyik jumperelhető, van ahol nem lehet kiütni, típus alapján keresni kell hozzá kezelésit ha abban nem írja nem lehet megoldani könnyen.

Nekem is benne van a Thunder-es riasztómban ez a funkció de ez arra szolgál, ha kinyitod az autót de mégsem szállsz be mert elfelejtettél valamit, akkor 30mperc után visszazárja, hogyha elfelejtenéd bezárni.

De csak addig érvényes amíg nem nyitod ki valamelyik ajtót, vagy a csomagtartót. Utána már nem aktiválódik.

Én úgy szoktam, ha tudom, hogy valakivel beszélek még, kinyitom az egyik ajtót és vissza is csukom és kész, már nem zár be.

Nagy nehezen találtam hozzá bekötési útmutatót.4 jumper van rajta, sajnos egyikkel sem lehet kiiktatni ezt a funkciót. Bekötésnél viszont azt vettem észre, hogy az ajtó kapcsolóhoz csak a + van bekötve a szürkére, a papírján viszont azt mutatja, hogy a kapcsoló --ára is van egy kábel, gondolom ez még nem oldja meg a gondomat. Hétvégén próbálkoztam azzal, hogy lekötöm az ajtókapcsolós kábelt, hátha, akkor nem csinálja, de ugyanúgy zár, csak pl nyitott állapotban is. Van egy olyan gyanúm, hogy ennél a riasztónál nem lehet ezt a funkciót kiiktatni. Azért ha még van ötlet, azt szívesen fogadom.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Nektek milyen hangos belül az autó? Menetzajra gondolok, mert a mi kis corsánkban, olyan mintha nyitva lenne valamelyik hátsó ajtó vagy lehúzva lenne valamelyik hátsó ablak, de mind zárva. Alapból ilyenek ezek?

Nekem mondjuk 3 ajtòs de akkor produkálta ezt amikor bebillent az üveg nekem állíthatò benne 2db 6 os anya van rajta azzal tudom állítani. Kérdés az hogy az 5 ajtòson is így van e megoldva.Lehet a kéder is vagy az ajtòn kell csavarni kicsit.
Link to comment
Megosztás:

Nagy nehezen találtam hozzá bekötési útmutatót.4 jumper van rajta, sajnos egyikkel sem lehet kiiktatni ezt a funkciót. Bekötésnél viszont azt vettem észre, hogy az ajtó kapcsolóhoz csak a + van bekötve a szürkére, a papírján viszont azt mutatja, hogy a kapcsoló --ára is van egy kábel, gondolom ez még nem oldja meg a gondomat. Hétvégén próbálkoztam azzal, hogy lekötöm az ajtókapcsolós kábelt, hátha, akkor nem csinálja, de ugyanúgy zár, csak pl nyitott állapotban is. Van egy olyan gyanúm, hogy ennél a riasztónál nem lehet ezt a funkciót kiiktatni. Azért ha még van ötlet, azt szívesen fogadom.

Üdv.

Az ajtókapcsolók negatívot szakítanak meg, esélytelennek tartom, hogy oda pozitív lenne bekötve, mert kapásból eldurranna a biztosítéka az egységnek.

Amikor kikötötted persze, hogy állandóan lezárt, mert az ajtókapcsolók (nyomógombok) nem záró elven, hanem nyitó elven működnek, tehát megszakítják az áramkört, mivel te kikötötted mindig zárva volt, emiatt állandóan azt hitte nem nyitottál ajtót.

Sajnos egyszerűen kikötni nem lehet, annyira pedig nem ismerem a felépítését, hogy hol lehetne kiütni, ahhoz már kapcsolási rajz kellene.

Nektek milyen hangos belül az autó? Menetzajra gondolok, mert a mi kis corsánkban, olyan mintha nyitva lenne valamelyik hátsó ajtó vagy lehúzva lenne valamelyik hátsó ablak, de mind zárva. Alapból ilyenek ezek?

Nekem is viszonylag zajon, de csak 120-tól felfelé, akkor is csak az ablakcsere óta hallok suhogást jobb alsó részen, lehet befúj, bár kétlem, mert víz nem jön be.

Inkább a gumira saccolnék.

