Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

600-ért vettem, és most tartok +380-nál. ^_^ Áprilisban vittem műszakira nagy arcal, gyakorlatilag új fékrendszerrel, midegyik tengelyen félrehúztak a fékek. A kézifék megjavult a kötélcserére, szétszedtem átnéztem elöl hátul semmit nem találtam rajta, elöl azért felújítottam a munkahengert, ez volt még a régi benne, kapott megint új folyadékot, légtelenítést, elvittem kiméretni, 40-30%-os fékeltérés. :D Nem tudtam már mit kezdeni vele, elvittem szerelőhöz, elöl keresztbecserélte a betéteket, hátul kapott megint új pofákat, szerinte üveges volt az egyik, meg összekentem a rézpasztával. Átvitte a műszakin, elméletileg jó fékkel, gyakorlatilag még egyszer elviszem kiméretni, mert azért nem vagyok annyira biztos benne. Padlózáskor egy kicsit húz félre, de simán a sávon bellül lehet tartani.

Ha az enyémre is került valami zsír,akkor az kuka?

Féktisztító spray sem segít?

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Gondoltam ha már új fékjeim vannak (elöl GM betétek,LPR tárcsa,hátsó dobba+pofákba nincs 20.000km a szerelőm szerint,tehát azt békénhagytuk) kipróbálom mennyire fognak.

Hibátlan,száraz úton 90-nél behúzódtam a felezőhöz,majd satufék.Olyat húzott balra,hogy szerintem ha nem engedem fel a pedált akkor felborulok :D

Bele sem merek gondolni,hogy mi lenne,ha vészfékkel kéne megállnom mondjuk kicsit nedves úton...

Az új fékekkel mentem már kb.1200km-t,az első néhány km alatt meg a jobb oldal fogott jobban.

Most nem tudom,hogy azért húznak,mert még mindig nem járatódtak be 1200km alatt vagy ez ilyen...mondjuk fékpadon nem nézettem,de a novemberi műszakiig nincs kedvem arra is költeni...

én nemrég cseréltem első hátsó fékgarnitúrát komplett még munkahenger csere is sikeredett az ügyetlenségem miatt ,de lényeg szenvedtem vele sokat de nem elől ott nem gond betétet cserélni hátul viszont sokat pöcsöltem állitottam egy csomót utána, sokat láttam ahogy régen a szerelők csak ripsz ropsz összerakták mert mindig ott voltam de úgy érzem ők nem nagyon foglalkoznak azzal hogy mi lesz utána mert a hátsó fék elég gáz hiába később fog de be kell tudni jól állitani jöhet most bárki azzal hogy nem vagy igen de számit hogy uj e a dob kellett e szabályozni a két dob nem egyszerre kopik ezt is hallottam már, én lehet a hátsó fékre gyanakodnék de bármi lehet az biztos hogy hátul több a pöcsölés és rámondta hogy jó ez igy igen az biztos a fékkel nem jó szórakozni jó ha meg tud állni az ember ,az első féknél ugy jártam jó az a betét hozzad ócsó legyen visitott mint a disznó egy hónapig is meg vagy 1500 km megtétele után se csillapodott na akkor lett egy delphi mert már nem birtam tovább hogy mindenki engem hall hogy jövök két utcával odébb azután minden rendben lett, lehet itt azért játszani a betét és a tárcsa összeférhetőségével mert bizony van választék meg hát árban sem mindegy ki mit engedhet meg magának , na ez rövidre sikeredett....mindenesetre sok szerencsét

Link to comment
Megosztás:

Kiszakadt a sárhányó.. valószínű télen a felgyülemlett hó meggyengítette aztán a kavics meg kilyukasztotta.

Aztán nem akartam hogy oldalt leverje a festéket azt megoldatom :D kreativitásom határtalan ^_^

kép

Palmatex ;) xD

de hogy apám, neki ment egy biciglis?:P)

Link to comment
Megosztás:

600-ért vettem, és most tartok +380-nál. ^_^ Áprilisban vittem műszakira nagy arcal, gyakorlatilag új fékrendszerrel, midegyik tengelyen félrehúztak a fékek. A kézifék megjavult a kötélcserére, szétszedtem átnéztem elöl hátul semmit nem találtam rajta, elöl azért felújítottam a munkahengert, ez volt még a régi benne, kapott megint új folyadékot, légtelenítést, elvittem kiméretni, 40-30%-os fékeltérés. :D Nem tudtam már mit kezdeni vele, elvittem szerelőhöz, elöl keresztbecserélte a betéteket, hátul kapott megint új pofákat, szerinte üveges volt az egyik, meg összekentem a rézpasztával. Átvitte a műszakin, elméletileg jó fékkel, gyakorlatilag még egyszer elviszem kiméretni, mert azért nem vagyok annyira biztos benne. Padlózáskor egy kicsit húz félre, de simán a sávon bellül lehet tartani.

