Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Annyit teszek hozzá a problémához, ma reggel kipróbáltam azt, hogy tekertettem, de nem vártam meg, hogy elinduljon, levettem a gyújtást. Utána újra, akkor simán, könnyen indult. Lehetséges, hogy elejti a nyomást a rendszer?

Én mindig megvárom, hogy az AC pumpa lekapcsoljon, csak utánna indítok.

Link to comment
Megosztás:

Megjött a hidegebb idő és sajnos nehezebben indul a kis corsa-m. Mi lehet a gondja? Szépen teker az önindító, azzal nincs gond, csak nem kapja el. Nyáron mikor ~20-25 fokok voltak, első, reggeli hidegindításnál nem volt probléma. Lehetséges, hogy párásabb a levegő és az elosztónál áthúz?

Látom NZ motorod van, ahogy Adam is írta, úgy jó az indítás ha ráteszed a gyújtást, a szivattyú feltermel, kb 1-2 mp búgás, és utána indítasz.

Te is gondolom úgy indítod, hogy gyújtásra ér a kulcs és máris indítózól, ez az NZ-k esetében a rossz megoldás.

Ezeknél a motoroknál még előre termel a rendszer, pl egy XE esetében már nem lényeg, mert az ECU csak akkor ad áramot az szivattyúnak ha érzékeli, hogy forog a főtengely, ergo indítózól.

Állj át legalább télen erre módszerre ha még nem így tennél és nem lesz gond.

Ettől függetlenül persze télen érdemes átnézni a gyújtásrendszer, a hideg és a pára nagy ellensége, ha kicsit megcsiszolod az érintkezőket rosszat nem csinálsz vele.

Link to comment
Megosztás:

Látom NZ motorod van, ahogy Adam is írta, úgy jó az indítás ha ráteszed a gyújtást, a szivattyú feltermel, kb 1-2 mp búgás, és utána indítasz.

Te is gondolom úgy indítod, hogy gyújtásra ér a kulcs és máris indítózól, ez az NZ-k esetében a rossz megoldás.

Ezeknél a motoroknál még előre termel a rendszer, pl egy XE esetében már nem lényeg, mert az ECU csak akkor ad áramot az szivattyúnak ha érzékeli, hogy forog a főtengely, ergo indítózól.

Állj át legalább télen erre módszerre ha még nem így tennél és nem lesz gond.

Ettől függetlenül persze télen érdemes átnézni a gyújtásrendszer, a hideg és a pára nagy ellensége, ha kicsit megcsiszolod az érintkezőket rosszat nem csinálsz vele.

Megvárom míg feltermel. Sőt próbáltam már úgy is, hogy gyújtás ráad, vártam és utána gyújtás levesz és megint ráad és vár, akkor sem indult könnyebben.

Link to comment
Megosztás:

Szóval kicseréltem a AC-t, régit próbáltam és tényleg nem jó :) A kocsi indul, de nem hallom hogy gyújtáskor indulna az AC :\ Kicsit nehezebben indul ha 2-3 órát áll a kocsi.

Másik kérdésem az lenne mennyire számít bele a fogyasztásba az aksi állapota? Nálam van egy erősítő is a kocsiba és sokszor lemegy a feszültség 12,6V is ha dolgozik a kis srága amúgy rendben van.

Link to comment
Megosztás:

Megvárom míg feltermel. Sőt próbáltam már úgy is, hogy gyújtás ráad, vártam és utána gyújtás levesz és megint ráad és vár, akkor sem indult könnyebben.

Mondjuk gondoltam az aksira is, lehet öregecske már. A vekim 74Ah-val kipróbálom majd.

Link to comment
Megosztás:

Látom NZ motorod van, ahogy Adam is írta, úgy jó az indítás ha ráteszed a gyújtást, a szivattyú feltermel, kb 1-2 mp búgás, és utána indítasz.

Te is gondolom úgy indítod, hogy gyújtásra ér a kulcs és máris indítózól, ez az NZ-k esetében a rossz megoldás.

