Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A-Z ig mindent.

Mit keljen tudnia? :lol:

Üdv!

Nem a tipusok listájára vagyok kiváncsi, hanem a funkciókra pl.:alapjárat beállítás, extrák aktivizálása, stb.

Azért kiváncsiskodom, mert nekem is van egy CANBUS-os, de a kulcstanítást, élőadatokat tudja, meg persze a hiba törlést, de még bizonyos funkciókat nem tudok, hogy léteznek e rajta.

P0500 - Vehicle Speed Signal Range/Performance

(74) - Not present

például ezt kiirja, ami ha jól olvasom tipushiba, és ha jól értelmezem a 74-es kódot a tempomatra vonatkozik, ami egyébként működik.( ja és H astráról van szó)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem a tipusok listájára vagyok kiváncsi, hanem a funkciókra pl.:alapjárat beállítás, extrák aktivizálása, stb.

Azért kiváncsiskodom, mert nekem is van egy CANBUS-os, de a kulcstanítást, élőadatokat tudja, meg persze a hiba törlést, de még bizonyos funkciókat nem tudok, hogy léteznek e rajta.

P0500 - Vehicle Speed Signal Range/Performance

(74) - Not present

például ezt kiirja, ami ha jól olvasom tipushiba, és ha jól értelmezem a 74-es kódot a tempomatra vonatkozik, ami egyébként működik.( ja és H astráról van szó)

Küldtem privit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ablakmosó fúvókán lehet állítani, hogy merre spricceljen, mert nekem a kocsi egész oldala is olyan lesz, mikor spriccolom :P

Mivel lehet rajta állítani?

Köszi!

G.

Hali!

Igen, lehet állítani. :lol: Egy gombostűt bedugsz a fúvókák műanyag házába, azon belül is két kis fém cső van; azokba beledugva a gombostűt tudod állítani, hogy hova sprickoljon. :lol: Javallott a szélvédő középvonalára irányítani, hogy autópályatempónál is érjen valamit.

J.

Link to comment
Megosztás:

A csapatból van valakinek 1.5 TD Corsája? Érdekelne mindenféle tapasztalat a kocsival kapcsolatban. Esetleg 1.7 D is. Van pár zavaró apróság a kocsin, de most nem kezdem el sorolni, mert a múltkori kérdéseimre se érkezett válasz. Fölöslegesen meg nem koptatom a billentyűzetet. (Ha akad jelentkező, írnék neki direktben.)

Link to comment
Megosztás:

Hát ami a kérdéseket és a válaszokat illeti, én sem kaptam választ, privben sem,de remélem Jester Te több sikerrel jársz...

Hali!!!

Ha c20ne motor beszerelésedre nem kaptál választ akkor az nem csoda. Nem sokan vannak közöttünk aki már csinált ilyet , kaptál egy olyan választ hogy keresd meg Demót itt a fórumon. Én is sokszor segítenék nektek a kérdéseitekre de nem akarok hülyeséget írni, úgyhogy inkább hallgatok minthogy valakinek gondot okozzak. Hiába végzek idén autógépész szakon a főiskolán, szerintem az autószereléshez sokkal több tapasztalat kell mint az elméleti számok és rizsák. Ahogy észrevettem itt mindenki tapasztalatból beszél. Ha mondjuk azt kérdezted volna hogy " hány ajtaja van egy 3 ajtós Corsának? " biztos kaptál volna vagy két oldalnyi választ. Amúgy figyelem hogy silerül-e megcsinálnod a 2000-es gépet mert engem is érdekel a dolog. De ha jól emlékszem volt már egy ilyen kérdés itt a fórumon, akkor elég kielégítő válaszok érkeztek. Tudom nem lehet 100 oldalakat végigolvasni, de talán pont az nem olvasta a kérdésedet aki érett volna hozzá.

A lényeg az egészbe, hogy könnyebb dolgokat kérdezz :lol: :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

A csapatból van valakinek 1.5 TD Corsája? Érdekelne mindenféle tapasztalat a kocsival kapcsolatban. Esetleg 1.7 D is. Van pár zavaró apróság a kocsin, de most nem kezdem el sorolni, mert a múltkori kérdéseimre se érkezett válasz. Fölöslegesen meg nem koptatom a billentyűzetet. (Ha akad jelentkező, írnék neki direktben.)

Hát ami a kérdéseket és a válaszokat illeti, én sem kaptam választ, privben sem,de remélem Jester Te több sikerrel jársz...

Valahol ki van itt írva,hogy ez a fórum ingyen szervíz?Hmm?Mert én nem látom sehol...

Ha valami van írjatok,ha tudunk segítünk,de csodát ne várjunk már.

Link to comment
Megosztás:

Valahol ki van itt írva,hogy ez a fórum ingyen szervíz?Hmm?Mert én nem látom sehol...

Ha valami van írjatok,ha tudunk segítünk,de csodát ne várjunk már.

Egy szóval sem állította senki, hogy ez ingyen szerviz lenne. De tudtommal egy fórum hasonló céllal jön létre, hogy a felmerülő problémákat, kérdéseket meg lehessen vitatni. Ha az opelforum.hu (vagy azon belül a Corsa szekció) egy speciális entitás, akkor sorry, hogy kérdezni merészeltem. Amúgy meg nem kell már egyből a plafonon lenni. Majd ha tud valaki - érdemben - válaszolni, gondolom majd ír. Ha nem, akkor meg nem. Ettől még nem megyek a Dunának. Most túl hideg. :lol:

Jóéjt.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Igen, lehet állítani. :lol: Egy gombostűt bedugsz a fúvókák műanyag házába, azon belül is két kis fém cső van; azokba beledugva a gombostűt tudod állítani, hogy hova sprickoljon. :lol: Javallott a szélvédő középvonalára irányítani, hogy autópályatempónál is érjen valamit.