lehet igazad van de én már nem hiszek a fékmérésekben volt hogy mérettem mondták épp hogy át fog menni ám legyen mondtam vizsgán meg 4% csak néztem mint vak a moziba ,párszor vizsgázott a már az autom de ezek után már sosem nézettem a féket fékpadon nagyon eltérőek a fékpadok nem állitom de lehet azért hogy ott csináltasd a féket de ez csak fikció részemről nem akarok senkit meg sérteni....

Link to comment
Megosztás:

lehet igazad van de én már nem hiszek a fékmérésekben volt hogy mérettem mondták épp hogy át fog menni ám legyen mondtam vizsgán meg 4% csak néztem mint vak a moziba ,párszor vizsgázott a már az autom de ezek után már sosem nézettem a féket fékpadon nagyon eltérőek a fékpadok nem állitom de lehet azért hogy ott csináltasd a féket de ez csak fikció részemről nem akarok senkit meg sérteni....

Hát ja, 3 helyen voltam mind a 3 helyen mást mértek, a szombati 4%-ból lett hétfőre a másik műhelyben 40%, közben meg állt az udvarban a kocsi. A szinte kipolírozott féknyereg csúszkájára azt mondta a csávó látatlanban, hogy tuti be van rohadva, ennyi idős kocsiknál ez szokott lenni. Ja öreg kocsi, előző nap szedtem le a nyerget, ami rozsda volt benne azt meg is eszem bármikor. :D Végülis neki is meg kell élni valamiből. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Gondoltam ha már új fékjeim vannak (elöl GM betétek,LPR tárcsa,hátsó dobba+pofákba nincs 20.000km a szerelőm szerint,tehát azt békénhagytuk) kipróbálom mennyire fognak.

Hibátlan,száraz úton 90-nél behúzódtam a felezőhöz,majd satufék.Olyat húzott balra,hogy szerintem ha nem engedem fel a pedált akkor felborulok :D

Bele sem merek gondolni,hogy mi lenne,ha vészfékkel kéne megállnom mondjuk kicsit nedves úton...

Az új fékekkel mentem már kb.1200km-t,az első néhány km alatt meg a jobb oldal fogott jobban.

Most nem tudom,hogy azért húznak,mert még mindig nem járatódtak be 1200km alatt vagy ez ilyen...mondjuk fékpadon nem nézettem,de a novemberi műszakiig nincs kedvem arra is költeni...

Had ugassak már bele...

Valamelyik első munkahengered porvédője gatya állapotban volt már és a munkahenger szorul,egy felújítókészlet segítene a problémán.

Miért nem viszed vissza a szerelőhöz,hogy gariban nézze meg újra?

Másfelöl azok a betétek és tárcsák...háááátt...236-os tárcsa nem olyan drága,TRW,Textar,Brembo stb én csak ilyet tennék fel.

Amit gabika írt,az pedig igaz!

Kormánnyal,fékkel nem játszunk,bármi más lehet szar a kocsin,de ez a kettő nem.

Az pedig,hogy mennyit költöttél a kocsira...használtautó ilyen,sajnos költeni kell rá,bár az újak se sokkal jobbak lassan...

Link to comment
Megosztás:

na akkor lett egy delphi mert már nem birtam tovább hogy mindenki engem hall hogy jövök két utcával odébb azután minden rendben lett, lehet itt azért játszani a betét és a tárcsa összeférhetőségével mert bizony van választék meg hát árban sem mindegy ki mit engedhet meg magának , na ez rövidre sikeredett....mindenesetre sok szerencsét

Szeva Krapi!

Én is azért cseréltem első féket,mert visítottak a betétek,pedig nem voltak kopottak,a kemény satuféket 90-ről nem próbáltam velük.Viszont az újjal próbáltam és húzott,viszont nem csikorog. :D

Link to comment
Megosztás:

Had ugassak már bele...

Valamelyik első munkahengered porvédője gatya állapotban volt már és a munkahenger szorul,egy felújítókészlet segítene a problémán.

Miért nem viszed vissza a szerelőhöz,hogy gariban nézze meg újra?

Másfelöl azok a betétek és tárcsák...háááátt...236-os tárcsa nem olyan drága,TRW,Textar,Brembo stb én csak ilyet tennék fel.