Ezeknél a motoroknál még előre termel a rendszer, pl egy XE esetében már nem lényeg, mert az ECU csak akkor ad áramot az szivattyúnak ha érzékeli, hogy forog a főtengely, ergo indítózól.

Állj át legalább télen erre módszerre ha még nem így tennél és nem lesz gond.

Ettől függetlenül persze télen érdemes átnézni a gyújtásrendszer, a hideg és a pára nagy ellensége, ha kicsit megcsiszolod az érintkezőket rosszat nem csinálsz vele.

Nekem nem fura, hogy ki kell várni gyújtás ráadása után, az indítás előtt, mert a diesel Vectrán megszoktam. Ez izzít, a corsa meg felépíti a benzinnyomást az idő alatt. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, elszakadt eza piros levego vezeték, ragasszam le végét szerintetek, járó motornál szív. Igazából nem is tudom mire van :)

piros_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azé van ho meleglevegüt vijjon a kipuleömlötü .

Merthogy a hidög hengörfalon kicsapódna a benzin levegő keverék .és azt pótolni kell több üzemanyagga

1 kis garasoskodás

Link to comment
Megosztás:

Annyit teszek hozzá a problémához, ma reggel kipróbáltam azt, hogy tekertettem, de nem vártam meg, hogy elinduljon, levettem a gyújtást. Utána újra, akkor simán, könnyen indult. Lehetséges, hogy elejti a nyomást a rendszer?

Több oka is lehet a nemindulásnak pl ha alacsony fordulatszámon teker az öninditó a megkopott perselyek miatt

Ez összeadódhat a hidegmiatt megyengült akkuval.

Az ujrainditásnál már felépült olajnyomás van a hidrotőkéknél és teljessen kinyitnak a szelepek.

Az ac nak nem csak szálitania kell a benyát hanem nyomást is létre kell hozni a beporlasztáshoz .

A szerelési könyvben meg van adva a minimális érték , a visszatérő vezetéken mérhető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves távgyógyítók :)

Rejtvény következik.

A vasparipa nem indul magától. Generátor elvileg jó, kb. 14 Voltokat mérünk ha betoltuk (nincs persze katalizátor)

Aksik jók többel próbáltuk, naggyal, kicsivel, diselessel stb... nem lehet bebikázni sem. Csak tolni.

Gyanús volt az önindító, tesztönindító betesz, kétszer indul aztán nem. (remélem nem sütöttem meg azt is :)

Olyan mintha gyenge lenne az aksi.

Fősarukat takarítottuk/cseréltük.

A kérdés (mi lehet a baj? :) vajon mi szívja nagyon az áramot, vagy nem jók a testek (de néztük :)

Ami gyanús, hogy nem szikrázik az aksi egy cseppet sem ha leveszem a mínuszt :) pedig kéne.

Hibakód nincs.

Ki hogy indulna el? Tipp, trükk!

Multiméterrel rendelkezem, tapasztalattal kevésbé :)

Ha kell beszerezhető még eszköz

Köszönetem...

A gyujtásvisszajelzés inditás közben nem alszik ki?

A sikeres megfejtő kap egy sert/bort ;)

Link to comment
Megosztás:

üdv

kérdés corsa b 95 x14xe 66kw

Mikor ráadom a gyújtást nem indul el az AC. Csak akkor akkor megy mikor indítok. Elvileg gyújtáskor indulnia kéne 1-2 másodpercre? Miért lehet ez? :D

Feljebb írta csigi18, hogy az xe motorknál csak akkor kap az AC pumpa áramot, ha indítózol.

Egyébként meg észrevennéd, ha nem lenne valami rendben az AC pumpával, mert nem indulna el a kocsi :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit segítségre lenne szükségem!

Adott egy 1.5d isuzu mocis corsa. Hengefejes lett. szevízben nekiestek, majd visszahozták, traktor hanggal, aztán porlaszót csúcsot cseréltek, majd adagolót, de ugyan úgy traki hangja volt.

Ezek után hozzám került, mivel a szomszéd lány megunta a szólt, hogy nézzek már rá, mint tököltek eddig vele (több mint egy hónapja állt a szevízben).

