Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Az a helyzet, hogy haverral járok elég sokat és látom, hogy közlekedik vele, nem kíméli azért és annyit eszik, átlagban 6l/100 km. Ez a f...os meg 7et, és még erő sincs benne :( Na mindegy, akkor betudjuk, hogy ennyi, pedig mindent megkapott most, patent lett a gépkocsi :)

Ha neked az Opel fos,akkor miért nem vettetek ti is egy R19-est.Nekem volt már egyszer francia autóm (P205),de többet soha nem lesz!Azokhoz képest az Opel a legtöbb szempontból sokkal jobb.Szerelőm szerint a franciák autót nem tudnak csinálni,csak forradalmat,pezsgőt és konyakot. :D

Link to comment
Megosztás:

Ami nem nagy átalakítás (passzol minden,kiteker-beteker) és érezhető többletet nyújt akkor én egy 1.6 16V astra motort tudok javasolni. Ugyanez a blokk van a gsi b corsában is,más motorvezérlővel 106LE-vel. Azért nem mondom gsi-ből ezt a motort,mert jó eséllyel véres a torka,de astrából lehet olcsón,jót találni.

C16se (101le,8V) motort azért nem mondok,mert 91-94 között gyártották F-astrákba, GSI A-corsákba és kevesebb készült belőle,mint mondjuk Delorean-ből. Meg már 20éves a legfiatalabb...

c14se-t sem mondok,abból több van,csak 2014-ben ingerküszöb alatt marad az a menetteljesítmény amit nyújtani tud a 82ló erejével.

Kelleni fog a motor kábelköteggel,vezérlővel,meg egy 3.8bar-os benzinpumpa. Mostani váltódra felmegy,mivel kisblokk ez is. Passzolni kell mindenhol,de Henk írta,hogy neki c16se-nél kicsit arrébb kellett rakni a kiegyenlítőt. Még nem figyeltem,hogy 1.4 16V-nél arrébb van-e a tartály (csont ugyanaz a blokk mint az 1.6 16V), meg a vezérlő csatlakozóján is át kell rakni egy-két kábelt,de ez sem egy agyműtét. Ja és kell az immo karika chippel együtt a gyári vezérlőhöz vagy rögtön írni kell egy jobb programot tartalmazó epromot (chiptuningnak csúfolják) és akkor ki lehet irtani az immo-t is. Így chippelve lehet nagyjából 110le, 8.5-9mp 0-100 kb. 16mp 1/4 mérföld.

Egy ilyen 1.6 16V csere 150eft-ból meg is úszható. És majdnem elfelejtettem,hogy illik akkor már vastag stabrudakat rakni a korza alá,meg 256-os első fékeket, 236 tömör nagyon hamar elmelegszik,megég aztán visít minden fékezésnél. Akkor már csak a gyári billegős rugók és csillapítók nem lesznek partnerek a tempós haladásban és 185 vagy 195 széles gumik is kellenek majd.

Szóval ez még egy b corsa ára mire jó lesz vele menni is úgy számolj és az autód nem lesz nagyobb értékű. megéri vagy sem neked kell eldönteni. ;)

Na ezért írtam azt,hogy meggondolandó! :)

Link to comment
Megosztás:

Ami nem nagy átalakítás (passzol minden,kiteker-beteker) és érezhető többletet nyújt akkor én egy 1.6 16V astra motort tudok javasolni. Ugyanez a blokk van a gsi b corsában is,más motorvezérlővel 106LE-vel. Azért nem mondom gsi-ből ezt a motort,mert jó eséllyel véres a torka,de astrából lehet olcsón,jót találni.

C16se (101le,8V) motort azért nem mondok,mert 91-94 között gyártották F-astrákba, GSI A-corsákba és kevesebb készült belőle,mint mondjuk Delorean-ből. Meg már 20éves a legfiatalabb...

c14se-t sem mondok,abból több van,csak 2014-ben ingerküszöb alatt marad az a menetteljesítmény amit nyújtani tud a 82ló erejével.

Kelleni fog a motor kábelköteggel,vezérlővel,meg egy 3.8bar-os benzinpumpa. Mostani váltódra felmegy,mivel kisblokk ez is. Passzolni kell mindenhol,de Henk írta,hogy neki c16se-nél kicsit arrébb kellett rakni a kiegyenlítőt. Még nem figyeltem,hogy 1.4 16V-nél arrébb van-e a tartály (csont ugyanaz a blokk mint az 1.6 16V), meg a vezérlő csatlakozóján is át kell rakni egy-két kábelt,de ez sem egy agyműtét. Ja és kell az immo karika chippel együtt a gyári vezérlőhöz vagy rögtön írni kell egy jobb programot tartalmazó epromot (chiptuningnak csúfolják) és akkor ki lehet irtani az immo-t is. Így chippelve lehet nagyjából 110le, 8.5-9mp 0-100 kb. 16mp 1/4 mérföld.

