Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Amúgy egy ilyen üzemanyag betöltő csőre lenne szükségem csak ugye B Corsahoz. Nem tudjátok hogy hol lehetne ilyet kapni? Ebben van egy visszacsapó szelep szerűség majd nem pontosan a beöntő nyílásnál. Az enyémnek ott a hibája. Holnap azért megpróbálom kitakarítani hátha csak el van tömődve.

http://www.jofogas.hu/pest/Opel_astra_F_uzemanyag_beonto_cso_15114775.htm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szükségem lenne a nagy segítségetekre.

Ez http://kepfeltoltes.hu/view/140329/szelep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg mi lenne pontosan? Ha az erről jövő csövet lehúzóm a kékkel http://kepfeltoltes.hu/view/140329/cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg bekarikázott csőről akkor megszűnik a zúgás a benzintank felől. Van valami ötletetek hogy mi lehet ez a hiba?

Módosítva : Directors
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szükségem lenne a nagy segítségetekre.

Ez http://kepfeltoltes.hu/view/140329/szelep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg mi lenne pontosan? Ha az erről jövő csövet lehúzóm a kékkel http://kepfeltoltes.hu/view/140329/cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg bekarikázott csőről akkor megszűnik a zúgás a benzintank felől. Van valami ötletetek hogy mi lehet ez a hiba?

Az a kis doboz a tankszellőztetőd, be van vezetve a vákuum a tankodba, egyrészt, hogy ne legyen túlnyomás, másrészt, hogy ne tudjon fellevegősödni a tankod ami miatt a szivattyú levegőt szívhatna.

Ha hangot hallasz vagy elszabadult az aktív szénszűrődben a szén és azt görgetni, vagy valahol falsot szív a rendszered.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az a kis doboz a tankszellőztetőd, be van vezetve a vákuum a tankodba, egyrészt, hogy ne legyen túlnyomás, másrészt, hogy ne tudjon fellevegősödni a tankod ami miatt a szivattyú levegőt szívhatna.

Ha hangot hallasz vagy elszabadult az aktív szénszűrődben a szén és azt görgetni, vagy valahol falsot szív a rendszered.

Ez a tankszellőztető tönkre tud menni? Csak mert próba erejéig rátettünk egy másik autó szellőztetőjét és azzal nincs már semmi rossz hang a tank felől. Szép csendes.

Én szétszedtem ezt a szellőztetőt ami benne volt. Volt benne egy gumi lapka egy rugó meg egy fekete kör alakú kis műanyag.Ezeknek is kellene benne lennie? Csak mert itt http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/16/tankszellozteto_ellenorzese__tisztitasa az oldalon a képeken csak a doboz van. Nem volt benne semmi por. A csöveket is átfújkáltuk. Ezért gondolom hogy ez a hibás.

Akkor egy ilyet kellene beszereznem? Amit rátettünk másik tankszellőztető az nem maradhat rajta?

Módosítva : Directors
Link to comment
Megosztás:

Ha gond van a tankszellőzéssel a legelső dolog amit észre lehet venni,hogy szisszen a tanksapka levételekor. Aztán majd egyszer megunja a sziszegést és összeszívja a tankot.

Szerencsére nem sziszeg. :)

Az ablakletekerőt hogyan lehet leszedni az ajtóról?

Valaki letudná nekem írni részletesen?

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére nem sziszeg. :)

Az ablakletekerőt hogyan lehet leszedni az ajtóról?

Valaki letudná nekem írni részletesen?

A tekerő és az aljtókárpit között a tengelyen van egy biztosító drót, azt egy kicsi kampóval le lehet húzni a tengelyről.

ITT egy kép a biztosító rugóról.

Módosítva : morde
Link to comment
Megosztás:

Udv.

A kerdesem az lenne hogy probabol betennek a corsaba egy konnyitett lendkereket ehhez nyilvan nem a gyarit szeretnem hasznalni... (1.4 8v 60le c14nz)

1: Jelenleg tudok egy c14se lendkereket olcson az jo lenne az enyemhez?

