Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

hajrá,te tedd azt,én megvárom amíg vissza esik a fordulat :D

bebaszna ha egy 50ekm motor csattogna :D

Tegnap óta van fordulatszámmérőm és a középkonzol-izzócsere szüzességem is elvesztettem.Blitzen lehetne ilyen feladat időre! <_<

Amilyen könnyen bement az óra,(bepattintottam és ment minden) olyan szar volt az izzó csere.

Középen a hátsóablakfűtés kapcsolónak is világítani kell?

Mert én csak két izzót találtam,középen nem volt izzó és nem úgy nézett ki,mint amit Robz fényképezett.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap óta van fordulatszámmérőm és a középkonzol-izzócsere szüzességem is elvesztettem.Blitzen lehetne ilyen feladat időre! <_<

Amilyen könnyen bement az óra,(bepattintottam és ment minden) olyan szar volt az izzó csere.

Középen a hátsóablakfűtés kapcsolónak is világítani kell?

Mert én csak két izzót találtam,középen nem volt izzó és nem úgy nézett ki,mint amit Robz fényképezett.

igen kell hogy világítson , én is nem rég cseréltem a két izzót, a hátsóablak fűtésé ha jól láttam benne van magában a kapcsolóban nem nagyon próbáltam szétszedni lehet csak egyben lehet cserélni de talán rosszul tudom....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1995.ös Opel Corsa B Swing 14i-m. C14NZ-s autómata váltós.

A következő probléma jelenség adódott: a sport program kijelző menet közben elkezd villogni. Az autón nem venni észre semmi változást (pl magasabb fordulatszám. ezt hang alapján állapítottam meg <_< ) A válton található sport program gomb nyomogatására sem változik semmi, ugyanúgy villog. Ha leállítom az autót és a gyújtást is, majd újra indítom akkor nem villog. Ilyenkor simán át tudom kapcsolni sport programba. De ha nem kapcsolom át akkor újra villogni kezd ha megyek vele.

Voltam szerelőnél computeres diagnosztikán. 2 órás digagnosztika után 3 különböző hiba volt. megjegyzem mindig mást jelölt meg de 2x ugyanazt nem. Első hiba jelenség az volt hogy nincs bejövő RPM jel. A másodirka nem emlékszem. A harmadik valami oxigénnel kapcsolatos. Végül nem lettünk okosabbak. Azt mondta a szerelő hogy figyeljem az autót, és ha valami változik (pl. fogyasztás több) akkor jelentkezzek. Valószínűnek tartják a lambdaszonda cserét.

Kérdésem: találkozott-e már valaki ilyen hibával? Esetleg valami ötletetek van-e vagy javaslatotok.

szerk.: megtörtént a változás. Indulás után 2.-ból hamar felvált 3.-ba. Ez után már nem hajlandó "D" fokozatban se visszaváltani se felváltani. pl.: lefékezek 0-ra és elindulok marad 3. fokozatban nem vált vissza 1.-be, de 80után sem vált fel 4.-be. Olyan mintha a téli program beragadt volna.

Ha manuálisan visszarakom 2.-ba akkor visszavált, de "D"-nél nem. A villogó sport program kijelző továbbra is villog. Ha a gyújtást is leveszem és újra indulok akkor simán indul, egy-kettő és gyorsan jön a hármas.

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem: találkozott-e már valaki ilyen hibával? Esetleg valami ötletetek van-e vagy javaslatotok.

Vegyél bele egy f13-as kézi váltót,15e-ért hibátlan darabokat hozzád vágnak.

Vagy vidd el olyanhoz aki ért hozzá,(ilyen szerelő ritka mint lakatlan szigeten a tömegverekedés).

Márkaszervizben biztosan megcsinálják,de szeretnek sokkal többet kérni,mint az elvégzett munka.

Link to comment
Megosztás:

vettem egy hibátlan XE-t ... jajj nekem :D

Miről mire is váltasz?

Én még olyat nem láttam hogy ahányszor vinni kellett a kocsit műszakira a hátsó fékekkel mindig gondok voltak :S Most összeírtak egy szép kis listát. Elég sok cuccot kell cserélni, remélem jó lesz. <_<

hakapeszimaki Igen ott is van izzó, ha magadra meghúzod felkapcsolod a hátsó ablakfűtest, nagyobb lesz a fényereje.

Én úgy emlékszem hogy ki kell húzni, és ott lesz valahol, már nem emlékszem, de arra igen hogy elég technikás kihúzni XD

Link to comment
Megosztás:

Tegnap óta van fordulatszámmérőm és a középkonzol-izzócsere szüzességem is elvesztettem.Blitzen lehetne ilyen feladat időre! <_<

Amilyen könnyen bement az óra,(bepattintottam és ment minden) olyan szar volt az izzó csere.