Szétszedtem, az adagoló és a vezérmű tengely jelen volt. Ha betettem a rögzítő csavarokat, akkor a főtengely legalább 2 fokkal el volt téve...

Persze, ahhoz hogy rendesen be lehessen állítani alá kellett volna hajolni. Ez meg levette a szíjat a vezérlésről, hengerfej le -fel. szíj vissza.. közben kicsit elmozdult a főtengely....

A motor indul, szürkés büdös füstje van, azaz dől belőle, a motor csattog, kopog.

Kinek milyen tippe van...

Az enyém, hogy a "szerelő" a minimum 2 fog elrakással kicist nyakoncsapkodta a szelepeket a dugattyúval...

Per pillanat tanácstalan vagyok.... mert igazából "kicseréltek, javítottak" mindent, ami egy diesel motor működéséhez kell....

Találos kérdés.. mit baxhattal el :(

Egyébként,ha valakinek van Bp vag ykörnyékén 1.5d td motorja, ami megbízható és eladó ne tartsa magában!

Köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit segítségre lenne szükségem!

Adott egy 1.5d isuzu mocis corsa. Hengefejes lett. szevízben nekiestek, majd visszahozták, traktor hanggal, aztán porlaszót csúcsot cseréltek, majd adagolót, de ugyan úgy traki hangja volt.

Ezek után hozzám került, mivel a szomszéd lány megunta a szólt, hogy nézzek már rá, mint tököltek eddig vele (több mint egy hónapja állt a szevízben).

Szétszedtem, az adagoló és a vezérmű tengely jelen volt. Ha betettem a rögzítő csavarokat, akkor a főtengely legalább 2 fokkal el volt téve...

Persze, ahhoz hogy rendesen be lehessen állítani alá kellett volna hajolni. Ez meg levette a szíjat a vezérlésről, hengerfej le -fel. szíj vissza.. közben kicsit elmozdult a főtengely....

A motor indul, szürkés büdös füstje van, azaz dől belőle, a motor csattog, kopog.

Kinek milyen tippe van...

Az enyém, hogy a "szerelő" a minimum 2 fog elrakással kicist nyakoncsapkodta a szelepeket a dugattyúval...

Per pillanat tanácstalan vagyok.... mert igazából "kicseréltek, javítottak" mindent, ami egy diesel motor működéséhez kell....

Találos kérdés.. mit baxhattal el :(

Egyébként,ha valakinek van Bp vag ykörnyékén 1.5d td motorja, ami megbízható és eladó ne tartsa magában!

Köszönöm mindenkinek!

Mi sem egyszerűbb, mint egy Isuzu motoron helyesen felrakni a szíjat, vagy beállítani a vezérlést, ha el van cseszve. Az adagoló és a vezérműtengely fogaskerekébe be kell rakni egy csavart, hogy ne mozduljon el. A főtengelyt a szíjtárcsa alapján jelre kell állítani. Ekkor az 1-es henger van felső holtponton. Így fel kell rakni a szíjat és ez a része kész is.

A vezérműtengelyre a kereket egy csap tájolja be, az adagolóra pedig reteszkötés kúpos tengelycsonkkal, így ezeket nem lehet elrontani.

Innentől kezdve már csak be kell állítani az előtöltést az adagoló forgatásával. Műszerrel, vagy fülre.

Csattogást okozhatnak túl nagy szelephézagok is. Okozhat a kopott motor is. A porlasztócsúcsok is. ÉS természetesen az is, ha szétcseszték a szelepeket.

A beszerelt "új" alkatrészek biztosan jók?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy 94 es B Corsám!A gondom az vele,hogy az indexem meghalt benne!Konkrétan kiteszem jobbra-balra és nem ad le jelet kintre,szóval nem megy az indexem,bent műszerfalon meg ugy adja vissza,hogy folyamatosan világít.Relét vettem bele,kicseréltem...semmi!azt mondják a bajuszkapcsoló lehet a hibás.

