Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nem mondod...??? xD

Jó de akinek van annak hasznos lehet :rolleyes: valahogy usb kábelen kell ráköt én úgy látom, mind1 akit érdekel az írja meg email címét azt küldöm.

Meg aztán nem sok mb éppen meg lehet nézni.. ;)

Pl engem ,nekem ez a rendszer van csak régebbi soft.-tal :D

Link to comment
Megosztás:

Fék problémám lenne:

Van egy '98-as 1,4 16V Corsam. A jobb hatsó féket nem húzza be a kézifék. Megemeltem a hátát és behúzott kézifékkel is el tudtam kézzel forgatni a kereket. A másik oldalon nem tudtam. Ha a pedált nyomom, akkor mindkét oldal fog. Még azt is észrevettem, hogy a jobb oldalon kiengedett kézifékkel is szorul kicsit a kerék. Nem lehet úgy megpörgetni, hogy utána szanadon fusson. A másik oldalon a kézi megpörgetésre még megy pár fordulatot mielőtt megáll.

Lehet, hogy ez és a kézifék problem ugyannak a hibának a jelenségei?

Mit lehet a megoldás?

Üdv: m

Link to comment
Megosztás:

Fék problémám lenne:

Van egy '98-as 1,4 16V Corsam. A jobb hatsó féket nem húzza be a kézifék. Megemeltem a hátát és behúzott kézifékkel is el tudtam kézzel forgatni a kereket. A másik oldalon nem tudtam. Ha a pedált nyomom, akkor mindkét oldal fog. Még azt is észrevettem, hogy a jobb oldalon kiengedett kézifékkel is szorul kicsit a kerék. Nem lehet úgy megpörgetni, hogy utána szanadon fusson. A másik oldalon a kézi megpörgetésre még megy pár fordulatot mielőtt megáll.

Lehet, hogy ez és a kézifék problem ugyannak a hibának a jelenségei?

Mit lehet a megoldás?

Üdv: m

Szervíz, szakember.

Aki a féken spórol, az az életén rövidít.

Link to comment
Megosztás:

Szervíz, szakember.

Aki a féken spórol, az az életén rövidít.

Nem a féken szeretnék spórolni, hanem ha tudom, hogy mi a rossz, akkor megspórolom magamnak, azt, hogy dolgokat feleslegesen kicseréljenek.

Lehet másnak is volt már hasonló problémája.

Link to comment
Megosztás:

Nem a féken szeretnék spórolni, hanem ha tudom, hogy mi a rossz, akkor megspórolom magamnak, azt, hogy dolgokat feleslegesen kicseréljenek.

Lehet másnak is volt már hasonló problémája.

nézd meg a kézifékdamilt végig van egy iv amiben felfekszik amig a dobba nem ér ott álltalában elszokott koszolódni lerakódik a sár meg a kosz én kipucoltam és az már sokat segitett cseréltem munkahengert és egy csómót állítgattam utána és ez volt a baja próba szerencse

Link to comment
Megosztás:

Tényleg még 1-2 szerelőt meg kéne kérdezni, hogy generált mennyiért csinálnák... 300 ezer nekem is kicsit soknak tűnik !

Nekem is ugyan ilyen a kocsim, mint a tied. Még ugyan ilyen fekete is. Nekem se 100% a motor, de hidd el, hogy amilyen bajaim vannak, az mellett is megy mint a disznó a kocsi. Pedig sztem lassan AC pumpát kéne cserélnem ( erősen zúg...),meg itt-ott lenne még javítani való. Szóval tényleg meg érné át gondolni a motor generált,ZsöPö-nek igaza van, utánna már a motorral nem lesz bajod.

