Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Én kérek elnézést! :lol:

OOOPS! :lol: Igazatok van, de ez csak a motor. A fent felsorolt motorok teljesítményéhez mennyire ideálisak a fékek és a futómű? Na, mindegy. Nem akarok vitát generálni. Tapasztaltabbak vagytok ezen a téren. Én meg, mint már említettem nem vagyok az a tuning őrült. :P

Link to comment
Megosztás:

OOOPS! :lol: Igazatok van, de ez csak a motor. A fent felsorolt motorok teljesítményéhez mennyire ideálisak a fékek és a futómű? Na, mindegy. Nem akarok vitát generálni. Tapasztaltabbak vagytok ezen a téren. Én meg, mint már említettem nem vagyok az a tuning őrült. :lol:

Minden megoldható! :P

Nekem is teljesen vezethető, pedig nem 150lovas már a gépem...

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Lenne egy problémám de már nem tudom mit csináljak a verdával. Na szóval az asszony Corsájáról van szó. Menet közben ha hirtelen gázt adok , megtorpan és ha kb félig visszaengedem a gázt akkor kezd el húzni mint a veszedelem. Ja, c12nz atomerőmű van benne. Cserélve lett: alapjárati motor, lambdaszonda, vízhőfok jeladó, vákuumcsövek cserélve. Fogyasztása városban kb 10liter!!! Folyamatos menetnél semmi gond,a fogyasztás is ok. Ha valakinek van valami ötlete azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Lenne egy problémám de már nem tudom mit csináljak a verdával. Na szóval az asszony Corsájáról van szó. Menet közben ha hirtelen gázt adok , megtorpan és ha kb félig visszaengedem a gázt akkor kezd el húzni mint a veszedelem. Ja, c12nz atomerőmű van benne. Cserélve lett: alapjárati motor, lambdaszonda, vízhőfok jeladó, vákuumcsövek cserélve. Fogyasztása városban kb 10liter!!! Folyamatos menetnél semmi gond,a fogyasztás is ok. Ha valakinek van valami ötlete azt megköszönném.

Esetleg map szenzor? Ami a kiegyenlítőtartály felett van a tűzfalon.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Lenne egy problémám de már nem tudom mit csináljak a verdával. Na szóval az asszony Corsájáról van szó. Menet közben ha hirtelen gázt adok , megtorpan és ha kb félig visszaengedem a gázt akkor kezd el húzni mint a veszedelem. Ja, c12nz atomerőmű van benne. Cserélve lett: alapjárati motor, lambdaszonda, vízhőfok jeladó, vákuumcsövek cserélve. Fogyasztása városban kb 10liter!!! Folyamatos menetnél semmi gond,a fogyasztás is ok. Ha valakinek van valami ötlete azt megköszönném.

Gázbowden lehet hüleség de tőlem ennyi tellett:D

HELLP!! Kipufogóról kellene valami sablon hol vannak a hajlítások mekkorák megtudnák csinálni a kipuf rencerem de kelleneének az adatok a használatiba semmi sincs ehez nem tudja valaki megkérdezni bosalékat:D??? köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Lenne egy problémám de már nem tudom mit csináljak a verdával. Na szóval az asszony Corsájáról van szó. Menet közben ha hirtelen gázt adok , megtorpan és ha kb félig visszaengedem a gázt akkor kezd el húzni mint a veszedelem. Ja, c12nz atomerőmű van benne. Cserélve lett: alapjárati motor, lambdaszonda, vízhőfok jeladó, vákuumcsövek cserélve. Fogyasztása városban kb 10liter!!! Folyamatos menetnél semmi gond,a fogyasztás is ok. Ha valakinek van valami ötlete azt megköszönném.

Milyen lambda került bele?

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

"Esetleg map szenzor? Ami a kiegyenlítőtartály felett van a tűzfalon. " - Ezt ki tudom mérni valahogy? Az biztos hogy ha lehúzom róla a csövet akkor leáll a moci. Esetleg hétvégén átrakom az enyémből ( X12SZ ) és kipróbálom. Azt hiszem abba is olyan van.

" Milyen lambda került bele? " - Gyári GM

Link to comment
Megosztás:

A C14NZ mehet C14SE-nek,de sajnos az X14SZ nem,ha jól emléxem más a lökethossz.

Hali!

A blokk teljesen ua. annyi a különbség, hogy a x14sz-nek magasabb 2 tizeddel a sürítési viszonya, valamint nincs oktánszám állító dugó, hanem automatikus (kopogásérzékelő van szerelve), de ez nem érdekes, mert SE-re alakításkor úgyis ki kell cserélni a motor kábeleket, valamint a vezérlőt is! 16 se-re viszont tényleg nem lehet, mert annak nagyobb a furata-bár a blokk itt is egyforma-, mindkettő ún. kisblokkos!