Amit gabika írt,az pedig igaz!

Kormánnyal,fékkel nem játszunk,bármi más lehet szar a kocsin,de ez a kettő nem.

Az pedig,hogy mennyit költöttél a kocsira...használtautó ilyen,sajnos költeni kell rá,bár az újak se sokkal jobbak lassan...

Porvédőket néztük,meg akkor melegedni kellene a féknek nem?

Most mi a baj a betétekkel meg a tárcsával? Voltak ennél sokkal olcsóbbak is...Erős középkategória,meg a Brembo-t rendelni kellett volna...9000-ért kicsit túlzásnak éreztem darabját,amikor a legolcsóbb 2500,az enyém 4500 volt.

Mindenesetre köszi,hogy gondolkoztál rajta!

Link to comment
Megosztás:

A munkahengert kinyomnám a helyéről és megnézném milyen az oldalfala,másrészt a csuszócsapszegek nem túl kopottak?

Megyek vele pár kört és satuzgatok,hátha csak a felzővonalon csúszott meg a bal oldal :D

Én csak ott voltam és figyeltem,sem én sem a szerelőm nem vett észre semmi gixert,sőt ott volt közben egy másik szerelő ismerőse aki úgyszintén sasolt.

Az a pech,hogy a szerelőm az adrián van,holnap meg menni kéne az autóval 200km-t.

Amúgy a tavalyi évben Magyarországon a balesetek 0.2%-ért volt felelős műszaki hiba,ennek is nagy többsége teherautó volt. Részeg,drogos,alvó,agresszív sofőröktől sokkal jobban lehet félni,mint az én húzós fékemtől...vagy ahogy Butters apja mondta "a szuperAIDS-től kell csak igazán félni fiam"!! ^_^ :P

Link to comment
Megosztás:

Voltam át a szomszédfaluba és összefutottam egy osztálytársammal aki még anno 94es 1,2 es corsát nyúzott :D Mert már 1X összetörte apuci merciét ^_^ nem tudom pontosan valami 130lovas körüli régebbi mertci.

Megyek a játszótér előtti úton nagy nyugisan, közbe halhatom a rádiót... :P egy ilyen 1sávos útról van szó.. Azt egyszer csak feltűnik a visszapillantásomba a gyerek de már irányjelzőzik minden... Mondom lehúzódok hagy menjen ;) Egyből levághatta hogy én vagyok az... Azt ott pallérkodont a fekvőrendőrök közt, de rendesen olyan volt mintha az én corzám meg akarta volna verni xD Majd meglesz benne a 4 új gyertya aztán.. majd megnéztük, hogy miről is van szó ;)

Szerelő mennyiért cserélni ki vajon a 4 gyertyát (X14XE) Meg hány órás a mutatvány?

Néztem tegnap ezt az oldalt itt tudod megnézni milyen gyertya passzol a kocsidhoz.

Vagy itt a legközelebbi autósboltba is lehet hogy találok BOSH made in germanis gyertyát... majd meglátom még..

Szerk: Jah meg valaki megtudna mondani hogy a hátsó lámpasorban fentről lefele hogy vannak az égők hány wolt és hány wattosak, mert tegnap szerintem jól összekevertem őket :D egyik fék és ködlámpám nem éget aztán az a legjobb az egészbe ami volt javítókészletbe égők azok se jók xD most ott tarok ami belepasszolt a foglalatba és éget azt becsavartam xD Meg nekem valahogy filmtrükk szagúak azok az autós jelenetek mikor 1 téglával kitámasszák a gázpedált. én a féket akartam kitámasztani és 3 böhöm téglával tudtam csak elérni hogy világítsanak a féklámpák xD jah, meg nem 1 szempislantás alatt xD

Link to comment
Megosztás:

Voltam át a szomszédfaluba és összefutottam egy osztálytársammal aki még anno 94es 1,2 es corsát nyúzott :D Mert már 1X összetörte apuci merciét ^_^ nem tudom pontosan valami 130lovas körüli régebbi mertci.

Megyek a játszótér előtti úton nagy nyugisan, közbe halhatom a rádiót... :P egy ilyen 1sávos útról van szó.. Azt egyszer csak feltűnik a visszapillantásomba a gyerek de már irányjelzőzik minden... Mondom lehúzódok hagy menjen ;) Egyből levághatta hogy én vagyok az... Azt ott pallérkodont a fekvőrendőrök közt, de rendesen olyan volt mintha az én corzám meg akarta volna verni xD Majd meglesz benne a 4 új gyertya aztán.. majd megnéztük, hogy miről is van szó ;)

Szerelő mennyiért cserélni ki vajon a 4 gyertyát (X14XE) Meg hány órás a mutatvány?