2: az astra c14se hemgerfej es dolgai jok az en corsa c14nz-mhez?

Minden valaszat elore is koszonok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Corsasok, 94-es 1.2-es benzines B Corsa Swingem van C12NZ 33kW.

Korábban írtam, h gondom van a hűtéssel mert 2 km után 100 fokos a víz mintha nem

nyitna a termosztát mert a ventillátor sem indul pedig működik ellenőriztem.

Kicseréltem a ventillátor kapcsolót és a termosztátot DE semmi sem változott.

Gyorsan melegszik és nem indul a venti. Ezért most ideiglenesen kivettem a

termosztátot és a vízhőfok így nem megy 90 fölé.

Megnéztem a vizet nem olajos és az olaj sem habos vagy ilyesmi. Illetve

lecsavartam a kiegyenlítő tartály sapkáját de nem bugyog a víz vagy ilyesmi

ha gázt is adok, semmit sem látni.

A vízpumpát még nem ellenőriztem vagy cseréltem de mi lehet a baj?

Mi lehet még? Remélem nem hengerfejes vagy ilyesmi.

Várom véleményetek.

üdv., Zoltán

Link to comment
Megosztás:

Szerintem vízpumpa. Kivetted a termosztátot, így kisebb ellenállásal tud keringeni a hűtőfolyadék, ezt még bírja a vízpumpád. Szerintem próbáld ki másikkal. Nálam ha leveszem a kiegyenlítő sapkát és nagyobb gázfröcssöt adok, a kiegyenlítőbe láthatóan áramlik a folyadék.

Sziasztok Corsasok, 94-es 1.2-es benzines B Corsa Swingem van C12NZ 33kW.

Korábban írtam, h gondom van a hűtéssel mert 2 km után 100 fokos a víz mintha nem

nyitna a termosztát mert a ventillátor sem indul pedig működik ellenőriztem.

Kicseréltem a ventillátor kapcsolót és a termosztátot DE semmi sem változott.

Gyorsan melegszik és nem indul a venti. Ezért most ideiglenesen kivettem a

termosztátot és a vízhőfok így nem megy 90 fölé.

Megnéztem a vizet nem olajos és az olaj sem habos vagy ilyesmi. Illetve

lecsavartam a kiegyenlítő tartály sapkáját de nem bugyog a víz vagy ilyesmi

ha gázt is adok, semmit sem látni.

A vízpumpát még nem ellenőriztem vagy cseréltem de mi lehet a baj?

Mi lehet még? Remélem nem hengerfejes vagy ilyesmi.

Várom véleményetek.

üdv., Zoltán

Link to comment
Megosztás:

Szerintem vízpumpa. Kivetted a termosztátot, így kisebb ellenállásal tud keringeni a hűtőfolyadék, ezt még bírja a vízpumpád. Szerintem próbáld ki másikkal. Nálam ha leveszem a kiegyenlítő sapkát és nagyobb gázfröcssöt adok, a kiegyenlítőbe láthatóan áramlik a folyadék.

Amikor gázt adok akkor áramlik a víz a kiegyenlítőbe... szal nem értem. Vagyis a pumpa működik?

üdv.,

Link to comment
Megosztás:

Udv

Mas formaban is felteszem a kerdesem

Az astraban ugyanazok a motorok vannak mint a corsaban?

Astra c14nz= corsa c14nz

Es Astra c14se= corsa c14se

???

Elméletben igen, nz-t meg lehet se-vé alakítani. A fórumon volt már pár helyen róla szó, keress rá.

