Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ezek igazolva vannak mérőpadon mérve előtte és utána? Találgatni lehet...

10-15 ezerből 100% biztosra mondom, hogy te 20-30%ot nem fogsz tuningolni... Ezek sokszorosába kerülnek, nagyobb kipufogó rendszer chiptuning és még millió dolog amitől talán lesz 20%...

Ha te ahogy írod megelégszel a kicsivel akkor hagyd így mert jobb nem lesz max placebo... tuningolni pénzből lehet pénz nélkül gányolni lehet.... Amíg nincs 100-200 ezred erre addig nyugodtan felejtsd el a tuningot jó az gyárilag...

Amiket írsz ütik egymást oda vissza..

Egy gyárilag közel a maximumra húzott motorból persze hogy nem. XE motorokból nem fogsz tudni kihozni szinte semennyit. De írta Haka, és én is, hogy az NZ-k vissza vannak fojtva. Ezek a blokkok karburátorral, ugyanazzal a kipuffogórendszerrel, 20-25%-al többet tudtak, mint az NZ/SZ befecskendezővel. Az NZ/SZ-k pont kb 3000-től kezdenek el nem menni, amikor több üzemanyag kellene. Ezt oldod meg az egyel nagyobb befecskendezővel, és a másik vezérműtengellyel.

És ahogy látod, Haka-nál működik a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Ezek igazolva vannak mérőpadon mérve előtte és utána? Találgatni lehet...

Igazolva vannak.

Volt egy darabig x16sz motorom is,ja van egy chippem is ami fojtószelep állás függvényében növeli a lambda ellenállását,tehát szegény keveréket hazudva dús keverés előállítása veszi rá az ECU-t. Egy szívó benzin csiptúnyig is ennyiből áll egyébként,vagy esetleg 98-100as benyához igazítják az előgyújtás görbét,de azt kopogás érzékelős opel motor amúgy is megcsinál magától is, vagy rotoroson előrébb lehet tekerni az elosztófedelet,ezzel több előgyújtást adva neki.

Azzal voltam padon, nyitott légszűrőház+chip+1.8nz befecskendező. Etanol volt benne 80% arányban,ezzel tudott 82lovat és 130Nm-t,de utána visszaálltam benzinre és érezhetően jobban megy benzinnel felül kb. 5le-vel tudhat többet ennél benzinnel. De ha csak szigorúan a rendelkezésre álló adatokat vesszük akkor is 71le-ből 82le az is +15% és ekkor még az eredeti nz tengely volt benne,ami 5000felett elfogy szemben az Si tengelyekkel amelyeknél 5800-6000 nál van a teljesítménycsúcs. Amikor az belekerült tette a dolgát és 3500felett sokkal erősebb lett. Így simán megvan az a +25%.

A 82lovas mérésről készült diagramot meg amúgy is belinkeltem már ide is....

Amúgy XE-ből is lehet többet kihozni,lásd teljesítmény tuning topik, úgy kezdődik, h valami komolyabb 272-288 fok tengelyek Catcams,dbilas..stb azok meg 500eur környékén vannak új áron,használtan meg elég ritka az ebayen is. Komolyabb szívósor,ami 7000ig vagy tovább is kiszolgálja új áron 1000eur.... és az amúgy is pörgős fent húzós motorból még feljebb menőset csinál,2000 alatt nem nagyon fogja megmozdítani a kasztnit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Műszerfalvilágítást szeretnék cserélni a 1999-es corsámban, meg is vettem hozzá a ledes izzókészletet. Valaki aki csinált már ilyet meg tudná írni hogyan áljak neki, milyen sorrendben, esetleg képekkel. Nagyon hálás lennék érte.

Szia, itt megkínlódtam vele (képekkel).

(A kormány alatti kis csavarok terrrrmészetesen minden erőfeszítés nélkül kicsavarhatók, a elfordítod a kormányt.)

Sok sikert! :)

Link to comment
Megosztás:

Igazolva vannak.

Volt egy darabig x16sz motorom is,ja van egy chippem is ami fojtószelep állás függvényében növeli a lambda ellenállását,tehát szegény keveréket hazudva dús keverés előállítása veszi rá az ECU-t. Egy szívó benzin csiptúnyig is ennyiből áll egyébként,vagy esetleg 98-100as benyához igazítják az előgyújtás görbét,de azt kopogás érzékelős opel motor amúgy is megcsinál magától is, vagy rotoroson előrébb lehet tekerni az elosztófedelet,ezzel több előgyújtást adva neki.