Néztem tegnap ezt az oldalt itt tudod megnézni milyen gyertya passzol a kocsidhoz.

Vagy itt a legközelebbi autósboltba is lehet hogy találok BOSH made in germanis gyertyát... majd meglátom még..

Szerk: Jah meg valaki megtudna mondani hogy a hátsó lámpasorban fentről lefele hogy vannak az égők hány wolt és hány wattosak, mert tegnap szerintem jól összekevertem őket :D egyik fék és ködlámpám nem éget aztán az a legjobb az egészbe ami volt javítókészletbe égők azok se jók xD most ott tarok ami belepasszolt a foglalatba és éget azt becsavartam xD Meg nekem valahogy filmtrükk szagúak azok az autós jelenetekbe mikor 1 téglával kitámasszák a gázpedált. én a féket akartam kitámasztani és 3 böhöm téglával tudtam csak elérni hogy világítsanak a féklámpák xD

nekem is ugyanez a motorkodú van a gyári kétpolusú tökéletes bele kicserélni ki tudod te is kb 5 perc

Link to comment
Megosztás:

Szerelő mennyiért cserélni ki vajon a 4 gyertyát (X14XE) Meg hány órás a mutatvány?

Néztem tegnap ezt az oldalt itt tudod megnézni milyen gyertya passzol a kocsidhoz.

Vagy itt a legközelebbi autósboltba is lehet hogy találok BOSH made in germanis gyertyát... majd meglátom még..

Szerk: Jah meg valaki megtudna mondani hogy a hátsó lámpasorban fentről lefele hogy vannak az égők hány wolt és hány wattosak, mert tegnap szerintem jól összekevertem őket :D egyik fék és ködlámpám nem éget aztán az a legjobb az egészbe ami volt javítókészletbe égők azok se jók xD most ott tarok ami belepasszolt a foglalatba és éget azt becsavartam xD Meg nekem valahogy filmtrükk szagúak azok az autós jelenetek mikor 1 téglával kitámasszák a gázpedált. én a féket akartam kitámasztani és 3 böhöm téglával tudtam csak elérni hogy világítsanak a féklámpák xD jah, meg nem 1 szempislantás alatt xD

Gyertyát max. 1000é kéne cserélniük ( tényleg max. )

Művelet: Pipa le szed->gyertya kullcsal ki csavar régi gyertya->be csavar új gyertya->pipa vissza rak->ámul-bámul hogy milyen ügyes. Ennyi az egész, csak még 3x.

Égők 12V-osak, és talán 5W-osak. Talán a ködlámpa 10W. Nem vagyok ebbe 100% bisztos...

Link to comment
Megosztás:

Gyertyát max. 1000é kéne cserélniük ( tényleg max. )

Művelet: Pipa le szed->gyertya kullcsal ki csavar régi gyertya->be csavar új gyertya->pipa vissza rak->ámul-bámul hogy milyen ügyes. Ennyi az egész, csak még 3x.

Égők 12V-osak, és talán 5W-osak. Talán a ködlámpa 10W. Nem vagyok ebbe 100% bisztos...

Aha, kösz szépen! :D

Gyertyacserével kapcsolatban, a gyertya az alatt a beton tapintású 4 (szarv) alatt van.. azt hogy kapom le?

1X megnéztem egy olajcserét. azt.. azóta én is meg tudom csinálni.. lehet először ezt a gyertyacserét is meg kéne néznem először..

Link to comment
Megosztás:

Aha, kösz szépen! :D

Gyertyacserével kapcsolatban, a gyertya az alatt a beton tapintású 4 (szarv) alatt van.. azt hogy kapom le?

1X megnéztem egy olajcserét. azt.. azóta én is meg tudom csinálni.. lehet először ezt a gyertyacserét is meg kéne néznem először..

Eggyáltalán nem nagy cucc, csak nem tudom, hogy milyen szarvra gondolsz. Nem a pipákra? Azokat simán le tudod húzni, meg rá vissza dugni! Le húzod, akkor meg látod a gyertyát. De ha nincs gyertya kulcsod, akkor lőttek a cserének.

Link to comment
Megosztás:

Karosszéria szakértők!

Mi a típus megnevezése a két változatnak, ami a képeken van?

Keskeny hátsó lámpás

gömbölyű hátsó lámpás

Az ajtók számától függ a csomagtérajtó formája is?