Egy ilyen 1.6 16V csere 150eft-ból meg is úszható. És majdnem elfelejtettem,hogy illik akkor már vastag stabrudakat rakni a korza alá,meg 256-os első fékeket, 236 tömör nagyon hamar elmelegszik,megég aztán visít minden fékezésnél. Akkor már csak a gyári billegős rugók és csillapítók nem lesznek partnerek a tempós haladásban és 185 vagy 195 széles gumik is kellenek majd.

Szóval ez még egy b corsa ára mire jó lesz vele menni is úgy számolj és az autód nem lesz nagyobb értékű. megéri vagy sem neked kell eldönteni. ;)

Köszönöm szépen a tanácsokat,segítséget. :)

Egy másik dologgal kapcsolatos kérdésem is lenne.

Olyan 400km-el korábban cseréltem gyertyát a kocsiban. 3 gyertya szinte teljesen olyan mint mikor kivettem a dobozából. Szép tiszták. Viszont az egyiket a képen látjátok hogy milyen.Ez jelent valami rosszat?Ez miért ilyen és a többi miért szép tiszta?

http://kepfeltoltes.hu/140507/P5070471_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140507/P5070472_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Directors
Link to comment
Megosztás:

Ha neked az Opel fos,akkor miért nem vettetek ti is egy R19-est.Nekem volt már egyszer francia autóm (P205),de többet soha nem lesz!Azokhoz képest az Opel a legtöbb szempontból sokkal jobb.Szerelőm szerint a franciák autót nem tudnak csinálni,csak forradalmat,pezsgőt és konyakot. :D

Ne értsük félre egymást, nem az Opellal van a gondom (lehet sose vennék mást Opelon kívül), hanem konkrétan ezzel a típussal. Sokan mondták mielőtt megvettük, hogy igénytelen, nem eszik sokat 6-ból megáll bla bla bla, erre pont az ellenkezője kezd beigazolódni. Bár csak a motorikus részével van gondom, futómű, karosszéria az korrekt. Ja hát a francia autók érdekesek az biztos, de nem mondanám, hogy annyira rosszak, kényelemben jobbak :D .

Link to comment
Megosztás:

hirtelen gázadás rendben van.volt vele gond mielött ki nem pucoltam a felsoroltakat de azota nincs.csak ez amit leirtam.de azért köszi a választ.

Nézesd meg Tech2-vel a hibatárolót és rögtön beljebb leszel.A torpanás oka lehet egr és légtömegmérő is.Egr hibánál még néha az alapjárat is ingadozhat.Hirtelen gázra,hogy reagál a motor?Azonnal veszi a fordulatot vagy gondolkodik egy pillanatra és azután pörög fel a motor?Utóbbi esetén inkább légtömegmérő!De én mindenképp hibaolvasással kezdeném!

Link to comment
Megosztás:

Ne értsük félre egymást, nem az Opellal van a gondom (lehet sose vennék mást Opelon kívül), hanem konkrétan ezzel a típussal. Sokan mondták mielőtt megvettük, hogy igénytelen, nem eszik sokat 6-ból megáll bla bla bla, erre pont az ellenkezője kezd beigazolódni. Bár csak a motorikus részével van gondom, futómű, karosszéria az korrekt. Ja hát a francia autók érdekesek az biztos, de nem mondanám, hogy annyira rosszak, kényelemben jobbak :D .

A szóban forgó autó ha jól látom 94-ben jött le a gyártósorról. Az pont 20éve volt lifetime period was over more than 10 years what are you want for that?

Link to comment
Megosztás:

A szóban forgó autó ha jól látom 94-ben jött le a gyártósorról. Az pont 20éve volt lifetime period was over more than 10 years what are you want for that?