Azzal voltam padon, nyitott légszűrőház+chip+1.8nz befecskendező. Etanol volt benne 80% arányban,ezzel tudott 82lovat és 130Nm-t,de utána visszaálltam benzinre és érezhetően jobban megy benzinnel felül kb. 5le-vel tudhat többet ennél benzinnel. De ha csak szigorúan a rendelkezésre álló adatokat vesszük akkor is 71le-ből 82le az is +15% és ekkor még az eredeti nz tengely volt benne,ami 5000felett elfogy szemben az Si tengelyekkel amelyeknél 5800-6000 nál van a teljesítménycsúcs. Amikor az belekerült tette a dolgát és 3500felett sokkal erősebb lett. Így simán megvan az a +25%.

A 82lovas mérésről készült diagramot meg amúgy is belinkeltem már ide is....

Amúgy XE-ből is lehet többet kihozni,lásd teljesítmény tuning topik, úgy kezdődik, h valami komolyabb 272-288 fok tengelyek Catcams,dbilas..stb azok meg 500eur környékén vannak új áron,használtan meg elég ritka az ebayen is. Komolyabb szívósor,ami 7000ig vagy tovább is kiszolgálja új áron 1000eur.... és az amúgy is pörgős fent húzós motorból még feljebb menőset csinál,2000 alatt nem nagyon fogja megmozdítani a kasztnit.

Most egy C12NZről beszélgetünk....... :D

Link to comment
Megosztás:

Óóóó azért örülök,hogy célba ért a mondókám.

Nagyrészt SI tengelycsere+nagyobb injektorfej,esetleg előgyújtás jobb benzinhez meg még a légszűrőház kinyitása és simán meglesz +25% egy gyárilag viszonylag sok kiaknázatlan tartalékkal rendelkező központi injektoros motorból. Meg igen, legrosszabb esetben 20eft befektetés,ami visszajön ha eladod az nz tengelyed meg a kisebb injektorfejedet. Tehát pici pénzből és kínlódással látványos javulás.

Viszont egy SI vagy netán XE motorból sokkal-sokkal több szívás és pénz kihozni +25%-ot.

Én is megcsináltam ezeket a beavatkozásokat egy 57e mérföldet futott jobbkormányos 2000-es évjáratú g-astrából származó x16szr motoron,amiről senki meg nem mondja,hogy nem az eredeti x12sz. Nekem elég az ereje,mert jobban megy gyorsulásmérő szerint is,mint az x14xe rövidváltós korzám és kb. 7decivel fogyaszt többet,mint az x12sz.

Ha megnézi a hengerfejet és nem 12-t lát mint a képen akkor sem? Vagy maradt az 1,2 hengerfej? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam.

Most viszont felmerült egy probléma, ami miatt regisztráltam, és írok is.

Eddig nem figyeltem meg, de gondolom minden B Corsanak a tetőn van a rádió antennája. A középkonzoltól biztosan nem egyben megy hátra a kábel. Tudja valaki, hol van a toldás? Sajna valahol nem folytonos. Az antenna árnyékolás és a test között mérhető a rövidzár, de a "meleg ér" szakadt. :(

Előre is köszi a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam.

Most viszont felmerült egy probléma, ami miatt regisztráltam, és írok is.

Eddig nem figyeltem meg, de gondolom minden B Corsanak a tetőn van a rádió antennája. A középkonzoltól biztosan nem egyben megy hátra a kábel. Tudja valaki, hol van a toldás? Sajna valahol nem folytonos. Az antenna árnyékolás és a test között mérhető a rövidzár, de a "meleg ér" szakadt. :(

Előre is köszi a segítséget!!!

Bal lábtér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok... Akadt egy kis munkám... B corsiba...

Opel Omega intervallumos ablaktörlőt szeretne 1 srác... A cikkszámokat már megtaláltam amire szükségem lesz a beépítéshez... A kérdésem az lenne, hogy ez p&p dolog? Tehát a kapcsolót berakom meg a relét és kész? Vagy forrasztani kell meg minden... Mert akkor lebeszélem róla... mert az idő most nem valami pompás...

Másik kérdésem, megtalált még MID beépítéssel is.. a kapcsoló már adott omega caravan BC-t kell kezelnie + intervallumos....

Gondolom a kapcsolási rajzot majd megtalálom valahol ez nem nagy gond...

A hozzá való fedél cikkszáma érdekelne...

Meg hogy mi is kéne hozzá pontosan! MID a kapcsoló valami csatlakozó kell hozzá? A szálakat ecuról kell lehúzni ez evidens meg a többi... De olvastam valami érzékelős tartályról meg mit tudom én van pár hülyeség...

Örülnék ha valaki kisegítene köszi.

Link to comment
Megosztás:

Amennyire emlékszem (bár én Calibrában csináltam, de az elv ugyanaz) maga az intervallumos ablaktörlőkapcsoló az plug&play, a kapcsoló bemegy a gyári helyére és a relé is (leszámítva hogy nem fér el mert elég magas, így ahhoz kell csinálni kis darab toldó vezetékeket mindkét végén egy-egy saruval), viszont a BC kapcsoló funkcióhoz már forrasztani kell mert ott vannak plusz vezetékek. Mivel ez is a kormánykapcsolónál történik, célszerű egyszerre csinálni a kettőt hogy ne kelljen még egyszer szétszedni.

