Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni egy kis indításgátlós problémában!

B Corsa 1.2 C12NZ 1995-ös évjárat. A gyári indításgátló van benne, és szeretnék tőle megszabadulni. Az ok igen egyszerű, csupán egy kulcsom van hozzá és igen horribilis árakat adtak a kulcs/chip másolására. Immo nélkül egy ezres, de az meg nem indítja be az autót. Kérdésem az volna, hogy ha kicserélném a motorvezérlő egységet egy olyanra amiben nincsen indításgátló akkor indulni fog e az autó egy a fentebb említett, egyszerű 1000 Ft-os másolt kulcsal? Persze tudom, hogy akkor buktam a "védelmet", amiben azért annyira nem is hiszek, de ezen kívül még ezer módja van annak, hogy egy autót "nehezen" ellophatóvá tegyünk! Pl: Mr. Bean Mini Mark III-ában elkövetett módszerek... :D . Na de tényleg, manapság egy egyszerű megszakító is tökéletesen megteszi, mert mindenki valami sokkal komolyabbra számít. Néha a kevesebb több! Kulcsot mindenképpen be kell szereznem, mert a napokban fordult elő, hogy életem értelme egy laza mozdulattal bezárta az egyetlen kulcsot a kocsiba, és csak nagy nehézségek árán sikerült kinyitni....

A segítséget előre is köszönöm! Üdv mindenkinek!

T. Tamás

Az én lakhelyemen 8 ezerért másolták le a chipet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv ! Èrdekelne X14XE turbósítás ! Valaki találálkozott már vele? Megvalósítható ? Az 1.5 TD rendszere alkalmas ?

NZ-t már láttam turbósítva, de röhejes volt az egész... :D

Ha csak annyiban gondolkodsz, hogy rádobsz egy turbót aztán megy, akkor tegyél le róla, lényegében át kell programozni az ECU-t, hogy tudja kezelni a többlet levegőt, kérdés van-e aki vállalja.

Plusz a motort kb kivégzed vele, mert nem erre találták ki, ki fognak égni a szelepek, meg az ülékek is, plusz a kuplungot kinyírod a nagyobb nyomaték miatt.

Tehát nem egyszerű történet, véleményem szerintem nem feltétlenül éri meg, akkor már inkább egy C20LET, vagy XE amit könnyebb átalakítani..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már egy ideje olvasom a fórumot,most úgy gondoltam regisztrálok is (: Nagyon sok mindent tudtam meg a kocsiról tőletek. Igaz nem rég, kb két hónapja vagyok egy 3 ajtós Corsa B 1.4 16v tulaja. Őszintén szólva valahogy soha nem tetszettek ezek a kocsik,pláne ,hogy kerek forma... de anyagi korlát ennyit engedett....de eltelt két hónap,és ne mán,napról napra jobban tetszik,imádom (: Kb 4e km-tert tekertem eddig bele, mostanság készülök az egr falazására. Persze minden információ innen,tőletek van.(: Napokban töltök fel a profilomba képet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már egy ideje olvasom a fórumot,most úgy gondoltam regisztrálok is (: Nagyon sok mindent tudtam meg a kocsiról tőletek. Igaz nem rég, kb két hónapja vagyok egy 3 ajtós Corsa B 1.4 16v tulaja. Őszintén szólva valahogy soha nem tetszettek ezek a kocsik,pláne ,hogy kerek forma... de anyagi korlát ennyit engedett....de eltelt két hónap,és ne mán,napról napra jobban tetszik,imádom (: Kb 4e km-tert tekertem eddig bele, mostanság készülök az egr falazására. Persze minden információ innen,tőletek van.(: Napokban töltök fel a profilomba képet.

Szia, üdv az ápoltak között =)

Link to comment
Megosztás:

Mennyire macera szétszedni? Vagyis inkább mire kell oda figyelni, széthullhat valami?

abszolult nem macera szétszedi , ha már leszedted a szívó csonkot :)

arra kell figyelni hogy ne fordítsd el a se a tengelyt se a membránt !!!!