Középen a hátsóablakfűtés kapcsolónak is világítani kell?

Mert én csak két izzót találtam,középen nem volt izzó és nem úgy nézett ki,mint amit Robz fényképezett.

akkor nem kellet kábelezni :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Új fórumosként szeretnék tanácsot kérni. Vettem egy 96'-os B corsát, remélem nagy örömömre. Amikor elindítom, a fordulatszám mérő mutatója beáll 2100 -re, és ott figyel egész idő alatt. Amennyiben határozottan megkocogtatom a műszerfalat vagy agyament módon kipörgetem a motort elindul, működik, majd ismét letargiába esik. Mi lehet a gondja? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy olyan hogy "gyárilag sz@r" nem létezik... új korában még minden teljesen jól megfelel arra a célra amire kitalálták, a dolgok mindig a felelőtlen, hozzá nem értő felhasználók miatt lesznek sz@rok...

Mondjuk egy torsen rendszerű quattro-hoz képest...hmmm nem túl jól sikerült.

Nürburgring köridők A calibra 4X4-et a végén kell keresni,de van nála gyengébb is! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1995.ös Opel Corsa B Swing 14i-m. C14NZ-s autómata váltós.

szerk.: megtörtént a változás. Indulás után 2.-ból hamar felvált 3.-ba. Ez után már nem hajlandó "D" fokozatban se visszaváltani se felváltani. pl.: lefékezek 0-ra és elindulok marad 3. fokozatban nem vált vissza 1.-be, de 80után sem vált fel 4.-be. Olyan mintha a téli program beragadt volna.

Ha manuálisan visszarakom 2.-ba akkor visszavált, de "D"-nél nem. A villogó sport program kijelző továbbra is villog. Ha a gyújtást is leveszem és újra indulok akkor simán indul, egy-kettő és gyorsan jön a hármas.

Sziasztok!

Csak jelzem, úgy néz ki, hogy megoldódott a probléma. A váltóból jön ki valami elektromos csatlakozó. Ez a csatlakozót valaki korában eltörte és egyszerű saruval pótolta. Ez a saru volt kontakt hibás. Igaz most se lett normális csatlakozó odarakva de kicserélték a sarukat és körbenyomták fugaszillel hogy ne kapjon vizet. Most már rendesen vált és nem villog a sport program kijelző. Szerencsére megúsztam egy váltócserét.

Link to comment
Megosztás:

GPS-szel bemértem a Tigra-órámat. Gyári méretű gumik vannak alatta.

Olyan 5-6km/h-val többet mutat. 100-at mutat és 94gyel megyek.A régi fordulatszám nélkülit nem mértem ki,de szerintem az sem lehetett pontosabb.

Az meglepett,hogy elég hosszú váltóm van,olyan 1500-2000között járatom városban,ahogy most már látom.

Óra szerint 100-nál forog vagy 2600-at. A fordulatszámmérő szerintem jó,mert 1100ról indul hidegen,melegen beesik 700-800közé és 6000körül tilt le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, a következővel kapcsolatban.

Van egy 94-es "b" corsám, 1.2-es (x12sz). Jelenleg a fogyasztása városban 11-12 L körül van.Gondolom ez nem normális. Kb. 5-7 km-eket megyek vele. Tudom hogy ez idő alatt nem nagyon melegszik be, pláne így hogy tél van.De ez a fogyasztás számomra elég extrémnek tűnik. Lambda szonda nemrég lett cserélve, termosztát jó. Motorhőmérséklet érzékelő is rendben van.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, a következővel kapcsolatban.

Van egy 94-es "b" corsám, 1.2-es (x12sz). Jelenleg a fogyasztása városban 11-12 L körül van.Gondolom ez nem normális. Kb. 5-7 km-eket megyek vele. Tudom hogy ez idő alatt nem nagyon melegszik be, pláne így hogy tél van.De ez a fogyasztás számomra elég extrémnek tűnik. Lambda szonda nemrég lett cserélve, termosztát jó. Motorhőmérséklet érzékelő is rendben van.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

Szerintem nincs vele semmi baj, hacsak valami más rendellenességet nem tapasztalsz közben.

Reechy éljen-éljen <_< Azért egy rendes csatlakozót megérdemelne majd, mert később valaki talán épp ide ír be, hogy most vette az autót, és milyen érdekesen javították valaha. :D

Mint a sziloplasztos lökhárító....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.