Ez milyen árban mozoghat?Egészet kell cserélnem(mind két oldalit)?Vagy lehet csak arra az oldalra külön kapni???Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy 94 es B Corsám!A gondom az vele,hogy az indexem meghalt benne!Konkrétan kiteszem jobbra-balra és nem ad le jelet kintre,szóval nem megy az indexem,bent műszerfalon meg ugy adja vissza,hogy folyamatosan világít.Relét vettem bele,kicseréltem...semmi!azt mondják a bajuszkapcsoló lehet a hibás.

Ez milyen árban mozoghat?Egészet kell cserélnem(mind két oldalit)?Vagy lehet csak arra az oldalra külön kapni???Előre is köszönöm!

Oldalanként cserélhető, bontottan talán 1500-2000, de még így is sokat mondtam.

Új utángyártott általában gagyi minőség, 2000-3000 között.

Izzókat megnézted mind rendben van, testelés oké?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudna vki tippet adni hogy mitől ránt néha egyet kettőt a Corsám ? Alacsony fordulatról pl 2ben 1500-2000között elindulásnál csak. És nem renszeresen csinálja csak néha néha nem tudtam megfigyelni semmi jellemzőt hogy mikor mért egyet ránt vagy néha 2-3-at is aztán ennyi. Elöször azt hittem hogy azért mert hideg a motor de üzemmeleg motornál is csinálja. gyertyák egy évesek kb. Mostanában kezdte csinálni miota hidegek vannak (99' x14xe)

Link to comment
Megosztás:

Adam!

Na igen, valóban semmi bonyolutság nincs a vezérlés beállításn, de látod a "szerelő"-nek egy igencsak meghaladta a képességeit!

Adagolót kicseréltem, mert azt mondták, hogy az a baj - csak megint egy zsák lóvét akartak kérni érte.. Szóval a csere után a jelenség ugyan az. Szóval mostvagy két pont ugyanolyan rossz adagolót tettem be, vagy nem az adagoló a hibás (hozzáteszem, mielőtt hengerfejes lett a motor, az adagolónak semmi baja nem volt!, pöcc röff indul a kocsi hidegen, melegen, s csak nagy gázadásnál kormolt) de normálisan járt a motor.

Ma vettem magamnak a fáradtságot, hogy kiszedjem a "felújított" porlasztó csúcsokat. Mivel sajnos műszerem, még a legegyszerűbb próbapadom sincs hozzá, így maradt az a megoldás, hogy visszakötöttem az adagolóra, és spricceltettem.

Az autóval kiálltam a pincegarázsból, még a szétszedés előtt... kész művészet volt. Semmi erő nincs benne....

Tettem fel egy kis videót a próbáról

Szerintem ez nem porlaszt, hanem "hugyozik"....

Sajnos a szepelekhez nem látok be... de ezek után már bármit el tudok képzelni..

Valaki nem tud egy megbízható adagolós-t aki nem horror áron beállítaná a csúcsokat? Bp 17.ker környékén akár?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudna vki tippet adni hogy mitől ránt néha egyet kettőt a Corsám ? Alacsony fordulatról pl 2ben 1500-2000között elindulásnál csak. És nem renszeresen csinálja csak néha néha nem tudtam megfigyelni semmi jellemzőt hogy mikor mért egyet ránt vagy néha 2-3-at is aztán ennyi. Elöször azt hittem hogy azért mert hideg a motor de üzemmeleg motornál is csinálja. gyertyák egy évesek kb. Mostanában kezdte csinálni miota hidegek vannak (99' x14xe)