Szió :rolleyes:

Hát a generálozásra nem mondanék egyből igent, először is másik szerelőhöz viszem az autót, hátha nincs rá szükség. Johnny ajánlott egy megbízhatót Törökbálinton. Egyre jobban érzem azt, hogy ezek a szerelők, akikhez vittem, nem hajlandók más forrásból származó hibát keresni, hanem egyből a legdrágább megoldást választják, hogy jól járjanak. De még abban sem vagyok biztos, hogy ha EZEK csinálnák meg a generálozást, akkor jó lenne az autóm. Mert ezek után ki tudja..... A köcsög azt mondta pénteken, hogy másnap hív, mikor menjek, mit sikerült alkotniuk. Azóta sem hívtak. SŐT!!! Nevelőfaterom szombat délután elment a szerviz előtt (be lehet látni), az autó ugyanott állt, hozzá se nyúltak.

Igen, nagyon jó kis autók ezek, enyém is repült ;) Eléggé irigy vagyok rád most. Ugyanolyan csodaszép kocsid van, de a tied legalább műxik. Durva, hogy mennyire meg lehet szeretni őket. Mintha egész életedben hozzád tartozott volna....

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Vezérműszíjat ha cseréltek és jól rakták vissza, akkor szerintem elektromos hiba lesz.

Egy jó autóelektromost keress szerintem. Ezek az ecotecek tele vannak mindenféle fityfenével.

Mi is jártunk így astrával (1,6 ecotec), Csóka kicserélt minden amit gondolt, de csak nem lett jó.Azután elvittük egy másikhoz az meg kicserélt egy 1000.-forintos hőmérséklet jeladót és szuper lett.

Az is hasonló szitut produkál mondjuk, nehezen indul, nem veszi a fordulatot, néha megindul, néha nem.. A komputer azt hiszi kint --minusz 30 fok van és ahoz állítja a keveréket.

Szia!

Azt hiszem írtam, de lehet kifelejtettem, hogy pénteken kiderült, hogy vezérműszíjat nem cseréltek, mert állítólag az új volt benne. A kocsiban van ilyen lopásgátló cucc, néha kicsit szarakodtam az elindulással, lehet azzal is gond van és akkor tényleg elektromos hiba (is) lesz... Faterom mondta hogy majd elvisszük egy villamosságishoz, hogy mérje be az autót, addig nem akarok motort generálozni, meg szórni feleslegesen a pénzt. Bár lehet hogy az elkerülhetetlen lesz.

Az is furcsa, hogy azt tanácsolták hogy huzassam a kocsit, menjek legalább 1 órán át 130-cal autópályán, hogy kiégjen kicsit stb.......... aztán tegnap olvastam totalcaron ecotec motorral kapcsolatban, az autódoktor azt írta, hogy ezeknek a motoroknak különösen árt a durva vezetés, megnő az olajfogyasztás, rövidebb élete lesz stb. Lényegében mintha a szerelők nem értenének semmihez. Nem tudom....

Mondták, hogy a szonda is új volt benne, de most 2 nap alatt az is tönkre ment, mert mekkora szar az autó. Meg hogy mennyi olajat zabált meg ilyen rövid idő alatt..

Érdekes, amikor megvettem az autót, utána mentem vele 400km-t és jóformán semmi változás nem volt. Megszerelik, mennek vele egy próbakört és hirtelen fél litereket eszik? öhh.. Amúgy sem tudom, hogy a próbakör mióta 80 km. Ugyanis annyival több volt az autóban egy nappal később.. :rolleyes: Az egyik szerelőnek astrája van, még el is szólta magát, hogy az én kocsim mennyivel jobban gyorsul mint az övé. Hát bele sem merek gondolni, hogy egy nap leforgása alatt mikre használták.

Na mindegy, hát reménykedek, hogy hamarosan megszületik a megoldás.

Addig is köszi mindent nektek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

B Corsa szervós kormányműre lenne szükségem, de eddig nem találtam. Már csak ez hiányzik ahhoz, hogy elkezdjük az átépítést. Szervóm már van, csak kormánymű kéne a csövekkel.

Ha van, légyszi hívj, vagy írj egy smst. Ritkán járok a fórumon.