A szóban forgó R19 is akkor gördült le :) Mit akarok tőle? (csak nem angol érettségi :D ) Valami hasonló teljesítményt, mivel jó állapotú a kocsi, km sincs benne sok, ami talán hihető is. Na de ne ragozzuk tovább. Ez ilyen, max. megy a háztól és kierőszakolom, hogy dízelt akarjon asszony pajtás :) Engem az bosszant, hogy a vectram jóval nehezebb és gyilkolva sem kéri a 6-ot, igaz az dízel, de 93-ból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Corsa B-men örök probléma az első lökhárítón a vízfolyás nyomok. 6-7 éve az eleje kicsit megtört (lesaturztak előttem) és le kellett cserélni. Az utángyártott lökhárítón eső után olyan fehéres csíkok jelennek meg (ahol a víz lefolyok) mintha vízkő lenne. Kifehéredik a műanyag. Azonban mégsem vízkő, vízkőoldóval, ecettel is próbáltam eltűntetni. Az egyetlen ami eltűnteti a szilikonspray, 2 autómosásig vagy pár hétig.

Van rá valami ötletetek?

Másik:

A motorháztetőm le lett fényeztetve (amit nem jól csináltak meg...). Az alja (sárvédőnél levő rész) tökéletes, fényes felületű ahogy kell. A felső része viszont kissé mattabb. Mit érdemes vele csinálni. (Hozzáteszem nem lett glettelve az eleje, hanem tök új motorháztetőt kapott.) Polír? A polír az végleges megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Corsasok!

94-es 1.2-es 33kWs Swing a lelkem és az a problémám vele, hogy bár korához és a 208e km-hez képest szépen jár

de amikor magas fordulatról 4dikből vagy 5dikből üresbe teszem és leesik a fordulat majd kanyarodnék pl. egy

körforgalomban akkor leáll !!! Nem tudom mi lehet az oka és azt sem értem időnként miért csinálja aztán megint

nem egy darabig! Magas fordulat hirtelen leesik gondolom 800 alap alá vagy ilyesmi aztán mintha gyújtáson lenne

szépen világít minden a műszerfalon, egyébként utána ráindítok és újra pöccre indul!

Mi a véleményetek? Ötlet, h mi lehet a baj? Mi lehet eldugulva, elkoszolódva vagy vmi más? Fogalmam sincs!

Köszönöm válaszotok!

Link to comment
Megosztás:

Ne értsük félre egymást, nem az Opellal van a gondom (lehet sose vennék mást Opelon kívül), hanem konkrétan ezzel a típussal. Sokan mondták mielőtt megvettük, hogy igénytelen, nem eszik sokat 6-ból megáll bla bla bla, erre pont az ellenkezője kezd beigazolódni. Bár csak a motorikus részével van gondom, futómű, karosszéria az korrekt. Ja hát a francia autók érdekesek az biztos, de nem mondanám, hogy annyira rosszak, kényelemben jobbak :D .

Nekem meg pont ellenkezője a tapasztalatom a Corsáról. Második autónak vettem, ide-oda futkosó autónak, rövid távokon használva. 93-as a kocsi, 2,5 éve van nálunk. A vásárlás után volt pár nyavalyája, amik inkább az előző tulajok hanyagságának következményei: elszennyeződött hűtőrendszer, ami miatt nem volt fűtés; pixeles volt a központo kijelző, stb. Viszont ezek nem veszélyeztették az üzembiztonságot. Műszakin kicsit ki kellett hegeszteni a nyúlványokat. Összességében elégedett vagyok vele, de az is igaz, hogy annyi pénzért, amennyiért vettem, fiatalabb autó is köjött volna.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg pont ellenkezője a tapasztalatom a Corsáról. Második autónak vettem, ide-oda futkosó autónak, rövid távokon használva. 93-as a kocsi, 2,5 éve van nálunk. A vásárlás után volt pár nyavalyája, amik inkább az előző tulajok hanyagságának következményei: elszennyeződött hűtőrendszer, ami miatt nem volt fűtés; pixeles volt a központo kijelző, stb. Viszont ezek nem veszélyeztették az üzembiztonságot. Műszakin kicsit ki kellett hegeszteni a nyúlványokat. Összességében elégedett vagyok vele, de az is igaz, hogy annyi pénzért, amennyiért vettem, fiatalabb autó is köjött volna.

Bosszant ez a fogyasztásos dolog, mert asszony szereti az autót, meg tényleg most már jó állapotban van. Nagyon nagy gond nem volt vele, hegeszteni sem kell, nem igen rohad sehol (elméletben 101ezer km van most benne :) ) De ezek a motorikus kisebb hibák már kiakasztanak, hol egy jeladó, hol a gyújtás, hol a vákuumcsövek áááááá. Azon töprengek, hogy veszek egy isuzut és kipróbálom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megérdeklődni hogy a szervós kormányműben lehet e szimeringet cserélni otthoni körülmények között mert a bal oldali ereszt már egy ideje, vagy eldobós az egész.