A fedélről (ha itt a kijelzőt takaró púposabb burkolatra gondolsz a műszerfal tetején) úgy rémlik mintha J0hnny cserélt volna, szerintem ő tudja a cikkszámát.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezeknél mi a megoldás? Kézifék tabu, sebességben hagyni szintén, akkor kerülni kell a lejtős parkolókat?

Amúgy arnie sztem úgy értette hogy parkoláskor nem használja a kéziféket (nagyon helyesen), de én például menet közben ha kapok a forgalomban egy piros lámpát akkor arra az egy percre bizony behúzom, ha jár a motor akkor úgyis van annyi hő a kocsitest alatt hogy szvsz nem tud befagyni a kézifékkötél... Egyébként meg ki kéne cserélni időben a kézifékkötelet mielőtt tönkremegy a végén az a vízzáró gumibigyó, mert ha nem jut bele a nedvesség akkor elvben nem fog az befagyni sose, csak erre senki nem figyel.

Igen, így értettem. A piros lámpánál, ha várni kell másfél percet, akkor általában behúzom. Az autót viszont úgy soha nem rakom le, főleg télen, hogy behúzom a kéziféket...

Link to comment
Megosztás:

Bal lábtér.

Nagyon köszönöm, meg is lett. Úgy tűnik, a tetőkárpitot is le kell vennem, mert a csatlakozónál sincs már jel. :(

Közben Újabb problémám adódott. Bal hátsó ajtó nagyon korrodált. Bontóban vettem egy hibátlant. Lefújják, mehet a helyére. De a zárat + központizár motort nekem kellene átszerelni. Ilyet csinált már valaki? Nem egy táncparkett, ami rendelkezésre áll... Honnan kell neki állni? Kárpitt, elektromos csatlakozó, rudazat levéve...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm, meg is lett. Úgy tűnik, a tetőkárpitot is le kell vennem, mert a csatlakozónál sincs már jel. :(

Közben Újabb problémám adódott. Bal hátsó ajtó nagyon korrodált. Bontóban vettem egy hibátlant. Lefújják, mehet a helyére. De a zárat + központizár motort nekem kellene átszerelni. Ilyet csinált már valaki? Nem egy táncparkett, ami rendelkezésre áll... Honnan kell neki állni? Kárpitt, elektromos csatlakozó, rudazat levéve...

Hát, az elején :) Erre nagyon nem lehet mást mit mondani. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, remélem tudtok tanácsot adni a megoldásában :)

1996-os évjáratú 1.5TD Corsám van, és a hátsó fékem hamarabb kezd el fogni, mint az első. Mivel elég kopottnak láttam az első rendszert, így inkább cseréltem a tárcsát, és a betéteket is. Elvileg azokkal nem lehet gond. Állítottam a fékerőszabályzó rugóerősségén, nem-e az "lazult" ki. De nem sokra mentem vele. A kézifék első kattanásnál semmit nem fog, a másodiknál egy kicsit, majd a 3. és 4. kattanás körül rögzíti biztonságosan az autót. Ahogy utána olvastam, így ez teljesen jó. De a probléma sajnos még ugyanúgy fent áll. És ugye pont itt a tél, így még veszélyesebb...

Ha valakinek lenne valami ötlete a megoldásra, megköszönném ha leírná!

A rugót mennyire babráltad?

Mert ha előfeszítetted, akkor nem csoda, hogy befog a hátulja.

Ha a rugó alap helyzetben laza, akkor pedig a szabályzó lesz kuka.

Ha cseréled, ügyelj a rajta lévő arányszámra. Kinézetre pl a G astráé is jó bele, de az osztási arány nem megfelelő.

Link to comment
Megosztás:

A rugót mennyire babráltad?

Mert ha előfeszítetted, akkor nem csoda, hogy befog a hátulja.

Ha a rugó alap helyzetben laza, akkor pedig a szabályzó lesz kuka.

Ha cseréled, ügyelj a rajta lévő arányszámra. Kinézetre pl a G astráé is jó bele, de az osztási arány nem megfelelő.

Teljesen megfeszítettem, akkor nyilván ezzel nyúlhattam mellé... Amint haza érek, ki is lazítom. Azt hittem pont ellenkezőleg működik. Köszi a segítséget! Ha jó lett, leírom :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megpróbáltam lehuzni egy 1.2 es 8 szelepes blokkról a váltót és nem akarsz szétjönni. (terszémeszetesen a csavarokat körbe kiszedtem)

Mi lehet a gond? Nem szedtem még le a váltót a blokkról soha.

A gond az, hogy a középső motortartó bakon keresztül is fogja 2 csavar..... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.