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Lenne egy problémám de már nem tudom mit csináljak a verdával. Na szóval az asszony Corsájáról van szó. Menet közben ha hirtelen gázt adok , megtorpan és ha kb félig visszaengedem a gázt akkor kezd el húzni mint a veszedelem. Ja, c12nz atomerőmű van benne. Cserélve lett: alapjárati motor, lambdaszonda, vízhőfok jeladó, vákuumcsövek cserélve. Fogyasztása városban kb 10liter!!! Folyamatos menetnél semmi gond,a fogyasztás is ok. Ha valakinek van valami ötlete azt megköszönném.

Esetleg meg kéne nézni a gyujtás alkatrészeit kábel, trafó, gyertya.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A blokk teljesen ua. annyi a különbség, hogy a x14sz-nek magasabb 2 tizeddel a sürítési viszonya, valamint nincs oktánszám állító dugó, hanem automatikus (kopogásérzékelő van szerelve), de ez nem érdekes, mert SE-re alakításkor úgyis ki kell cserélni a motor kábeleket, valamint a vezérlőt is! 16 se-re viszont tényleg nem lehet, mert annak nagyobb a furata-bár a blokk itt is egyforma-, mindkettő ún. kisblokkos!

1.6-os főtengelyt kell belerakni, és felfúrni a blokkot, máris megvan az átalakítás. Az más kérdés hogy nem éri meg, mert a fűrás meg a 4 dugó sokba van.

De ha már csinálja az ember érdemes az X18XE1 főtengelyét és dugóit belerakni, mert akkor 1,8-as lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

1.6-os főtengelyt kell belerakni, és felfúrni a blokkot, máris megvan az átalakítás. Az más kérdés hogy nem éri meg, mert a fűrás meg a 4 dugó sokba van.

De ha már csinálja az ember érdemes az X18XE1 főtengelyét és dugóit belerakni, mert akkor 1,8-as lesz. :lol:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Nem tudja valaki, hogy hol lehet olcsón gyújtáselosztófedelet és rotort szerezni C12NZ-hez?

Valószínű az lesz a baja a verdának.

ujba is kapsz pár ezres...ha kell komplett gyujtás nekem van bontott...

ELADÓ még 1 fordszámos ora spirálos fajta

06-30-688-40-60

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Végső elkeseredésemben már csak hozzátok tudok fordulni :-( A probléma a következő Opel Corsa GSI 1.6 c16xe motorkódú imádott járgányomnak olyan baja van amivel nem tudtak a szerelők mit kezdeni eddig.Nem találják a hiba okát!Ugy néz ki a dolog hogy a kis dárga gondol egyet és megtartja a fordulatot és onnan nem enged egy dekát sem.Pl ha bekuplungolok nem esik vissza a fordulat hanem az adott sebesség tartományba tartja a fordulatot söt volt olyan is hogy piros lámpánál üresbe az alapjáratom 3500 fordulaton pörgött mint a veszedelem.A motor visszajelzö már villant ki párszor.A hibakód kiolvasás légtömegmérőt hozott ki.Mint kiderült annak nincs baja.Alapjárati motorból 3 volt már benne nem azzal van a baj,Fökábel köteg zárlat miatt át lett nézve teljesen azzal sincs baj..Többet van szerelőknél az autóm mint amennyit használom már 5 hónapja....Valaki segítsen vagy ötletet adjon mert már kezdek nagyon belefáradni és kikészít teljesen...A létező összes variációra illetve ötletre ,tippre vevő vagyok csak segítsetek...Esetleg ha valakinek van c16xe motorhoz ECU-ja arra vevő lennék mert lehet hogy azzal van a baj...Vagy ha tudtok olyan ECUt ami kompatibilis vele akkor azt is irjátok meg..Köszönöm előre is:Peete

Link to comment
Megosztás:

[...] Ugy néz ki a dolog hogy a kis dárga gondol egyet és megtartja a fordulatot és onnan nem enged egy dekát sem.[...]

Sajnos ezt en is ismerem, en ugyan alapjarati megtorpanos hibaval kuzdok, de a fordulatszam-fennragad is megtortenik neha-neha. Mivel elegge egyenetlen az alapjarat, feltehetoen az ECU megunja, felporgeti a motort fel percre, amjd leejti a fordulatot. Nalam EGR-t villogott regen, de a hiba megmaradt, mikor ledugoztam.

Most jut eszembe, egyszer ellenoriztem az alapjarati potmetert, es elfelejtettem visszadugni a csatlakozot, s akkor folyamatosan porgott az alapjarat. Szedd ki, merd ki, hogy valtozik-e az ellenallas, ha tekered a tekergetnivalojat, vagy csak ellenorizd a csatlakozo kontaktusait. Amugy persze barmi baj lehet, az ehhez hasonlo titkozatos problemarol derul ki idovel, hogy valami banalis problema okozott mindent.

Az alkatresz-cserelgetes jo otlet!

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.