Vissza kell rakni egyesbe. Alul nem jó a feltöltés hatásfoka az xe motorokon,muteromé is ilyen,másrészt egr-t érdemes lefalazni biztos ami biztos. Ilyen motoros corsánál külön élvezet kiszedni-visszarakni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!ma a kis corsámon megtisztitottam az egr szelepet ami nagyon durván ganés volt.majd visszaraktam az aksisarut és ugy hallottam jobb is a motor járása és el is aludt a sárga lámpa.majd amikor megálltam és kb 1óra mulva megint elindultam sajna ismét elöjött a sárga veszedelem.ezek szerint ezt a hibakodot kikéne üttetnem?vagy mégsem ez volt csak a gond?ugy veszem észre most már nem is torpan a motor szoval biztos jót tett neki a dolog.és még annyi hogy a vizhöfok mutatom nem marad meg a 90foknál.felmegy aztán ha megyek vele vagy ráadom a fütést visszaesik.a termosztát is kukás?vagy mitöl lehet még ez?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!ma a kis corsámon megtisztitottam az egr szelepet ami nagyon durván ganés volt.majd visszaraktam az aksisarut és ugy hallottam jobb is a motor járása és el is aludt a sárga lámpa.majd amikor megálltam és kb 1óra mulva megint elindultam sajna ismét elöjött a sárga veszedelem.ezek szerint ezt a hibakodot kikéne üttetnem?vagy mégsem ez volt csak a gond?ugy veszem észre most már nem is torpan a motor szoval biztos jót tett neki a dolog.és még annyi hogy a vizhöfok mutatom nem marad meg a 90foknál.felmegy aztán ha megyek vele vagy ráadom a fütést visszaesik.a termosztát is kukás?vagy mitöl lehet még ez?

Hibakód csak többszöri indítás után fog törlődni a tárból kb 5-6 indítás ha jól emlékszem, de ha zavar ki lehet üttetni.

A fűtésnél történő visszaesés természetes dolog, mivel ilyenkor elvonod a hőt a motortól valamilyen szinten és bejuttatod az utastérbe.

Ezért is szokás azt javasolni ha beragad a termosztátod tekerd fel a fűtést, bár nyáron 40 fokban nem kellemes de sokat segít.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vissza kell rakni egyesbe. Alul nem jó a feltöltés hatásfoka az xe motorokon,muteromé is ilyen,másrészt egr-t érdemes lefalazni biztos ami biztos. Ilyen motoros corsánál külön élvezet kiszedni-visszarakni.

Ha megfigyeled alacsonyabb sebességi fokozatban lehet érezni 1800 forulat körül csinálja ez azért van mert az alapjárati motor akkor lép ki a szabályzásbòl azt is érdemes ellenőrizni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy 94 es B Corsám!A gondom az vele,hogy az indexem meghalt benne!Konkrétan kiteszem jobbra-balra és nem ad le jelet kintre,szóval nem megy az indexem,bent műszerfalon meg ugy adja vissza,hogy folyamatosan világít.Relét vettem bele,kicseréltem...semmi!azt mondják a bajuszkapcsoló lehet a hibás.

Ez milyen árban mozoghat?Egészet kell cserélnem(mind két oldalit)?Vagy lehet csak arra az oldalra külön kapni???Előre is köszönöm!

Az elakadásjelzőt is érdemes megnézni, az is kihat rá, ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Csigi18,LököttZsiraf!

Megvan a hiba!Valóban kihat rá az elakadást jelző gomb.Pontosabban,ha elvan törve!naná,hogy az enyém elvan törve.nem tudod ki-be kattintani ez miatt.majd cserélnem kell.a törés miatt olyan állásba került ahol már zárta az áramkört,de még nem villogott.

Finoman kipócoltam papírral-ideiglenesen.

Egy 1130-ft os relém bánja,de mäst nem buktam.tudtam,hogy nem hagy cserben...

Köszi a segítséget.jó az oldal.sok infót meglehet itt kapni

Link to comment
Megosztás:

Csigi18,LököttZsiraf!

Megvan a hiba!Valóban kihat rá az elakadást jelző gomb.Pontosabban,ha elvan törve!naná,hogy az enyém elvan törve.nem tudod ki-be kattintani ez miatt.majd cserélnem kell.a törés miatt olyan állásba került ahol már zárta az áramkört,de még nem villogott.

Finoman kipócoltam papírral-ideiglenesen.

Egy 1130-ft os relém bánja,de mäst nem buktam.tudtam,hogy nem hagy cserben...

Köszi a segítséget.jó az oldal.sok infót meglehet itt kapni

:icon13: (Sose bánd a relét, annyival is újabb lett a járgány.) :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.