Tehát minden 3 ajtós buborék lámpás hátul?

Nem tudom,hogy mennyire leszel tőle előrébb,de szerintem csak 3,5 ajtósnak nevezik őket,egyébként igen mindegyik 3ajtósnak ilyen gömbölyű a lámpája

Talán az alvázszámban van különbség Az enyém WOLxxxxxxTxxxxxx -így néz ki és 3ajtós.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ma kimentem féket próbálni,60-ról próbáltam többször is,jó úton. Teljesen tökéletesen egyszerre blokkoltak,nem mászott az autó semerre! Ki is szálltam megnézni,szinte cm-re pontosan egyszerre kezdődött a féknyom.

A tegnap előtti fékpróbán meg biztos megcsúszott valamin a bal oldal...mással nem tudom magyarázni,mert most 5x is próbáltam,tök jók voltak.Ilyen ez,ha nincs az autóban ABS....

Link to comment
Megosztás:

Karosszéria szakértők!

Mi a típus megnevezése a két változatnak, ami a képeken van?

Keskeny hátsó lámpás

gömbölyű hátsó lámpás

Az ajtók számától függ a csomagtérajtó formája is?

Tehát minden 3 ajtós buborék lámpás hátul?

Igez pont az ajtók nincsenek de egy kis ismeret corsa típusokból!

CORSA B B

modell ajtók cm3 LE végseb. 0-100 -tól -ig

1.2 i 1195 45 145 20.0 1993 2000

1.5 D 1487 50 150 19.5 1993 2000

1.0 i 12V 973 54 150 18.0 1996 2000

1.4 i 1389 60 155 15.0 1993 1996

1.7 D 1686 60 155 16.0 1996 2000

1.2 i 16V 1199 65 163 (155) 14.0 (17.0) 1998 2000

1.5 TD 1488 67 165 14.0 1993 2000

1.4 Si 1389 82 173 12.5 1993 2000

1.4 i 16V 1389 90 180 (172) 11.0 (13.5) 1994 2000

1.6 i 16V 1598 106 192 10.0 1994 2000

1.6 GSI 16V 1598 109 195 9.5 1993 2000

Link to comment
Megosztás:

Égők 12V-osak, és talán 5W-osak. Talán a ködlámpa 10W. Nem vagyok ebbe 100% bisztos...

Hátsó lámpába való izzók mind 12V-osak, ezen belül:

helyzetjelző/féklámpa 5W/21W (két izzószálas)

hátsó ködlámpa 21W

irányjelző 21W

tolatólámpa 5W

Féklámpát meg úgy a legegyszerűbb ellenőrizni (ha nincs kéznél senki ismerős aki nyomná a pedált amíg te hátul nézed) hogy ahelyett hogy bohóckodnál mindenféle téglákkal, egyszerűen rátolatsz egy kirakat portálüvegére, és a tükröződésből látod hogy ég-e a féklámpád. :D

Link to comment
Megosztás:

Talán az alvázszámban van különbség Az enyém WOLxxxxxxTxxxxxx -így néz ki és 3ajtós.

Igen az alvázszámban van különbség, de nem abban a karakterben amit írtál. Az az évjáratkód, úgyhogy most sikeresen megtudtuk hogy a te Corsád '96-os, de ennyiből még nem derül ki hogy 3 vagy 5 ajtós. :D

A karosszériaváltozat az alvázszám 8.-9. karakteréből derül ki, amennyiben ez (B Corsánál) 73 akkor háromajtósról van szó, ha pedig 78, akkor ötajtós (79 is ötajtós, csak Luxus felszereltséggel, vagy a nagyon ritka Caravan).

Link to comment
Megosztás:

Igen az alvázszámban van különbség, de nem abban a karakterben amit írtál. Az az évjáratkód, úgyhogy most sikeresen megtudtuk hogy a te Corsád '96-os, de ennyiből még nem derül ki hogy 3 vagy 5 ajtós. :P

A karosszériaváltozat az alvázszám 8.-9. karakteréből derül ki, amennyiben ez (B Corsánál) 73 akkor háromajtósról van szó, ha pedig 78, akkor ötajtós (79 is ötajtós, csak Luxus felszereltséggel, vagy a nagyon ritka Caravan).

Ok,én nem vagyok ekkora alvázszám spíler,csak nem akartam önként segédkezni az autóm klónozásában! :D

Akkor már csak a rendszámom kell és ügyes mesteremberek, máris megspórolták a honosítás költségét...bár a biznisz nem a B Corsában van úgy érzem ^_^

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.