J.

Köszönöm szépen a segítséget!

Jó éjt mindenkinek!

G.

Link to comment
Megosztás:

Egy szóval sem állította senki, hogy ez ingyen szerviz lenne. De tudtommal egy fórum hasonló céllal jön létre, hogy a felmerülő problémákat, kérdéseket meg lehessen vitatni. Ha az opelforum.hu (vagy azon belül a Corsa szekció) egy speciális entitás, akkor sorry, hogy kérdezni merészeltem. Amúgy meg nem kell már egyből a plafonon lenni. Majd ha tud valaki - érdemben - válaszolni, gondolom majd ír. Ha nem, akkor meg nem. Ettől még nem megyek a Dunának. Most túl hideg. :lol:

Jóéjt.

Leginkább Volu hangvételek tolta fel az agyamban a vizet...

Link to comment
Megosztás:

kell két motor egy kapcsoló meg elvileg a lámpának is tudni kéne ezt a dolgot. +kábelezés kapcsolási rajz van majdnem midnen corzás leírásban. összeget nem tudom de annyit nem ér sztem:D

URAK! valaki árulja már el hogy a fenébe lehet felaplikálni a első kerékívnél azt a díszítőcsíkot és mi pénz abból egy első pár mert az előző tulaj a sziloplasztos megoldás híve volt, hogy törjön le a keze aztán most kezd lejönni, de félek hogy bleekap a szél ugyhogy megcsinálnám kultúráltra.

Hali!

Nézd meg ezt a linket -szerintem ettől olcsóbbat nem találsz-én már vettem egy garnitúrát tőlük-semmi gáz vele azóta!990ft/db előre-hátra.-és sok mindenük van Corsához baráti áron -de majd meglátod-ajánlom mindenki figyelmébe ezt az oldalt!

Link to comment
Megosztás:

Elöször is akinek nem inge ne vegye magára :lol: Elnézést kérek mindenkitöl akit megbántottam volna azzal az egy sorral

Amúgy ez a "nem ingyen szerviz" dologgal kapcsolatban sztem egy ilyen fórum pont arra jó h önzetlenül segitsünk a másikon...igen átvitt értelemben ezt nevezhetjük ingyen szerviznek, aki meg itt akar "meggazdagodni" arra no comment.

Kucu amúgy biztos sikerül azt a 8szelepeset beaplikálni a corsába,csak kérdés mekkora opás lesz...így h még nem csináltunk ilyet, sztem hatalmas mélytorok :lol: A lelkesedés megvan a többi nem számit

Link to comment
Megosztás:

Elöször is akinek nem inge ne vegye magára :lol: Elnézést kérek mindenkitöl akit megbántottam volna azzal az egy sorral

Amúgy ez a "nem ingyen szerviz" dologgal kapcsolatban sztem egy ilyen fórum pont arra jó h önzetlenül segitsünk a másikon...igen átvitt értelemben ezt nevezhetjük ingyen szerviznek, aki meg itt akar "meggazdagodni" arra no comment.

Kucu amúgy biztos sikerül azt a 8szelepeset beaplikálni a corsába,csak kérdés mekkora opás lesz...így h még nem csináltunk ilyet, sztem hatalmas mélytorok :lol: A lelkesedés megvan a többi nem számit

Hali!!!

Az a baj ezzel a projekttel, hogy a lelkesedés után a következő legolcsóbb dolog a motor. Nagyon sok mindent kell átalakítani hogy használható autót kapj. ( fékek, váltó, futómű ) Ezek miatt a végszámla elég húzós.

Az "A Corsa " topicban szokott hasznos tanácsokat osztogatni Demó koléga, keress rá hátha van valami elérhetősége. ( azt hiszem neki C20LET van az a corzájában.) Ő majd megmondja hogy mennyi az annyi.

Link to comment
Megosztás:

Demónak már irtam priviben, remélem tud majd vmi okosat irni...amúgy minimális a költségvetés, ha nem sikerül megoldani annyiból akkor fájó szivvel de eladom a kis corsát alkatrésznek. Ja és alkatrész: kérdezted ezt a csergös programot,nekem van kódom hozzá és bár nem adhatom meg de ha kell vmi gyári meg tudom neked nézni és árat is tudok rá mondani...

Link to comment
Megosztás:

Ma megérkezett a diagnosztika szerkezet.

Ha gondolod összehozhatunk valamit.

Vagy akárkinek ha kell valami ilyen jellegű segitség

Szia!

Már végső elkeseredésemben írok. Megbeszélhetnénk priviben egy diag-ot?

Hátha a te diagnosztikáddal és tapasztalatoddal előrébb jutunk. :lol:

Különben kénytelen leszek eladni, vagy letolni az árokba ezt a hulladékot, pedig eddig szerettem. De mindennap az M3-ason járok, és qrva sz*r hogy nem tudok 120-nál többet menni vele.

Biztos annyira erős a motor, hogy gyárilag korlátozták. :lol:

Privi ment.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Már végső elkeseredésemben írok. Megbeszélhetnénk priviben egy diag-ot?

Hátha a te diagnosztikáddal és tapasztalatoddal előrébb jutunk. :P

Különben kénytelen leszek eladni, vagy letolni az árokba ezt a hulladékot, pedig eddig szerettem. De mindennap az M3-ason járok, és qrva sz*r hogy nem tudok 120-nál többet menni vele.

Biztos annyira erős a motor, hogy gyárilag korlátozták. :lol:

Privi ment.

Told be egy kereskedésbe és vegyél egy gsi-t... vagy egy calibrát... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.