A másik hogy a váltórudazatba a gumi közvetítő elemet lehet e külön venni mert az is meghalta magát, de sehol nem találtam a neten.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy Corsa B 1.4 Si autóm. Vettem bele egy pioneer mvh-150ui típusú autós rádiót. Olyan problémám van, hogy a rádiót sajnos nem tudom rákötni, mivel nincs az autóban olyan csatlakozó, ami ebbe az autós rádióba bele menne. Úgy tudom, hogy külön ehhez a típusú autóhoz kell valami féle átalakító!? Esetleg valaki tudja hogy pontosan milyen kábel kell bele? Vagy én tudom rosszul, és nem külön ehhez a típusú autóhoz van iylen átalakító, hanem úgy összességben mindegyik autóhoz jó. Valaki legyen szíves egy linket valami webáruházról, ahol lehet ilyent kapni, h lássam/tdjam, hogy mi ez és hogy néz ki! Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy Corsa B 1.4 Si autóm. Vettem bele egy pioneer mvh-150ui típusú autós rádiót. Olyan problémám van, hogy a rádiót sajnos nem tudom rákötni, mivel nincs az autóban olyan csatlakozó, ami ebbe az autós rádióba bele menne. Úgy tudom, hogy külön ehhez a típusú autóhoz kell valami féle átalakító!? Esetleg valaki tudja hogy pontosan milyen kábel kell bele? Vagy én tudom rosszul, és nem külön ehhez a típusú autóhoz van iylen átalakító, hanem úgy összességben mindegyik autóhoz jó. Valaki legyen szíves egy linket valami webáruházról, ahol lehet ilyent kapni, h lássam/tdjam, hogy mi ez és hogy néz ki! Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Egy Opel-ISO átalakító kábelt kell venned és a probléma megoldva:

autohifibolt580486.jpg

Alap esetben úgy fog működni a rádió, hogyha leveszed a gyújtást elhallgat a rádió is, mivel Corsa B típusban nem volt vagy nagyon ritka a parkoló állásos gyújtáskapcsoló ezért vagy gyújtáson szól vagy sehogy.

A megoldás:

Rádió beépítés előtt találsz hátul egy rózsaszín és egy citromsárga kábelt (Pioneer-ből gondolom, hogy ezek a színek, nekem is ilyen van), most már fejből nem tudom melyik a direkt pozitív, de kilámpázod és kiderül, talán a rózsaszín, ezt a kábelt ikresítened kell, valószínűleg csatlakozós lesz ez a két kábel, pont ezért, olyan csatlakozó elemekkel meg is tudod oldani, lényeg, hogy a másik kábel csatlakozó helyére is, esetünkben a sárgára is a másik kábelt kösd, így direkt pozitívot fog kapni a rádió és mindig menni fog.

Annyi, hogy ha leállítod az autót figyelni kell rá nem felejtsd el kikapcsolni, plusz aktiváld a system menüben a save funkciót ezzel 1-2 óra után kikapcsol a rádió, nem szívja le az akksit.

System menü elérés:

kikapcsolt rádiónál a src gombot hosszan nyomod amíg be nem jön a menü.

Sok sikert! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy Corsa B 1.4 Si autóm. Vettem bele egy pioneer mvh-150ui típusú autós rádiót. Olyan problémám van, hogy a rádiót sajnos nem tudom rákötni, mivel nincs az autóban olyan csatlakozó, ami ebbe az autós rádióba bele menne. Úgy tudom, hogy külön ehhez a típusú autóhoz kell valami féle átalakító!? Esetleg valaki tudja hogy pontosan milyen kábel kell bele? Vagy én tudom rosszul, és nem külön ehhez a típusú autóhoz van iylen átalakító, hanem úgy összességben mindegyik autóhoz jó. Valaki legyen szíves egy linket valami webáruházról, ahol lehet ilyent kapni, h lássam/tdjam, hogy mi ez és hogy néz ki! Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Ha újonnan vetted, egy Ilyesmi iso kábelt kellett, hogy kapjál hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Egy Opel-ISO átalakító kábelt kell venned és a probléma megoldva:

Alap esetben úgy fog működni a rádió, hogyha leveszed a gyújtást elhallgat a rádió is, mivel Corsa B típusban nem volt vagy nagyon ritka a parkoló állásos gyújtáskapcsoló ezért vagy gyújtáson szól vagy sehogy.