Link to comment
Megosztás:

Elméletben igen, nz-t meg lehet se-vé alakítani. A fórumon volt már pár helyen róla szó, keress rá.

köszi a választ már én is érdeklődtem ez ügyben.. kaptam most egy jó ajánlatot a komplett hengerfejre és injektorokra hiddal csak ugye annyi különbséggel hogy astra c14se autóban volt de én is arra gondoltam hogy a motorok ugyanazok csak a kasztni más

szóval akkor lassan c14se motor lesz a verdámban:P

amim még nincs a művelethez és keresek:
-nagynyomású benzinpumpa (esetleg c14seből)
-c14se computer
-c14se motortéri kábelköteg
ha valakinek van és jó és olcsó az nyugodttan írjon, lehetőleg emailban!
r o z m a n z o l t a n 5 1 @ g m a i l .c om cimen (természetes a sokszóköz nélkül)
Link to comment
Megosztás:

köszi a választ már én is érdeklődtem ez ügyben.. kaptam most egy jó ajánlatot a komplett hengerfejre és injektorokra hiddal csak ugye annyi különbséggel hogy astra c14se autóban volt de én is arra gondoltam hogy a motorok ugyanazok csak a kasztni más

szóval akkor lassan c14se motor lesz a verdámban:P

amim még nincs a művelethez és keresek:
-nagynyomású benzinpumpa (esetleg c14seből)
-c14se computer
-c14se motortéri kábelköteg
ha valakinek van és jó és olcsó az nyugodttan írjon, lehetőleg emailban!
r o z m a n z o l t a n 5 1 @ g m a i l .c om cimen (természetes a sokszóköz nélkül)


Szerintem szedjél össze hozzá mindent ami kell mielőtt megvennéd a hengerfejet. Vízcsövek is kellenek mert teljesen más az se-nek, trafó is kelleni fog meg amit írtál ECU, kábelköteg, üza. szivattyú. Ráadásul ha Astra cucc lesz abban a beszívott levegő hőmérséklet érzékelő a szívócsonk végében van és bele fog érni a kiegyenlítő tartályba, azt meg kell oldani, odébb tenni a tartályt. Sőt úgy emlékszem a kábelköteg sem teljesen azonos az Astra és Corsa. A műszerfal alatti kábelkötegben sem azonos a vezetékek sorrendje ami az ecu-hoz megy, össze kell variálni.

Módosítva : Henk
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Corsasok, 94-es 1.2-es benzines B Corsa Swingem van C12NZ 33kW.

Korábban írtam, h gondom van a hűtéssel mert 2 km után 100 fokos a víz mintha nem

nyitna a termosztát mert a ventillátor sem indul pedig működik ellenőriztem.

Kicseréltem a ventillátor kapcsolót és a termosztátot DE semmi sem változott.

Gyorsan melegszik és nem indul a venti. Ezért most ideiglenesen kivettem a

termosztátot és a vízhőfok így nem megy 90 fölé.

Megnéztem a vizet nem olajos és az olaj sem habos vagy ilyesmi. Illetve

lecsavartam a kiegyenlítő tartály sapkáját de nem bugyog a víz vagy ilyesmi

ha gázt is adok, semmit sem látni.

A vízpumpát még nem ellenőriztem vagy cseréltem de mi lehet a baj?

Mi lehet még? Remélem nem hengerfejes vagy ilyesmi.

Várom véleményetek.

üdv., Zoltán

Szerintem vízpumpa. Kivetted a termosztátot, így kisebb ellenállásal tud keringeni a hűtőfolyadék, ezt még bírja a vízpumpád. Szerintem próbáld ki másikkal. Nálam ha leveszem a kiegyenlítő sapkát és nagyobb gázfröcssöt adok, a kiegyenlítőbe láthatóan áramlik a folyadék.

A vízpumpát a vezérlés hajtja, szóval gyenge csak úgy lehet, ha letörtek róla a lapátok, de az meg ugye régen rossz, mert a darabjai valahol eltömítették a rendszert.

Én inkább arra tippelek, hogy a "kis vízkör", amin keresztül a termosztát nyitásáig kering a víz, valahol eltömődött. A kis vízkörben úgy kering a víz, hogy: szívósor-hajlított gumicső-fűtőradiátor-hajlított gumicső-vastag motor mögött lévő cső, vízpumpa.