06-30/2001-601

Köszi szépen,

Orsi

Köszi szépen, sikerült találnom!!! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen, sikerült találnom!!! :rolleyes:

Hajrá!

Nekem sem volt a kocsiban, és télen gyakran beforogtam, mert nem tudtam elég gyorsan visszatekerni a kormányt. A servos kevesebbet fordul kopptól koppig.

Arra még figyelni kell, hogy a 8v-s motoroknál más a nyúlványon a felfogatás ha van servo benne meg ha nincs. Kissé szívás, de nem megoldhatatlan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kérlek segitsetek corsa b 98 1.0

Corsa sebesség és kilométer számlálója leáll. A történet olyan hogy megyek vele majd egy idő után elkezd billenni a sebességmérő ha esetleg valamilyen elektromos eszközt használók pl. irányt jelzek akkor leesik teljesen nullára majd ha befejezem visszaugrik a helyére majd egy kis idő után lefekszik aludni. Minden más elektronikus eszközöm működik utána csak a kilométer -sebbeség mérő áll. Ráadásul van olyan ,hogy 40km de volt olyan hogy 120Km megtétele után következet be. Ha elállítom a motort és pihen egy kicsit kb 20 perc akkor utána újra működő képes kb ugyan annyi ideig. Akkut megnézettem semmi baja igaz nem fiatal 3 éves de pöcire indul és mondom minden eszközöm megy. Ez most jött elő. Ötleteket várok. Mi mehetett tönkre, volt e már ilyenhez hasonló, egy srác egyszer ugyan ezt irta de nem volt válasz és nem találtam meg a gyereket. Kérlek mondjátok meg mivel lehet a gond és hogy menyibe kerülhet ezt kijavitani, hol nézem meg a dolgokat. léci léci :rolleyes:

elöre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Szió :rolleyes:

Hát a generálozásra nem mondanék egyből igent, először is másik szerelőhöz viszem az autót, hátha nincs rá szükség.

Igen, nagyon jó kis autók ezek, enyém is repült ;) Eléggé irigy vagyok rád most. Ugyanolyan csodaszép kocsid van, de a tied legalább műxik. Durva, hogy mennyire meg lehet szeretni őket. Mintha egész életedben hozzád tartozott volna....

Szia!

Szerintem messziről kerüld el ezeket,de erre te is ráéreztél.Az a gyanúm,hogy az előző tulaj átba..ott.Én augusztusban vettem az enyémet,gyönyörű hangja volt semmi olajfolyás stb. Aztán cseréltek benne olajat és pár km múlva elkezdett folyni az olaj a főtengelynél,a hidrotőkék meg borzalmasan csattogtak,mintha egy 30éves diesel lett volna.Kérdeztem,hogy ez mi a bot,aztán mondta a szerelőm,hogy van egy ilyen finish nevű csodaszer amit ha beleöntenek az olajba akkor a legótvarabb szarból is csendes,kúltúrált,füstmentes motort csinál,csak onnan lehet észrevenni ha benne van,hogy fagyban nehezen indul és kicsit gyengébb.Mivel meleg van ezért senki meg nem mondja,hogy benne van.Nekem ez 8 hidrotőkébe+meg egy főtengelyszimmeringbe fájt,munkadíjjal együtt 50.000 volt.

A motordoki is írt róla: http://totalbike.hu/technika/motordoktor/doki080718/

A lefulladás,ingadozás szerintem attól van,hogy eltömődik az olajfüsttől az EGR szelep.Pereskedni nem érdemes onnantól,hogy aláírtad az adásvételit minden hibájáról tudtál,nem látnád a pénzed soha akár neppertől,akár magánszeméttől vetted.

Ha engem kérdezel az járna a legkevesebb szívással,hogyha te is így csinálnád: finish betölt,jó messze lévő autókereskedésbe betol.Persze ezt nem gondoltam komolyan...

Ha megtartod,akkor meg olyan 100 körül benne van egy bontott másik motorblokk.