Amúgy jobbára a motort hallani amikor 3000 körül pörög. (NZ)

Jó dolog lenne egy dízel tűzfal hangszigetelőt beépíteni benzinesbe, nagyon sokat számít, csak sajnos azt az elején teszik be és ragasztott, bontani nem igen lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nemrég vásároltam egy 99 -es Corsa B -t X10XE motorral. A gondom a következő lenne:

Amikor leállítom a motort még vagy 2-3 at fordul a főtengely és nemritkán még be is indul a motor 1-2 másodpercre. Ezt mi okozhatja ?

Előre is köszönöm.

Megoldódott a probléma, a levegő mennyiség mérő volt a hibás. Csere után minden jól működik. Viszont létezik az hogy városba 11 literes fogyasztása legyen ?

Link to comment
Megosztás:

Hibakód lámpa nem világít? Így elsőre hőfokjeladó szerintem. Ellenállást kellene mérni rajta, sajnos 1.0-án nem tudom hol van ez a jeladó. Ilyet keress.

Ha már vízhőfok-jeladó...

Szeirntetek okozhat-e hibát az, hogy nálam a kétfajta jeladóból (ez és ez) pont "a másik" van a motoromban? Üzemi hőmérsékleten nem az igazi a motor járása.

Mindkét érzékelő X12SZ-hez való, az első V-s alvázszámig, a második W-től, s nálam pont "a másik" van becsavarva - amikor cseréltem, muszáj volt gyors megoldást találni, plusz más nem is volt a boltban, plusz csak betekerés után vettem észre, hogy más a csatlakozó külseje - kis kókányolás után azonban jól tartja a dugaszt.

Vagyis: csak kivitelükben különböznek, vagy ellenállásértékekben is?

Link to comment
Megosztás:

Ha már vízhőfok-jeladó...

Szeirntetek okozhat-e hibát az, hogy nálam a kétfajta jeladóból (ez és ez) pont "a másik" van a motoromban? Üzemi hőmérsékleten nem az igazi a motor járása.

Mindkét érzékelő X12SZ-hez való, az első V-s alvázszámig, a második W-től, s nálam pont "a másik" van becsavarva - amikor cseréltem, muszáj volt gyors megoldást találni, plusz más nem is volt a boltban, plusz csak betekerés után vettem észre, hogy más a csatlakozó külseje - kis kókányolás után azonban jól tartja a dugaszt.

Vagyis: csak kivitelükben különböznek, vagy ellenállásértékekben is?

Én mindkettőre olyat találtam, hogy Ellenállás: 302 ohm és ellenállás: 2080 ohm

Link to comment
Megosztás:

Az ajtókapcsolók negatívot szakítanak meg, esélytelennek tartom, hogy oda pozitív lenne bekötve, mert kapásból eldurranna a biztosítéka az egységnek.

Amikor kikötötted persze, hogy állandóan lezárt, mert az ajtókapcsolók (nyomógombok) nem záró elven, hanem nyitó elven működnek, tehát megszakítják az áramkört, mivel te kikötötted mindig zárva volt, emiatt állandóan azt hitte nem nyitottál ajtót.

Sajnos egyszerűen kikötni nem lehet, annyira pedig nem ismerem a felépítését, hogy hol lehetne kiütni, ahhoz már kapcsolási rajz kellene.

Hát akkor azt hiszem, marad ahogy van. Elég idegesítő. Bár elég vicces tud lenni, amikor vizsga közben ráriaszt az éppen ügyködő emberkére. Olyankor jókat röhögök. Hirtelen azt sem tudják, mit csináljanak.

Link to comment
Megosztás:

Hibakód lámpa nem világít? Így elsőre hőfokjeladó szerintem. Ellenállást kellene mérni rajta, sajnos 1.0-án nem tudom hol van ez a jeladó. Ilyet keress.

Kösz az ötletet, de a hőfokjeladó úgy néz ki működik. Én még gondoltam a benzin szűrőre is de az ki lett elvileg cserélve, múlt évben a gyertyák is. Ötletem sincs hol keressem a hibát. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hol lehet normális áron Sárfogó-t venni nekem jobban az elsők kellenének hátsót találtam bontottan is de elsőket nem(nem gumit keresek) Vkinek nincs véletlen ? Meg venném :)

Bontottan sehol nem kapni, mert nagy ereklye, utángyártottat lehet venni ami ugyan az mint az eredeti és műanyag, csak valami 6-7 ezer ft körül volt.

Viszont az oldalt már sajnos nem találom ahol rátaláltam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.