Ezen keresztül kering, és melegszik a víz a termosztát körül. Ha a termosztáthoz nem ér el a meleg víz, akkor nem fog kinyitni. Miközben a motor felmelegszik, és felforr a víz. Ilyenkor jobb esetben eljut a víz a termosztáthoz, és kinyit.

Az említett kis vízkört nézd át. Én ezzel szívtam a faros Skodámmal régen. Már szétborítottam az egész hűtőrendszert, mire meglett a hiba, egy kis vékony cső el volt dugulva, ugyanaz volt a helyzet, mint nálad :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég cserélve lett a 94-es B corsám C12NZ vízpumpája(1.2 motor 8V) . Azóta lehet hallani egy úgynevezett "bugyborékolást" a motortél felől" Ez a hang csak akkor hallatszik mikor tényleg megtaposom a gázpedált. Olvastam hogy autómatikusan légteleníti a rendszer magát. Ez mit jelent hogy autómatikusan légtelenít? Kicserélem a vízpumpát, vissza a vízet majd elindítom és kész is a légtelenítés? Vagy járatni kell valameddig? Vagy mi ennek a menete? Amúgy a tartályt meddig kell vízzel tölteni? Csak mert nem látom rajta sehol sem a jelzést. Ha a hengerfejtömítés van már megöregedve akkor annak van valami jele? Ha hengerfejes a kocsi akkor annak mi a jele?

Csak megjegyzés de a vizet nem eszi és nem is melegszik túl, bár csak olyan 5 km-et mentem vele. Nem is ereszt sehol sem.

Módosítva : Directors
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég cserélve lett a 94-es B corsám C12NZ vízpumpája(1.2 motor 8V) . Azóta lehet hallani egy úgynevezett "bugyborékolást" a motortél felől" Ez a hang csak akkor hallatszik mikor tényleg megtaposom a gázpedált. Olvastam hogy autómatikusan légteleníti a rendszer magát. Ez mit jelent hogy autómatikusan légtelenít? Kicserélem a vízpumpát, vissza a vízet majd elindítom és kész is a légtelenítés? Vagy járatni kell valameddig? Vagy mi ennek a menete? Amúgy a tartályt meddig kell vízzel tölteni? Csak mert nem látom rajta sehol sem a jelzést. Ha a hengerfejtömítés van már megöregedve akkor annak van valami jele? Ha hengerfejes a kocsi akkor annak mi a jele?

Csak megjegyzés de a vizet nem eszi és nem is melegszik túl, bár csak olyan 5 km-et mentem vele. Nem is ereszt sehol sem.

Jó hogy nem olvastam vissza ugyan ez van nálam is...

Módosítva : Bilux
Link to comment
Megosztás:

Légtelenítés: feltöltéskor ki kell csavarni a helyéről az egyvezetékes hőmérséklet-érzékelőt. X12SZ-nél ez a szívócsonk bal oldalánál található (szembeállva az autóval), a vezérműház mögött kb. jól hozzáférhető helyen. Ilyesmi kilógó végét keresd.

Ha már ott csorog ki a hűtőfolyadék, elvileg fel van töltve a rendszer. Ha nincs jelzés a kiegyenlítőtartály oldalán, akkor a két félgömb forrasztásáig kell tölteni, vagyis félig.

Ha megvan, a termosztát nyitásáig kell járatni a motort, ekkor feltölti a kocsi orrában lévő hűtőt is. Utána töltsünk utána a tartálynak, ha szükséges.

Csak az utolsó művelet végén húzzuk rá a tartályra a kupakot, addig ne.

A zuhanyhíradó hírei szerint: ha nem légtelenítődne ki a fentiek alapján, akkor parkoljunk meredek emelkedőre, és ismételjük meg a légtelenítést. A magyarázat szerint az utasfűtőegységben megbúvó levegő így fog távozni.

Hozzáértők cáfoljanak meg, ha nem így van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.