A megoldás:

Rádió beépítés előtt találsz hátul egy rózsaszín és egy citromsárga kábelt (Pioneer-ből gondolom, hogy ezek a színek, nekem is ilyen van), most már fejből nem tudom melyik a direkt pozitív, de kilámpázod és kiderül, talán a rózsaszín, ezt a kábelt ikresítened kell, valószínűleg csatlakozós lesz ez a két kábel, pont ezért, olyan csatlakozó elemekkel meg is tudod oldani, lényeg, hogy a másik kábel csatlakozó helyére is, esetünkben a sárgára is a másik kábelt kösd, így direkt pozitívot fog kapni a rádió és mindig menni fog.

Annyi, hogy ha leállítod az autót figyelni kell rá nem felejtsd el kikapcsolni, plusz aktiváld a system menüben a save funkciót ezzel 1-2 óra után kikapcsol a rádió, nem szívja le az akksit.

System menü elérés:

kikapcsolt rádiónál a src gombot hosszan nyomod amíg be nem jön a menü.

Sok sikert! ;)

Miféle Opel-Iso átalakító kábelt? :)

Az opelekben alapból az ISO aljazat van (Corsa B, Vectra B biztosan).

Az útólagos rádióknak viszont rendszerint nem ISO csatlakozója van, hanem egyedi, ezért a rádióhoz adják rendszerint ezt az ISO-rádióspecifikus átalakító kábelt.

Na ezen az átalakító kábelen kell elvégezni azokat az átkötéseket, amit írsz. Piros-sárga kereszt csere, meg a kéket széthúzni, hogyha nem akarja, hogy eltűnjön a dátum a kijelzőről.

A korai Corsákban nincs ACC funkció, ezért az a vezeték, amiről szól a rádió, csak gyújtáson kap áramot.

Link to comment
Megosztás:

Miféle Opel-Iso átalakító kábelt? :)

Az opelekben alapból az ISO aljazat van (Corsa B, Vectra B biztosan).

Az útólagos rádióknak viszont rendszerint nem ISO csatlakozója van, hanem egyedi, ezért a rádióhoz adják rendszerint ezt az ISO-rádióspecifikus átalakító kábelt.

Na ezen az átalakító kábelen kell elvégezni azokat az átkötéseket, amit írsz. Piros-sárga kereszt csere, meg a kéket széthúzni, hogyha nem akarja, hogy eltűnjön a dátum a kijelzőről.

A korai Corsákban nincs ACC funkció, ezért az a vezeték, amiről szól a rádió, csak gyújtáson kap áramot.

Valóban a kötőjel miatt kissé kétértelműre sikerült a megnevezés, én is úgy értettem, hogy ami benne van az az ISO csatlakozó, a pontos megnevezését az összekötő kábelnek én sem tudom pontosan. :)

Sziasztok!

Ez a kis fekete tekerhető műanyag akármi mi célt szolgál és mit lehet vele állítani? :icon1:

http://kepfeltoltes.hu/140511/20140510_150833_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az a benzincső szelepe, ott tudsz üzemanyagnyomást mérni.

Link to comment
Megosztás:

Valóban a kötőjel miatt kissé kétértelműre sikerült a megnevezés, én is úgy értettem, hogy ami benne van az az ISO csatlakozó, a pontos megnevezését az összekötő kábelnek én sem tudom pontosan. :)

Az a benzincső szelepe, ott tudsz üzemanyagnyomást mérni.

Ha ez mérésre szolgál akkor teljesen be kéne tekerve lennie? Mert nekem ahogy a képen is látszik nincs rászorítva.

Link to comment
Megosztás:

Ha ez mérésre szolgál akkor teljesen be kéne tekerve lennie? Mert nekem ahogy a képen is látszik nincs rászorítva.

A fekete csak kupak, alatta van a szelep, ha nincs rajta a kupak az sem számít, de takaró szerepe van, illetve nem engedi benyomni a szelepet, mert akkor engedne.

Link to comment
Megosztás:

A fekete csak kupak, alatta van a szelep, ha nincs rajta a kupak az sem számít, de takaró szerepe van, illetve nem engedi benyomni a szelepet, mert akkor engedne.

Rendben, akkor ráhúzom. Eddig nem mertem piszkálni.

A másik kérdésem, hogy a kuplungpedálon a bowden vége van elég furcsán van megoldva. Ahogy a linkelt képen is van. Ez így a jó? Nekem ugyanis van, hogy néha elfordul stb. http://kepfeltoltes.hu/140511/185151_10151193597619588_622962747_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.