Link to comment
Megosztás:

Ha megtartod,akkor meg olyan 100 körül benne van egy bontott másik motorblokk.

mi ez a negativitás? igenis jó lesz a kis corsád Kalácska (ne halgass itt ezekre :rolleyes: nem kell sem motorgenerál sem másik moci bele, és lesz egy ezer forintos alaktrész amit cserélni kell amitöl minden megjavul..csak pozitivan szuuuszáááá ;)

Link to comment
Megosztás:

Fék problémám lenne:

Van egy '98-as 1,4 16V Corsam. A jobb hatsó féket nem húzza be a kézifék. Megemeltem a hátát és behúzott kézifékkel is el tudtam kézzel forgatni a kereket. A másik oldalon nem tudtam. Ha a pedált nyomom, akkor mindkét oldal fog. Még azt is észrevettem, hogy a jobb oldalon kiengedett kézifékkel is szorul kicsit a kerék. Nem lehet úgy megpörgetni, hogy utána szanadon fusson. A másik oldalon a kézi megpörgetésre még megy pár fordulatot mielőtt megáll.

Lehet, hogy ez és a kézifék problem ugyannak a hibának a jelenségei?

Mit lehet a megoldás?

Üdv: m

Két munkahenger csere kapásból(3EFt/db),pofákat átnézni mennyire kopottak.

Az automata utánálltókat kiszedni,megtakaritani,ha nagyon rozsdásak cserélni.

Kézifék kötelet átrángatni,megnézni a bowden külső része nincs-e megrepedve stb.

Leirhatom a pontos folyamatot,de ha nem csináltál még ilyet tényleg jobb olyanra bizni,aki jártas ebben. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem messziről kerüld el ezeket,de erre te is ráéreztél.Az a gyanúm,hogy az előző tulaj átba..ott.Én augusztusban vettem az enyémet,gyönyörű hangja volt semmi olajfolyás stb. Aztán cseréltek benne olajat és pár km múlva elkezdett folyni az olaj a főtengelynél,a hidrotőkék meg borzalmasan csattogtak,mintha egy 30éves diesel lett volna.Kérdeztem,hogy ez mi a bot,aztán mondta a szerelőm,hogy van egy ilyen finish nevű csodaszer amit ha beleöntenek az olajba akkor a legótvarabb szarból is csendes,kúltúrált,füstmentes motort csinál,csak onnan lehet észrevenni ha benne van,hogy fagyban nehezen indul és kicsit gyengébb.Mivel meleg van ezért senki meg nem mondja,hogy benne van.Nekem ez 8 hidrotőkébe+meg egy főtengelyszimmeringbe fájt,munkadíjjal együtt 50.000 volt.

A motordoki is írt róla: http://totalbike.hu/technika/motordoktor/doki080718/

A lefulladás,ingadozás szerintem attól van,hogy eltömődik az olajfüsttől az EGR szelep.Pereskedni nem érdemes onnantól,hogy aláírtad az adásvételit minden hibájáról tudtál,nem látnád a pénzed soha akár neppertől,akár magánszeméttől vetted.

Ha engem kérdezel az járna a legkevesebb szívással,hogyha te is így csinálnád: finish betölt,jó messze lévő autókereskedésbe betol.Persze ezt nem gondoltam komolyan...

Ha megtartod,akkor meg olyan 100 körül benne van egy bontott másik motorblokk.

És a bontott blokk nem lutri? :rolleyes:

Sajnos az a baj,hogy Kalácska nem jó helyre vitte a gépét,nagyon sürgősen jó kezekbe kellene kerülnie,annak a gépsasnak. :D

A finish nem mai találmány,még anno apám is rakta skoda 105-be serényen. :D Semmi mást nem csinál,mint az olaj viszkozitását megnöveli,a sűrűbb olajtól pedig csendesebb lesz a motor.