Tehát ahogy kiemeled úgy rakd vissza .

ennyi :)

inkább a védőkupak lefaragása problémás az adagolón lévő csavarról :)

Link to comment
Megosztás:

abszolult nem macera szétszedi , ha már leszedted a szívó csonkot :)

arra kell figyelni hogy ne fordítsd el a se a tengelyt se a membránt !!!!

Tehát ahogy kiemeled úgy rakd vissza .

ennyi :)

inkább a védőkupak lefaragása problémás az adagolón lévő csavarról :)

Köszi szépen, a kupak már pár éve eltávolítva :)
Link to comment
Megosztás:

Noo sziasztok. Elkészültem az egr falazással. Hát ez egy szívás volt, pláne ,hogy nem találtam megfelelő torx kulcsot.Csináltam imbuszból :D Kb 15km-tert mentem vele,lehet placebo de jobban húz,az viszont tuti,hogy már nincs enyhe rángatás. Viszont,ezelőtt egy ford zetec,1.6om volt, amelynél meg lett szüntetve a karter gáz visszavezetés,ami hatására kellemesebb lett a járása,és a kocsi dinamikája. Ezeknél ez lehetséges,vagy teljesen felesleges?Illetve milyen feladatot tölt itt be?Persze,csak filozok rajta,mert itt nagyon be van épitve a motortér.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudok ilyen "opcióról". Mindkét hátsó ajtónál fennáll a probléma? Az ajtóknál nézted a nyomógombokat?

Megmondom őszintén asszony autója és tegnap hívta fel rá a figyelmem. Amúgy mindkettőnél, most nem tudom megnézni, de olyan mintha nem is lenne gomb vagy csak én nem emlékszem rá :S Ezért is kérdeztem, hogy gyárilag volt-e olyan.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok , olyan kérdésem lenne hozzàtok hogy milyen felni méret passzol b corsàra. jelenleg 13 as lemezfelni van rajta 175/70 es giumikkal, ehelyett szeretnék valamit ami jòl néz ki :) azt tudom h 4x100 as lyukkiosztàsù kell rà, de nem tudom mi menne rà pontosan. milyen széles illetve 14 vagy 15 is elférne e.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok , olyan kérdésem lenne hozzàtok hogy milyen felni méret passzol b corsàra. jelenleg 13 as lemezfelni van rajta 175/70 es giumikkal, ehelyett szeretnék valamit ami jòl néz ki :) azt tudom h 4x100 as lyukkiosztàsù kell rà, de nem tudom mi menne rà pontosan. milyen széles illetve 14 vagy 15 is elférne e.

Szia

Nekem a nyári gumi van 14-esen. Nem vagyok benne biztos hogy a 15-ös elférne, de mintha már láttam volna már 15-ös felnivel is Corsa-t.

Link to comment
Megosztás:

A miénk 93-as C12NZ, a hátsó ajtók nem kapcsolják fel a világítást. Szerintem ajtókapcsolók sincsenek hátul.

Nekem 95-ös 5 ajtósom van C14NZ. A hátsó ajtókra nekem sem reagál a lámpa.

Apropó lámpa! Elektronikai szmpontból van egy-két kérdésem:

1: A duda nem működik. Eredeti Corsa kormánykerék van benne, aminek a közepén van a duda, amit ki lehet venni. Kivettem, és melepődve láttam, hogy hiányzik belőle egy kábel. CSak egy van benne. De arról sem vagyok teljesen meggyőződve, hogy az is élő kábel. A másikat hova kössem be?

2: Van világítása a rendszám táblának is hátul...csak úgy néz ki hogy az sem világít. Milyen izzó kellhet bele (típusra gondolok), és azt hol leget veszerezni?

3: Ugyan ez a helyzet a csomagtér világítással is. Elég hasznos lenne, ha működne, de itt még a kábelezésben sem vagyok biztos, hogy megvannak-e. Ha nem, akkor honnan kell hátra kábelt húznom?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.