Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Hát igen, nekem ez a 160 álomtempó, mert folyamatosban csak álmodhatok róla (ottantály fogy el a drágaságom, olyan 165 - 175 körül, dehát ezt tudtam, mikor megvettem is, így marad a kényelmes 110-130, ott szinte csak városon kívül legutóbb 4,8-ra jött ki, amivel untig meg voltam elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, nekem ez a 160 álomtempó, mert folyamatosban csak álmodhatok róla (ottantály fogy el a drágaságom, olyan 165 - 175 körül, dehát ezt tudtam, mikor megvettem is, így marad a kényelmes 110-130, ott szinte csak városon kívül legutóbb 4,8-ra jött ki, amivel untig meg voltam elégedve.

4.8 ? :shock:

GRATULA!

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, örülök is neki piszkosúl, csak az a baj, hogy viszonylag ritkán megyek városon kívűlre, a napi használat a 99 % város, úgyhogy ez a 4,8 csak max havonta 1 x jön elő :lol:

De most városban se volt sok szvsz az a 6 lityi környéki fogyi, de a 4,8 jobb lenne ide is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Legutóbbi két tankolásnál 6,9-es átlag jött ki vegyes használat mellett.

Országút 140-160 :lol:

Na, elhatároztam, hogy visszafogom magamat: 5,8 :smt045 (max. 130-as tempó)

Ez eddik O.K. , de hogy jön ki átlagban ennyi , amikor könyv szerint 90-nél 5,6 plusz városi 8,8 plusz gyorsítások, miegymás :?:

Nem is beszélve a 4,8-ról! Papír szerint csalás! :lol:

Link to comment
Megosztás:

gondolom a könyv egy átlagoz hoz, benne néhány intenzív kigyorsítással, stb.

Nekem azért hogy meglegyen a 4,8 nem nagyon kellett intenzíven gyorsítani, tehát szém nyugodtan kúszattam vel a mutatót 110-120-ig, aztán ha városba értem, maradt az 5. mindaddig, amig nem kaptam lámpát, vagy nem mentem 70 alá.

Link to comment
Megosztás:

Hogy ezeket ti hogy csinaljatok? :shock:

ezt én sem értem

kb 6-7 évet hajtottam a 14nz-t de ilyet soha nem sikerült összehozni, akár vidéken éltem akár bp-en, akár rendszeresen jártam pályán akár nem

ráadásul neked a bazinagy kerekekkel......tuti pontosan mérnek a műszereid?

Link to comment
Megosztás:

Ha ez segít, én sem értem. Igaz, én nem járok csak országúton.

Amúgy pl. Autóút, fix 80-as sebesség, induláskor telitank, városba érkezéskor megint tankolás, így kijöhet extrém alacsony fogyasztás, viszont egy átlagos használatnál alakuló fogyasztáshoz semmi köze nincs.

Link to comment
Megosztás:

Nem szoktam, ill egy hónappal ezelőtt még soha nem tankoltam darabbenzint, hanem mindíg 20 cagy 40 lityit ukrán benyából. ezt pontosan lehetett követni, mert amikor folyamatosan kezdett világítani a lámpa, akkor beleraktam, és csak akkor nulláztam, ha ismét eddig kifogyott(jó, biztos van vagy 0,5-1 liter pontatlanság a lámpavillanásnal).

Node pontosan vagy pontatlanúl mér az km-órám, Pest tőlünk akkor is legalább (a repterek is) 220Km és ezt csomaggal 5 személyel oda 110 átlaggal, 3 személyel vissza 110-120 átlaggal , tehát legalább 440 Km-t megjártam a 20 literből. No ez testvérek között is 5 alatt van, nem kell sokat matekozni rajta.

Ez volt ukrán benyával, most, hogy magyar mollost tankolok, 5 alá nem akar menni, 5 és 6 között áll meg városon kívűl, és attól függően, hogy mennyire "lépem" 6 és 8,5 között megy városban. (az elmúlt 3 nap pl 6,8 körül jött ki)

Ez van, hála istennek, hogy ennyit eszik, de néha még ez is sok :lol:

Ja, GPS-el mérve a km-óra 100-nál 3-el mutat többet, tehát túl nagy eltérés nincs.

Link to comment
Megosztás:

Izé... GPS-el 100, az óra szerint 110-nek kellene lennie, tehát azért van eltérés. :lol:

Úgy értettem, hogy az órám a tényleges sebességhez képest nem csal túl sokat (10 helyett csak 3-4-et.) ergo a számláló sem lehet nagy szórású arányaiban

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.