Az X14XE nem olyan rossz moci,mint azt sokan hiszik,csak sok a kontár és nem értenek hozzá. :D

A 300EFt-os motorgenerál teljessen reális,persze ez függ attól is mennyire mélyen ugrasz neki a motornak. :D

Nekem 200E volt,furva nincs,de azon kivül minden új. ;)

Link to comment
Megosztás:

mi ez a negativitás? igenis jó lesz a kis corsád Kalácska (ne halgass itt ezekre :rolleyes: nem kell sem motorgenerál sem másik moci bele, és lesz egy ezer forintos alaktrész amit cserélni kell amitöl minden megjavul..csak pozitivan szuuuszáááá ;)

Köszi!

Nem én fogom csinálni.

Egy közép árkategórás szaki kb mennyit kérhet az egészért? Csak, hogy aztán ne érjen meglepetés.

Link to comment
Megosztás:

És a bontott blokk nem lutri? :rolleyes:

Sajnos az a baj,hogy Kalácska nem jó helyre vitte a gépét,nagyon sürgősen jó kezekbe kellene kerülnie,annak a gépsasnak. :D

A finish nem mai találmány,még anno apám is rakta skoda 105-be serényen. :D Semmi mást nem csinál,mint az olaj viszkozitását megnöveli,a sűrűbb olajtól pedig csendesebb lesz a motor.

Az X14XE nem olyan rossz moci,mint azt sokan hiszik,csak sok a kontár és nem értenek hozzá. :D

A 300EFt-os motorgenerál teljessen reális,persze ez függ attól is mennyire mélyen ugrasz neki a motornak. :D

Nekem 200E volt,furva nincs,de azon kivül minden új. :D

Bizony nem olyan rossz motor. Kis utánajárással és szorgalommal kijön belőle 160 paripa kb 100e pénzért. ;)

Az angolok 190 lovat hoznak ki belőle rally-ra. Szóval nem egy rossz alap.

Link to comment
Megosztás:

Bizony nem olyan rossz motor. Kis utánajárással és szorgalommal kijön belőle 160 paripa kb 100e pénzért. :rolleyes:

Az angolok 190 lovat hoznak ki belőle rally-ra. Szóval nem egy rossz alap.

Azért 100ropi kicsit sovány ahhoz,de én nem az 1.4-et reszelném,hanem inkább C20XE-t tolnék bele....megtehettem volna,de nincs kedvem meghalni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért 100ropi kicsit sovány ahhoz,de én nem az 1.4-et reszelném,hanem inkább C20XE-t tolnék bele....megtehettem volna,de nincs kedvem meghalni! :rolleyes:

x18xe1 főtengelye és dugói kellenek bele az x16xe hajtókarjaival, kell a buta szívócsonk felső része helyett egy kicsi gyűjtőbox. Főtengelyt dugót hajtókart lehet az angol ebay-en olcsóért venni, én is kompletten 60 fontért vettem. Érdemes új gyűrűkkel összerakni ami 45 font, és kb 12000 ft a fúrás.

A szívócsonk sem bonyolult, kell venni 6-os alulemezt, kivágni méretre, összeheggeszteni, felcsavarozni.

Igaz hogy nem 1,4-es lesz, de az kívülről nem látszik, gyári opel alkatrészekből épül fel, így egész tartós is marad.

A c20xe parádés teljesítményt ad, nagy nyomatékkal, csak sajna ha megállít a rendőr és kötözködik lehet ráfaragás, de a gyári 1,4-es motornál nemfogja levenni a hengerfejet, hogy köböljön rajta 1-et miért megy ilyen jól.

Link to comment
Megosztás:

A c20xe parádés teljesítményt ad, nagy nyomatékkal, csak sajna ha megállít a rendőr és kötözködik lehet ráfaragás, de a gyári 1,4-es motornál nemfogja levenni a hengerfejet, hogy köböljön rajta 1-et miért megy ilyen jól.

Nekem ezért maradt meg az 1.4+etanol. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.